Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 183424 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #525 kdy: Květen 24, 2009, 21:54:26 »
Pochybuji že by ji Honza tisknul speciálně pro mě, navíc jaksi pořád potřebuje ono zadání alespoň dvou rohů mapy...
Ad značky - když se ztratím, kouknu do mapy a pokud je v ní trasa správně, rychle najdu kde jsem a kam mám jít. Pokud vím kde jsem, ale netuším kudy vede značka, je mi mapa víš k čemu...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #526 kdy: Květen 24, 2009, 21:57:11 »
Citace
Pokud vím kde jsem, ale netuším kudy vede značka, je mi mapa víš k čemu...
Tak snad víš kam se máš dostat (nejbližší rozcestník či význačný bod), ne? Tak to trefíš i bez značky, ne?

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #527 kdy: Květen 24, 2009, 21:58:41 »
Na to je zcela jednoduchý návod - stačí koukat kolem sebe a jít zpátky, odkud jsi přišla, dokud na tu ztracenou značku nenarazíš. Fakt by člověk nevěřil, s čím vším může mít i délechodící trekař problém... :(
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #528 kdy: Květen 24, 2009, 22:00:44 »
A co se týče toho neustálého škemrání mapy od pořadatele, to je fakt takovej problém si ji koupit?
Já spíš vidím občasný trabl v tom, že se trasa nevejde do jedné mapy z běžné edice a že mapy KČT už nemají převahu v kvalitě, i když budou mít vždy své zarputilé příznivce. A jedna rada - když kupujete mapy, podívejte se na rok vydání - všichni vydavatelé mapy točí za 2-3 roky (znovuvydávají), ale v obchodech leží třeba 6-8 let stará vydání, která obchodník kdysi nakoupil a dokud je neprodá, tak nová nekoupí. Tohle líp funguje v řetězcích, kde se stará vydání vyměňují za nová.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #529 kdy: Květen 24, 2009, 22:05:18 »
na Šlapanicích končila neznačená (letos byly až na tenhle malý úlet fakt skvěle značené!) na asfaltce, v itineráři popis "přes cestu" a bohužel to že následuje 1,5 km po modré a pak hrad a dál po zelené bylo přehozené (tedy vyšlo z toho přes cestu a po zelené). Jako na potvoru tyhle značky na většině map nebyly. Tedy jsme vylezli na asfaltku a netušili co dál. Když jsme šli kousek doprava, byla tam modrá a na ní další koumající dogtrekař. Než se dva z nás rozhodli že po modré je to dobře, bylo nás už pět. Zbylí tři zkoušeli ještě nějakou chvíli bádat dál, něco tam nabloudili, ztratili moře času. To je přesně situace, která by se prostě nestala. Co je mi platný že mám jít na hrad, když ta cesta se pak kroutila jako postřelenej had a přímo za čenichem by to fakt nešlo.
Jo a z nás pěti byli minimálně tři co se fakt neztrácej a v mapě číst uměj...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #530 kdy: Květen 24, 2009, 22:08:05 »
No ale nakonec jste se našli, ne?
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #531 kdy: Květen 24, 2009, 22:18:04 »
Vždycky jsme se nakonec našli... nech to na "hlasu lidu"  ;) , uvidíme jak to vidí ostatní

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #532 kdy: Květen 24, 2009, 22:19:39 »
Nechci se do toho vůbec motat, páč mam za sebou jenom 70 km, ale ta Honzova mapa na Jednookém... líbila se mi. Jak jsem šla poprvé, tak se mi líbilo, že jsem hezky viděla, kudy pudu, kde budu až budu chtít bivakovat... pro začátečníka super. A ano, bylo to pohodlnější si myslim, než podle normální mapy. A taky se mi líbí jako "suvenýr" (když jsem ztratila diplom  :'(;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #533 kdy: Květen 24, 2009, 22:21:05 »
Takže to za sebe uzavřu:
Mapy od Honzy jsou prima, ale netrvám na nich, takže záleží na každém pořadateli, jestli je chce nebo ne...Petro můžeš to pořadatelům navrhnout, ale ne nařizovat. Honzíku, já jsem ten zarytý KČTčkář, zvyk je železná košile, ale mapy od tebe jako upomínku (i plastické atd) vždy uvítám, díky za ně ;)
Starty, zveřejnění trasy předem atd...jsou taky na rozhodnutí každého pořadatele, když se ti nelíbí jak to někde dělají, máš možnost tam příště nejezdit, ne?
Pokud chceš mít jistotu teplé sprchy, máš možnost se ubytovat někde v okolí základního tábora (hotel, penzion...) Pokud nestíhá bojler, tak s tím pořadatel nic nenadělá...vybírat základní tábor podle kapacity ohřevu teplé vody opravdu vždycky nelze.

Lucka a Teryk

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #534 kdy: Květen 24, 2009, 22:30:19 »
Ke sprchám: nehodlám se dál dohadovat, ale přijde mi ujetý požadovat po pořadateli aby v místě závodu honem nechal vyměnit bojler za výkonnější. Mezi moje vzpomínky na první dogtrek-Stezku vlka byla i ledová voda ve sprše U Pelikána- bylo to záživné, ledovější než voda vedle v potoce, ale šlo to  ;D
k mapě: na Šlapkách jim patrně vypadl 1 řádek instrukcí z itineráře, ale kdo byl na mítingu (já ho nestihla) nebo si prostudoval vyvěšenou mapu s vyznačenou trasou, tomu po kouknutí do mapy v kritickém místě muselo být jasné kudy- práce s mapou tě musí bavit  O:-).

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #535 kdy: Květen 24, 2009, 22:37:32 »
:D já někomu něco nařizuju? Cílem bylo rozpoutat tuto diskuzi, jsem zvědavá co k tomu řeknou ostatní (ne každej teď sedí na netu, že ano).
Při výběru základního tábora předpokládám zdůrazňuješ že přijede cca x lidí s cca x psy, potřebují pokud možno stanovat, zaparkovat, jíst a pít, chodit na záchod, osprchovat se. Jasně, když ti majitel slíbí chatu se dvěma sprchama a ty pak den před trekem zjistíš že sprchy se nevedou, už toho moc nezmůžeš. Ale pokud mi majitel přímo řekne, že aby se tam (byť postupně) vysprchovalo asi 150 lidí je naprosto nemožné, tak se holt kouknu ještě kousek dál. Stejně jako kdyby mi řekl že tam nemůže přijet 150 psů. Prostě tohle je něco co každý v kempu předpokládá. Ano, záleží to na ochotě a férovosti majitele. Ale nic to nemění na tom, že studená sprcha je prostě studená sprcha.

Lucko, tu ledovku u Pelikána si pamatuju taky, brrrr  :o. Na mítinku jsem byla, přesto jsem tohle nějak nepobrala. Právě díky tomu že jsem vyvěšenou mapu vcelku prostudovala jsem po chvilce rozhodování po té modré šla, zatímco jiní (a nebyl to nikdo ze šneků nebo nováčků!) raději zaběhli kouknout jestli to fakt není jinudy. A fakt si nemyslím že zrovna tihle (alespoň dva z nich) by neuměli pracovat s mapou nebo tak něco. A ztratili tam podle mně tak hodinu...

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #536 kdy: Květen 24, 2009, 22:47:46 »
Ty jo to je bžunda ;D ;D Taky jsem koumal kudy na Vildnberk, taky jsem slušně kufroval v Račicích >:D A proč? protože jsem jako vždy neposlochal na meetingu, a samozřejmě jsem se ani nepodíval do nové mapy, kudy vedou nové značky... Trek bez jediného zakufrování by ale nebyl trekem, to k tomu patří, ikdyž to v danou chvíli naštve, ale po dojití do cíle se o tom tak krásně rozpráví O:-) O:-)
Honzovy mapy jsou fajn, ale na KČTčka nedám dopustit.
Teplá voda je fajn, ale když není, tak je zase dobrej adrenalin, hlavně když se totálně promočen a zmrzlý(Stezka vlka) na teplou vodu tak moc těším a vono nic...Ale groček, nebo svařáčak pak šmakuje mnohem líp :) :)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #537 kdy: Květen 25, 2009, 08:32:19 »
Mozna by nebylo od veci, kouknout kde je nejblizsi pumpa, kde maj taky sprchy, no sic netusim za kolik..ale uvazovala jsem o kacirske myslence sprchu vyuzit i behem treku, protoze ja se poplazim na dva bivaky..

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #538 kdy: Květen 25, 2009, 11:46:23 »
Souhlasím s rozumnými pripomínkami, které uvedla Petra v úvodním příspěvku,tedy:
Volný start v časovém intervalu daném pořadatelem velmi dobrá věc - zabalím a jdu na start. Pořadatelo to nijak nezatíží a závodnímům to moc pomůže, neprošvihnou start.
Mapy od Honzy mi velmi vyhovují z několika důvodů: zakreslená trasa - odpadnou nejasnosti kudy na Vildenberk apod.; menší formát proti orig. turistickým mapám, nejaktuálnější stav značení. Jen bych se taky přimlouval za řidší šipečky, aby bylo vidět co je pod nimi.
Když pořadatel mapy nezajišťuje, tak by bylo opravdu vhodné dva dny před startem dát na web aspoň itinerář, abysme to doma v klidu promysleli. Ono na mítinku bývá šero, pivem politý stoly, zmatky. A námitka že ne každý chodí na net? Takového trekaře jsem ještě nepoznal, ale možná že se vyskytují. Tak si třeba potom koupí počítač a otevře se jim nekonečný prostor internetu a budou si rozšiřovat obzor.
Sprchy - to asi pořadatel nevyřeší, to je opravdu otázka kapacity bojleru a nelze s tím nic dělat. Určitě nemá pořadatel v daném prostoru závodu možnost volby mezi pěti centry, je rád za jedno vyhovující. Takže mi moc nevadí rychlá studená v kempu a pak teplá až doma.
Vojta+Berta
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #539 kdy: Květen 25, 2009, 12:55:55 »
AD3: Ne všichni trekaři používají internet, ..... zveřejnění trati předem by je handicapovalo...
Ja vim, ty si delas srandu! - to je IRELEVANTNI.
Termínový kalendář je POUZE na inetu, propozice (s udajema kolik a kam platit, kdy a kam jet) taky POUZE na inetu. Pokud se prihlasim a zaplatim, overim svoje prihlaseni take POUZE na inetu. Bez inetu (a soli) to nejde...
NEPOCHYBUJU, ze v dobe uzaverky prihlasek ma poradatel trasu pripravenou (nekdo z poradatelu tu tvrdil, ze svuj 1. trek pripravoval dokonce 2 roky) - a jestli ne, je to hazarder - s casem lidi i jejich penezi.

zkus jinej duvod proc nezverejnit trasu predem...
treba: poradatel ma moc prace, 100 x prepisuje itinerar z elektronicke podoby na papir...??? tolik, ze nema chvilku, aby to vystavil na netu?

no popravde mi napada snad jen jedinej rozumnej? duvod - ale ten si necham pro sebe

A vubec. Znat trasu predem je fajn, na mítyngu ;) se pri popisu trasy pravidelne ztratim. Vyhovovalo by mi spis upresneni kontrol, nezvyklejch odbocek...
...a usetril bych mozna pulhodku prepisovanim do GPSky; tu bych venoval konzumaci skodlivych alkoholickych napoju s ostatnimi postizenymi
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: