Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Přivolání

Autor Téma: Přivolání  (Přečteno 21258 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Míša

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Souhlasu: 0
Přivolání
« kdy: Leden 11, 2008, 18:27:55 »
Ahoj. Mám problém. Moje kříženka alaskana je vysoce mazaná, chytrá ale co se poslušnosti týče totálně mě nevnímá. Největší problém je přivolání. Nechci s ní chodit ven stále jen na vodítku nebo na dlouhý šňůře, ale jakmile je na volno, dost se ode mě vzdaluje, lítá po stopě, loví myši ... Kolikrát se na mě ani neotočí když ji volám. Je to dost nebezpečný kvůli myslivcům, jedům na krysy kolem paneláků,... nedávno se chytla dokonce do želez. Je jí rok a půl. Nemáte pro mě ňáké rady? Zkoušela jsem motivaci na hračky, ty ji ale netankujou, a na pamlsky, který fungovaly líp, protože je pažravá, ale i tak nic moc. Dííík. Míša

Lucka a Flexa Plexa

  • Host
Přivolání
« Odpověď #1 kdy: Leden 11, 2008, 22:47:43 »
Jak bylo řečeno na cvičku -- na mého aktivního psa, kterej prostě ne a ne přijít  ::), pokud na 3x ke mně nepřijde, tak už ho nevolat - dojít k němu, připoutat na vodítko a začít ho pomocí vodítka s povelem ke mně posadit před sebe. Posunout se o 2 kroky a znovu ke mně a rázně a když to bude splňovat, tak strašně chválit .. Musím uznat, že to funguje, i Kukačka moje si nechala říct. ::)  ;) ...

Offline Míša

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Souhlasu: 0
Re: Přivolání
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2008, 15:08:32 »
To vzpadá dobře jen to má jeden háček.Ta moje potvora se jen tak nedá chytnout.Buď mi začne zdrhat nebo to bere jeko supr hru na honěnou. Zkoušela jsem i opak,prostě od ní odcházet nebo venku se jí schovávat aby si mě víc hlídala ale jí to je jedno.Myši a zvěř ju táhnou víc.Nejspíš to bude i záležitost autority. Když na ňu volá můj přítel tak poslechne. Mě ale prostě nevnímá. Nevím jak to napravit.

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Přivolání
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2008, 16:42:03 »
Skus to s dlouhým stopovacím vodítkem. Nám to pomohlo ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Přivolání
« Odpověď #4 kdy: Leden 13, 2008, 12:45:24 »
Chování psa na procházce po odepnutí vodítka

Bellův zákon o šíření zvuku
Pes, kterému odepnete vodítko, okamžitě ohluchne.

První dodatek k Bellovu zákonu
Tato hluchota se týká pouze vlnové frekvence vašeho hlasu./Sáro, Jonáši, Ajdo...sakra, dopr...:)/

Druhý dodatek k Bellovu zákonuJ
Jako protiváha se všechny ostatní zvuky slyšitelné psem zesílí. Zejména štěkot jiného psa, vzdáleného i kilometr a více, slyší pes zcela zřetelně.

Časové omezení Bellova zákona
Ztráta sluchu je dočasná - sluch se psovi vrátí, jakmile vyhládne nebo utrpí mnohočetná zranění v souboji s jiným psem.

Offline Pete

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 4
Re: Přivolání
« Odpověď #5 kdy: Leden 13, 2008, 22:27:41 »
Musíte si pořídit pořádnýho psa :) ;) :-X

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Přivolání
« Odpověď #6 kdy: Leden 14, 2008, 07:53:14 »
Musíte si pořídit pořádnýho psa :) ;) :-X
Nemahruj s "poseronem" a zkus to s mamutem, to je  teprve to správný vzrůšo ;)

Pro Míšu: Jestli tě to uklidní, malamuty i gróňajdu mám relativně přivolatelný i od zvěře (ruku do ohně za ně nedám, 10x je odvolám a po jedenáctý můžou něco prohnat, sice se vrátí, ale myslivec může číhat za bukem), ale alaskoš je běsis posedlis. Mamuti loví jenom to co vidí, tenhle opičák jak chytí stopu, tak je v prachu (je tam kus ohaře). Jinak je daleko kontaktnější než seveřani, dá se motivovat i na hračku (mamuti jenom na žrádlo), je ochotnější se učit nějaký blbinky a tak, ale zvěř horor... přitom s ním Andulka na přivolání docela poctivě makala (na rozdíl ode mě), ale jakmile vidí zvěř nebo chytí stopu konec...taky nezdrhne úplně, ale má "únik" i 10 minut a to už mi teda lepilo...
« Poslední změna: Leden 14, 2008, 07:55:03 od LenkaB »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Přivolání
« Odpověď #7 kdy: Leden 14, 2008, 08:14:02 »
Lenko, no to nevím co bys dělala s bíglem kterej to měl vždycky v hodinách (rekord 48 hodin)  :o

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Přivolání
« Odpověď #8 kdy: Leden 14, 2008, 08:24:13 »
48 hod nevědět kde mám psa, tak se jdu picnout!
U seveřanů jsem zatím měla asi štěstí na psy srákorky, co beze mě nikam nejdou, protože krom takovýho toho "štěněcího" přivolávání na piškotek když byli malí jsem je to nikdy neučila, ale Jetík když jde o "žvižatka", tak chvíli zapomene, že se vlasně sám v lese bojí ;D

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Přivolání
« Odpověď #9 kdy: Leden 14, 2008, 09:50:50 »
no, bíglouš se právě nebojí...
jestli jednou zešedivím, tak aspoň víte kdo za to může... teď už je hodnej, ale ta bezmoc když ti pes zdrhne od nohy... to jsem nechtěla picnout sebe ale jeho! A samozřejmě že než se vždycky laskavě vrátil tak už jsem byla vyklepaná strachy kde leží zastřelenej nebo přejetej...
Buď ráda za zlatíčko Jetíka  O:-)

jana

  • Host
Re: Přivolání
« Odpověď #10 kdy: Leden 14, 2008, 09:59:48 »
48 hod nevědět kde mám psa, tak se jdu picnout!
U seveřanů jsem zatím měla asi štěstí na psy srákorky, co beze mě nikam nejdou, protože krom takovýho toho "štěněcího" přivolávání na piškotek když byli malí jsem je to nikdy neučila, ale Jetík když jde o "žvižatka", tak chvíli zapomene, že se vlasně sám v lese bojí ;D
To bych teda chtěla vidět. Malamut navolno!

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Přivolání
« Odpověď #11 kdy: Leden 14, 2008, 10:19:14 »
To bych teda chtěla vidět. Malamut navolno!

Kdyby jsi s námi šla dobýt severní pól, viděla bys na volno nejen malamuta, ale i gróňáka a "askalána"  ;D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Milena

  • Host
Re: Přivolání
« Odpověď #12 kdy: Leden 14, 2008, 10:31:28 »
 Jak to máme s přivoláním my: 1. Čau-čau 11 let, nalezenec: ve městě pohoda, v revíru totální hluchota od okamžiku zachycení stopy. Akční radius: celé polesí. Návrat: dle potřeby, cca 2-3 hodiny. Orientace v terénu: vynikající. Přesně ví, kde se ztratil, a tam se také vrátí. Případně, když mě tam nenajde, pokračuje domů.Nespěchá. Strach: neví, co je. Řešení: vodítkový režim.
                                         2. Čaučína 4 roky, koupená dospělá: v revíru pohoda do spatření čehokoli utíkajícího. Rychlost mizení za obzorem: vysoká. Návrat: do půl hodiny. Orientace v terénu: výborná, domů trefí vždycky. Strach: z čeho? Řešení: až na zmapované bezpečné prostory vodítkový režim
                                         3. Německý ovčák, 3 roky, vychovávaný mnou a bohužel i oběma čaučáky. Přivolání v revíru vcelku spolehlivé, uteče jen s čaučínou coby svým vzorem a vrátí se do deseti minut. Strach: už jako štěněti mu čaučína vysvětlila, že je to zbytečná emoce. Řešení: nepouštět na volno zároveň s čaučínou.
                                         4. Čaurasier, 10 měsíců: vychováván mnou, po zkušenostech omezen vliv čaučínky, třebaže je to jeho vlastní matka. Výsledek: zatím neutekl.
Drží se v okruhu 30ti metrů. Reakce na přivolání: pomalu, ale jistě.
        Když to takhle půjde dál, někdy v důchodu bych se mohla propracovat k nějakému opravdu poslušnému psovi. ;D

Offline Míša

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Souhlasu: 0
Re: Přivolání
« Odpověď #13 kdy: Leden 14, 2008, 16:30:34 »
A jak dlouho tu šnůru mám používat? už sem ju tak trochu zkoušela ale když držím konec tak to cejtí tím jak jí často škube obojek když se snaží odběhnout dál no a když ho nedržím tak je pak stejně rychlejší a zdrhne i se šňůrou. Navíc tak jak se ráda učí blbiny a tak jak když se jí pak nechce nevnímá ani na sedni,tak taky moc dobře ví kdy šňůru má a kdy ne. No ale jak koukám tak su na tom ještě dobře :-)

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Přivolání
« Odpověď #14 kdy: Leden 14, 2008, 17:02:55 »
to Míša:My jsme řešili uplně stejnej problém. Použili jsme klasický 12 metrový stopovací vodítko....normálně mu to připni a dej mu volno.....druhej konec šňůry držíš ty.....až bude dost daleko tak mu dáš povel a když nepřijde napoprvé tak tím silně cukni a "přitáhni" si ho.
Nám to tak pomohlo a během třech dnů už chodí bez problémů. ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: