Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 teplé dny a dogtrekking

Anketa

Myslíte, že by konání akci v teplých dnech mělo být ošetřeno v pravidlech?  

ano, prodloužením časového limitu
0 (0%)
ano, zkrácení délky trati
3 (8.6%)
ano, omezení měření časů
3 (8.6%)
ano, povinné přestávky
0 (0%)
ne, není potřeba nic měnit
26 (74.3%)
ano, veterinární kontroly v cíli
3 (8.6%)

Celkem hlasů: 34

Autor Téma: teplé dny a dogtrekking  (Přečteno 20962 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
teplé dny a dogtrekking
« kdy: Červen 09, 2007, 21:50:37 »
Letošní teplý rok více jak jindy vyvolal diskuzi ohledně teplých dnů při dogtrekkových akcích. Jelikož přímo omezovat časové úseky kdy by se neměly dogtrekkinkové akce konat není obecně vhodné, protože počasí může být všelijaké a také hodně záleží na tom, kde se akce koná (hory, zalesněná krajina, otevřená krajina, atd...).

Pokud máte nějaké zkušenosti s překonáváním vedra, podělte se zde s ostatními. Třeba jak teplo snáší váš pejsek a jak mu pomáháte teplo lépe zdolávat.
« Poslední změna: Červen 12, 2007, 01:08:24 od tombru »
tombru

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #1 kdy: Červen 12, 2007, 12:40:00 »
Neměnit, rozum musí mít každý z nás. To upravování pravidel nevyřeší.
Snad jen důsledně kontrolovat psy po dojití do cíle a v případě potřeby
použít pravidlo o diskvalifikaci. Pravda je, že někdy jde asi už opravdu
o týrání zvířete. Je jen na nás se přizpůsobit počasí a terénu. A o tom
to je, no nééé  :D
Laďa+Esi

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #2 kdy: Červen 12, 2007, 13:18:21 »
Ahoj Láďo, spoléhat na "rozum" když někomu jde jen o čas asi nepomůže. To spíš  limit 26 -  xx hod(dle délky), ať se každej vyspí v lese, tím pádem bude mít i pro sebe funkční výbavu(a netřeba vážit). Diplom došel  x nedošel a je pokoj.O tom snad to mělo původně být....V+2

Šárka

  • Host
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #3 kdy: Červen 12, 2007, 13:23:34 »
Nás pořád teprve čeká první long. Už teď ale můžu říct, že pokud se změní pravidla směrem ke kratším trasám, časnějším startům, stanoveným kilům povinné zátěže, direktivnímu nařizování, po kolika km dát jak dlouhou přestávku, když každý má svůj rytmus, tempo i motivaci, nebo dokonce rušení závodů kvůli horku, místo aby účastníci přizpůsobili svoje a psí možnosti, nebude pro mě dogtrekking mít vůbec žádný smysl a žádný půvab. Okouzlila mě totiž ta původní myšlenka, kterou popsal J M Kvasnica a která je vlastně pokračováním toho, co celoživotně s radostí dělám. Po Šlapanicích Tombru navrhl udělovat pouze diplomy "došel - nedošel v limitu", a to považuju za geniální nápad. Veterinární kontrola psa by taky jistě byla dost užitečná. Sama jsem vášnivej běžec, ale byla bych i pro opravdu povinný bivaky, nutnost přenocovat v přírodě. Ovšem to by asi při výkonnosti některých účastníků vyžadovalo buď zákaz běhu, nebo výrazný prodloužení trasy, oboje pitomost. Neberte prosím můj názor jako žvástání o něčem, čemu zatím nerozumím, ale jako pohled ještě nezaujatýho člověka, kterej zjišťuje, má-li vůbec cenu se zúčastňovat.

Offline ela

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #4 kdy: Červen 12, 2007, 13:39:39 »
Neboj, Šárko, těch normálních lidí je naprostá většina a ti na trek jezdí a jezdit budou právě pro to hezké, co k této aktivitě patří: příroda, psi a kamarádi. (Pořadí si srovnej podle svých priorit). Věř ve zdravý rozum organizátorů a nenech se otrávit předem občasnými úlety na diskusním fóru. Určitě si to ty i tvůj hafík užijete!

Offline Markus Aurélius

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #5 kdy: Červen 12, 2007, 13:50:02 »
Já teda bych byl pro to, aby se proházeli pořadatelé, Jihlava byla fakt drsná a loni Haná taky, zato jsme se loni v dubnu brodili čímsi rozbředlým, co snad kdysi bývalo sněhem. Už slyším svištět šutry mým směrem, ale co kdyby se Krušky (který teda letos vyšly krásně), přehodily s Hanou nebo se Šlapanicemi? Ty závody jsou tu pro nás, ne my pro ně, tradice je sice hezká věc, ale co s ní.  Nějak nechápu, proč se během 5 týdnů nejhoršího počasí pořádají čtyři longy, většinou na placce? Ano, dá se to ujít přes noci, ale proč mám pět hodin přes poledne hučet nebo se válet v lese, abych přežil, o psu nemluvě? Taky se velmi přimlouvám za vznik dalších akcí například v březnu nebo v listopadu. Časy bych zachoval, kdo je chorobně soutěživý, ten stejně poběží i v 50 stupních a bude si to měřit sám...

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #6 kdy: Červen 12, 2007, 13:57:44 »
Problém je v tom že Zuzce na Krušky nechtěli úřady nikdy povolit jiný termín než duben.Tudíž je to pasé....

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #7 kdy: Červen 12, 2007, 13:59:34 »
Mě se dost líbí veterinární kontrola v cíli - ale zase - je těžké rozlišit co ještě jo a co ne.. jsem přesvědčená že bych Bardu na Šeráku dostala do cíle a případnou kontrolou by bez problémů prošel.. jenže by jel půlku trasy ze zásob a možná i s křečema v břiše.. průjem by v cíli neměl - neměl by z čeho... na druhou stranu pokud by se to posuzovalo podle toho že mi v cíli nechce žrát/pít a okamžitě si lehá, tak bych zřejmě dostala disk i teď na Jihlavě.. a přitom byl pes v pohodě, ráno machroval že by šel zas (ale přešlo ho to), potřeboval vyspat, pak najíst, pak zase vyspat a pak už dobrý...
Povinné přestávky, min. časy nebo rušení časů a tak podobně mi moc nesedí... navíc si myslím že pokud jde v tomhle vedru pes 1 den, je to pro něj menší zátěž než když se táhne 2 dny (za předpokladu že není hnán do tempa které nezvládá, má dostatek vody,...).
Ta velká diskuse se rozpoutala kvůli tomu, že Roman běžel OBA Šlapanické treky s Markízou. Pokud by s ní běžel jen long, myslím že by se žádná diskuse nekonala. Ale zase - zakázat start s jedním psem v obou trecích? Proč, Pokud bude slušné počasí (a přestanou mě zlobit kotníky a další součástky) tak bych právě ráda zkusila jít taky oba a oba s Bardou. ALE pouze za podmínek že s tím bude souhlasit i pes, nebude hrozit jeho uvaření, přetažení a já nevím co ještě. Všechno je to o rozumu a odpovědnosti dvounohého člena týmu a tu žádným pravidlem nenaordinuješ.
To Markus Aurélius - mě se naopak Jihlava velmi líbila - dalo se zvládnout i to vedro, protože bylo dost stínu a vody a málo asfaltu (až na ten konec, který jsem ale já šla v noci)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #8 kdy: Červen 12, 2007, 14:36:20 »
to M.Aurelius : jak už psal L&Essi :  7 z 9ti trekků pořádají musher kluby a my jezdíme od října do března, takže na to prostě není čas - ještě pořádat něco v říjnu a listopadu...to už jen trénujem a modlíme se za "Ladovu zimu" :))

Offline Markus Aurélius

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #9 kdy: Červen 12, 2007, 14:54:02 »
teda ty šutry přiletěly docela rychle, au! Však už mlčím!!  :-X Ale stejně, pokud vím, tak Žižka není musher, Červenka snad taky ne. Jasně, na Jihlavě se to dalo, když jsme se přes poledne váleli ve stínu a šli přes noc, ale pak už nějak moc nevidím ten smysl. V tom případě by asi neměli pořádat DT zástupci jiného sportu, ale chápu, že se do toho jiní nehrnou. Nebo to teda dát mimo čas, aby nebyli jistí lidé puzeni běhat v pařáku s těma nešťastnejma severskejma psama - takhle nemá smysl si na ně pak stěžovat.

Offline Markus Aurélius

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #10 kdy: Červen 12, 2007, 15:22:10 »
Z těch možností:
1) prodloužení limitu: už tak je dlouhý dost, taky musíme mít čas se dostat domů
2) zkrácení trati: jediná přijatelnější varianta, která by ale postihla půlku akcí, byla by to dost škoda
3) omezení měření časů: ??? Čas se buď měří, nebo ne. Fanatičtí běžci si to stejně budou měřit sami
4) povinné přestávky: s tím už vůbec nesouhlasím, nedokážu si to představit ani organizačně, vždyť kolem poledne je už každý jinde, to jako za ním někdo půjde a bude ho co hodinu zastavovat?
5) nic neměnit: tím se nic nevyřeší


Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #11 kdy: Červen 12, 2007, 15:26:11 »
M.A. nemůžu říct že bych se přes poledne válela (a když jo, tak za to mohl kotník a ne vedro), ten stín tam totiž opravdu jakž-takž byl, trochu pofukovalo, bylo kde zchladit psa.. přes noc jsem šla prostě proto že už jsem se těšila do sprchy a stanu a s vědomím že ráno mě nic MÍŇ bolet nebude. Myslím že právě takovýhle trek opravdu šel ujít i uběhnout bez újmy na psím zdraví. Na Šlapanicích bylo hodně tvrdého povrchu a ještě k tomu na přímém slunci. Je fakt že Peťa měl štěstí že před trekem zapršelo a byly kaluže...
Co se týká doby treků - počasí i instituce jsou nevzpytatelné, Zuzka není jediná kdo si termín nemůže moc vybírat.. na druhou stranu Krušky 2005 byly velmi teplé, 2006 metr sněhu - přitom termín zůstal stejný... letos tam bylo příjemně, ale myslíš že kdyby byly teď tak se tam nebudeme smažit vedrem?
Nejrozumnější mi fakt přijdou vet. kontroly v cíli a případné diskvalifikace (nebo to aby všichni dostali rozum a šli vážně na psa a ne přes psa) a samozřejmě snažit se dělat treky opravdu bez asfaltu a v letním období i bez dlouhých otevřených úseků.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #12 kdy: Červen 12, 2007, 15:26:51 »
Ono vůbec zkoordinovat termín není vůbec jednoduché:
1 - pořadatel musí mít v tomto termínu sám čas
2 - pořadatel musí sehnat na udaný termín nějaké dobrovolníky a technickou podporu
3 - v základním táboře musí být volno
4 - termín ovlivňuje povolení od Lesníků a jiných institucí (v každé oblasti je to trochu jinak)
5 - to vše se snaží koordinovat s ostatníma dogtrekama aby akce pokud možno nebyly moc blízko, nebo se nekryly

Dejme tomu, že pořádat nekolikadenní pěší pochod od půlky listopadu do konce března je dost rizikové kvůli sněhu a mrazům a tak nám zbývá pět měsíců z kterých můžeme pomalu odečíst červenec a srpen (největší vedra a dovolené).
Tak zbývají tři... A to nesmí byt počasí jako letos (vedro už v květnu) nebo loni (sníh ještě v květnu).

To jen tak pro lepší zamyšlení...

A vyzkoušejte i hlasování, ať vím že to funguje  O0


 
tombru

simona

  • Host
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #13 kdy: Červen 13, 2007, 08:28:38 »
Asi budu opakovat, co už tu zaznělo. Pravidla by se neměla měnit, příští rok může být počasí úplně jiný (třeba metr sněhu v červnu :D) a zase by se debatovalo o změnách. Každý by měl jít (klidně i běžet) podle možností svého psa. Nikdy ne přes něj. Ale to už je na svědomí každého, jestli půjde psovi pro radost nebo pro svoje ego.

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #14 kdy: Červen 13, 2007, 09:12:17 »
Naprosto souhlasím s názorem Petry - každý ať se zařídí podle potřeb svých a psových. O to jde a i o tom závod je. A když někdo nemá rozum a přežene to, nechť je bez milosti diskvalifikován, označen a zatracen.

To Šárka: docela si protiřečíš - jsi proti direktivnímu přikazování, a kousek dál chceš povinný bivak, zrušit závody a udělovat diplomy "došel - nedošel". Trochu si to ujasni.

To Venca: proč si pořád myslíš, že to "má být" jen o tom, zda došel-nedošel, o povinném bivaku a zrušení času ? Pokud vím, tak toto jsou závody. Je ještě spousta dalších akcí pro pejskaře, které závody nejsou a jejich myšlenka je stejná. A nebo můžeš sebrat bandu kamarádů a vydat se na tramp, o co jde ? Ale proč, když tu vznikne docela zajímavý a pěkný sport, vystupuješ pro jeho zrušení ?

A poslední poznámka - co se týká podmínek na Jihlavě, tak ty byly naprosto super, spousta stínu, vody a lesních cest. Nevím, komu to připadalo strašné, ale nám se šlo nádherně a oproti obvyklé zkušenosti Claissy celou dobu tahala. Tímto děkuji Petrovi za pěknou trať.  ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: