Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tahání

Autor Téma: Tahání  (Přečteno 41536 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Tahání
« Odpověď #45 kdy: Květen 05, 2009, 16:23:50 »
já to řešila PET flaškou s vodou, ale má nízkou trvanlivost

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Tahání
« Odpověď #46 kdy: Květen 05, 2009, 17:26:09 »

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Tahání
« Odpověď #47 kdy: Květen 05, 2009, 17:31:54 »
já to řešila PET flaškou s vodou, ale má nízkou trvanlivost
Ale to jde akorát tak s minipsem, my bysme se museli poohlédnout po nějakém větším kanystru.... ;)

Takhle tahají pneu boxeři :-X
http://cedrik.rajce.idnes.cz/Povanocni_cesta_za_sv._Jirim/#IMG_1763.JPG

pěkný  ;D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Tahání
« Odpověď #48 kdy: Květen 05, 2009, 19:00:58 »
Já jsem to řešila kmínkem nalezeným v lese. Původně jsem myslela, že se bude rýt do zeměn, ale vůbec ho to nenapadlo (ten kmínek samozřejmě) 8)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Tahání
« Odpověď #49 kdy: Květen 05, 2009, 19:38:08 »


pěkný  ;D
[/quote]

Teď jsme se vrátili z prochajdy, ten magor vytáhnul kolo z rybníka a chtěl ho odnést domu :o

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #50 kdy: Květen 05, 2009, 20:14:19 »
Nějak si furt nedovedu představit že psovi hodím 15-20kg něco ať to táhne nějaký 3km. Vždyť 20kg váží sama. Sice kondičku má, ale tohle by ji strhalo. A pláště z kola neskáčou a unavenější než běžně byla. Nepotřebuji trénovat tah jako takový, tah dogtrekový, musherský, ani tah pullingový, jde mi jen o kondičku psa.

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #51 kdy: Květen 05, 2009, 20:55:31 »
no, tak jsme dneska byli zhruba na 1,5km prochajdě (mimo jiné) a na tuhle vzdálenost jsem za něho zapřáhla kolo i s diskem od nějaké malé motokáry, bylo o něco málo menší než ze Simsona. neskákalo, jen za námi jaksi šustilo či hučelo(dle povrchu-tráva-cesta). Zpočátku byl strašně vyjevený, nejdřív odmítal jít kupředu,pořád se otáčel, ale že by se bál, to ne, ocas měl "hore", jen uši mírně zaklopené, jak pneumatiku poslouchal. Tak jsem ho zezačátku  vedla na vodítku, a s veselým úsměvem a komentářem typu"jdeme jdeme, co řešíš snad se nebojíš, ťuldo,co??" Pak se rozešel, zjistil že to nic není...postupně jsem ho odpoutala, a on si to mašíroval tak, že jsem šla v úrovni pneu. Po cestě se chtěl  dvakrát zastavit na čuchání, tak jsem ho s povelem NE pobídla v před.pak následovala klidná pochvala.  Zatáčení do stran(dží a hó) zvládá perfektně.
Pneumatika mohla vážit zhruba deset-patnáct kilo. Přece jen, pejsa táhnul něco takovýho poprvý a navíc je po zranění...myslím, že mu to vyhovovalo akorát.
Když táhnul do mírného kopce, slyšela jsem tiché chrčení, jako kdyby se dusil. Nevím proč, postroj mu sedí, máme Guard Soft Universal XL. Mohlo to být tím, že když šňůra vede k zemi, vyhovoval by mu spíše SLED ?
Měl pneumatiku zapřaženou na cca dvoumetrovém vodítku, a při pořádném táhnutí mu to jaksi snižovalo zadek dolů, a byl vidět, že zadníma pořádně zabírá. Když jsem mu nadzvedla vodítko od pneu tak, aby mu netlačilo prdel dolů, ale tak, aby musel stále táhnout plnou váhu, bylo vidět, že se mu jde líp, i chrčení ustalo....
byl pak docela unavený, nevypadal, že by ho to teda nějak extra bavilo, ale myslím, že si snad zvykne.


Jinak k těm boxerům s pneu...fakt dobrý, něco takového vidím poprvé  ;D dost mě to pobavilo...
« Poslední změna: Květen 05, 2009, 20:58:30 od Evička a Rasťa »
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Tahání
« Odpověď #52 kdy: Květen 05, 2009, 20:59:20 »
na tahání je rozhodně lepší sled

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Tahání
« Odpověď #53 kdy: Květen 05, 2009, 21:03:24 »
Na australáka XL? Z toho musí vypadnout..... :(
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #54 kdy: Květen 05, 2009, 21:22:55 »
právěže né. Já mu objednala normální GUARD,velikost M, obvod krku byl tuším 54cm. Strašně se v tom škrtil, ty zvuky bych vám nepřála slyšet...tak jsem ho po dohodě s panem Soumarem poslala zpátky a vyměnila ho za GUARD soft universal XL, který má obvod krku 58 cm, a je mu pěkně. navíc jsem ho za tenhle lepší typ vyměnila i z toho důvodu, že tamten mu dost rval srst tím kroužkem na hrudi...Ono se to možná zdá, ale ten můj je trošku almara přerostlá, i pan Soumar se divil, čím že ho to krmím, že je tak velký. Normálně mají aussíci v kohoutku do 58 cm, a ten můj má bezmála šedesát...když jsme byli na srazu, vypadali vedle něho témeř všichni jako miminka... :o
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Tahání
« Odpověď #55 kdy: Květen 05, 2009, 21:24:32 »
Tak to musí být pěkný hovádko, XL je na slušně velkýho malamuta :o

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Tahání
« Odpověď #56 kdy: Květen 06, 2009, 08:50:25 »
Mě se Bony po tom, co se naučil pořádně tahat, na guardu taky škrtil. Do tý doby, když táhnul jenom tak, že bylo naplý vodítko ale nepředřel se, tak dobrý. Tak jsem mu pořídila Faster od Zera a maximání spokojenost. Pes si do něj krásně lehne, vodítko má až za sebou takže ho neruší.

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #57 kdy: Květen 06, 2009, 20:29:37 »
Tak to musí být pěkný hovádko, XL je na slušně velkýho malamuta :o

on je právě ten soft universal více vypolstrovaný, tudíž to není to samé jako velikost XL u normálního guardu...ale je fakt, že ten můj hafann je trochu dost velkej, no...myslela jsem si, že to jsou všichni aussíci takhle hruba stejně velcí, ale na tom srazu jich tam fakt většina byla Rustovi do půl žeber...
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #58 kdy: Květen 06, 2009, 20:31:18 »
Faster od Zera
Faster od Zera
díky za tip, mrknu se po něm na netu...
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Tahání
« Odpověď #59 kdy: Listopad 01, 2009, 19:13:44 »
Tak mě  napadlo, když  už pes v pohodě tahá, jak ho naučíte, aby si nevšímal psů, se kterýma se míjí?

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: