Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 V jakém věku psa začít?

Autor Téma: V jakém věku psa začít?  (Přečteno 55957 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #45 kdy: Srpen 13, 2008, 08:10:21 »
na té fotce chybím ještě já, protože na Fryštáku v base campu moc nejsem...
v roce bych začala s procházkama do délky midu, na long bych raději počkala aspoň do roku a půl. Ale bíglíci jsou skoro nezničitelní

Offline Komanche

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #46 kdy: Srpen 13, 2008, 09:20:08 »
no to ja se na to taky musim nejdriv psychicky a fyzicky pripravit  ;D ;D

Offline Mellorn

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #47 kdy: Září 04, 2008, 11:50:53 »
Ahoj. Mému štěněti ČV je ted 7 měsíců pryč,chtěla bych s ní chodit příští léto treky,tak se chci zeptat,jak je to s postrůjkem.jestli občas na pár kilometrů kvůli zvyku na tahání neuškodí anebo striktně jenom na volno a vzdálenosti postupně zvyšovat a postroj až v dospělosti....  Mám pocit,že teď je po 6ti kilometrech  ještě trochu  unavená,sice jde v pohodě,ale když se odpočívá někde v hospodě nebo se přijde domů tak usne jako špalek. Alavis a jiné chondra jí nedávám,občas vařím vepř.nožičky jako sulc a ty přidávám do žrádla.děkuju....

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #48 kdy: Září 04, 2008, 13:49:12 »
 :( tak to je nějaký divný ČsV v 7 mi měsících po 6 km unavený  ;)
co na to odborníci Jazz a spol?  :D ;)

...

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #49 kdy: Září 04, 2008, 14:07:50 »
To jako né,že by za sebou vláčela nohy a padala na držtičku,ale přijde mi taková,že si myslí,že lehnout si a zdřímnout není tak špatný nápad :) Nejvíc jsme ušli zatím 10-12 s přestávkou a to na ní bylo hodně znát,že toho má dost....

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #50 kdy: Září 04, 2008, 14:51:57 »
Že štěně po příchodu do hospody/domů usne mi přijde normální - jestli je na volno, tak toho asi nalítá mnohem víc. Za hodinku by už ale asi měla být v pohodě a schopná pokračovat. Rozhodně by mu v půl roce těch 10-12 km nemělo dělat problém, jakože by si třeba lehal nebo se zastavoval.
Co se tahání týče, tam je to s ČSV trochu komplikované. Nečekej, že zapřáhneš a ona ti bude sama od sebe pár km tahat.  Já tedy moc neporadím, s taháním jsme začínali až v dospělosti a Dandy mi tahá jen za jiným psem.
Ale lidi z canicrossu (Kamila Nováková a spol.) spíš učí tahat způsobem "od začátku do konce naplno", ale třeba jen  100m a vzdálenost postupně prodlužují.

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #51 kdy: Září 04, 2008, 15:44:06 »
Mellorn, jestli to soudíš podle toho čundrování na Zlátence, tak tam mi přišla dost přetažená obecně  ;)  pro ní určitě spoustu nových podnětů ke zkoumání a dát si tam ke konci 12km už na ní bylo asi moc. Ale vzhledem k tomu, že jsem tam byla jenom dva dny tak nemůžu soudit ten zbytek.
SUPovi stačí mít před sebou dvě hárafffky a jednoho nepřítele a už v životě nezastavíš a panička ho tady takhle pomlouvá  :P  >:D

Offline Mellorn

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #52 kdy: Září 04, 2008, 17:58:16 »
Je fakt,že tam se z ní  někdy stávala Ďáblova dcera,což jí vydrželo pár dní i v  Praze,říkala jsem si,že jsem ji na ten postrůjek neměla dávat,ale ,zdálo se mi,že tahala docela pěkně,na to,že ho měla prvně...Tak mě jen zajímalo,jestli je OK jí ho sem tam dát ,na takový  řekněme 2 km, i když je ve vývinu nebo je postroj vyloženě růstuškodlivý .-))

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #53 kdy: Září 04, 2008, 22:30:29 »
Ahoj
jo, treningove zkusit na chvili/kousek postroj nevadi,
mozna i na delsi vzdalenost (par km); ale psa bych nenechal intenzivne tahat min do 1.5 roku.
S nasim jinak velmi temperamentnim CSVckem, jsme v 5ti mesicich bezne chodili pres 10km.
Ke kolu jsem ji vzal NA VOLNO prvne v 10ti mesicich (pres 20km/2hodiny) - obcas nejakej ten sprint, aby nebyla nuda :) a po navratu byl ten spravnej cas na hrani (do ted byla prochazka, ted si budem hrat).

Proste klasika jako u lidi - pohyb ano, trenovat, ale nepretezovat.

Jinak to mam stejne jako jazzinka: moje Lara taha jen za ostatnima psama (pes/fena je jedno) - drzi se smecky.
A chran buh, aby sme jim chteli utect :-)
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Mellorn

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #54 kdy: Září 05, 2008, 18:29:31 »
díky, jak často jste těch 10 km chodili? já se s ní snažím denně ujít tak 3-4,postupně bych to ráda zvyšovala,větší vzdálenosti někdy o víkendových vejletech,no snad to do příštího léta nějak natrénujeme....

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #55 kdy: Září 07, 2008, 19:58:21 »
Jak casto jsme chodili vic nez 10km?
v podstate o vikendech (obcas za svetla i pres tyden)
- i jen vylet na odpoledne (malej okruh) - da bez problemu 15 km.
a denne - 2x na hodku (do blizkyho lesoparku) - to i s nakym "vycvikem", stopickou, a jinym blbnutim - vic nez 5 neda...
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

B.

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #56 kdy: Leden 07, 2009, 02:03:44 »
Ahoj, taky by mě zajímalo, jak je to se "škodlivostí" tahání u štěněte. Mám sedmiměsíční BO, nemám jí odvahu v lese pouštět ani s ní v jednom kuse cukat na vodítku. Když jsem jí nechala táhnout na postroji, zdálo se to být pro nás obě nejsnesitelnější řešení. Ale i když jsme šly jen kousek, měla jsem z toho trochu výčitky. Může to psovi nějak uškodit, i když to je jen občas a na krátkou vzdálenost? A od jakého věku (aspoň přibližně) to je zcela bezpečné? Díky.

Luci Profousová

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #57 kdy: Leden 07, 2009, 11:23:40 »
Ahoj já má doma taky štěně je mu osmměsíců a postroje používáme prakticky odmala jmenuje se Tim je středoevropský turistický pes a postroje mu neškodí má ještě pás

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #58 kdy: Leden 07, 2009, 17:42:21 »
Pokud nemáš odvahu pouštět fenku na volno, tak daleko lepším řešením bude stopovačka.  ;) Tahání jí neuškodí, ale mohl by se z toho stát zlozvyk. Do jednoho roku jsou lepší jen ty krátké vzdálenosti.. I když pojem "krátká vzdálenost" je pojem relativní. Záleží na psovi, na co je zvyklý a trénovaný.
   *   www.probarf.cz

B.

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #59 kdy: Leden 07, 2009, 18:09:00 »
Děkuji za odpověď. Stopovačka mě teda moc neláká, nejspíš bysme se do ní během chvilky obě zamotaly a nebo když by doběhla na konec, stejně by asi táhla :)
Mám to "rozdělené" - když je normálně přivázaná za obojek, tak nechci aby tahala (i když to je boj), ale když je na postroji, tak jí nechávám tahat. Připadá mi škoda jí to odnaučovat  ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: