Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 NORDIC WALKING

Autor Téma: NORDIC WALKING  (Přečteno 32158 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #30 kdy: Srpen 09, 2007, 07:13:43 »
Gwen, hubnout se asi nehubne, podívej se na mě... :(
Ale poslední tři treky (s hůlkama) jsem byla schopná bolesti zad přežít bez Brufenů...

Jana

  • Host
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #31 kdy: Srpen 09, 2007, 07:50:03 »
Nordic walking proti bolesti zad? Tak to je totální nesmysl!
Přece když makáš i rukama, tak záda namáháš, ne?

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #32 kdy: Srpen 09, 2007, 09:15:36 »
to Jana: a šla jsi vůbec nějaký trekk?? O hůlky se můžeš kdekoliv opřít, čímž zádům hodně pomáháš, než když jdeš celou cestu bez hůlek a batoh sundáš jen při přestávce.

Hůlky jsou prima věc, zkoušela jsem je sice jen jednou a super, kolena ani kotníky skoro nic necítili. Jen trekk bych s nimi jít nemohla, protože bych asi zapíchla svého psa, který se strašně rád plete pod nohy.

Jana

  • Host
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #33 kdy: Srpen 09, 2007, 12:02:05 »
Ne, klasický dogtreking jsem nikdy nešla, ale něco vím o anatomii a fyziologii, hůlkama víc páteři ublížíš než pomůžeš. ;)

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #34 kdy: Srpen 09, 2007, 12:39:02 »
to Jana: Můžeš se o tom trochu rozepsat? Mně osobně hůlky totiž taky dost pomáhají, hlavně na kolena (záda mě při treku překvapivě nebolí, i když  jinak s nimi dost trpím), takže mě dost překvapuje, že by měly páteři nějak škodit  ::)

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #35 kdy: Srpen 09, 2007, 12:49:28 »
ešte počas chodenia na ZŠ som začínal s koňmi a chodil na jazdecký, žiaľ, len chvíľu, pretože mi zistili, že mám krivú chrbticu... naši mi to zakázali, pretože názor lekárov bol - škodí to. prešlo pár (10-15) rokov a názor sa zmenil. nedávno som čítal, že jazdenie na koni krivej chrbtici pomáha... takže veľmi by som, na základe tejto skúsenosti, neveril všetkému čo sa píše, čo sa hovorí. podľa mňa nič, čo sa nepreháňa ale robí sa s rozumom, nemôže škodiť.
ohľadne palíc a batohu, palice mám už najaký ten rok, obehal som s nimi krížom-krážom celé Tatry, na treky si ich nosievam do Jeseníkov a Krušiek, no a taktiež z reakcií ľudí, s ktorými som diskutoval na túto tému nevyplynula iná, než pozitívna reakcia. verím, že je to individuálne a každý by mal hodnotiť až potom, keď to vyskúša.
peppo

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #36 kdy: Srpen 09, 2007, 14:16:42 »
Mám vyviklané kotníky (neručím za pravopis  ^-^), odoperovaný meniskus v koleni a hrozně nerad nosím vyšší botky, jednoznačně preferuju nížší běžecké odpružené boty. Pokud si člověk na hůlky trochu zvikne, určitě pomůžou i třeba ve chvíli, kdy podklouzne pazoura zvláště v kamenitých nebo klouzavých sešupech. Podle mě je důležitá zvykačka a taky si na batohu připravit jednoduché uchycení pro čas, kdy hůlky nejsou potřeba. A co mě překvapilo - dlouhej trek s batohem, bederákem a zapařenejma zádama je pro záda hrbící se nad počítačem docela dobrá náprava.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #37 kdy: Srpen 09, 2007, 16:26:45 »
No já celkem s potěšením zjistila, že se dá v pohodě jít se dvouma hůlkama a psem, aniž by se člověk přerazil o jedno či druhé..... 8)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #38 kdy: Srpen 09, 2007, 16:55:07 »
Jana: nemám tvoje znalosti anatomie a fyziologie, jenom vím, že moje skororozpadlá (nebo spíš úplně rozpadlá) páteř míň bolí s hůlkama než bez nich. :P
A jak píše peppo, nesmíš doktorům všechno věřit, podle nich už jsem měla nejmíň 10 let drandit na vozíku ;)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #39 kdy: Srpen 09, 2007, 18:25:44 »
to Jana &smečka: že by vedoucí cvičáku to nezvládla ;)( teď nevím, jestli si už všechny ty Jany nepletu :-X)
já měl taky obavy, co na to Olinka s Apolenkou, když jdou u nohy, ale vodítko zkrátit levou a s hůlkou a vše v poho, záda bolej asi stejně, ale kolena a kotníky vrněj blahem... ;) :P

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #40 kdy: Srpen 09, 2007, 18:31:43 »
Venco máš v těch Janách chaos...že ty myslíš Janíka a fleky ;)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #41 kdy: Srpen 09, 2007, 18:39:54 »
Asi jo :-X , když já asi ještě žádnou neviděl   O0 ;) a jestli jo ,tak si to nepamatuju  :D já jen vím ,že byla s něčím (asi s fleky) :D ;D  ;)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #42 kdy: Srpen 09, 2007, 21:28:34 »
Venco, máš v těch ženskejch poněkud chaos..... ;D to abych tě radši nemátla tím, že podle PP su taky Jana  >:D 8)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #43 kdy: Srpen 09, 2007, 21:34:29 »
jo nevidel??? jo pletes???? no pockej, myslim, ze mam pro tebe zcela luxusni pyzamko jako podekovani, ze me prehlizis >:D. nechapu, jak si nekoho tak jedinecneho jako jsem ja O:-), muzes nepamatovat!!!!!! ;D :D >:D
jinak k hulkam. zkousela jsem s nima chodit jednou a malem jsem se zabila, nejak jsem zvykla exponovana mista lezt po 4 a to mi ty hulky jaksi prekazi, ale ze by skodily zadum se mi fakt nezda. presne jak psal peppo, jemu jezdeni zakazali, ze skodi a ja chodila dvakrat tydne v lecebne ( pohyboveho aparatu pro ty, ktere napadlo neco jineho ;)) jezdit pod dozorem rehabilitacni sestry. jj, preslo par let a razem to vsichni doporucovali. fakt bych to nejdriv vyzkousela, nez neco zavrhnu, je to vzdycky individualni ;).

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #44 kdy: Srpen 10, 2007, 07:48:54 »
to all Jane : tak se vám holky omlouvám, ;) fakt v tom mám trochu chaos (Hrobnice je taky Jana ... ), ale to nemění nic na tom , že s hůlkama je to FAKT o hodně lepší  :D >:D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: