Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Botičky pro psa?

Autor Téma: Botičky pro psa?  (Přečteno 69036 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #75 kdy: Březen 12, 2008, 12:06:47 »
Jak tak sleduji tuto diskuzi, si říkám, z jakého důvodu jsou boty pro psa povinné ? Většina z vás to teprve shání a v životě nepotřebovala (výjimkou jsou snad jen musheři), i já jsem tuto ptákovinu zaslechl (ještě nezahlédl) poprvé před půl rokem. Bych se snad zařídil podle toho, jak znám svýho psa a jak je náchylný, ne ? A když dojde ke zranění, stejně mu nebudu dávat botu a hnát ho dál.
Přijde mi to od pořadatelů trochu jako úlet, za chvíli bude povinný obleček proti podchlazení, pilule proti průjmu, pilule proti zácpě atd.
Já teda nevím - je to věc, kterou skoro nikdo nepoužívá, její absence nijak neohrožuje zdraví nebo život psa, tak opravdu nechápu, proč nezůstala jen jako doporučená, ať každý posoudí sám. Ne že by to byla nějak drahá záležitost a zabírala místo, ale už z principu mi vadí, když se z lidí dělají nesamostatní pitomci, kterým se každá prkotina musí nařizovat  >:(
« Poslední změna: Březen 12, 2008, 12:09:23 od Petr a Claissy »

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #76 kdy: Březen 12, 2008, 15:10:37 »
Petre,
naprosto s tebou souhlasim. Taky mi vadi, kdyz se z lidi delaji nesamostatni pitomci. Taky nechapu, proc vybava neni jen doporucena.

A jsem rad, ze jsi zmenil nazor, protoze nedavno jsi psal o tom, jak je dulezite, aby kazdy mel izotermickou folii.
I kdyz to taky neni draha zalezitost a nezabira misto a vetsina lidi ji teprve shani a v zivote ji nepotrebovala (vyjimkou je snad jen Sebrle).

Paradoxne bych se ale priklanel k zachovani boticek ve vybave, protoze kdyz je nemas s sebou, tak dusledky tveho rozhodnuti nese v prvni rade pes. Kdyz si nevezmes plastenku, tak zmoknes ty; proto bych nechal na kazdem, jestli si vezme plastenku. Ale pes se rozhodovat nemuze.

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #77 kdy: Březen 12, 2008, 15:55:24 »
Ne ne, co se týký fólie a lékárničky, názor jsem nezměnil. Dovedu si velice dobře představit situaci, kdy bez tohoto jde o zdraví i o život. Ale co se týká botičky, tak takovou situaci si fakt nepředstavím a trvám na tom, že to má být doporučená výbava, protože to v žádném případě není nic tak důležitého a se psem si poradím i bez botičky - jestli je zraněný a nemůže dál, nebudu ho cpát na zbytek závodu do botičky, ale na případné nejnutnější dojití použiju obvaz.

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #78 kdy: Březen 12, 2008, 17:14:33 »
Hmm, a co treba takova miska? Bez misky jiste o zivot nejde, presto je v povinne vybave a pred casem jsi ji jako soucast povinne vybavy neprimo obhajoval.

Jinak povazuju boticky za dulezitejsi, nez nejakou folii.

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #79 kdy: Březen 13, 2008, 07:45:38 »
Nevím o tom, že bych kdy obhajoval misku. Ze skušenosti vím, že to je nejnepotřebnější věc v batohu, protože pes pije z kdejaké louže, a když mu dám vodu do misky, ohrne nad ní nos. Ale to už off-topic.

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #80 kdy: Březen 13, 2008, 10:04:05 »
Tohle http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=92.msg3642#msg3642 jsem chapal jako obhajobu misky. Asi jsem to teda pochopil spatne, v tom pripade se omlouvam.

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #81 kdy: Březen 13, 2008, 11:13:46 »
Obhajoval jsem povinnou výbavu jako takovou, hlavně spacák. Pak jsem uváděl příklady věcí, která by se daly vyhodit z povinné výbavy. Ale zároveň jsem s tím nesouhlasil, protože by to měnilo trekování na běžecký závod. A ani teď neříkám nic o tom, že by se měla miska vyhazovat. Prostě se mi to líbilo tak, jak to bylo dosud, v původním tradičním pojetí, s určitou výbavou, která podle otce myšlenky dogtrekkingu byla potřebná, s trochou volnosti, jestli mi rozumíš. Ve smyslu "vydej se na trať, vem si alespoň tuto hromádku věcí, poraď si jak umíš a dojdi do cíle". Jednou to tak bylo zavedené, tak proč to kvůli jednomu nespokojenci měnit a redukovat. Ale nelíbí se mi ani to, že se vymýšlejí další nové a nové věci, které jsou povinné, a z lidí se dělají nesamostatní ťulpasové, ačkoliv bych si bez problémů poradil bez nich jiným neméně účinným způsobem. Botička je samozřejmě dobrá věc, docela zjednoduší člověku práci, ale stejně dobře si na dojití poradím i s obvazem.
A to se bohužel neděje jen v dogtrekkingu, ale už skoro ve všech oblastech, do kterých jsem kdy zabrousil :-((( Mi přijde, že se tak trochu blížíme USA, kde musí mít na každou věc návod k použití ... (viz. extrém - výslovné upozornění u mikrovlnky, aby v ní nesušili domácí mazlíčky).  Nebo jiný příklad, možná víc bližší dogtrekkingu - na putování Zélandem jsme potkali několikrát skupinky američanů. Vždy to byl nějaký vůdce s asi 15člennou bandou. Pokaždé měli stejné nádobí, stejné příbory, ba dokonce stejné suroviny na vaření a vařili stejné jídlo. Zřejmě měli předepsaný přesný postup, jak co dělat a co mít s sebou. A s toho se mi dělalo docela zle.
A nereptal bych tu tolik, kdyby se mi takové věci neděly stále častěji a neměl skoro při každé činnosti diktováno, co musím a co nesmím, samozřejme zaštítěno důvodem "bezpečností mou a okolí" nebo "ochranou přírody".
« Poslední změna: Březen 13, 2008, 11:21:36 od Petr a Claissy »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #82 kdy: Březen 13, 2008, 13:04:58 »
Nechci se vměšovat do botičko-misko-fóliové bitvy, ať mi nedáte po hubě nakonec oba... >:D
Ale jenom k těm Amíkům na Zélandu...stejnou výbavu měli ne proto, že si ji podle návodu koupili, ale třeba proto, že si koupili "zájezd na klíč" dojeli v kravatě a lakýrkách s kreditkartou a vše potřebné na cestu nafasovali od organizátora na místě ;)

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #83 kdy: Březen 13, 2008, 13:57:08 »
Nechci se vměšovat do botičko-misko-fóliové bitvy, ať mi nedáte po hubě nakonec oba... >:D
Ale jenom k těm Amíkům na Zélandu...stejnou výbavu měli ne proto, že si ji podle návodu koupili, ale třeba proto, že si koupili "zájezd na klíč" dojeli v kravatě a lakýrkách s kreditkartou a vše potřebné na cestu nafasovali od organizátora na místě ;)

Ano, tak to je. Průvodci, kteří provázejí klienty amíky, mají určitý předepsaný sortiment, nejspíš fasují vybavení někde u firmy, která zájezdy pořádá. Ale to už je otázka pacovně-právní, zda se toho musí držet. Jen jsem chtěl tímto příkladem naznačit, že mi to v tu chvíli přišlo trochu absurdní, že ne vše se musí servírovat jako povinnost a předepisovat vybavení, přesně kterým řešit náhodné situace a že to nemám rád ;) Rád používám hlavu a vymýšlím si řešení sám ...
« Poslední změna: Březen 13, 2008, 13:59:32 od Petr a Claissy »

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #84 kdy: Duben 03, 2008, 22:13:07 »
Ahoj Dášo, nabídka botek stále platí  ;)
Ahoj Margito, kde je ti konec?  :) Posílala jsem ti e-mail s rozměry botiček, dostala jsi ho? Raději ti míry napíšu i sem:  obvod 19cm,šířka 7cm,délka 10-11 cm, výška 4cm. Dej vědět, zda budou, přivezeš mi prosím 4 ks na Krušky? Předem děkuji  :-*

Offline Míša

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #85 kdy: Duben 04, 2008, 09:53:06 »
Jak tak koukam tak se to tu pěkně rve. Botičky? sem si říkala že to je tak pro pánečky který si ze svých nebohých psů dělaj panenky a oblíkaj je do všeho možnýho. no a teď Mám fenu která jako mimi přišla o 2 prsty. Když sem si ju brala kulhani vidět nebylo ale pak i po operaci a všemožnym skoumání veterinářem se mu neubráním. Prostě tam kde místo polštářků má jen zhojenou kůži má tlapku citlivější. jediná pomoc sou boticky.ale!!! na běhání na volno jí je dávat nemá cenu protože i pěkně vyhlížející botky se po pár tryskovejch obratech rozpadaj. Jiny boty zas nesedi natolik aby je mohla mit na noze delsi dobu a boty typu pytlik mi sou na nic protože přes ně ucítí každej kamínek. O drahej botách firmy ruffvear (nevim jak se to presne píše) sem uvažovala protože pro mý účely prostě potřebuju obdobu boty pro lidi.ale nikde nemám záruku jak dlouho a hlavně co vse vydrží tak sem si je nebrala. a teď babo raď. nechci aby muj hafan citil bolest s každým krokem. jinak na doktrek by asi poviný být nemuseli. pokud ste kousek od cíle postačí obvaz s tochou vaty a pokud ste daleko tak přece svyho psa nebudete týrat a riskovat že si malou ranku rozedře ve velkou.

Cori

  • Host
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #86 kdy: Červenec 27, 2008, 15:02:53 »
mno ty vibrační botičky se dají pořídit přímo na americkém on-line a cena je poloviční... výhoda silné koruny!! :) http://www.ruffwear.com/Barkn-Boots-Grip-Trex?sc=2&category=11

Charles

  • Host
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #87 kdy: Červenec 30, 2008, 01:02:31 »
Ahoj
tenhle thread bude asi ten spravny...

byl by nekdo ochoten pujci/prodat na Frystackem dogtreku dva pary boticek na vlcaka?

Samozrejme, ze mam par v povinne vybave, jsou vsak "Hand made" - sice perfektne na miru, ale nevim jaka muze byt jejich zivotnost
Bezel/jel jsem o vikendu s cubou vytrvalostni zkousku(70km), tak ma packy trochu osoupanejsi vic ne jindy. Proste nasadim boticky preventivne. Tady ve Dvore kralove a okoli - zadny ZooShop, ktery by byl schopny do ctvrtka botky sehnat.
diky
Karel Slajer

Offline evik

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #88 kdy: Červenec 30, 2008, 23:10:13 »
Můžu půjčit dvě botičky velikost na RR, to by mohla být ta pravá ořechová snad... myslím  ;)
Eva & smečka

Offline Sheep

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Souhlasu: 0
Re: Botičky pro psa?
« Odpověď #89 kdy: Prosinec 30, 2008, 20:21:02 »
Tak jsem koukala,že botičky jsou povinné do výbavy :o Nu což,to seženu,ale zajímalo by mě,jestli by pes mohl jít DT v bandážích na předních nohách?jestli by to nevadilo pořadatelům.. ::) Jde o to,že mám o jeho nohu obavy,protože si jí před rokem pořezal a po zašití mu zůstal jeden prst "mrtvý",nehybný,ačkoliv dráp z něho stále dorůstá.Když s ním tedy chodím do terénu kde lezeme přes šutry,kořeny,atd..tak mu nohu/šlachu zpevňuji bandáží aby mu prst "nelítal"a někde si ho třeba neurval.Jinak mu to v ničem nebrání,nohu má normálně funkční jako každý jiný pes,jenom má svým způsobem nepotřebný jedem krajní prst.Nebudeme s tím mít tedy problém u pořadatelů?až na nějaký DT vyrazíme..

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: