Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak naučit psa tahat?

Autor Téma: Jak naučit psa tahat?  (Přečteno 88382 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #60 kdy: Únor 24, 2013, 19:46:33 »
Já jsem tohle taky nechtěla ... pak se to nějak zvrhlo...
A čím to asi bude? Všimla sis vůbec, že ti tu nikdo nenapsal, že klikr je nesmysl a nefunguje? Jde naopak přesně o to, co napsala Gwen nebo já už předtím - prosazování svýho způsobu jako toho jedině nejsprávnějšího na světě. Za tu averzi si klikaři můžou sami, protože se vesměs chovaji jako ty. (Samozřejmě až na čestný výjimky - oni i tady jsou lidi, co s klikrem cvičí. Ale vědí proč, kdy, kdy je naopak lepší ho nepoužít, a hlavně to ostatním necpou.)

Zbyněk + Ārya

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #61 kdy: Únor 24, 2013, 19:52:08 »
Když k tomu přidám ty "blidcrosy", "frontcrosy",... tak to abych si tahala gůgla s sebou, nebo si zavedla speciální slovníček :) To není jen tady o těch příspěvcích, to je postesk všeobecný :)

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #62 kdy: Únor 24, 2013, 19:57:43 »
s klikrem si pes uvědomuje celé svoje tělo (i pánevní končetiny), čehož slovní pochvalou nedocílíte.

Fakt jsem nečetla nic ze dvou stránek textu před tímto příspěvkem, ale toto je chyba.

Klikr je boom. Je to víceméně berličko pro neschopné (stejně jako u koní Pareli Natural Horsemanship, např.), ze které se udělala senzace a Homo bohemicus na tom jen a jen vydělává (a překrucuje, znehodnocuje, dělá to vyloženě škodlivým - stejně jak i u PNH). Navíc když se k tomu dá pár anglických výrazů ...

Klikr je jen a jen pomůcka. Asi jako míček. Zbytek je už jen a jen znalost fyziologie učení, načasování, emapatie, trpělivosti. Místo té věcičky v ruce jde použít slovo, úsměv, mrknutí ... cokoli. A pak už záleží na každém, zda použije tvarování, navádění atd. (shaping, luring atc.). To, že se klikr tak moc ujal je reklamou a tím, že spousta lidí není schopna ovládat své emoce, využívat intonaci, mimiku, neumí správě chválit ani trestat.

Navíc klikr byl původně vymyšlenej pro jiná zvířata, než je pes (například kytovce, ptáky apod, klasický případ).

Proti klikru (obecně i konkrétně) nemám nic, protože spoustě psům zlepšil život, stejně tak jejich lidem. Nesnáším jen tvrzení, že to nejde bez něj, protože ... Jde, je to jen o neschopnosti správně motivovat a odměňovat či trestat. Klikr není samospásný, není u něj vyloučej fyzický kontakt (u něčeho to ani nejde bez něj), není vyloučené trestání. Klik je jen a jen pomůcka, na což spousta lidí zapomíná.


Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #63 kdy: Únor 24, 2013, 20:02:26 »
áááááno .....  ;)

Offline tažní münstíci

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 23
  • Souhlasu: 5
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #64 kdy: Únor 24, 2013, 20:04:38 »
ale co kdyby psa žádná odměna nezajímala? ... mimochodem v loveckém tranzu těžko pes registruje kliknutí, má vidinu jen toho zajíce? co potom? k čemu klikr?

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #65 kdy: Únor 24, 2013, 20:06:48 »
ale co kdyby psa žádná odměna nezajímala? ... mimochodem v loveckém tranzu těžko pes registruje kliknutí, má vidinu jen toho zajíce? co potom? k čemu klikr?

ehm, pak nastupuje tzv. proces "vyhasínání", jdeš od předmětu zájmu/tranzu tak daleko, dokud je pes ještě schopný vnímat tebe, a postupně se pomaličku přibližuješ. Toliko teorie ;-)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #66 kdy: Únor 24, 2013, 20:10:51 »
A praxe...pes požírá objekt zájmu a je mu úplně prdel, že se vzdaluješ, páč on domů trefí  ;D


Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #67 kdy: Únor 24, 2013, 20:12:08 »
A praxe...pes požírá objekt zájmu a je mu úplně prdel, že se vzdaluješ, páč on domů trefí  ;D
ne ne, pes je na vodítku a ty s ním nejdeš blíž ;-) jinak toto používá velice ráda oblíbená MVDr. Žertová  8)

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #68 kdy: Únor 24, 2013, 20:14:50 »
No já nevím, ale s Arčim by jsme museli jít tak daleko od objektu zájmu (zvířátek), až by ho neviděl, chvíli počkat až se uklidní a pak by teprve byl možná schopný vnímat :)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #69 kdy: Únor 24, 2013, 20:16:49 »
máte divný psy :-D


Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #70 kdy: Únor 24, 2013, 20:19:08 »
Dobře...v případě vodítko...jedu po hubě za objektem zájmu ;D

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #71 kdy: Únor 24, 2013, 20:19:20 »
já vím, co s tim.... pozitivní motivaci :-D

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #72 kdy: Únor 24, 2013, 20:29:51 »
Dobře...v případě vodítko...jedu po hubě za objektem zájmu ;D
ty mě nechceš chápát, mamínkooo! jsi tak daleko, kde tě ještě netáhne a vnímá tě. tzn zvížátko,, např. jen cítí,, nebo ho vidí v televizi a pod :D

Offline Katkak

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 3
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #73 kdy: Únor 24, 2013, 20:31:17 »
A co přesně Vám vadí, nebo je proti srsti při klikání? Jak už jsem psala výše, znám spoustu lidí, kteří cvičí se zvířaty pozitivně a malou plastovou krabičku k tomu nepotřebují.
Samotný klikání mi nevadí, sama jsem klikr použila při upravování pozice Lehni. Mě vadí ten systém pozitivky, kdy většina tak cvičících jedinců (neberte to osobně, jen dost lidí v mým okolí to tak má) je tím úplně posedlá a jdou podle mě až do extrémů, aby se pes náááhodou neodměnil sám, ale měl páníčka místo boha a nic jiného ho nezajímalo :). Popravdě budu mnohem šťastnější, když můj pes vyběhne za srnou a já ho během pár metrů odvolám, než když bude slepě sledovat mě a veškeré okolní dění nezájem :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Jak naučit psa tahat?
« Odpověď #74 kdy: Únor 24, 2013, 20:33:01 »
Malamut není nikdy dost daleko ;D Si z tebe dělám kozy...
Já jim teda místo klikání říkám něco ve stylu "jsi se pomátl, ne?" A oni většinou uznaj že asi jo a je to...
Akorát nevím, jak se to řekne odborně :o

« Poslední změna: Únor 24, 2013, 20:41:37 od ježura »

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: