Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 180699 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #510 kdy: Prosinec 18, 2008, 10:51:27 »
Kůrňa to je absťák......To jsou nervy...

Dasa1

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #511 kdy: Prosinec 22, 2008, 20:07:44 »
Neboj Petre, mas tam toho az dost ;)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #512 kdy: Leden 08, 2009, 16:23:40 »

Zápis ze schůzky pořadatelů dogtrekkingových akcí pro rok 2009 najdete zde:

http://www.dogtrekking.info/pripominky_tvdt_2008_2009.htm

Nebo na dogtrekking.info v sekci nástěnka.

tombru

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #513 kdy: Květen 24, 2009, 20:39:55 »
je tu nějak dlouho klid, takže rýýýýýýýýýýýýp:
1) volné starty jsou super - někteří pořadatelé na to přišli, jiní zaznamenali že je to fajn a spustili to taky tak, díky jim za to. Někteří jedou stále po staru, proč?
2) mapy od Honzy khp jsou super. Někteří pořadatelé na to přišli, někteří to snad považují za zbytečnost, nebo jsou snad tak drahé??? Myslím že mnozí z nás by si raději i něco připlatili za tuto skvělou mapu (kdo šel Jednookého, ten ví) než na mítinku dokreslovat chybějící značky atd. V čem je kruci problém? Nebo se bojíte prozradit Honzovi trasu? Nehledě k tomu že je to fajn suvenýr.
tím plynule přecházíme k 3) proč je tak velký problém dát trasu na web s předstihem, byť s malým? Neříkejte že dva dny před trekem ještě měníte trať! Nebo že si ji někdo půjde dva dny předem projít (toho cvoka bych chtěla vidět, nehledě k tomu že si tím zas tak moc nepomůžete). Zveřejnění trasy předem pomůže k lepšímu výběru vybavení (vidím jaké je tam převýšení, kolik asi asfaltu,...), kdo si trasu kreslí do mapy (odpadá v případě splnění připomínky 2), taky dá určitě přednost domácí přípravě, no a jak už se tu taky probíralo, jistá skupina zabývající se jistou celosvětovou zábavou by si taky radši vypsala ty co jsou na trati a ne "všechny v okruhu 50 km od base-campu"...
4) není nic horšího než na unavené, bolavé a rozpálené tělo pustit ledovou sprchu...

co vy na to?

a to mě ještě nějaké připomínky napadaly teď na trati... ale s dalšími kilometry zase někam zapadly - jen počkejte až zase odněkud vylezou  >:D  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #514 kdy: Květen 24, 2009, 21:15:21 »
Ad1: Je děsně prima pro pořadatele dřepět celý dopoledne a čekat až se konečně někdo vyspí a uráčí se odstartovat
Ad2: Kolik stojí mapy od Honzy netuším. Spousta lidí mapy dané oblasti má "od minula" tak jsou to zbytečné peníze, navíc třeba mě vyhovují víc mapy KČT a ty od Honzy si schovávám na památku (nemačkám je na trati)
AD3: Ne všichni trekaři používají internet, jsou mezi námi starší a pokročilí!, takže zveřejnění trati předem by je handicapovalo oproti těm technicky zdatným. Např. Mackovy jsem viděla (kluci na kolech) projíždět trasu ještě ráno před startem, jestli je třeba pořadatelské značení na místě, takže kontrola 2 dny předem (a případná změna) je klidně možná. Se šprajcne na poslední chvíli nějaký majitel pozemku a je všechno v loji.
Ad4: Buď budou rychlíci víc šetřit vodou a nebo bude v povinné výbavě každého pořadatele přenosný bojler o obsahu alespoň 1000l + k tomu příruční elektrárna...
Ad5: Tenhle bod už tam nemáš, ale mám dotaz...DT už půjdeš po svejch a nebo bude povinností pořadatele každého po trati poponášet?
« Poslední změna: Květen 24, 2009, 21:22:25 od LenkaB »

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #515 kdy: Květen 24, 2009, 21:21:08 »
Tak k bodu 3 - já bych zas nechtěla, aby byla trasa předem na netu. Kešky mě nijak nechytly, tak možná proto.
Docela mě baví ten moment překvapení, kdy se všichni společně děsí brutálních kopců, hledají potenciální místo na bivak a svorně nadávají pořadateli, co si to na ně zas vymyslel. Samozřejmě se člověk na net nemusí kouknout, ale prostě to nadšení a očekávání tam podle mě už nebude.

Když je pořadatel taky magor do krabiček, může přece zájemcům  připravit seznam souřadnic a předat na mítinku spolu s itinerářem.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #516 kdy: Květen 24, 2009, 21:24:13 »
1) nikoliv celý dopoledne - určíš čas od-do (na Šlapkách bylo 7-9, přesto poslední odstartovali krátce po osmé). Tedy máš 60 lidí, tak jim dáš dejme tomu 90 minut - budeš tam dřepět pouze o 30 minut déle.
2) podle Honzových se jde parádně (nejen mě, občas se o tom s ostatními pobavíme), ve starých mapách občas chybí nějaká ta značka nebo vede jinudy
3) JAK MOC budou ti bez netu znevýhodnění? Kdo nemá net, těžko sbírá kešky (přiznávám, přesně o tohle mi jde), v tom ostatním si ZAS TAK MOC nepomůžeš. Kluci kontrolovali jestli nikdo neukradl fáborky, neměnili trať! Kolikrát jsi měnila trať 2 dny předem? Navíc případné změny pořešíš na meetinku, ne? Kdy tiskneš itineráře, večer těsně před meetinkem, kdyby se ještě náhodou něco změnilo?
4) proč to ve Šlapanicích s jednou sprchou jde a jinde ne? Je sprcha fakt tak velkej problém? Co vím, tak na jednookém se studenou sprchovali (pokoušeli se o to) snad všichni. Možná s výjimkou pár nejrychlejších. Ale ta teplá tam netekla ani ve 3 ráno, když předtím se sprše několik hodin nikdo nebyl!
5) jestli se ti zdá dobrá mapa a teplá sprcha jako zbytečný luxus...

3) jazzinko, žádný pořadatel není takový magor aby nám ještě vypisoval krabičky, to bych po nich fakt nechtěla

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #517 kdy: Květen 24, 2009, 21:27:54 »
Dobrou mapu si snad koupíš, ne? Pokud máš staré vydání (já většinou nosím mapy rok vydání 1975 a tak), tak snad víš podle itineráře odkud a kam se máš dostat, na stromech bejvaj takový ty barevný proužky v bílým orámování (značka se tomu tuším říká), když značku ztratíš, tak snad podle JAKÉKOLIV mapy dané oblasti zjistíš kde jsi a kam máš jít, i když značka v mapě není... Pokud ne, tak máš na DT prd co pohledávat.
Mě spíš ty šipečky v mapě ruší...občas zakryjí důležitou věc...potůček, barvu značky, určení po jaké cestě (čárkovaná, tečkovaná...) se má jít. Do mapy si nikdy nic nekreslím, proč ji ničit?
A jako jak má pořadatel zajistit tu teplou vodu? Chci znát přesný technický postup JAK to udělat. Pokud je v místě ubytování třeba 1 sprcha a 80l bojletr pro 100 lidí?
« Poslední změna: Květen 24, 2009, 21:32:47 od LenkaB »

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #518 kdy: Květen 24, 2009, 21:34:27 »
Každý má možnost koupit si takovou mapu, jaká mu vyhovuje, nechápu proč přidávat pořadateli další starost. Když to někdo udělá dobrovolně, proč ne, ale vynucovat si to?  >:(
Ad kešky: máš možnost zaplatit si PM a stáhnout si PQ příslušné oblasti a seš bez starosti.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #519 kdy: Květen 24, 2009, 21:39:30 »

Ad2: Kolik stojí mapy od Honzy netuším. Spousta lidí mapy dané oblasti má "od minula" tak jsou to zbytečné peníze, navíc třeba mě vyhovují víc mapy KČT a ty od Honzy si schovávám na památku (nemačkám je na trati)
Mapy jsem všem pořadatelům nabízel za 10,- Kč na kus (formát A3) a volný start na jejich závodě, loni jsem to dělal úplně zadarmo, ale stálo mě to 8000,- a tolik to zas sponzorovat nemůžeme. Takže to částečně sponzorujeme dál, asi víte, že A3 kopie stojí minimálně dvacku. Já jsem ovlivněnej orienťákem, kde mapa s tratí je památka na závod.
Snad nic moc nevykecám, mapy od nás budou na Stezku vlka, Otu Pavla, asi i Oravu a záleží na pořadatelích, kdo bude chtít. Pokud pořadatel prochází trať, dokážeme tam dostat a opravit veškeré získané údaje.

Lucka a Teryk

  • Host
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #520 kdy: Květen 24, 2009, 21:40:43 »
K té sprše- myslím že je rozdíl také v tom jestli jde longařů 100(Vysočina) nebo 40(Šlapky).

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #521 kdy: Květen 24, 2009, 21:41:47 »
nevim, zeptej se na Šlapanicích, co vím tak je tam 1 sprcha a 1 bojler (velikost přesně nevím, ale tipuju těch 80). NEVÍM proč to někde jde a někde ne, ale VÍM jakej je to rozdíl. Lucko, na Šlapkách bývalo i víc lidí a šlo to...

Když ty barevný proužky ztratíš, je právě mapa ve které je správně vyznačená trasa k nezaplacení. Na Šlapkách od loňska přeložili kus značky (červená - Rakovecké údolí) o kus jinam. To v mapě fakt nemohl mít nikdo. Víc lidí šlo po staru, přestože pořadatel na meetinku na toto upozornil, přestože ty barevné proužky byly namalované dost jasně a písmenka myslím umíme všichni.

Dobrá na té tištěné mapě nemusej být šipky - Honza někde psal že mu stačí zadat dva protilehlé rohy a vytiskne jen aktuální mapu. A starost navíc? Jaká starost? Jeden telefon Honzovi?
« Poslední změna: Květen 24, 2009, 21:43:58 od Petra + Barry »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #522 kdy: Květen 24, 2009, 21:47:09 »
No a tak to já bych teda chtěla, aby nám pořadatel zajistil veškerou povinnou výbavu...kde je problém? Stačí jeden telefonát do sportovních potřeb a oni mu nachystaj 100 batohů, do nich 100 spacáků, 100 karimatek...Jaká starost?

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #523 kdy: Květen 24, 2009, 21:51:06 »
Aspoň je vidět, že Šlapky proběhly bez problémů, když maj lidi potřebu řešit pi*oviny.  >:D

Ad značky: když ji ztratím, tak si ji zas musím najít, to je snad logické....
su zvědavá, kdy nějakej chytrolín vyrukuje s požadavkem fáborků na špatně značených místech  >:( Dogtrekking je přece i o orientaci (a práce s mapou nás baví  :D)
Taky by nás mohl příště vzít pořadatel všechny za ruku, jako dětičky v jeslích a tou tratí nás provést.  :P

A co se týče toho neustálého škemrání mapy od pořadatele, to je fakt takovej problém si ji koupit?
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #524 kdy: Květen 24, 2009, 21:51:28 »
Ad2: Kolik stojí mapy od Honzy netuším.
Ještě doplněk - těch 10,- je za mapy pro vlastní závod, pokud to jsou věci míněné jako suvenýr, pohlednice, tak se nějak vždycky dohodneme - je to za výrobní cenu, např. lentikulární pohlednice vychází taky 10,- na formát pohlednice. Pokud dělám mapy, tak pořadatele trochu otravuju, protože chci, aby mi dali nějaké připomínky a chyby co v mapě najdou a taky to po mně zkoukli ;). Pokud je to připomínka, šipečky můžu naředit, nebo je udělat průhledné přes důležité linie.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: