Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 172735 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #435 kdy: Říjen 27, 2008, 12:54:27 »
já fakt nevím jak ostatní - za mne:
Šerák 2005 mi chcíplo koleno a když jsem šla ráno "za stromeček" tak jsem se nebyla schopná zvednout. Doplazila jsem se asi kilometr na nejbližší odvozový bod - do cíle zbývalo přes 50 km, nebyla jsem schopná nohu pokrčit.
Krušky 2006 - viz nahoře.
Šerák 2007 - bivak na 60km, Barda celou noc střídavě zvracel a průjmoval (k ránu už jen černá voda), do cíle 60 km
Šlapanice 2007 - měla jsem půjčenou Aiku (husky), na 68. km odmítala jít, po krátkém bivaku kulhala. Na 70. km dlouhý bivak, stálé kulhání, odvoz.
Stezka 2007 - pořadatel sám vyzval aby ti co se na to necítí druhou polovinu nešli
Šlapanice 2008 - záchranka...
Fryšták 2008 - Barda od 50. kulhal, s velkýma pauzama a s botičkama jsem ho ukecala na 72., ale pak jsme se shodli na tom že dál nee. Odvezli mě naši.
Ať to projíždím jak chci, nevidím jedinou akci kdy bych vzdala z pohodlnosti... spíš naopak:
Fryšták 2005 těžké bolesti kolen už od 10. km - došla na brufeny
Haná 2006 - šla jsem přes Bardu (posledních 15 km kulhal) - dodnes bych si za to nejradši nafackovala, doma se ukázaly puchýře, týden jsem ho nosila
Oderák 2006 - 50km s výronem v kotníku, na brufeny
Krušky, Jednooký a Haná 2007 - zase kotník, na Hané ještě žaludek
Oderák 2008 - bolavá holeň posledních 20 km
Ota Pavel 2008 - opět holeň, ale 70 km.

Takže: pokud kulhá pes, může pro něj být "blbých" 15 km na odvoz naprosto zničujících. Záleží na tom proč kulhá nebo co mu vlastně je, ale když mi pes řekne že nejde, tak dojdu "někam" do civilizace a končím. Pokud má problémy člověk, záleží hodně jaké ty problémy jsou. S některýma se dá jít, jenom to bolí. S některýma se dá ujít nějaká ta kratší vzdálenost, ovšem někdy za cenu toho že se porouchané místo pokazí mnohem víc. S některýma se jít nedá.

Co zavést to co bylo na Šerákovi - starovné o 50,- víc a kdo došel do cíle po svých, dostal padesátikorunu zpět.

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #436 kdy: Říjen 27, 2008, 13:36:44 »
já fakt nevím jak ostatní - za mne:
Petro, neber to na sebe, párkrát jsem Tě viděl a nepochybuju o tom, že bojuješ co to dá a k úmrtí před odvozem nemáš daleko :). Dál - za totéž co zranění člověka beru samozřejmě i problémy psa, prostě je to zranění, tedy na odvoz. Ale třeba - pes začne kulhat - mně se to stalo letos 10 km před cílem na Hanácké - důvod - náběh na puchýře na tlapkách za vedra na asfaltu - vypadalo to děsivě, ale po nasazení botiček došel bez problémů a ani ty puchýře nakonec neměl, ale kdybych to neznal ze Šlapek, tak bych nevěřil. Takže třeba taky - místo odvážení to na několik hodin zapíchnout a pak to zkusit.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #437 kdy: Říjen 27, 2008, 13:53:02 »
jo, jenže to zapíchneš, zkusíš, zjistíš že to fakt nejde a pořadatel ti řekne že na svoz to máš 10 km? Chtěla jsem tím výčtem říct že odvoz si volám V NOUZI a samozřejmě se snažím "umřít" někde kde pro mne pořadatel může dojet, ne uprostřed lesa. Ale jak už psal PeFo - kdyby mi pořadatel řekl ať s kulhajícím psem dojdu 15 km, protože na tu silnici kde stojím on nepojede, dost by mě naštval. Plně chápu když pořadatel večer řekne že přijede až ráno, nebo když přijede třeba za dvě hodiny, protože dřív to nešlo - to je v pořádku. Stejně tak chápu že (s výjimkou zlomenin) pro mne nepoleze někam doprostřed lesa. Ale pokud se doplazím kamkoliv k používané silnici a jsem na tom tak špatně že toho pořadatele zavolám, tak opravdu prosím přijeďte tam odkud volám. Protože kdybych mohla jít, tak bych šla.
Když půjdu do extrému - na Šlapanicích jsem pořadatelům jen poslala SMS že sedím v Černé hoře a blbě se mi dýchá, že bych to radši vzdala, tak jestli můžou přijet. Kdyby mě poslali do háje, šla bych dál nebo bych někam zalezla. Podle toho jak to se mnou pak vypadalo bych to taky nemusela rozchodit. A bylo to večer, pořadatel nemohl tušit že jsem na tom tak zle jak jsem nakonec byla a přesto přijel. DĚKUJI.

Offline vašek

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #438 kdy: Říjen 27, 2008, 14:17:28 »
Petro o tobě nikdo nepochybuje  ;) Opravte mě pokud se pletu, těch svozů kvůli psům je menšina a kvůli "kolapsům" (úrazům) ještě míň.
Otázka je, jak volit místa svozu. Pokud to bude pěkná hospůdka, tak tam člověk počká klidně hóóódně dlouho. Ale pokud to bude moc příjemná hospůdka, tak tam zůstanou i ti co by jinak šli ještě dál  :P

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #439 kdy: Říjen 27, 2008, 14:34:24 »
no počkej, když volám o odvoz, volám z nějakého důvodu, ne? To mi neříkej že se vzdává "protože se mi dál nechce"

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #440 kdy: Říjen 27, 2008, 14:39:40 »
Já s Tebou Petro souhlasím - V NOUZI. A jinak než taxislužbou pořadatelů v relaci 2-3,- Kč/km apod. splatno při výsadku to asi nevyřešíme. Já spíš apeluju na to, aby to V NOUZI bylo v povědomí u všech a odvoz byla krajnost. I třeba to, že na long budu připravenej a nebude to jenom experiment.
Doplněk po Vaškovi: to si piš, že se vzdává, "protože se mně dál nechce"

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #441 kdy: Říjen 27, 2008, 14:52:49 »
hmm, tak to se omlouvám, sem netušila že je to s náma tak zlé... já jdu na long s úmyslem dojít. A až když to fakt nejde, volám SOS. Pokud někdo jde s tím že dojde do nejbližší hospody, tam to zapíchne a ráno zavolá pořadateli že ho bolej nožičky... tak na místě pořadatele bych se na něj vykašlala. Ale to zase riskuju že se vykašlu na někoho kdo tu pomoc opravdu potřebuje... chjo...

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #442 kdy: Říjen 27, 2008, 15:12:41 »
Petro, skoro úplně podpis. A teď poraď - pokud budu chystat trek, vyhýbat se asfaltu, můžu tam v klidu vložit 2x 25-30 km úseky napříč horama bez trvale osídleného baráku nebo osvěžovny?
Malá ochutnávka:

http://honza-khp.rajce.net/Jizerky-vsehochut
 

Offline Anďa a Ben

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #443 kdy: Říjen 27, 2008, 15:24:52 »
Pokud bude mezi těmito úseky určitě otevřená hospoda tak myslím nebude problém. Hold budem se muset zásobit, někdo třeba i něčím ostřejším ^-^ >:D

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #444 kdy: Říjen 27, 2008, 15:33:19 »
A hele návštěva - obávám se, že jen studánky, max. jednou sezóňák. Ale příhoda - v jednom zastrčeným místě jsem potkal chlapíka, kterej měl na kameni lahváče a říkal, že vždycky veme 2, jednou za měsíc sem dojde, a tady si je otevře a to že je jeho nej. Na předchozích fotkách je to u Poledních kamenů.[

Offline Anďa a Ben

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #445 kdy: Říjen 27, 2008, 15:43:37 »
Na Jizerky s námi počítej i Markéta říkala něco o tom že by šla. Pokud budeš potřebovat pomoc tak se ozvi:-).Toby už je ok? Šediváčka, jsem se dívala,  jsi vynechal...

Taky mám fotky  procházky o víkendu... >:D
http://tulakben.rajce.idnes.cz/Zdarsko_25.10.-26.10.2008/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #446 kdy: Říjen 27, 2008, 15:51:19 »
za mne - pokud je na trase dost vody pro mne i pro psa, vystačím si. Jídlo si nosím vždycky, v osvěžovnách doplňuju  čajem nebo polívkou, ale bez toho to zvládnu. A jsem vděčnější za trek bez asfaltu a bez osvěžoven než s dostatkem obojího.

Offline Anďa a Ben

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #447 kdy: Říjen 27, 2008, 15:55:12 »
já zas na treku toho moc nepojím, a to tahnu rok od roku víc jídla ^-^. Když hospoda nebude neva , když nebude asfalt super!!

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #448 kdy: Říjen 27, 2008, 16:04:14 »
já zas na treku toho moc nepojím, a to tahnu rok od roku víc jídla
to se hodí, když sama nejíš a ještě neseš jídlo ... , to by bylo dobré nějak využít
Tobča je ok, ale trvalo to 5 týdnů, teď už byl v Jizerkách se mnou - a Vysočina je pro mě domov, takže jen tiše slintám nad obrázky

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #449 kdy: Říjen 27, 2008, 16:45:44 »
Trekk bez hospody se dá taky přežít :)  Jinak co se odvozů týká: nejlepší způsob se mi taky zdá ten, co uváděla Petra a byl na Šerákovi - ke startovnému se přičte 50kč, které závodník dostane zpět, pokud se nenechá odvézt. Protože těch, co se nechají z tratě odvézt jen proto, že je bolí nohy je většina (jít se dá i přes puchýře..)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: