Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 172943 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #375 kdy: Leden 18, 2008, 22:17:51 »
A tohle mám od svého veterináře, který tomu asi rozumí víc než ty:  :-X

citace:
on se furt ohání, že jako pořadatel nemusí být nikde organizován, to je sice fakt, ale pokud pořádá akci se zvířaty tak musí mít povolení z krajské veteriny (na mezinárodní akci z Prahy!!!!) a ta mu to nevydá bez zpracovaného a ÚKOZem schváleného řádu na ochranu zvířat...  konec citac >:D >:D >:D

To neprudím, jen konstatuju dané
CassidyTeam

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: pořádání
« Odpověď #376 kdy: Leden 19, 2008, 08:55:39 »
Tombru:Myslel si pozvánku na 2007? Tak tu jsem neobdržel.
Pokud si myslel 2006 tak v tom roce jo.
Vždyť tos do kalendáře normálně zařadil jako MS.Stačilo říct že to bude dělat problém.Ja jsem opravdu od nikoho nic osobně neobdržel ze strany organizatorů.


Rok 2006 byl takový zlomový, v podstě bylo konstatováno, že kratší akce jako doplněk klasického dogtrekkingu jsou zajímavý zpestřením a nebyly k tomu téměř žádné námitky.
Na schůzku byli pozváni i ti co nepořádají "klasické akce".

I ty Romane jsi byl pozván. No nepřijel si aby jsi mohl obhájit, vysvětlit a podpořit své zaslané náměty.
Přesto jsi si v následujících měsících na fórech stěžoval, jak ti pořadatelé nechtějí vyhovět a jak odmítají komunikovat.

Začal jsi připravovat Lysokohorský dogtrekking (40km) a já jsem ti napsal e-mail, jestli by jsi ten název nemoh přejmenovat jinak, že s tím budou problémy atd... No reagoval jsi tak, že ji přidal pár slov před a za. Za několik týdnů jsi to "rozšířil" na Mistrovství světa...

A pak se divíš, že po tomto jsi nebyl extra-specíálně pozván a že pořadatelé kalsických akcí se opět uzavírají opět do svých ulit?



Co se týče uskupení pořádajících, stačí si pozorně přečíst pravidla dogtrekkingu - soutěžní řád, tam je to definováno a tak to i funguje. Není žádný předseda ani náčelník, vše se dojednává rovnou diskuzí mezi členy TVDT a případně se rozhoduje hlasováním. Tekže to není o jednotlivém názoru někoho, ale o dohodě mezi pořadateli!




dogtrekking.info je stále otevřen prezentaci i ostatních akcí, jen vzhledem k špatným zkušenostem s názvoslovím, budou u ostatních akcí do tabulky uvedeny všechny duležité informace kromě názvu akce - tedy kdy, kde, délka, kontakty a odkazy na další informace.

Zatím nikdo nic jiného než se v tabulce nezaslal, připomínám e-mail servis@dogtrekking.info



Navrhoval bych v diskuzi pokračovat třeba osobně v Krušných horách, kde bude přítomno několik lidí co se o dogtrekking starají a bude to možná lepší, než to tady mlet pořád dokola.



Budu teď pár dní pryč, tak tu neudělejte nějaký nepořádek  >:(  >:(  O:-)  O:-)

tombru

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #377 kdy: Leden 19, 2008, 14:04:07 »
to Margita: moooc hezký podpis  ;)  ;D  >:D
A+G+J

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #378 kdy: Leden 19, 2008, 14:07:55 »
to Margita: moooc hezký podpis  ;)  ;D  >:D


To víš   O:-) Každý si přece může pořádat závody jaké chce a nazvat je jak chce ...  >:D  ;) ;D
CassidyTeam

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #379 kdy: Leden 19, 2008, 14:34:55 »
jj  O:-) jdu si uspořádat jen procházku, protože jste schramstli co se dalo  ^-^  >:D a už by na mě stejně žádný titul nezbyl  ;D
A+G+J

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #380 kdy: Leden 19, 2008, 17:19:16 »
Tombru:Díky za vysvětlení a plně souhlasím s tím aby se tyto záležitosti projednali při nejbližší příležitosti tedy asi v těch Kruškách nebo i pokud by to bylo nějak realné i dříve.
Návrh ,aby se toto už tady neprojednaválo v nekonečné diskuzi plně respektuji.

Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #381 kdy: Leden 19, 2008, 17:39:53 »
Tak jsi s tím neměl začínat, vždyť to vzniklo jen kvůli tobě.  >:( .
A když už jsme u toho, jistě nám rád sdělíš číslo jednací, pod kterým jsi projednával svůj závod se státní veterinární správou. Mě by to docela z profesního hlediska zajímalo, to víš, každá zkušenost se hodí.
No i když vlastně na správě to budou mít, tak si to seženu od nich.  :-X
CassidyTeam

Poldi - nováček

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #382 kdy: Leden 21, 2008, 14:02:52 »
Pomoc, já chci s DT teprve letos začít a už mám podryté sebevědomí, že když budu chodit jen "Turistické vycházky" či jak se tomu teď říká, budu většinou LONGařů opovrhována!  Každý ale opravdu nemá psy na to, aby ušli 80km a víc, nebo uběhli 40km (na to nemám ani já a od toho je podle mně caniscross) .Já žila v bláhové představě, že DT je takový pohodový sport a ono už to i tady vypadá jako v jiných sportech a jsou tu lidé, kteří touží jen soupeřit, vyhrávat a dělat si pravidla pro sebe. Tak na mne působí tato diskuze.  :( Jsem z toho normálně úplně "vedle sebe"  :o

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #383 kdy: Leden 21, 2008, 14:25:11 »
nee, DT stále zůstává pohodovým sportem - my se právě "vyblbnem" tady na diskuzi a ve skutečnosti už se pak nemusíme hádat  O:-)
jinak věř tomu že naprostá většina normálních zdravých psů long ujde, horší to bývá s páníky  >:D
no a jinak je v táboře úplně jedno jestli jsi "midař" nebo (sakra jak vás teď nazvat? vycházkař?), jestli má někdo pocit nějakého opovržení, bude to spíš tím, že většina longařů už se mezi sebou zná

Poldi - nováček

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #384 kdy: Leden 21, 2008, 14:40:08 »
Já doufám, že je to tak, jak Petro píšeš, protože ve všech klubech, kde jsem, nebo jsem byla, se to jen hádá a už jsem z toho fakt otrávená, i proto chci DT zkusit, ale nejen proto. Zatím jsme chodili jen sami pro sebe trasy tak kolem 30km a stalo se, že mi dvakrát můj pesan druhý den kulhal  :( Veterinář sice říkal, že to s tréninkem přejde, ale přece jen mám strach a chci zkusit radši jen ty "vycházky", i když klasický trek bych moc ráda zkusila.  ::)

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #385 kdy: Leden 21, 2008, 14:53:00 »
Jak kocourkovští musheři závodili

Musheři, jak známo, trénují na podzim na kárách. Jednou někdo z nich vymyslel, že by bylo prima se občas sejít a uspořádat závody. Přijížděli lidé různí, někteří se chtěli jen vidět s ostatními, někteří přijeli trénovat a byli i takoví, kteří opravdu závodili.

Většina musherů měla aspoň čtyři psy, ale občas se vyskytnul někdo, kdo si tolik zvířat nemohl dovolit. Někteří tedy jezdili jen s jedním psem na kole nebo na koloběžce. Mnozí snili o tom, že to jednou půjde a budou si moci dovolit psů více, jiní ale považovali jízdu na kole se psem za disciplínu rovnocenou s jízdou se spřežením. Ti pak jezdili rychleji, nez mnohá spřežení.

Tehdy začali být jezdci na kárách nervózní: "To přece není mushing, když jede na kole a má jen jednoho psa." "Je to mushing", odpovídali ti druzí. "Pes má postroj, táhne, trénuje se úplně stejně, a větsina z vás taky začínala s kolem."

"Je to nezodpovědné, na kole nemáš vak, jak dovezeš psa do cíle, když nebude stačit ostatním?", namítali jezdci na kárách. "Nepovezu ho, jednoduše zastavím. S jedním psem se mi nestane, že by nestačil ostatním."

"Podstatou mushingu je, ze klabosím s ostatními a pořádně si to užiju.", argumentovali jedni. "A proč se potom pořádají závody a měří se čas?", oponovali druzí.

Do té doby závodili všichni společně. Jednoho dne ale pořadatelé musherskych závodů rozhodli, že o mushing se jedná jen tehdy, když káru táhnou čtyři nebo více psů. Ale byli skutečně velkorysí. Dovolili, že jezdci na kolech a koloběžkách mohou na závody přijet taky, jen se jim nebude měřit čas, nesmějí používat výraz 'mushing' a jejich závodům se bude říkat 'venčení'.

Jak to dál bylo v Kocourkově, nevíme. U nás naštěstí k ničemu podobnému nedošlo. Jezdci na kolech a koloběžkách jezdí na stejné závody jako spřežení, jen startují v jiné kategorii. Navzájem si nepřekážejí a chápou, že 'mushing' je to, co je spojuje.
A příště si, milé děti, povíme, jak to bylo s dogtrekkingem.

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #386 kdy: Leden 21, 2008, 15:07:03 »
burákovi děkuji za pohádku, dneska mi přišel teplejší spacák, podlehla jsem taky primě, tak ho jdu prubnout....takže dobrou  ;)
A+G+J

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #387 kdy: Leden 21, 2008, 15:14:36 »
buráku, můžu tu tvou pohádku trošku poupravit? Na začátku jezdili všichni spolu - ti na kárách měli víc psů a větší výbavu, ti na kolech jednoho psa a malou výbavu. Všichni závodili spokojeně dohromady. Pak ale jednomu cyklistovi začalo vadit, že jeho pes má chudák běhat takové dálky jako ta spřežení. A navrhl zkrátit tratě a omezit počet psů na max. dva. To se ale těm na kárách nelíbilo - oni si chtějí pořádně užít, vzít ven všehcny psy a navíc méně psů tu výbavu neutáhne. Na to jim cyklista odpověděl, ať výbavu zahodí, přebytečné psy strčí do guláše a jezdí na kole tak jako on. No a od té doby se hádali a jestli nepřestali, hádají se dodnes  O:-)

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #388 kdy: Leden 21, 2008, 15:31:32 »
no Petřina verze se teda podobá o dost víc téhle diskuzi :P :'( a taky se na kolech opčas projeli do kopečka  a byli mistři světa v mushingu ???

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #389 kdy: Leden 21, 2008, 17:56:33 »
Poldi - nováček: pokud je pes zdravý, tak mu takovýhle výlet skutečně neublíží, to že druhý den kulhá můžou být prostě jen namožené svaly, ty potrápí i člověka.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: