Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak naučit psa tahat?

Autor Téma: Jak naučit psa tahat?  (Přečteno 88561 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #90 kdy: Únor 24, 2013, 23:03:03 »
 Omlouvám se, že se ptám, ale odkdy se na Hané mluví česky? :-X O:-)

Zbyněk + Ārya

Offline MKokinová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 37
  • Souhlasu: 1
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #91 kdy: Únor 25, 2013, 00:03:17 »
tak takovým lidem by patřilo nafackovat :) a propo, co z mých příspěvků vnímáš jako extrém? Jen mě to zajímá, třeba se poučím :D
právě že nic, mluvila jsem obecně o pozitivce  :). Jinak co se týče toho fackování, tak to co jsem psala, právě dělaj i takový ty "guru" pozitivky, typu Garett apod. (Nebo něco, co se tomu blíží, já pozitivku moc nezkoumám  ;))
Takl to jo, právě že mi přišlo, nebo v to doufám- kdyžtak mě opravte- že všechno co jsem napsala bylo na vysvětlení, toho co někdo uvedl a že žádné radikální názory nezastávám :D. Susan Garett má fajn názory, ale jen v omezené míře (slalom 2x2 je super věc, ale názor že jenom tak lze psa správně slalom naučit, mi příjde trošku přetažený za vlasy), taky nejsem úplná pozitivistka (když pes drží hračku a odmítá ji pustit, tak ji zkusím vyměnit za něco chutného, třeba maso, jen málo psů by vyměnilo hračku za piškot :) no a když to ani tak nechce pustit, tak mu prostě mechanicky otevřu tlamu aby mi to proboha už dal - hádám, že se to příliš neslučuje s pozitivní motivací  ;) Pozitivní motivace a clicker výcvik jsou fajn a používám je, ale "vo camcať po camcať" :D. Aneb jak praví jedno české přísloví: Všeho s mírou.


Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #92 kdy: Únor 25, 2013, 07:03:51 »
omlouvám se že vstupuju do debaty, ale prosím vás jak toho psa naučím tahat ?!!!!!!!!!!
A prosím česky, já su z Hané
Toš normálně přivážeš psa na špagát, řekneš "gou" a deš. Když se zamotáš do křáku řekneš "stůj", vymotáš to a deš dál. Jo a až se setmí tak si na to rači rožni. :p


Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #93 kdy: Únor 25, 2013, 08:42:12 »
máš bod Zbyňku  :D - já myslel srozumitelně  ;).
Laďa+Esi

Offline Romi2BB

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #94 kdy: Únor 25, 2013, 08:44:00 »
Toš normálně přivážeš psa na špagát, řekneš "gou" a deš. Když se zamotáš do křáku řekneš "stůj", vymotáš to a deš dál. Jo a až se setmí tak si na to rači rožni. :p
A sakra, google mi to nebere. Asi přijdu o pointu celé plodné diskuse teď těsně před vrcholem ...  ;)

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #95 kdy: Únor 25, 2013, 08:47:07 »
" Toš normálně přivážeš psa na špagát, řekneš "gou" a deš. Když se zamotáš do křáku řekneš "stůj", vymotáš to a deš dál. Jo a až se setmí tak si na to rači rožni. :p "

A co dyž čokl štěkně "vo co gou" ? Tak su aji s celym "gou" v ......   a když večer zhasnó, tož du spat a psék se mnó.
Laďa+Esi

Offline tažní münstíci

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 23
  • Souhlasu: 5
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #96 kdy: Únor 25, 2013, 09:36:28 »
Citace
Citace: tažní münstíci  Včera v 20:04:38
ale co kdyby psa žádná odměna nezajímala? ... mimochodem v loveckém tranzu těžko pes registruje kliknutí, má vidinu jen toho zajíce? co potom? k čemu klikr?
No právě proto jsem ho to učila na kůži, z který tak v tranzu nebyl
no, na kůži se to naučí, ale v reálu to dělat nebude! říkám pro loveckého psa, je velký rozdíl atrapa a živý zajíc, takže pořád nechápu význam toho klikru pro tento případ.

Sarka mik

  • Host
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #97 kdy: Únor 25, 2013, 12:28:48 »
Jezuro, nemlž, moc dobře víš že jediný slovní povel pro psy našeho typu je ku.va už! Kam se hrabe klikr.

Jsem zdesena jak jsem odflakla vychovu svych psu, neklikala jsem ani pozitivne, ani negativne, proste jsem jen chtela aby udelali co chci. Jestli psi vnimaji svoje telo mi je ukradeny..Myslela jsem jsem si že svoje psy hrozně ,,žeru,, ale jak tak čtu tak jsem na tom jeste dobře :P

Offline MKokinová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 37
  • Souhlasu: 1
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #98 kdy: Únor 25, 2013, 13:00:22 »
Citace
Citace: tažní münstíci  Včera v 20:04:38
ale co kdyby psa žádná odměna nezajímala? ... mimochodem v loveckém tranzu těžko pes registruje kliknutí, má vidinu jen toho zajíce? co potom? k čemu klikr?
No právě proto jsem ho to učila na kůži, z který tak v tranzu nebyl
no, na kůži se to naučí, ale v reálu to dělat nebude! říkám pro loveckého psa, je velký rozdíl atrapa a živý zajíc, takže pořád nechápu význam toho klikru pro tento případ.
U mého psa to funguje. Neříkám, že je to nejlepší možný způsob, jak psa odnaučit utíkat za zvěří, mělo to být pouze vysvětlení že to jde, né že to nejde jinak, nebo že takhle je to nejlepší (ten princip vyhasínaní, nebo jak se to jmenuje bude asi lepší, budu to muset prozkoumat)- i Kettyňák teď začíná zlobit se zajícema, ale to není lovecký pes, takže z toho až tak v tranzu není, spíš ji baví si ze mě dělat pr*el :D A u Beňáka to funguje a je to lovecké zvíře s velice silným loveckým pudem, i když o tom by se dalo polemizovat, aport nesnášel :) A u té metody s klikrem to bylo postavené na tom, že musí přijít na to, že je pro něj lepší jít ke mě pro odměnu a né se honit za ňákou kozou s bílým zadkem :D, nebyl v tom povel, přes který by to možná taky šlo, ale u Benjemína prostě nešlo, když utíkal, tak jsem mohla křičet co jsem chtěla a nereagoval, ale šlo právě o ten princip o priority pro psa, a kdybych u toho neklikala ale v momentě když se otáčel volala "goodboy" tak to výjde na stejně, ale šlo o ten princip, takže ano, klikr k tomu není potřeba, ale u mého psa byl stěžejní.

Offline MKokinová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 37
  • Souhlasu: 1
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #99 kdy: Únor 25, 2013, 13:09:23 »
Jezuro, nemlž, moc dobře víš že jediný slovní povel pro psy našeho typu je ku.va už! Kam se hrabe klikr.

Jsem zdesena jak jsem odflakla vychovu svych psu, neklikala jsem ani pozitivne, ani negativne, proste jsem jen chtela aby udelali co chci. Jestli psi vnimaji svoje telo mi je ukradeny..Myslela jsem jsem si že svoje psy hrozně ,,žeru,, ale jak tak čtu tak jsem na tom jeste dobře :P
Výborně už to přechází v recesi, to je fajn :), nerada bych, aby jsem přijela na trek a všichni mě ukamenovali :D :D Asi jo, jsem blázen do svého psa a chci pro něj jen to nejlepší, je to hřích? :D A to že pes nevnímá svoje tělo by mi nejspíš bylo též ukradený, nebýt agi. Tam totiž když pes "neví" že má zadní nohy a odráží se ke skoku špatně, tak si může i zlikvidovat záda, teda spíš u large, ale u medíků taky ;).

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #100 kdy: Únor 25, 2013, 13:49:01 »
Jezuro, nemlž, moc dobře víš že jediný slovní povel pro psy našeho typu je ku.va už! Kam se hrabe klikr.

Jsem zdesena jak jsem odflakla vychovu svych psu, neklikala jsem ani pozitivne, ani negativne, proste jsem jen chtela aby udelali co chci. Jestli psi vnimaji svoje telo mi je ukradeny..Myslela jsem jsem si že svoje psy hrozně ,,žeru,, ale jak tak čtu tak jsem na tom jeste dobře :P


Šárko, jsem na tom o trošku líp, si vzpomínám, že po Pumě jsem klikr jednou ve vzteku hodila...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #101 kdy: Únor 25, 2013, 15:00:57 »
Jezuro, nemlž, moc dobře víš že jediný slovní povel pro psy našeho typu je ku.va už! Kam se hrabe klikr.

Jsem zdesena jak jsem odflakla vychovu svych psu, neklikala jsem ani pozitivne, ani negativne, proste jsem jen chtela aby udelali co chci. Jestli psi vnimaji svoje telo mi je ukradeny..Myslela jsem jsem si že svoje psy hrozně ,,žeru,, ale jak tak čtu tak jsem na tom jeste dobře :P

Proti tvé chrastící "kouzelné krabičce" je i klikr zastaralej mučící nástroj ;D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #102 kdy: Únor 25, 2013, 16:20:01 »
Jezuro, nemlž, moc dobře víš že jediný slovní povel pro psy našeho typu je ku.va už! Kam se hrabe klikr.

Jsem zdesena jak jsem odflakla vychovu svych psu, neklikala jsem ani pozitivne, ani negativne, proste jsem jen chtela aby udelali co chci. Jestli psi vnimaji svoje telo mi je ukradeny..Myslela jsem jsem si že svoje psy hrozně ,,žeru,, ale jak tak čtu tak jsem na tom jeste dobře :P


Šárko, jsem na tom o trošku líp, si vzpomínám, že po Pumě jsem klikr jednou ve vzteku hodila...

Rázem mě tato výcviková pomůcka začla zajímat.  :D

Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #103 kdy: Únor 25, 2013, 17:08:03 »
A to že pes nevnímá svoje tělo by mi nejspíš bylo též ukradený, nebýt agi. Tam totiž když pes "neví" že má zadní nohy a odráží se ke skoku špatně, tak si může i zlikvidovat záda, teda spíš u large, ale u medíků taky ;).
Nevšimla jsem si že by všechny předklikařské generace agiliťáků měly zlikvidované záda ani jsem nikdy nepozorovala že by si psi při běhu přepočítávali nohy, především ti rychlí na to opravdu nemají čas. Že pes vnímá svoje tělo je výhoda u dogdancingu (=tanec se psem), v agility se prostě běhá a skáče ;)

Offline Katkak

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 3
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #104 kdy: Únor 25, 2013, 17:56:06 »
Nevšimla jsem si že by všechny předklikařské generace agiliťáků měly zlikvidované záda ani jsem nikdy nepozorovala že by si psi při běhu přepočítávali nohy, především ti rychlí na to opravdu nemají čas. Že pes vnímá svoje tělo je výhoda u dogdancingu (=tanec se psem), v agility se prostě běhá a skáče ;)
Já s čubou agi nedělám, protože ona při tom nemá čas ani na přemýšlení. Sice ji to strašně baví, ale nesoustředí se, je schopná to do překážky napálit napřímo  ;D. Takže jo, některý psi se musej učit i skákat  :D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: