Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 172941 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #45 kdy: Prosinec 03, 2007, 21:25:17 »
Romane nikdo nikoho nezatracuje, klidně se uštvi když tě to baví...
Zatím jsi navrhoval ale vždycky změny které jsou proti samotné podstatě dogtrekkingu (zkrátit vzdálenosti, zrušit povinnou výbavu, značit trať jak pro idioty nebo malý děti...) tak se nediv, že to neprošlo ;)

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
pořádání
« Odpověď #46 kdy: Prosinec 03, 2007, 22:00:10 »
Ja se také už nedivím že to nejde prosadit.
Vždyť jsem to napsal proč to tak vlastně je.
Opravdu mé návrhy nejsou v tomto stádiu a čase a dočasném vývoji možné.
Ale mě šlo jen o tu jednu připomínku k bodování 7 z 11 závodů ja nechci nic měnit zkracovat apd.To se mohu v tomto realizovat na MID závodech,kterým se chci také věnovat.

Copak chci něco špatného nebo nevhodně protlačit když se ozvu 1 den  po zveřejnění systému bodování MČR 2008 že se aspoň toto mohlo projednat s účastníky.A podám nějaký můj názor.První závod je až za skoro 5 měsícu.(je to přece spousta časů k projednání bodování)příští rok 2009 bude např. 13 závodů a vy rozhodnete např. že se bude počítát 8-9 závodů.Tak to mám automatický s tím souhlasit když se mě to zdá moc náročné?
A jak jsem měl v průběhu roku nebo po posledním závodě v Odrách něco kolem bodování připomínkovat když jsem vůbec netušil jak se bude 2008 bodovat. To jsem se dozvěděl teprve až včera tady .Tak jsem se prostě ozval,protože se každým rokem prostě počítá více a více závodů a nezdá se mě to bodování už vhodné.

Co tak třeba tady vypsat nějakou anketu,jaké  by lidem vyhovovalo bodování v MČR. -méně závodů než 7 nebo tedy 7. nebo i více než 7 z těch 11.

Taky třeba i anketu kolika lidem je to třeba úplně šumafuk jak se bude seriál bodovat.

Možná by to byly cenné informace pro rozhodování těm kteří tvoří toto bodování.












Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #47 kdy: Prosinec 03, 2007, 22:18:01 »
Romane, ani my jsme do hlasování nevěděli kolik se bude počítat, někdo navrhoval 6 někdo všech 11, 7 se jeví jako rozumný kompromis ;)
Kdyby jsi poslal návrh na bodování (míň závodů) včas, tak abysme ho měli k dispozici, tak by třeba zastánci bodovat všechno slevili a prošlo by těch 6. Pláčeš s křížkem po funuse!
Nikdo nemůže tvrdit, že nevěděl, že se blíží nějaká uzávěrka připomínek...v "pořádání dogtreků" to Tombru napsal myslím dost jasně!

a končím, tohle je furt dokola jak o prasátku na drátku...
« Poslední změna: Prosinec 03, 2007, 22:47:24 od LenkaB »

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
pořádání
« Odpověď #48 kdy: Prosinec 03, 2007, 22:30:00 »
Den, nebo měsíc po termínu - to už je jedno. Zkrátka je to pozdě, pak by v tom byl chaos.

Takže je už pro příště zřejmé, že pokud nikdo nic nenamítá, vychází se primárně z předešlého stavu.

Prostě, když si vzpomenu jak po minulých Kruškách (těch na sněhu) se záhy strhla debata o bodování, protože ti co to tam vzdali, najednou zjistili, že nemají moc šancí už v MČR uspět a letos po úpravách bylo ticho jak v hrobě, jak to asi mohlo skončit???!!!

Schůzka je od toho, aby pořešila důležité věci včetně bodování a vzhledem k tomu, že poslení akce byly potvrzeny krátce před jejím konáním, stejně by tak na nějaké konzultace s veřejností nebyl čas.

Kdokoli registrovaný v tomto fóru může založit hlasování a příští rok se výsledek může vzít v potaz.

Takže pro nastávající sezónu o tom můžete vést spory, nebo s tím nesouhlasit, ale to je tak asi všechno co s tím lze dělat...!

Další změna bude možná opět napřesrok, jako při volbě povinného ručení či tarifu od elektrorozvodných podniků  >:D  >:D  
tombru

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
pořádání
« Odpověď #49 kdy: Prosinec 03, 2007, 23:46:17 »
Jo raději končíme protože to nikam nevede.

Ale jak jsem mohl Lenko napsat o 6 bodovaných závodů,když tady tedy s Tombru tvrdíte že poslední akce byly nahlášený těsně před pořádáním schůzky pořadatelů.Takže to logický připomínám až když jsem se ja jako účastník toto dověděl až teprve včera.To bych už musel snad střílet od pasu nebo věštit ,abych tedy odhadl kolik že akcí se v rámci MČR bude v roce 2008 konat.
Nikdo z nás tedy 1.12. těsně před schůzkou  ještě nevěděl ani kolik že závodů bude a teď Tombru píšeš že je konec uzávěrka teď nebo měsíc po termínu že je to jedno něco připomínat že by v tom byl chaos a prostě basta je po uzávěrce připomínek.
Tomuto vysvětlení tak nějak nerozumím a taký mě to vyznívá jako podivně nevhodně podaný argument když se na to tedy zase na rozdíl dívám ja z mé strany a pozoruji také zda si někdo dobře zametá před svým prahem.
Na co vlastně v ohledu posouzení bodování není už čas?
Vždyť první závod je až za 5 měsíců!!! a navíc rozhodování o bodování neovlivní nic na žádném závodě a jeho termínu.

Ach jo..... jak jsou některé věci těžko vysvětlitelné.Takže tedy budeme řešit vše a připomínkovat tedy až pro přespříští rok 2009.
Takže pro nastávající sezónu o tom můžeme vést spory, nebo s tím nesouhlasit, ale to je tak asi všechno co s tím lze dělat...!

Se trochu jen bojím aby někomu tedy v příštích létech neujel nějaký ten vlak.






« Poslední změna: Prosinec 04, 2007, 00:21:44 od Roman/ HOLKI »
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline Libor

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #50 kdy: Prosinec 03, 2007, 23:58:11 »
Ahoj,
také bych se rád vyjádřil k této diskuzi. Ohledně daných pravidel bych nic neměnil. Většina lidí je bere tak, jak jsou, a jestli se v celkovém pořadí umístí na 10., 20. nebo 50. místě je jim jedno. To je alespoň můj pocit z valné většiny lidí, které z DT znám. Nejen pro mě je vítězstvím především to, že dojdu do cíle a přinesu si z tratě spoustu zážitků. A o tom snad dogtreking je a myslím, že s podobným cílem ho začal u nás prasazovat i Monte Kvasnica. Pravidla jsou prostě daná, všichni se s nimi mohou předem seznámit, a když chtějí stát na stupních vítězů, tak se zařídit podle nich...

Že se zvyšuje počet DT je jen dobře, alespoň je z čeho vybírat. Zvláště Šediváčkova 111 v říjnu mě potěšila, protože s mým malamutem moc letní dogtreky nepřipadají v úvahu :-(. (Jen přemýšlím nad názvem, proč 111, když trať je uvedená na přibližně 85 km :-) ).
Libor & Deny

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
pořádání
« Odpověď #51 kdy: Prosinec 04, 2007, 01:00:39 »
Termínový kalendář je naprosto super,bohužel letos už to nestihnu všechno, ač bych rád.
Mě osobně je úplně šumafuk, jak se bude bodovat a kolik závodů se započítávat  a drtivé většině lidí je to taky volné. Ale když je to drtivé většině z nás jedno, tak proč to nepřizpůsobit požadavkům běžců. Oni budou spokojení, stejně jako my ostatní, pro pohodáře se prakticky nic nezmění.A času je na to, myslím si dost a dost. Pro pořadatele se taky nic nezmění, termínovku a starosti s organizací to taky nemůže nijak ovlivnit.

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
pořádání
« Odpověď #52 kdy: Prosinec 04, 2007, 08:04:48 »

 (Jen přemýšlím nad názvem, proč 111, když trať je uvedená na přibližně 85 km :-) ).


To má kořeny v závodu psích spřežení-Šediváčkův long, který se v Deštném každý rok jezdí. Jezdí se Tratě 333 a 222 kilometrů.....Proto se domnívám, že název byl zvolen tak aby byl výčet kompletní ;)

Maruska

  • Host
pořádání
« Odpověď #53 kdy: Prosinec 04, 2007, 08:37:48 »
Možná je troufalé se vměšovat do diskuze o dogtrekkingu, když už jsem rok na žádném nebyla, ale není mi jasné, proč nějaké mistrovství pořádáte, když to, dle vašich slov, nikoho (kromě Romana a hrstky dalších běžců) nezajímá. A když už se tu najde někdo (Roman), koho to zajímá a má k tomu nějaké návrhy a připomínky, tak ho považujete za prudiče a jediným argumentem je to, že měl připomínkovat před schůzí, ačkoliv vůbec nevěděl, k čemu má připomínkovat, protože se věci, ke kterým má připomínky, rozhodly až na schůzi (fuj to je věta).
Až bude příští rok 20 závodů, taky bude v mistrovství zařazeno 11 závodů, aby nebyli dva vítězové?

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
pořádání
« Odpověď #54 kdy: Prosinec 04, 2007, 09:04:22 »
Jo raději končíme protože to nikam nevede.

Ale jak jsem mohl Lenko napsat o 6 bodovaných závodů,když tady tedy s Tombru tvrdíte že poslední akce byly nahlášený těsně před pořádáním schůzky pořadatelů.Takže to logický připomínám až když jsem se ja jako účastník toto dověděl až teprve včera.To bych už musel snad střílet od pasu nebo věštit ,abych tedy odhadl kolik že akcí se v rámci MČR bude v roce 2008 konat.
Nikdo z nás tedy 1.12. těsně před schůzkou  ještě nevěděl ani kolik že závodů bude a teď Tombru píšeš že je konec uzávěrka teď nebo měsíc po termínu že je to jedno něco připomínat že by v tom byl chaos a prostě basta je po uzávěrce připomínek.
Tomuto vysvětlení tak nějak nerozumím a taký mě to vyznívá jako podivně nevhodně podaný argument když se na to tedy zase na rozdíl dívám ja z mé strany a pozoruji také zda si někdo dobře zametá před svým prahem.
Na co vlastně v ohledu posouzení bodování není už čas?
Vždyť první závod je až za 5 měsíců!!! a navíc rozhodování o bodování neovlivní nic na žádném závodě a jeho termínu.

Ach jo..... jak jsou některé věci těžko vysvětlitelné.Takže tedy budeme řešit vše a připomínkovat tedy až pro přespříští rok 2009.
Takže pro nastávající sezónu o tom můžeme vést spory, nebo s tím nesouhlasit, ale to je tak asi všechno co s tím lze dělat...!

Se trochu jen bojím aby někomu tedy v příštích létech neujel nějaký ten vlak.


Hele prostě jsou nějaké pravidla a těmi se to řídí, což mě skoro připadá, že je to pro tebe výzva jak balancovat na jejich hranicích.

Příští rok jsou navíc oproti letošku dvě akce a "povinné" bodování je o jednu víc. To  by mě tedy opravdu ani ve snu nenapadlo, že to pro někoho bude taková tragédie... Jestli je rozdíl jedné akce v bodování takový rozdíl, tak problém musle být i se šesti a mělo být na to upozorněno - času a výzev bylo dost 
Krom toho pořadatelé do toho mají také co říct a jak psala Lenka, jsou i názory, že správnější je bodovat všechno z důvodu vzdálenosti.

Totiž možná to někoho překvapí, ale i pořadatelé mají své představy, jak by to mělo fungovat a na nich dogtrekking stavět, třeba a i hlavně proto, že díky nim vznikl a je dogtrekking jak ho známe. Donedávna se rozhodovali více méně jen podle svého vědomí a svědomí. Loni se otevřel trochu transparentnější kanál na komunikaci s účastníky, ale je opravdu nutné i v tomto případě respektovat určitá pravidla.

1. schůzka se pořádá, aby se vyřešily různé záležitosti a pak se k nim už nemuselo vracet a pořadatelé se mohli už plně věnovat zajištěním aby to tak klaplo - to že se někomu zdá, že je ještě dost času na dohodnuté změny, je to jeho věc, která nevyplívá z dobré znalosti věci.
2. náměty a návrhy je tedy nutné podat do schůzky - uzávěrka byla 20.11 (zde na to bylo upozorněno), aby se k tomu mohli do schůzky vyjádřit i ti pořadatelé co na ni nemohou přijet.
3. rozhodnutí respektovat a odpustit si poznámky typu, oni to stejně házejí za hlavu, nebo na to kašlou. Pak to dopadne tak, že příště to bude zase jako při starém a můj osobní názor je, že to fatální vliv na účast mít nebude, jen se zase zpomalí, nebo úplně zastaví změny v tomto sportu.

Já osobně si nedokážu za stávající situace představit konzultace změn mezi jedenácti lidma po internetu. Vždyť ani tady na fóru se nenajdou dva úplně stejné názory, ale máte jednu výhodu, nemusíte se dohodnout, což pořadatelé aby to fungovalo musí!!! Prostě řeknete, to je můj názor a myslete si co chcete.

Proto je ta schůzka a proto se na závěrech z ní tak trvá!!!!

No snad už jsem to popsal dost srozumitelně...

Sežeň Romane pro svoje návrhy širší podporu a pak je podej tak jak je dohodnuto. Neodváděj pozornost od toho, že nemáš dostatečnou podporu pro tvé návrhy a změny tím, že to budeš svádět na to že už o tom není reálné pro příští sozónu jednat!

To by zrovna někdo jiný mohl třebal říct, že bude lepší udělat MČR podle ujitých KM a koeficientu obtížnosti a basta. Bude to mít naprosto stejnou váhu jako tvůj navrh a co pak s tím??? Někdo musí rozhodnout jak to bude a hlavně do nějaké doby!!! Ne se tady měsíce dohadovat jak to má být... 

Zatím je to pořadateli chápán jako boj jednoho muže - tedy Romane tebe - z nějakých 300lidí co chodí dogtreky a 110 lidí registrovaných na tomto fóru...

Tedy v případě těch 300 je to návrh s 0,3% vypovídací váhou v případě těch 110 je to 1,1% procentní návrh - no to musíš uznat, že nic moc... To by se muselo jednat opravdu o nějaký hyper-super navrh... ale i přesto, pokud je i námět od jednoho jakéhokoli člověka podán do schůzky, je seriózně projednán ať už je jakýkoli! Viz zápis a změny, které se ještě připravují k zveřejnění! Tohle byl jen termínový kalendář a MČR...

Možná je troufalé se vměšovat do diskuze o dogtrekkingu, když už jsem rok na žádném nebyla, ale není mi jasné, proč nějaké mistrovství pořádáte, když to, dle vašich slov, nikoho (kromě Romana a hrstky dalších běžců) nezajímá. A když už se tu najde někdo (Roman), koho to zajímá a má k tomu nějaké návrhy a připomínky, tak ho považujete za prudiče a jediným argumentem je to, že měl připomínkovat před schůzí, ačkoliv vůbec nevěděl, k čemu má připomínkovat, protože se věci, ke kterým má připomínky, rozhodly až na schůzi (fuj to je věta).
Až bude příští rok 20 závodů, taky bude v mistrovství zařazeno 11 závodů, aby nebyli dva vítězové?

Možná to bylo špatně řečeno. Může to být chápáno i tak že minimum lidí z řad účastníků je pro změnu bodování. Ano do jisté míry není možné připomínkovat to co se projedná na schůzce, ale systém je takový, že to neumožňuje - pravidla určují hlavně pořadatelé, ne účastníci, to je snad běžné...
Může se se stát, že příští rok to bude jak to píšeš 20/11 pokud bude tolik akcí a nikdo nepošle návhrhy do schůzky. Ono toiž není extra problém vymyslet způsob na konkrétní míru - tedy rok, ale něco co pár let vydrží, ať také není každý rok vítěz MČR podle naprosto odlišných podmínek. Tady se zkuste zamyslet a přijít na nějaký přiměřený způsob bodování na několik let dopředu - jen vám dám jedno omezení - do seriálu MČR se zařadí všechny akce podle pravidel nahlášené do uzávěrky schůzky (tedy pokud budou chtít).

A proč vlastně dělají pořadatelé MČR, jedním z důvodů bude naprosto stejný proč Roman dělá MS....
 
tombru

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
pořádání
« Odpověď #55 kdy: Prosinec 04, 2007, 12:56:05 »
Když tak po obědě ještě naposledy rekapituluji tuhle diskuzi, tak si začínám uvědomovat, že se dostávám do pozice, která mi vlastně ani nepřísluší, tak bych se to snažil vysvětlit asi takhle:

Jelikož jsem si všimnul, že většina pořadatelů na netu moc nesleduje dění kolem dogtrekkingu, a to ať proto, že nemají čas, možnosti, nebo je to v podstatě moc nezajímá, protože prostě nemají potřebu nic měnit - lidé na jejich akce chodí a jsou většinou spokojení.

Tak jsem si řekl, že si dám tu práci a schromáždím co nejvíce poznatků co účastníky trápí a pokusím se to co možná nejefetivněji dát vědět pořadatelům. Faktem je, že nejlepší způsob vzhledem k předchozímu odstavci je to pořešit osobně - tedy na schůzce. Aby to nebyla jen jednostranná záležitost, snažím se různě pomoci i pořadatelům. Takže jsem chtěl být jen takovým styčným bodem mezi nimy a účastníky. Bohužel jsem se pustil do podivného boje, když jsem se začal snažit oběma stranám vysvětlit proč to, či ono protistrana vlastně chce a trvá na tom a nakonec to možná vypadá, že ta brzda bude v tomto styčném bodě, krom toho mě teda vůbec nebaví dohadování jak tady, tak na schůzce.

Takže to shrnu:
Já pro vás jako účastníky mohu udělat to, že posbírám vaše náměty a pokusím se je projednat na schůzce jak nejlépe budu umět. Vzhledem k předchozím příspěvkům je snad jasné, že na tom co se dohodlo na schůzce já nic nezměním, a dohadování na internetu už vůbec ne.

Tak zbývají v podstatě tyto možnosti:
- můžete oslovit kdykoli pořadatele a to buď  osobně na jejich akcích, nebo pomocí telefonu a e-mailu (viz termínový kalendář), protože zdejší diskuze prakticky sama o sobě nic nevyřeší.
- nebo využít toho jak to dělám doposud s tou podmínkou, že musím mít pohromadě podklady do uzávěrky schůzky.

Rozhodně nechci být nějaký FIREWALL mezi pořadateli a účastníky!

Takže tak.

       
tombru

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
pořádání
« Odpověď #56 kdy: Prosinec 04, 2007, 18:02:02 »
Mě stále tyto vysvětlení nestačí.
Opravdu komunikace mezi závodníky a pořadateli není žádná.
Pořád je na něco pozdě.

Ja mám ve zvyku dokončit vše co začnu dokonce.A tak jsem dnes celý den sepisoval všechny podněty okolo toho bodování.

To co napsal teď P. G. to je přesné o co tu jde.I Marušce díky že se tady konečně někdo i ozývá s dobrými argumenty okolo bodování.

Tombru to co píšeš o nějakém boji 300 lidí proti mě samotnému to už snad ani nemyslíš vážně?
Ja si při těch odpovědích opravdu připadám jak v nějakém totalitním systému z minulosti.

Takže prosím pozor teď napíšu o co tu vlastně jde ještě jednou mě jako někomu kdo se účastní soutěží zvané dogtrekking:

Především budu diskutovat jen o tom jednom bodu o který mě jde.

A to je jen a jen nevhodné bodování MČR

Se vším ostatním jsem spokojený dokonce i chválím zvýšující se počet závodů a solidně zvolené termíny.
Ještě jednou píšu nic nehci zkracovat upravovat je to prostě vyhovující.

Teď jenom naznačím proč mě jde tolik o to bodování:

Přesně tak.Ja jako jeden z málá jak tady je uváděno chci změnu bodování.Jak napsal P G v předešlém článků bylo velmi vyztižné a to že změny bodování např. pro soutěživější vůbec neovlivní Ty které bodování nezajímá a mohou si nadále chodit z 11 závodů co se jim zlíbí.

Tak proč se nikdo nechce z těch co to bodování schválili tady bavit když se jedná o věc která vůbec neovlivní těch údajných 300 lidí kteří to vidí jinak než ja.

Opravdu když vám vadí nějaký např. pokrok nebo vylepšení tak proč tento sport nezměníte v pravidlech tak aby to bylo na věčné časy stejně a nijak jinak.
Např. zrušit měření časů a pojmout celou akci jako nesoutěžní.

Nebo proč neuděláte kat. nesoutěžní ,,tourist" kde je všem šumafuk co za body dostanou a kategorii např.,, sport" kde by se soutěžilo a každý by se rozhodl kde se chce zařadit a jakým způsobem chce dogtrekking absolvovat.
Ja opravdu neumím dělat věci napůl a neumím se tvářit že např. mě nejde o body a umístění jak to někteří dělají a tak nějak soutěžit nebo nesoutěžit na 1/2 plynů.
a myslím že bychom byli všichni spokojeni při jedné akcí.
Jednou je to přece závod tak tu budou i takový kteří nad svými výkony i přemýšlejí a vyhodnocují je a chtěji prostě závodit a vyhrávát.A neříkejte mi že tu takoví nejsou.Že jsem jediný.Nejsem slepý při závodě je hodně soutěživých lidiček.Dost lidem udělá dobře když se nějak umístí.
Tato žádost o snížení počtů kterou předkládám opravdu vyplývá z 5 leté mojí zkušenosti že pokud bude dogtrekking považován za závod tak je zvýšující se počet bodovaných (tedy teď 7 závodů)na úkor kvality výsledků a únavy jednotlivých soutěžicích.
Opravdu se nedá soutěžně absolvovat tolik závodů na 100km za jedinej rok ,to se opravdu někde dříve či později projeví např. na zdraví.A je tady už dost lidí které znám kteří toto už pocítili.Ja nechci jít závod a už se zase rychle šetřit na další např. za 14 dnů.To je opravdu toto bodování pro závodníky ani ryba ani rak.

Ještě chci vysvětlit a i se omluvit těm kterým na dogtrekkingu nejde o soutěžení:
Kdyby seriál dogtrekkingu 2008 byl nesoutěžní a bez vyhodnocování výsledků tak bych se ani neozývál a nežádál o nějaké změny v bodování.Prostě bych to neměl zapotřebí když jde o výlet.

Všechno co tady navrhují okolo snížení bodovaných závodů vás co chodíte na pohodu v ničem neovlivní a plně si toto i uvědomuji jestli tedy něco zasadního měním proti těm co tedy nesoutěží na trecích.

Opravdu toto bodování snížuje hodnotu celého seriálu,protože nikdo stále nebere připomínky těch kteří to budou absolvovat po svých.

Stále nechápu proč by se závodnící nemohli společně s pořadateli  na vytváření bodování v roce 2008  podílet.

Znovu upozorňují že 1.12. nikdo nevěděl že bude tedy 11 závodů a bude se tedy počítát těch 7.Bylo to schváleno večer na schůzce pořadatelů s tím že přibyli narychlo dva závody.)
Tak mi tady nepište zase že už je pozdě se vyjadřovat k bodování seriálu.Když jsem nevěděl 1.12. jak to bude a 2.12. napíšete že už je pozdě.Že až přes příští rok.

Opravdu by bylo nejlepší kdyby se charakter těchto závodu asi změnil na nesoutěžní výlety,protože pořád tady někdo (teď zrovna ja)chce něco připomínkovat a tak narušuje údajnou poklidnou atmosféru a mě připadá že když tady napíšu dost pádné slušně argumenty tak jako bych spíše někoho otravoval.

P.S. Pokud se bude MČR v Dogtrekkingu brát jako soutěž tak je opravdu nemožné a nepřirozené zabránít požadavkům od některých soutěžících a jejich sportovních aktivit.To by opravdu nebyl dogtrekking ani ryba ani rak a vše by probíhalo jen tak na půl.

V případě že by se dogtrekking změnil charakterem na nesoutěžní výlety tak by se určitě od takových soutěžních návrhů(výkonostních sportovců) určitě  oprostil.

Nestojí i toto na zváženou?



Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #57 kdy: Prosinec 04, 2007, 18:35:20 »
Tak Romane a úplně natvrdo:
Já to vidím takhle...
K tomu abys přežil potřebuješ sponzora, sponzor chce nějaké výsledky...loni ti k tomu abys splnil stačilo 6 vítězství, letos musíš 1 přidat...za stejný prachy víc práce...to chápu, to nasere...

Přibylo akcí, konkurují si mezi sebou... k tomu ještě hodláš pořádat další tvoje "dětské" treky...máš strach, že ti tam moc lidí nedojede? Že kdo závodí bude sbírat body a na "midy" už jim nezbude čas, peníze, síly? Zase ztráta pro tebe...nebude startovné a na akci pro 6 lidí se sponzor taky nepředá...

Takže prachy až na prvním místě. ;)

Tímto i vysvětlení pro Marusku... MČR proto, že ze startovného se trek ufinancovat nedá, leda by se zdvojnásobilo, takže je potřeba sponzorovi něco nabídnout ...např.  "závod je zařazen do seriálu...", na to sponzor slyší, na výlet se psem ti nikdo nic nedá! Jinak by pořadatele ani ve snu nenapadlo vláčet se přes celou republiku a ve svým volným čase a za svoje peníze se handrkovat o nějakých bodech.

A ještě PS: Jak se vysvětluje sponzorům, že na titul mistra republiky musím odmakat několik set km a na mistra světa mi stačí vyfunět na Lysou a zpět?

« Poslední změna: Prosinec 04, 2007, 18:58:44 od LenkaB »

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
pořádání
« Odpověď #58 kdy: Prosinec 04, 2007, 19:01:44 »
Romane, můžu mít jeden osobní dotaz? Letos jsi absolvoval 8 long závodů, přestože bylo "povinných" 6. Tak proč tě teď tak vytáčí "povinných" 7?






Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
pořádání
« Odpověď #59 kdy: Prosinec 04, 2007, 21:56:31 »
Když tak po obědě ještě naposledy rekapituluji tuhle diskuzi, tak si začínám uvědomovat, že se dostávám do pozice, která mi vlastně ani nepřísluší, tak bych se to snažil vysvětlit asi takhle:

Jelikož jsem si všimnul, že většina pořadatelů na netu moc nesleduje dění kolem dogtrekkingu, a to ať proto, že nemají čas, možnosti, nebo je to v podstatě moc nezajímá, protože prostě nemají potřebu nic měnit - lidé na jejich akce chodí a jsou většinou spokojení.

Tak jsem si řekl, že si dám tu práci a schromáždím co nejvíce poznatků co účastníky trápí a pokusím se to co možná nejefetivněji dát vědět pořadatelům. Faktem je, že nejlepší způsob vzhledem k předchozímu odstavci je to pořešit osobně - tedy na schůzce. Aby to nebyla jen jednostranná záležitost, snažím se různě pomoci i pořadatelům. Takže jsem chtěl být jen takovým styčným bodem mezi nimy a účastníky. Bohužel jsem se pustil do podivného boje, když jsem se začal snažit oběma stranám vysvětlit proč to, či ono protistrana vlastně chce a trvá na tom a nakonec to možná vypadá, že ta brzda bude v tomto styčném bodě, krom toho mě teda vůbec nebaví dohadování jak tady, tak na schůzce.

Takže to shrnu:
Já pro vás jako účastníky mohu udělat to, že posbírám vaše náměty a pokusím se je projednat na schůzce jak nejlépe budu umět. Vzhledem k předchozím příspěvkům je snad jasné, že na tom co se dohodlo na schůzce já nic nezměním, a dohadování na internetu už vůbec ne.

Tak zbývají v podstatě tyto možnosti:
- můžete oslovit kdykoli pořadatele a to buď  osobně na jejich akcích, nebo pomocí telefonu a e-mailu (viz termínový kalendář), protože zdejší diskuze prakticky sama o sobě nic nevyřeší.
- nebo využít toho jak to dělám doposud s tou podmínkou, že musím mít pohromadě podklady do uzávěrky schůzky.

Rozhodně nechci být nějaký FIREWALL mezi pořadateli a účastníky!

Takže tak.

       


Kam jsem to dopracoval, že musím nakonec citovat sám sebe... :(    Četl jsi to Romane než jsi napsal předešlý příspěvek??? Mám takový pocit že asi ne, nebo fakt nevím...

Tak ještě jednou a ještě jednoduššeji: Nejde o to, že někdo odmítá jednat o tvých či jiných připomínkách, jde o to, že po schůzce pořadatelů je to velmi, velmi, velmi, obtížné!!!! Nikdo ti nebrání jednat přímo s pořadateli!!! Jestliže pro tebe má toto tak zásadní význam, tak to bude stát za tu námahu se se všemi spojit a přesvědčit je, že je to důležité a správné změnit tak jak píšeš.

Prosím ještě jednou si přečti pořádně a v klidu to co jsem napsal.

Jo a k těm procentům a komunistům - ta za totáče jsem ještě neměl rozum, tak mě to jaksi nepoznamenalo - vlastně si ani moc z té doby nepamatuji. A s těma pocentama to bylo myšleno tak, že když tvé návrhy a názory podpoří víc lidí, mají mnohem větší šanci uspět!

K tomu co napsala Lenka:
--- holá tvrdá pravda bez obalu ---

Myslel jsem, že nejdivočejší diskuze byla ohledně kastrování, no problém přidání jedné akce do povinného bodování to zřejmě hladce překoná... >:(  >:(  >:(
tombru

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: