Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 V jakém věku psa začít?

Autor Téma: V jakém věku psa začít?  (Přečteno 53959 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

svědomí

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #30 kdy: Květen 27, 2008, 16:32:19 »

Hmm copak, hryže tě svědomí že ses ozval...

Za rok poznaž prdlajs, tohle se projeví mnohem později. Ale taky ne, když bude mít tvůj pejsan štestí...

Sám taky koukám nejseš na svůj počin moc hrdej...

Dlouhej trek - no pro někoho je to i 40km...  >:D

Offline Juliána

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Souhlasu: 3
  • Bero & Shadow
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #31 kdy: Květen 27, 2008, 16:43:38 »
Za a) nemáš velký plemeno
Za b) někteří psi to ustojí, jiným to může ublížit
Za c) některý problémy se projeví až časem, kdy pes začne stárnout

...myslím, že obecně je lepší dávat na to pozor, se sportováním není kam spěchat a než se mladý pes zpevní, je lepší ho trošku šetřit. Ale jezevčíci jsou pověstně houževnatí, tak tomu tvému držím pěsti, ať je zdráv  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #32 kdy: Květen 27, 2008, 17:42:14 »
Já ti nevím, většinou bývám napadána že týrám psy pohybem, když je nechám od štěněte lítat co hrdlo ráčí, ale táhnout tříměsíční mimi na Sněžku přijde jako silná káva i mě. (navíc jezevčíka, kterýmu nějaký hopsání po kamenech a schodech vysloveně nedělá dobře kvůli páteři)
Tak jak mi přijde ulítlý držet psa bez pohybu nejlépe do dvou let aby neměl v háji klouby a nosit do tří schodů 40 kg ročního labradora aby si neublížil...tak považuju i tvůj nápad se Sněžkou za úlet.
Všeho s rozumem! ;)
PS: Co považuješ za dlouhej trek?

Kropt

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #33 kdy: Květen 27, 2008, 18:43:20 »
Ja ten prispevek schvalne psal  v lehke nadsazce. Psy (konkretne jezevciky) chovame uz doopravdy dlouho - momentalne mame v rodine dva, naseho rocniho benjaminka a 15letou damu - oba dva od malicka nesetrime co se tyce pohybu a nikdy sme psa predtim nesetrili a kupodivu zadnej nemel problemy s pohybem (ani ve stari). Ja jen chtel poukazat na to, ze drzet psa do jednoho roku v klidu a pak mu davat 5 km prochazku jako zatez je podle mne blbost - a to i u meho maleho plemena, natozpak u plemen velkych.
Mam takovej pocit, ze se tady na normalni psy aplikuji poznatky o psech pracovních, samozrejme ze si muzete psa "poničit" kdyz ho nechate od mladi tahat bremena, sane, nosti  veci, ale urcite ne normalnim pohybem -chůzí. Nas pes jsou i po celodenim vylete (pozor nemerim to na kilometry, jelikoz se nejcasteji pohybujem v horach - a tam výše zminovaných 40 km urcite nedame) plni zivota a pokud to muzu posoudit tak i maximalne stastní.

Nejsem veterinar, to co sem napsal je vyplod meho selskeho rozumu, asi me tady ted umlatite odbornejma argumentama....
A mozna je to taky tim, ze nase zvirata nejsou z "dobrych chovu", ale vetsinou nalezenci a nebo psi z hajenek (jen ten jezevcik to musi byt - a nebo se mu to aspon musi podobat kdyz ho berem, u naseho Huga sem si zpocatku nebyl jistej vubec, a ted je zneho jezevcik radost pohledet - stal me 500 korun na zaplaceni utraty v hospode) - tedy geneticky nezprzneny zvirata.

 8) 8) 8) a ted se do mne puste.

Jo a svědomí mě určitě nehryže...

svědomí

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #34 kdy: Květen 27, 2008, 18:52:07 »
No vono to bude asi tím že jsi vo tomhle začal polemizovat na fóru o dogtrekkingu kde jde většínou o 40km a víc. Nikdo tady nemluvil že se nemá rok pouštet pes raději ani ven a 5-10km nikdo neřeší - teda pokud těch 5-10km netáhne káru, nebo saně, atd...

Asi tak jako by jsi na fóru Baníku napsal že Sparta je taky dobrá :-) :-) :-)

Kropt

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #35 kdy: Květen 27, 2008, 19:04:53 »
Ale řeší, a právě tenhle druh příspěvků mě donutil reagovat

Naše roční štěně australáka má naléhavou potřebu pohybu, takže i když bych jí běhat nebral tak si to nažene jinde, dneska běháme kolem 5ti kilometrů denně a podle některých názorů je to až dost. Už jsme kusili i dvacet kilometrů /výlet/ v lehkém tempu + přestávky a byla úplně v pohodě. Únavu nezná a zatím co já se ještě rozdejchávám ona už honí kočky. Myslel jsem, že už zkusím v kruškách 40 km, ale jak majitelka, tak veterinářka tak i poradkyně chovu mne od toho zrazují. Prý 40 km tak v 18 měsíci a stovku nejdříve ve dvou letech.

Nevypadal přímo podviživeně, ale hubenej byl dost, svaly žádný, takže jsme se s veterinářkou dohodly na 5 - 6 km ostrým tempem denně + nějaký hraní a samozřejmě cvičení, nedat na to, že pejsek se tváří na víc a přidávat velmi pozvolna. V roce bychom mohli chodit tak 10 - 15 km denně + hraní a cvičení. Hodně bychom plavali, kdybychom měli kde. Běhat(myslím doopravdy běhat) máme nejdřív v 18 měsících, ale zase velmi pozvolna, a na long ho mám vzít nejdřív ve dvou letech, spíš později.

40 km denně je už doopravdy velkej vykon, to našeho psa urcite nutit nebudu, neb bych to sotva dal sám  ;D. Ale od března se psem pravidelně děláme několikadenní vylety kdy se ujde (dohromady ve vsech dnech) i 80+ km - to je dle mého názoru dlouhej trek.

SPARTAAAAAAA  :P :P

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #36 kdy: Květen 27, 2008, 20:29:26 »
Kropt: Ale jirkalabraus uvažuje kdy že pes má jít 100 km v kuse...třeba v těch horách ;) (dogtrekking) a Šárka dává dokupy podtrženýho nalezence se kterým musí opatrně a tím "běhat" myslí kurňa dřinu u káry nebo saní.
Ono batolit se navolno a nebo dřít v postroji je sakra rozdíl...a pokud pes táhne, tak si vcelku mákne i na tom dogtreku ;)
Měj si psy jaký chceš a dělej s nima co uznáš za vhodný...jenom nějak nechápu proč nám to musíš sdělovat... ???

Offline Sarah

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 1
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #37 kdy: Červen 03, 2008, 12:40:50 »
ahoj mám 9 měsíčního křížence německého ovčáka a dlouhosrsté kolie. chtěla bxch s ním provozovat dogtrekking, ale nevím kolik mu musí přibližně být.

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #38 kdy: Červen 03, 2008, 15:45:22 »
pro Kropt: nechapu, co chces svym prispevkem sdelit davu. A uz vubec nechapu souvislost s jakymsi  klubem sportovnim a dogtrekkingu.
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #39 kdy: Červen 03, 2008, 16:32:21 »
ahoj mám 9 měsíčního křížence německého ovčáka a dlouhosrsté kolie. chtěla bxch s ním provozovat dogtrekking, ale nevím kolik mu musí přibližně být.
Pro účast na ofic. závodech mu musí být přibližně přesně rok.  ;)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

tonda

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #40 kdy: Červen 03, 2008, 21:53:37 »
Ahoj, mám ročního velkého knírače,chození na delší výlety už teď miluje, bez problému ujde 15-20km.myslíte si, že by už zvládnul nějaký MIDtrek?díky
Tonda

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #41 kdy: Červen 03, 2008, 21:57:34 »
Ahoj, mám ročního velkého knírače,chození na delší výlety už teď miluje, bez problému ujde 15-20km.myslíte si, že by už zvládnul nějaký MIDtrek?díky
Tonda

podivej se, ja tomu tedy prd rozumim, ale myslim si, ze kdyz to nebudes hnat a pujdes pomalicky a budes vic vychutnavat krasu svobody pred nabihajicima kilometrama, meli byste to zvladnout. vychazim z teho, ze hodlam tez na kratkou trasu vyrazit se 4letym psem drobneho vzrustu, se kterou jezdim na kole cca 30 km klus s jednou 5 minutovou prestavkou, kdy se musim vycurat :) tak to vidim ja, jako laik, tedy pojd :)
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #42 kdy: Červen 05, 2008, 21:21:42 »
Já myslím, že v jednom roce pes zvládne bez újmy i long, samozremě jít na pohodu, do druhého dne do večera, do noci, případně na dva bivaky,s obřím plemenem bych samozřejmě v roce nešel.

Offline Komanche

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #43 kdy: Srpen 12, 2008, 18:54:13 »
ahoj
chodi nekdo treky s beaglem? mam bigla a chtel bych zacit... uz jsem se zacal pomalu vybavovat prislusenstvim, cetl jsem kdesi ze se da zacit od jednoho roku, ktereho brzy dovrsime...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #44 kdy: Srpen 12, 2008, 20:32:56 »
Jedno "bíglí" hromadné foto z předloňského Fryštáku ;)

Povolený start na treku od roka platí pro všechny psy...tedy i pro bígly. Vydrž, bíglaři se určitě ozvou

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: