Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 173184 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #390 kdy: Leden 21, 2008, 18:54:43 »
a nebo má dysplazku....
« Poslední změna: Leden 22, 2008, 12:24:18 od vencan+2 »

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #391 kdy: Leden 22, 2008, 07:53:40 »
A nebo tak, ale předpokládala bych, že každý svého psa zná natolik, aby věděl co si s ním může dovolit. Já s žirafkou byla na rtg 3x, abych průběžně měla jistotu, že má klouby v pořádku.

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #392 kdy: Leden 22, 2008, 10:06:13 »
Pre nováčika: príď na dogtrek a uvidíš! Ja sa pasujem tiez len za turisticku vychadzkarku a uz aj v tejto discipline sme nejaka ta partia. A zatial som nemala moznost pocitit akekolvek opovrhovanie zo strany longarov, dokonca aj ti tzv. sutazivi longari ma s usmevom privitali v tabore, akoby som bola jedna z nich a nejake tie skupinky sa mozno tvoria naozaj v ramci toho, ze sa ludia poznaju. Atmosfera dogtreku je jednoducho uzasna a aj ked zatial nemam odvahu na bivak (asi 2x v zivote som spala v stane!) a aj moj pes sa na druhy den po MIDe tvari, ze ho uz nikdy v zivote na nieco podobne neukecam, tak uz len kvoli tej atmosfere mienim robit otravnu vychadzkarku aj dalej  ;)

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #393 kdy: Leden 22, 2008, 13:00:10 »
Ahoj Buráku, ta pohádka to je BINGO. Piš dál, moc se bavím.
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #394 kdy: Leden 22, 2008, 14:34:54 »
psát to můžeš, ale prosím posílej to až večer, ať zas neprospím celé odpoledne  ;D a prima je teda prima, zatím mi zima nebyla  ^-^
A+G+J

Poldi - nováček

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #395 kdy: Leden 22, 2008, 15:20:44 »
Díky za povzbuzující slova!  :) To víte, že to zkusíme ...   ;) Jen některé příspěvky mi tady připadají, jako že pro někoho jsou "Turisti - MIDaři" fuj.  >:D
To kulhání jsem konzultovala s vetem a v rámci toho, že pes jinak běhá dost aktivně agility, bylo to kulhání spíš z přetažení, od té doby nezakulhal. Ono jsme si fakt mákli a mám malého psa, kohoutková výška 34cm a nebyl zrovna moc natrénovaný.  :-[ Když jsme ještě u těch kloubů, dáváte pesanům nějaké preparáty na klouby - kloubní chrupavku? 

andy H

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #396 kdy: Leden 22, 2008, 15:37:37 »
neboj nejsme fuj, ikdyž jen venčíme psíky  ;D musím souhlasit s Lianou, úplně v pohodě, to tak jen vypadá v diskuzi, prostě dojeď a uvidíš  ;)

zas mi nejde odpověd poslat na svoje jméno  :-X

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #397 kdy: Leden 22, 2008, 15:41:03 »
vždyť LONG je v podstatě taky MID, jenže na druhou:-))) Prostě si dáš jeden mid, zabivakuješ a na druhý den jdeš další mid ;)
Pejsanům do krmení přidávám přípravky na klouby - buď Alavis, nebo Gelacan...Přidávám skoro celý rok, protože taky běhají aktivně agility, navíc ovčanda má lehkou dysplazku.

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #398 kdy: Leden 22, 2008, 17:39:40 »
Jééé, takhle to zní veseleji, to si budu říkat, až se budu někde plazit  ;D

Offline jednooký

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #399 kdy: Leden 22, 2008, 22:00:24 »
Je to fuška a někdy i o nervy prokousat se všemi příspěvky až sem.Chci jen podpořit příspěvky všech ,kteří berou dogtrekking,jako bezva možnost strávit příjemné chvíle se svými čtyřnohými kamarády v přírodě.Nejde vyjmenovat všechny příspěvky,ale ztotožnuji se s příspěvky:Ladě+Esi,LenkyB,Lukáše s pitbuli,Petra aClaissy... .Nechci znovu rozpoutávat novou bořlivou diskusi s Romanem/na to jsem již reagoval mezi vánočními svátky/ o dogtrekkingu,jen bych chtěl říct sám za sebe,jako pořadatele dogtrekkingu,že mě nikdo neobvolává a nezakazuje pořádat ,,MID''.Také mě nikdo nežádal o nějaký bojkot Romanových maratoncrosových aktivit.K názvu Turistická vycházka jsem přistoupil z důvudu toho,že nesouhlasím s tím,že MID je dogtrekking.Nedělil bych na běžce,popobíhače a chodce,pro mě jsou všichni borci,kteří společně se svými psy,dokážou překonat sami sebe,prostě DOGTREKKAŘI.Jednookej
« Poslední změna: Leden 22, 2008, 22:02:47 od jednooký »
jednookej

Petr a spol

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #400 kdy: Leden 23, 2008, 20:34:01 »
Je staré africké přísloví : "Když to má chobot jako slon, když to má kly jako slon, když to má uši jako slon, když to má ocas jako slon, když to má nohy jako slon a když to má tělo jako slon, JE to slon".
Dále bez komentáře :

Krušnohorský dogtrekking – mid
2. ročník
Krušnohorský dogtrekking  - turistická kategorie
4. ročník


Termín: Long – čtvrtek 13.4. až neděle 16.4.
      Mid – pátek 14.4. až neděle 16.4.
Termín: Long – čtvrtek 17.4. až neděle 20.4.
      Turistická – pátek 18.4. až neděle 20.4.


Časový limit: Long – 50 hodin
      Mid   - bez limitu
Časový limit: Long – 50 hodin
      Turistická   - bez limitu


Prezence: Long - čtvrtek 13.4.2005  od 17.00  průběžně
         Mid – pátek 14.4. od 16.00 průběžně
Prezence: Long - čtvrtek 17.4.2007  od 17.00  průběžně
         Turistická  – pátek 18.4. od 16.00 průběžně

   
Startovné: Long - 300,- Kč
          Mid   - 50,- Kč
Startovné: Long - 300,- Kč
          Turistická   - 200,- Kč


Délka trasy: Long – cca  90 km
             Mid    - cca  24 nebo 36 km
Délka trasy: Long – cca  100 km
             Turistická    - cca 40 km


Povinná výstroj:
Mid– baterka, láhev s pitnou vodou, miska pro psa, mapa KČT č. 5 Krušné hory Chomutovsko a Mostecko
Turistická – baterka, láhev s pitnou vodou, miska pro psa, mapa KČT č. 4, lékárnička, botička pro každého psa, který vyrazí s účastníkem na trať

Kategorie:
LONG: DTM 1 – muži do 40ti let, DTM 2 – muži nad 40 let
     DTW 1 – ženy do 35ti let, DTW 2 – ženy nad 35 let
MID:   bez kategorií
Kategorie:
LONG: DTM 1 – muži do 40ti let, DTM 2 – muži nad 40 let
     DTW 1 – ženy do 35ti let, DTW 2 – ženy nad 35 let
TURISTICKÁ:    TW –  ženy, TM –  muži (bez rozdílu věku)


Trekař

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #401 kdy: Leden 24, 2008, 12:59:47 »
Také si myslím že pořadatelé šlápli dost vedle s tou změnou MID akcí na pouhou Turistickou vycházku.
Třeba loni na Kruškách bylo dost lidí překvapeno a asi trochu naštváno že MID byl nakonec vyhlašován bez pořadí a měření časů.
Myslím si že když si člověk zaplatí např. startovné 200,- tak by to mělo být plnohodnotná soutěž skoro jako LONG a ne jako chudá příbuzná LONG akcí.Je tady více lidí co si nemůže dovolit chodit LONGY a třeba i tolik častých akcí v roce a určitě by uvítali podobné akce v MID soutěžích i jako samostatné podniky nebo pokud by pořadatelé zajistili lepší zázemí pro MID akce při LONG akcích.Zatím se mě zdá že chtěji MID akce potopit ke dnu a nějaké projekty jako EURO-CUP nebo i jiné samostatné akce se jím jaksi nehodí. Každý by si měl vyzkoušet co mu vyhovuje.
Takže za mě pro MIDY ano.
Sám si to letos na MIDECH vyzkouším .
Nějaké slovičkaření mě nezajímá,prostě pokud vyrazím na akci a jdu se psem tak je to pro mě pořád dogtrekking ať je to dlouhé jak chce.Turistická vycházka je když jdu něco neorganizovaně a neplatím startovné.Nevím proč je to vůbec vyhlašované letos při MČR.
Ale jinak se už těším na akce a na lidičky kolem a jemi jedno jestli tam budou běžci ,vychazkáři,nebo MIDAŘI či LONGAŘI.Nějak se to už zamotává i mě ;D ::)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #402 kdy: Leden 24, 2008, 15:32:50 »
Ja vícemeně souhlasím s předešlými dvěma příspěvky. Sice MIDy nechodím,ale když už se platí startovné a táhnou se tam kolikrát takovou dálku. Každý sport má přece své různé odvětví..To je jako kdyby na akcích KČT vybírali 200 za procházku.
Hlavně mi přijde, že se MIDy zrušily na truc Romanovi, možná by stálo za úvahu dát do pravidel, že se účastník smí na jedné akci zůčastnit pouze jednoho závodu.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #403 kdy: Leden 28, 2008, 08:53:52 »
slovíčkaření, slovíčkaření - a právě tím jste si to tady vyhrotili sami - minulý rok to nikdo neřešil a tak dlouho se do toho vrtalo až...

A pokud vím, tak do Krušek byl dohodnut "klid zbraní", tak bych byl rád, aby se alespoň toto dodrželo, jinak se opravdu nikam nedostaneme.

 
tombru

Offline Láďa Páral

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #404 kdy: Únor 11, 2008, 20:06:39 »
Ahoj přátelé a kamarádi!
Vrátil jsem se po čase z musherských tratí a s hrůzou zjistil, že tahle divoká a zbytečná debata ještě pokračuje. Zbytečná protože definice a pravidla dogtrekkingu jsou jasně a dávno daná!Přesto se k tomu tedy ještě jednou vyjádřím.
V dogtrekkingu se pohybuju od samých začátků, vím tedy proč a jak vznikal. Když před léty někteří organizátoři dogtrekkingů zavedli pro ty, co si netroufali na 100km, turistickou vycházku, nazvali ji dost nešťastně dogtrekking MID. Nešťastně proto, že ne všechno z mushingu lze automaticky aplikovat na dogtrekking. Na Stezce vlka jsem se vždy přikláněl spíše k možnosti oficiálního zkrácení tratě. Zkušenost je však taková, že naprostá většina pokračovala dál a možnosti si trať legálně zkrátit nevyužila. Kdysi dávno pro mne 100km byla vzdálenost naprosto nepředstavitelná a na nic podobného jsem netrénoval. Přesto jsem se na dogtrekking dal a kupodivu vždy došel. Zjistil jsem, že je to více o psychice než  o fyzičce a taky ,že psa jen tak neutaháte. A konečně skončit přece můžu prakticky vždy! Začínajícím tedy můžu s klidným svědomím doporučit: Chce to jen více odvahy a sebevědomí, sami najednou s údivem zjistíte, že na to máte.
Dogtrekkingových vycházek a výletů bylo a jistě i letos bude celá řada.I ty mají sezóně své místo a význam. Také se na některých podílím, ale dost dobře si nedovedu představit, že bych byl vítězem nějaké vycházky.Nezapomeňte- dogtrekking je extrémní, vytrvalostní kynologický sport! Kdo chce organizovat dogtrekking v rámci platných pravidel, může se kdykoliv během sezóny spojit s administrátorem a jistě nebude problém takovou akci zařadit po boku ostatních treků.
Představa, že by například v kopané některý z hráčů chtěl upravovat pravidla k obrazu svému(zmenšit hřiště, zrušit rohy, auty…) je scestná a směšná. A to i přesto, že by si to přál samotný Beckhem!
Myslím, že s touto otázkou se velice elegantně vypořádali nedávno Rakousku. Přestože chtějí a budou pořádat dogtreky dle pravidel, mají zájem i na kratších výletech. Dali si tedy tu práci a vymysleli si krásný název DOGHIKING. Pokud se podíváte do slovníku, je to jednodenní turistická vycházka se psem, ale v angličtině to zní přece jen daleko vznešeněji. Co vy na to?!? A proto, že je to vycházka, je zbytečné řešit nějaké pořadí či složitá pravidla.
A ještě na samý závěr. Dost dobře nechápu Romanovu houževnatou snahu prosadit do dogtrekkingu své akce nesplňující základní pravidla. Přitom v pojetí a pod názvem caniccros maratón by to měl tak jednoduché!! Že by obava z konečně pořádné konkurence??
Užívejte mírné zimy a místo handrkování se těšte na bohatou sezónu!! ;)
Laďa Páral

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: