Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 172743 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #450 kdy: Říjen 27, 2008, 17:00:25 »
Já jenom drobnost...pravidla dogtrekkingu jsou závazná pro všechny pořadatele seriálu MČR.
Každý pořadatel si ale může nad rámec těchto pravidel (ne v rozporu s nimi!!!) určit nějakou další podmínku pokud to okolnosti dané akce vyžadují a nebo to uzná za vhodné.
Do toho spadají organizační věci jako je řešení odvozu a jeho placení, povinný bivak na určeném místě, zákaz bivaku v nějaké lokalitě, nějaký limit (např do 18-ti hod budete na tom a tom km)... v podstatě cokoliv si pořadatel vymyslí a neodporuje to pravidlům.
S těmito podmínkami ale musí seznámit účastníky předem v propozicích (a následně na tyto zvláštnosti dané akce upozornit ještě na meetingu), aby lidi dopředu věděli do čeho jdou a mohli se rozhodnout, jestli jsou podmínky pro ně akceptovatelné a na akci pojedou nebo ne. Prostě jaký si to udělá, takový to má...on nese svoji kůži na trh a riskuje že když bude akce blbá tak lidi nedojedou.

Podle některých příspěvků mám pocit, že se snažíte narvat DT do "závazných norem dle EU" :o
Všechno nemůže být jasně vymezené "zákonem", nechme pořadatelům taky volné pole, ať je každá akce jiná!
Sterilně normované věci, balené pečivo a guláš co se nesmí za 3 hodiny jíst nechme komisařům EU :P

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #451 kdy: Říjen 27, 2008, 17:08:14 »
ja teda nevim jestli je to s těma odvozama tak hrozné když pořadatel řekne že se můžeš nechat odvést tak asi počítá že se nechá odvést aj ten komu se udělal puchýř a nechce se mu jít dál to ale neznamená že nepřijede pro toho kdo dostal infarkt nebo tady tak s oblibou vspomínanou zlomenou nohou. prostě bych předpokládal že když někdo řekne odvoz zadarmo bez určených podmínek tak ten kdo se nechá odvést nechce "vyžrat" odvoz pro toho co to potřebuje víc.
No a když se pořadateli nechce vozit každého kdo si řekne že se mu nechce tak to buď spoplatní nebo řekne že žádné odvozy nebudou a poraďte si samy, nic zas tak strašnýho se ti na 2 dení procházce stát nemůže protože většina lidí stejně chodí i na normální výlety bez jakéhokoliv zabezpečení. No a když už se něco stane tak si zavolej záchranku ta tam bude určitě rychlejc než nějaký pořadatel.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #452 kdy: Říjen 27, 2008, 17:08:31 »
Ještě se vrátím k tématu odvozů a hlavně tomu zde zmiňovanému přitvrzování: kdo z vás, kteří toto požadujete, si troufne kompetentně posoudit zdravotní stav člověka, který si volá odvoz? Notabene posoudit jeho zdravotní stav na základě telefonického rozhovoru! Ano, dogtrekking je extrémní sport, ale nevidím jediný důvod, abych kvůli němu hazardovala se svým zdravím!
Jeden malý příklad: na letošních Kruškám mi kvůli nevhodné obuvi (pevné pohorky na asfaltu) odešly cca 3 km před Karlovými Vary kotníky a to tak, že prostě najednou vypověděly službu a já skončila na zemi. Ty 3 kiláky jsem nakonec nějak doplazila a z 1. jen trochu civilizovaného místa si volala odvoz, a ačkoli tam svozové místo nebylo, Zuzka pro mě přijela, jak jen to šlo. Kdyby mě poslala jít ještě někam jinam, asi bych si ty nohy zrušila totálně a nevím, jak bych byla schopná fungovat v pondělí v práci.
A co se týče zdraví psa: kdyby mě pořadatel odmítl odvézt kvůli psímu problému a poslal mě na svozový bod, byť "vzdálený max. 12,5 km" -toť citát, tak bych byla asi hodně naštvaná. Teda určitě bych byla hodně naštvatá!

PS: za svých 5 odchozených dogtrekkingových sezón jsem se nechala odvézt 4x a to 2x kvůli sobě a 2x kvůli Dinuli. Tímto děkuji všem pořadatelům, kteří pro mě vždy ochotně přijeli.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #453 kdy: Říjen 27, 2008, 17:10:34 »
a ještě k těm odvozům

Pokud mi někdo volá, že ho něco bolí, nemůže atd ať dojedu...já si podle telefonátu netroufnu posoudit jak je to vážné... Navíc "já nemůžu" je dost široký pojem...někdo dojde s nohama na hadry, jiný pro 1 puchýř vzdá...vnímání bolesti je velice individuální záležitost...možná jsem zdeformovaná svou původní profesí zdravotní sestry, ale za 4 roky Oderáku jsem jela vždycky pro všechny co o to požádali, nikdy to nebylo velké kvantum lidí a o nikom z těch odvezených bych si netroufla říct, že volal zbytečně!


Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #454 kdy: Říjen 27, 2008, 17:15:42 »
Gwen jsi rychlejší ;D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #455 kdy: Říjen 27, 2008, 17:26:52 »
Sice už to trochu zapadlo, ale ještě mě docela zajímalo tohle:
Já bych měl jednu poznámku k tomu, co já považuju za sprosťárnu: Jestliže někdo sám vzdá v polovině a pak v teple hospody začne přesvědčovat ty, co se tam v únavě zastaví na odpočinek, aby toho nechali taky, tak je to ubohé. Ti lidi tam dorazí utahaní, přemýšlí zda pokračovat nebo ne, vždyť skončit je tak pohodlné ... Ale překonali by to jako mnohokrát předtím!
Nikdy jsem se na treku s ničím takovým nesetkala a nevidím důvod, proč by někdo něco takového dělal, takže můžeš být, prosím, konkrétní?

Z toho co bylo v letošním a loňském roce za odvozy, bych viděl opravdu dost zbytečných a pohodlných pro účastníka. Když to Tvé vyjádření parafrázuju - všichni máme úmysl dojít, ale když to bude moc nepohodlné, proč to "nedojet".

I tady by mě zajímalo, kdo se podle tebe kde nechal odvézt zbytečně?
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #456 kdy: Říjen 27, 2008, 21:15:56 »
já fakt nevím jak ostatní - za mne:
Šerák 2005 mi chcíplo koleno a když jsem šla ráno "za stromeček" tak jsem se nebyla schopná zvednout. Doplazila jsem se asi kilometr na nejbližší odvozový bod - do cíle zbývalo přes 50 km, nebyla jsem schopná nohu pokrčit.
Krušky 2006 - viz nahoře.
Šerák 2007 - bivak na 60km, Barda celou noc střídavě zvracel a průjmoval (k ránu už jen černá voda), do cíle 60 km
Šlapanice 2007 - měla jsem půjčenou Aiku (husky), na 68. km odmítala jít, po krátkém bivaku kulhala. Na 70. km dlouhý bivak, stálé kulhání, odvoz.
Stezka 2007 - pořadatel sám vyzval aby ti co se na to necítí druhou polovinu nešli
Šlapanice 2008 - záchranka...
Fryšták 2008 - Barda od 50. kulhal, s velkýma pauzama a s botičkama jsem ho ukecala na 72., ale pak jsme se shodli na tom že dál nee. Odvezli mě naši.
Ať to projíždím jak chci, nevidím jedinou akci kdy bych vzdala z pohodlnosti... spíš naopak:
Fryšták 2005 těžké bolesti kolen už od 10. km - došla na brufeny
Haná 2006 - šla jsem přes Bardu (posledních 15 km kulhal) - dodnes bych si za to nejradši nafackovala, doma se ukázaly puchýře, týden jsem ho nosila
Oderák 2006 - 50km s výronem v kotníku, na brufeny
Krušky, Jednooký a Haná 2007 - zase kotník, na Hané ještě žaludek
Oderák 2008 - bolavá holeň posledních 20 km
Ota Pavel 2008 - opět holeň, ale 70 km.


Ty foe, pěknej výčet...  :o mně nikdy nenapadlo vypsat, kdy mě bolel kotník aj....
   *   www.probarf.cz

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #457 kdy: Říjen 27, 2008, 21:19:17 »
Petro, skoro úplně podpis. A teď poraď - pokud budu chystat trek, vyhýbat se asfaltu, můžu tam v klidu vložit 2x 25-30 km úseky napříč horama bez trvale osídleného baráku nebo osvěžovny?
Malá ochutnávka:

http://honza-khp.rajce.net/Jizerky-vsehochut
 

Pro Jizerky jsem všema deseti, mám je projetý na kole, nádhera, klídek... potůček na každým rohu  ;D ;D ;D
   *   www.probarf.cz

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: K pořádání DT
« Odpověď #458 kdy: Říjen 28, 2008, 09:27:50 »

- Na Jednookého vlka, Stezku vlka a Otu Pavla jsem chystal mapy s trasami ...

To byl ouplnej luxus. Myslím, že kdyby se to jednou pojalo víc jako "orienťák", taky by to nebylo na škodu  :D A běžci by nemohli běžet, ale museli by víc číst mapu ...
   *   www.probarf.cz

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #459 kdy: Říjen 28, 2008, 10:07:23 »
Dovolte dve kratke myslenky, ktere me ted napadly a predem pisi, ze jsem zatim na trekku nebyl. Prvni: i pres podpis prohlaseni o vlastni odpovednosti si porad myslim, ze jsme lide, kteri tam jedou kvuli trekku, ne kvuli necemu jinemu a odvoz je jakasi berlicka, jakasi zachrana, ktera skutecne muze byt nekdy vic nez uzitecna. Druha myslenka: uz jsem psal, jsme lide a mezi nami, v absolutne kazdem spolecenstvi, se vzdy, a vzdy bych nejradsi napsal velkym pismem, najde skupina lidi, kteri cekoholiv zneuziji. Nedivim se proto, ze i na trekku muze byt clovek (lide), ktery odvozu zneuzivaji. Ja si opravdu myslim, ze je to naprosto normalni a zabranit tomu neslo v minulosti, nejde ted a nikdy nepujde ani v budoucnosti, dokud nebudou trekk chodit stroje, ktere nemysli a jen konaji prikazy. Proc tedy kvuli nekolika lidem, co mohou treba nekdy zneuzit jakykoliv rezim, jakoukoliv pomoc, tuto pomoc, tuto psychickou i fyzickou a predevsim lidskou pomoc v nouzi, neposkytovat dal. Zneuzivat se bude vse. Tak to bylo, je a na veky bude.
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #460 kdy: Říjen 28, 2008, 10:47:52 »
Ty foe, pěknej výčet...  :o mně nikdy nenapadlo vypsat, kdy mě bolel kotník aj....
no, pokud si myslíš že mě jenom "bolel kotník"...  ;D

Edit: a vůbec - kolik dogtreků (myšleno longů) jsi ušel že si troufáš soudit "nějaké ty bolavé kotníky"? Nějak nevím o žádném zlaťákovi kterého bych si k tobě mohla přiřadit...
« Poslední změna: Říjen 28, 2008, 15:04:49 od Petra + Barry »

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #461 kdy: Říjen 28, 2008, 13:04:08 »
Nedivim se proto, ze i na trekku muze byt clovek (lide), ktery odvozu zneuzivaji.
Už jsem si říkal že nic psát nebudu, ale tak jak je to uvedeno v citaci v jedné z posledních reakcí jsem to rozhodně nemyslel, tj. nemyslím si, že účastníci možnost odvozu úmyslně zneužívají. Podle mne je rozdíl zneužívat odvoz a zbytečný odvoz. Uvedl jsem v předchozím: "Já spíš apeluju na to, aby to V NOUZI bylo v povědomí u všech a odvoz byla krajnost. I třeba to, že na long budu připravenej a nebude to jenom experiment."
Statistika z letošních výsledků (bez Oty Pavla): celkově došlo 341 - nedokončilo 134 tj. 28% ze stratujících, ale Krušky (2.den déšť) 43/39, Šlapky (vedro) 23/13, Stezka (těžké) 40/22 - tj. trek kdy není zrovna pohodově nedokončí 1/3 až 1/2 lidí - není všechno odvoz. Není to trochu právě o té větě z úvozovek? Experimentem je přeci i to, že nejsem připraven na horší počasí nebo jeho změnu, nebo na náročnost a riskuju. Já bych si také ale netrouf nezajet pro někoho, kdo mi zavolá, že nemůže dál !

 

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #462 kdy: Říjen 28, 2008, 16:32:25 »
Chceš tím říct, že pokud nevím na 100% že DT dokončím, tak tam nemám lozit? To by se asi neúčastnil nikdo, protože nic v životě není 100% (snad krom smrti).
Nechápu smysl tvých příspěvků...apeluješ na svědomí a zodpovědnost závodníka aby si nevolal odvoz dokud je schopný se aspoň plazit jako Meresjev a nebo apeluješ na pořadatele aby pro lidi nejezdili?
Myslím si, že zavolat si odvoz v momentě kdy na to nemám (fyzicky nebo psychicky) není ostuda...ono na to vzdát a uznat porážku je potřeba taky kus odvahy ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #463 kdy: Říjen 28, 2008, 16:49:04 »
A ještě další věc: Samozřejmě, doplazit se dá i s tou zlomenou haxnou...kdyby člověk zůstal někde v divočině, tak se plazit bude, nechcípne tam. Ale pokud si podvrtnu kotník, bolí mě koleno, mám nohy na hadry, horečku, zimnici nebo jinou "drobnou bolístku" na DT, tak je rozumnější vzdát (zůstat v zákl. táboře, dojít zkratkou, dojet vlakem nebo si zavolat odvoz). Ti lidi jdou v pondělí do práce, živí rodinu, musí fungovat...prostě není čas na hrdinství... Je to sport, zábava, koníček...nejde o život!

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #464 kdy: Říjen 28, 2008, 17:47:24 »
a vůbec - kolik dogtreků (myšleno longů) jsi ušel že si troufáš soudit "nějaké ty bolavé kotníky"? Nějak nevím o žádném zlaťákovi kterého bych si k tobě mohla přiřadit...

Život nepočítám podle odejitých longů...jsou i jiné sporty... navíc, někdo v pátek musí i pracovat...
   *   www.probarf.cz

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: