Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 173357 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #555 kdy: Květen 26, 2009, 10:37:37 »
   Nějak se vytrácí ten pocit vítěztví každého kdo dojde do cíle a stává se z toho honba za rychlejším časem a konfortnějším zázemím. A pomalu přestává jít o to být se svým psem v pohodě v místech které jsem ještě neviděl a s lidma se kterýma jsem rád.         
Trochu bych nesouhlasil, mně to připadá letos v tomhle směru lepší než loni, teda pokud beru za lepší to, že vítězem je každý kdo dojde do cíle. Přibylo dost lidí který dávají long poprvé a honby za rychlejším časem oproti předchozím 2 rokům taky trochu ubylo. A že to přitáhlo nové lidi, to je snad fajn, né?
GPS jsem na Vysočině ani nezapnul (dávat trasu do ní když mám mapu mě fakt neláká), ale zato jsem začal tahat malou buzolu.
A každý to pojme podle svýho - můj ideál je dojít trek v sobotu mezi 13-15 hodinou, třetinu popoběhnout, naflákat aspoň 100 fotek a když to jde, tak se několikrát vykoupat a zaplavat společně s tou naší chlupatou zlatou bestií :).
A protože jsem před Chřiby půl roku neušel víc než 6 km vcelku, tak to že jsme je s výjimkou vlastního koupání takhle zvládli, mě strašně pomohlo.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #556 kdy: Květen 26, 2009, 11:55:41 »
jen pár poznámek:

- mapy myslím že všichni pořadatelé o nabídce Honzy ví. Mluvilo se i o variantách financování, nikdo asi nechce aby to dělal za svoje. Jestli jeho nabídku někdo využije a jak je jen na něm a jeho domluvě s Honzou. Dle ohlasů se dá říct že takhle připravené mapy jsou rozhodně plus, ale nepodsouval bych to jako nějakou podmínku že takové být musí.

- starty v časovém okně začalo se s nima tuším minulý rok a vypadá to opravdu že jak pro pořadatele tak pro účastníky je to dobrá varianta. Uvidíme jak se to ujalo i jinde a jaké s tím byly letos zkušenosti. Každopádně se počet akcí s tímto typem startování rozšiřuje, tak v tom nevidím problém. Nemá cenu zase překotně všechny nutit ať starty probíhají tímto způsobem. Zatím se to zkusilo jen párkrát a na to je docela brzo dělat závěry. Nicméně se to dostalo už i do pravidel, takže v tomle problém nebude. Je to zase jen na volbě pořadatele co si vybere. Třeba mu lépe vyhovuje startování podle časů, třeba kvůli zpracování výsledků, zajištění rozložení účastníků na trati nebo třeba donutí pomalejší startovat dříve a rychlejší později což má také svoje důvody a pro nekoho se může zase zdát strat s klasickým čekáním a odčasování jako zajímavější.   

- trasa předem  opět si myslím že nemá cenu pořadatele nutit aby ji zveřejňovali, třeba chtějí zachovat ten moment překvapení pro účastníky, nebo prostě nemají čas ani možnosti takhle trasu zveřejňovat a dalších x důvodů by se našlo. Nicméně klidně to udělat mohou, zakázané to není.

Co se týče Geocachingu, není možné aby pořadatel zveřejňoval, nebo i publikoval GPS souřadnice nebo jiné popisy umístění keší podél trati. To si musí zajistit každý kdo se Geocachingem zabývá sám. To by bylo hrubě proti pravidlům Geocachingu. Pokud chci tuhle hru opravdu hrát a nevím trasu, zapíchnu si krůžítko do místa základního tábora a vyhledám keše v okolí 50km vzdušnou čarou. Takto se to dá i tuším zadat do vyhledávače keší, dá se vytisknout i mapa s kešema a pak si na místě vybrat které by se daly odlovit - nepopírám je to složitější než si to v klídku připravit doma, ale i o tom Geocaching je, že to není jednoduché.

Také termínovník není jen na internetu, ale i v psích časopisech - Psí sporty průběžně a Pes přítel člověka, Fauna atd... několikrát do roka. Jsou tam obvykle i kontakty na pořadatele a přihláška se dá určitě vyřídít i telefonicky nebo poštou (pokut vím se tak i stále děje).

Teplá voda na sprchování možná samozřejmost ale spíš jen výhoda, jelikož výběr základního tábora se řeší hlavně tím jestli tam vůbec může může přebývat 50-100 lidí se psama, jestli je v nějakém termínu volný atd... Jako podle mě je téměř asi nemožné sehnat místo které by mělo teplou vodu pro osprchování 50-100 lidí skoro naráz. Počítejme že takové hodně rychlé osprchování bude tak 10-15 litrů horké vody, což je 500-1500 litrů teplé vody na den a pokud se bude někdo pěkně "rochnit" tak i několikrát víc. To by musel být areál na tohle opravdu stavěný, což asi v drtivé většině nebude. Tedy pokud nebude ohřev přímotopem, ovšem za pěkně velké peníze, jelikož málo kdo se bude sprchovat od 16-19 nebo 1-6 hodin ráno kdy je levný proud...

Je to určitě fajn se takhle osprchovat, ale vyčítat to pořadateli že to nezajistil podle mě není moc fér. To bychom mohli pokračovat třeba že nezajistil hospodu kam můžou i psy, že nebylo dost chatek, nebo do nich zase nemohli psy a muselo se stanovat a ještě z kopce, že hospoda nejela nonstop atd... atd...

Jak to děláte když jdete (jestli chodíte) na několikadenní čundrování, také je podmínkou se před odjezdem domů někde osprchovat? Mám pocit že tohle je vlastně podobné, jen se sejde víc lidí, nemusíte vymejšlet trasu ani kde a jestli budete mít nějaký základní tábor kde necháte auto, víte že když se vám něco stane, někdo vám dokáže pomoci, nemusíte nutně ujít trasu jelikož pořadatel vám téměř vždy je schopen poskytnout jistou "záchranu".  Dostanenete něco na památku, navštívíte místa která by jste třeba ani sami nenavštivili a ještě se potkáte s lidma které asi nikde jinde nepotkáte.

To všechno jako navíc k tomu čundrování se psem na čemž vlastně byl dogtrekking postaven.
tombru

Offline Olina+Aiken

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 44
  • Souhlasu: 3
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #557 kdy: Květen 26, 2009, 12:14:46 »
To cos popsal, je myslim core toho, jak to vnimame my "staromilci". Mnozi si jiste s usmevem vzpomenou na moje ohromne bagly, kam se krom povinne vybavy vlezlo take pyžamo, kartacek na zuby, pasta, ekologicke mydlo (abych se mohla myt v potoce ...), nahradni obleceni, konzervy pro psa ........... a kdyz jsem chtela komfort po treku, objednala jsem si hotel nebo penzion pobliz. GPS sice mam, ale na treky a na vandry si ji nikdy neberu - to uz bych rovnou mohla takhat notas a prubezne si stahovat a editovat fotky a taky mozna mala lednicka by se hodila  .....

mluvim ted jen sama za sebe - jsem opravdu vdecna poradatelum za to, co pro nas podnikaji a dokazu si predstavit, co je za tim prace, volneho casu a mnohdy i penez - taky vim, ze se rok od roku snazi to vylepsit a pridavat bonus. Takze prosim, nepredjimejte co se nikdy nestane a proc tomu tak je ....
Koneckoncu zijeme v uzasnem kapitalistickem konkurencnim prostredi, ve kterm mate moznost se ucastnit mnoha akci v behu, pochodu (take se svym psem) ....

Olina a Ája


Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
..
« Odpověď #558 kdy: Květen 26, 2009, 12:21:48 »
Pod to se Tomáši podepisuju,prostě čundr a k tomu pár bonusů navíc,to je dogtrekking:-)

Julča

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #559 kdy: Květen 26, 2009, 12:52:14 »
Naštěstí už teď můžu mluvit jak z pohledu účastníka, tak z pohledu pořadatele. Takže:
Z pohledu účastníka je úžasné mít možnost volby mezi tolika závody (osobně teď na mateřské bych jela kamkoliv, kdyby to jen šlo ;o)) - většinou pro mě hraje roli to, kde jsem ještě nebyla nebo naopak kde to bylo moc bezva - to jak to pořadatel nastaví (časový limit, starty, ubytko...) je zveřejněné v propozicích, tudíž to beru na vědomí a respektuji to. Jelikož patřím mezi pomaláče, teplá sprcha na mě snad na treku ještě nezbyla a nutno říct, že už s tím tak tochu i počítám ^-^Takže - lidičky kteří máte tu chuť něco dělat pro druhé - moc vám fandím!!!
Jako pořadatel - víš, já jsem spíš konzervativec, neříkám, že mě některé nové myšlenky neuchvátí, ale většinou vycházím z toho co je osvědčené a co se mě osobně na závodech líbí. Tudíž se u nás na Chřibech startovalo klasicky a trasa byla zveřejněná na meetingu (souhlasím plně s tím, co tu výše psala jazzinka). Co se týká map, rovněž patříme k lidem, kteří rádi pracují s KČT, ale mapy od Honzi jsou fajne, tož uvidíme příští rok. Nemůžu říct, že by s pořádáním závodů bylo málo práce, užili jsme si i nervy, ale věř, že jsme se snažili (a věřím, že to tak funguje u všech pořadatelů) dělat vše maximálně tak, aby lidi byli spokojení. A jestli nebyli? Mají tu úžasnou možnost volby - příště jet jinam, zaplaťpánbůh je kam ...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #560 kdy: Květen 26, 2009, 13:13:06 »
Tombru, ty na víkendovém čundru urazíš 100 kiláků? On je opravdu rozdíl ujít hodně na pohodu každý den 20 nebo každý den 50 (nebo 70+20, to je jedno). Pokud by se v cíli sedlo do auta a jelo domů, tak tu sprchu fakt nepotřebuju (i když dokážeš si představit párek takhle smrdutejch lidí 4 hodiny v rozpáleném autě?), ale pokud dorazím v průběhu soboty, trávím (nejen já) čas do vyhlášení střídáním spánku a jídla a u obou těchto činností já, a předpokládám i okolí, uvítáme budu-li cítit sprcháčem a ne 100km potem a špínou...

GC - ty souřadnice jsou mi jasný, i kdyby to GC dovoloval, tak tohle bych po pořadateli opravdu nechtěla, jen třeba právě v okolí Šlapanic (a to jsem brala jen 50 km severně, jen ležící na nějaké značce a jen tradicionálky) jich bylo opravdu husto. A vzhledem k tomu že nestahuju, ale vypisuju (holt netuším kde k tomu mám kabel, jestli jsem jej vůbec někdy měla) tak jsem si docela dala (a pak jsem to, kráva, nechala doma). Vědět trasu, vypisuju třetinu. Ti co mají net v nějaké podobě sebou, neřeší. Já jsem na Chřibech taky neřešila, po mítinku odjela k našim a vypsala si kešky pěkně na trati, v pořadí,... Bylo to fajn  ;) a fakt si nemyslím že bych tím oproti jiným nekešujícím dogtrekařům získala nějakou výhodu...

Ještě komfort - když mi někdo nabídne po treku lázně, je to super, ale fakt nechci aby tohle zajišťoval každý. Někdo zajistí prasátko, někdo něco jiného, někdo má místo toho hodnotné ceny, někdo... TOHLE JE BONUS, něco co dá práci, stojí peníze a nejde to všude. Když si některý provozovatel hospody spočítá že se mu vyplatí mít pro nás otevřeno nonstop, je to super, ale pořadatel tohle moc ovlivnit nemůže. To co jsem psala (starty&mapy&trasa předem) je něco co pořadatel ovlivnit MŮŽE (já vím, nemusí) a nedá mu to moc práce. Takže se dá doufat, že když nás většina řekne, že takhle je to opravdu skvělé,  pořadatel nebude "natruc" trvat na pevných startech a tam, kde to nazakáže nějaké povolení (ale proč by zakazovalo, stejně se pouští po minutě, jen v libovolném pořadí) umožní start volný, stejně jako aspoň zauvažuje nad tím, jestli by nebylo lepší mít hotové mapy a mítink pak v podstatě nemuset řešit, s tím že všechno je v mapě.

Ostatně - kdybych do toho nezačala rýpat, tak byste se to, že na Šumavě není sprcha dozvěděli až na místě. Protože pod pojmem "sociální zabezpečení je zajištěno" si jaksi představím, záchody, umyvadla a sprchu. Bude tam vůbec nějaké umyvadlo nebo budou dvě kadiboudy, pitná voda z kanystru a zbytek v řece?

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #561 kdy: Květen 26, 2009, 13:41:56 »
... pokud dorazím v průběhu soboty, trávím (nejen já) čas do vyhlášení střídáním spánku a jídla a u obou těchto činností já, a předpokládám i okolí, uvítáme budu-li cítit sprcháčem a ne 100km potem a špínou...
na orienťákách se sejde 800 celkem náročných lidí, kteří se během 2 hodin v lese zaprasí víc než my na treku, závody jsou v sobotu a v neděli - ale mytí je klasika čili cisterna nebo hadice s vodou a k tomu 20 plastových lavorů - nejvíc se nadává na dlouhé fronty na pivo, sprchy každej chápe, že při tomhle počtu zaprasenejch lidí se to moc nedá - já bych řek, že to je podobný - radši hezký místo a pak i za ten lavórek budu moc a moc vděčnej

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #562 kdy: Květen 26, 2009, 14:34:57 »
No jo, já jsem holt chlap (tedy potencionální prase :-) ) tak to s tou teplou sprchou (o té byla řeč, nemyslím že byl v předešlé době nějaký dogtrek kde by se nedalo v základním táboře nějak ošplíchnout) nevidím tak zásadně.

Tak proto asi to že se po příchodu do cíle nebudu moci osprchovat v teplé vodě nevidím jako takovou tragédii abych to někomu kvůli tomu vyčítal.

To bych musel zabít svého zaměstavatele když jsme chodívali kopat kabely kolem kolejí a po takovém celodenním kopání jsme pak jeli rozpáleným vlakem domů a až tam byla sprcha. Pravda nic moc a lituji i ty spolucestující  O:-)

Bohužel teplou vodu ti asi nikdo z pořadatelů nezaručí, tedy ani neslíbí, protože to ovlinit mohou jen velmi minimálně. Tedy pokud to nebude perličková lázen u profíků v nějakých lázních kde jsou na to zařízení. Takže to holt budeš muset risknout, nebo jet jen tam kde ti to snad zaručí, nebo se ubytovat nekdě poblíž kde to budeš mít zajištěné.

Nikde není psáno že musíš být nutně ubytovaná v areálu základního tábora. Myslím že dnes se dá téměř vždy v okolí sehnat nějaké "klasické" ubytování tedy i se "standartním" sociálním zařízením. (já si pod pojmem sociální zařízení v tomto smyslu na takové akci zase představuji záchod, pokud možno splachovací a aspoň umývadlo s tekoucí vodou) Dřepění v lese mi také moc nejde a berušky na smrkových větvičkách také moc nemusím :-)

Takže tohle si můžež v pohodě zařídit dle svých požadavků.

Jiná věc jsou ty mapy, itineřáře atd... tam se podněty a nějaká zpětná vazba vždy hodí. Takže to ostatní beru jako dobré doporučení že když to bude možné a vhodné, tak proč to neudělat (mapy na zakázku, itineráře předem).
tombru

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #563 kdy: Květen 26, 2009, 14:46:53 »
Podbořany. Vyřešili jsme to návštěvou místního koupaliště  :-X
Ubytování okolo - ber prosím v potaz že nemám auto, tudíž že bych si po ránu dala rozcvičku 2 km na start a od cíle zase 2 km do hotelu? brrrrrrrrrr (2+2 na mítink, 2+2 na vyhlášení, 2+2 když se v sobotu vyspím a chci pokecat s kamarády,..  :o)

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #564 kdy: Květen 26, 2009, 15:17:44 »
Petro, považuju se za člověka se standartními hygienickými návyky. To, že se po treku vysprchuju ve studené vodě, případně to odložím na doma tak z toho se fakt nep****u. Pokud chceš po treku nutně vonět, tak se v drogerii prodávají hygienické vlhčené ubrousky (cena myslím přijatelná pro každého), těmi se dá smrádek docela spolehlivě zlikvidovat a horkou vanu s aromatickým olejem nechat na doma.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #565 kdy: Květen 26, 2009, 16:08:43 »
Jojo, ledová voda na Jednookým byla super :) Jsem se od tý doby začala dobrovolně otužovat - doporučuju :)
A k Honzovým mapám - jsou moc moc moc dobré. Na trase si je teda neničím - jsou krásným suvenýrem, ale vždycky zkontroluju s mapou, kam trasu případně doplním...V případě bloudění je mi mapa stejně k ničemu, takže se držím itineráře zuby nehty :D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #566 kdy: Květen 26, 2009, 16:31:13 »
Ubytování okolo - ber prosím v potaz že nemám auto, tudíž že bych si po ránu dala rozcvičku 2 km na start a od cíle zase 2 km do hotelu? brrrrrrrrrr (2+2 na mítink, 2+2 na vyhlášení, 2+2 když se v sobotu vyspím a chci pokecat s kamarády,..  :o)

Proboha tak co vlastně chceš?
Existuje ještě jedna varianta, velice jednoduchá jak problém vyřešit...seď doma ....a sprchuj se ;)

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #567 kdy: Květen 26, 2009, 16:38:07 »
Jojo, ledová voda na Jednookým byla super :) Jsem se od tý doby začala dobrovolně otužovat - doporučuju :)
co si tak matne pamatuju, tak mezi mnostvim sprostych slov po sprse na jednookym jsem slova jako "SUPER" nezaslechl... :D

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
..
« Odpověď #568 kdy: Květen 26, 2009, 16:42:51 »
...a když jsem na čundru třeba týden,tak se stejně musím umýt aspoň párkrát někde v potoce za použití ešusu,nebo PEŢky a bez mýdla a taky to jde,pot i smrad tím taky odstraním,když se  po studené koupeli zaleze do spacáku uprostřed lesů tak je to nádherné a troufám si za sebe tvrdit,že i lepší než sprcha:-)

Jana M

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #569 kdy: Květen 26, 2009, 16:48:21 »
Trochu odbočka od té anti/hygienické smrště  :)

Co by mě jako účastníka docela potěšilo: když je počet přihlášených omezený, můžete napsat dopředu (do propozic třeba) JAK je omezený? Myslím tím kolik lidí se maximálně může na long a mid přihlásit. Aby ti co neví zda budou moct jet či ne věděli jak rychle se musí rozhodovat, a aby těm co nechávají přihlašování na poslední chvíli najednou nezavřeli startovku "před nosem". Když je na webu dostupný seznam přihlášených můžu si zjistit kolik ještě zbývá míst a jak moc moje přihláška hoří. Co na to organizátoři?

PS: teplá sprcha, předem natištěná trasa atd atd potěší, ale beru to jako nadstandard - je to přece extrémní pochod!  ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: