Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 V jakém věku psa začít?

Autor Téma: V jakém věku psa začít?  (Přečteno 55282 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #60 kdy: Leden 07, 2009, 19:25:04 »
Tak to je jedině správně, takhle jsem ho to taky učila  :) resp. nechávala tahat. >:D  A do stopovačky jsem se mnohokrát zamotala  :-X
   *   www.probarf.cz

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #61 kdy: Leden 07, 2009, 20:04:48 »
Tak to já nikdy stopovačku nepoužila, snad jenom na zkouškách O:-)
Od mala jsem Cedrikovi škubala před čumákem míčkem:))) a vypěstovala v něm lásku ke všemu , pro co si může vyskočit a potahat se se mnou O:-)  Na přivolávání je to nejlepší >:D

B.

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #62 kdy: Leden 07, 2009, 20:31:54 »
Někdy jsou bohužel vrozené lovecké pudy silnější než cokoliv vypěstovaného  :-\ Nemám strach, že by se vevrátila. Ale po lesích chodí takoví pánové v zelených oblečcích, na rameni mají flintu...

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #63 kdy: Leden 07, 2009, 20:56:01 »
Ano, lepší srnka na poli, než paničky šunka  8) co?
My máme stopovačku hlavně jako učební pomůcku... na přivolání nebo  jak se zamotat a rychle vymotat ve dvou sekundách apod.  >:D 

   *   www.probarf.cz

Offline zingls

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #64 kdy: Leden 14, 2009, 13:22:33 »
nikdy jsem neměl s lovením psa problém až jednou kolem roku života mu před čumákem vystartovala srnka od té doby je stopovačka náš nejlepší kamarád.

Katka

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #65 kdy: Leden 18, 2009, 10:38:46 »
Ahojte,mám fenku sharpei,8-mesačnú..Je to klbko energie,chceme sa začať venovať dogtrekku...Momentálne chodievame trasy od 5-10km..Najbližšsie by sme chceli ísť na 14km..Všetko postupne..Mohli by sme už v 1 roku,ísť na mid alebo nebodaj long?Aký postroj by bol pre ňu najvhodnejší..Dík za odpovede..Katka a Honey :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #66 kdy: Leden 18, 2009, 11:18:15 »
Pes se může DT zúčastnit od 1 roku věku (viz pravidla). Pokud vím, tak žádný šarpej zatím nechodí, takže s postrojem ti tady asi moc neporadíme. Spíš se pokus vysondovat mezi kolegy šarpejáři, jestli vůbec něco těm potvůrkám pomačkanejm padne.

Offline Roman/ Delly

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 129
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #67 kdy: Leden 18, 2009, 11:29:05 »
Pre Sharpeja by som zvolil mäkký postroj, aby sa nedrala srsť na hrudníku. Ja chodím s vyžlou a kým sme našli ten pravý postroj, Delly bola občas aj bez srsti.

Katka

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #68 kdy: Leden 18, 2009, 11:36:36 »
Pes se může DT zúčastnit od 1 roku věku (viz pravidla). Pokud vím, tak žádný šarpej zatím nechodí, takže s postrojem ti tady asi moc neporadíme. Spíš se pokus vysondovat mezi kolegy šarpejáři, jestli vůbec něco těm potvůrkám pomačkanejm padne.

Naša nieje pokrčená ako sharpejáci z obrázkov:)Ale na hrudníku a okolo krku je tej kože trošku viac,takže niečo mäkké to asi bude musieť byť..
O tom,že na trek môže ísť od 1roka viem.V júny sa chystá na SR long-75km,dva dni..Zvládne to,keď bude dovtedy primerane zaťažovaná?Alebo radšej máme ísť najprv mid?Dik

Offline Roman/ Delly

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 129
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #69 kdy: Leden 18, 2009, 11:45:19 »
So psíkom pravidelne chodievaj na prechádzky aj dlhšie. Za dva dni 75 km pes zvládne, ale pozor Ty pôjdeš tiež. Takže aj psovod musí mať kondičku. Možno by bolo vhodné skúsiť najskôr MID a podľa toho uvidíš.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #70 kdy: Leden 18, 2009, 12:04:55 »
Pokud bude trénovat psa, tak zároveň trénuje sebe.  ;) Já zas říkám...jednou midař vždycky midař. Spousta lidí si vyzkouší, že po těch 40- 50 km je děsně všechno bolí a při představě že by to měli dát další den znova, tak si na delší trasu nikdy netroufnou. Takže hodit do vody (vyšlápnout na DT) a pak už nezbude nic jiného než plavat (šlapat až do cíle).

Katka

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #71 kdy: Leden 18, 2009, 13:12:36 »
U mňa kondička problém nie je,ja mám natrénované dosť ;DAle chcem do toho zapojiť aj sučinku...Samozrejme budeme poctivo trénovať,postupne zvyšovať naročnosť,už mám vyhliadnuté trasy na dlhšie trate..Takže psica 75km zvládne,to ste ma potešil..Tak hurá na to...

Offline Roman/ Delly

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 129
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #72 kdy: Leden 18, 2009, 17:12:56 »
Kam sa chystáš na dogtrekking? Orava, Košice, Nové Mesto n. Váhom? Tam sa určite stretneme.

Katka

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #73 kdy: Leden 18, 2009, 18:04:21 »
Určite Košice,chceme Brezno,možno aj NMnV.Oravu neviem..Od nás je všetko dosť ďaleko okrem Košíc..Ale rčite ak bude vychádzať časovo tak na ktorykoľvek.. ;D

Offline Martina a Viky

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #74 kdy: Leden 18, 2009, 20:25:19 »
Mám fenku hovawarta, jsou jí 3.5 měsíce a nějak se nemůžeme dopátrat toho kolik km s ní denně chodit a kdy zvyšovat podle věku. Mohl by mi někdo poradit? Chtěla bych se s ní věnovat časem nějakému sportu a tak chci aby měla kondici, ale je to velké plemeno a já se strašně bojim o její klouby prosím poraďte. Je to čertík a bez pohybu se nudí. Zatím chodíme kolem 2-3km denně.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: