Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu

Autor Téma: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu  (Přečteno 23982 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« kdy: Duben 13, 2010, 20:16:00 »
Budu vypadat jako prudič největší (což ostatně jsem ;D), ale na Chřibech o tom dost lidí mluvilo ale k veřejnému nakousnutí tohoto tématu se nikdo nemá.
Jedná se o věci, které by člověk považoval za samozřejmost a ono prd...
1. V kempu nejsem sám, můj celou noc ječící pes fakt někomu kdo chce spát může lézt na nervy (nehledě na to, že všechny kempy nejsou "na samotě u lesa" a po pár stížnostech domorodců už si tam nemusíme příští tok škrtnout)
Toto by se dalo jednoduše ošetřit v pravidlech jako na musherských závodech...pes v noci v autě, přepraváku apod.
2. Nemůžu psa po kempu nechat lítat bez dozoru...a) nejsou všichni psi přátelští a mohl by doznat úhony
a za b) když nevím kde lítá, nevím, kde se vys... a neuklidím to po něm.
3. Pokud je na hospodě cedule s přeškrtnutým psem jako kráva, tak se můžu zeptat, jestli by náhodou ta moje Fifinka neprošla, ale už by člověk nemusel nechat Fifinku tancovat po ubruse a krmit ji lžící, případně ji nechat lítat po hospodě a nechat lézt do talířů ostatním.
4. Proboha proč musí být pes velikosti stodoly ve sprchách, když se v úzké chodbičce s bídou mačkají lidi co se oblíkají????
5. Nemůžu uvázat Fifinku k rozcestníku kde si všichni razí kontrolu, případně do vchodu hospody, dost tam zavazí...   
6. Zablácenou Fifinku nenechám válet na hotelu či chatce v posteli 

A tak by se dalo pokračovat. U stolu kde jsme tohle probírali seděli samí pejskaři a lezlo nám to na nervy...jak z toho musí být na větvi nepejskař si domyslete sami ::)   

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #1 kdy: Duben 13, 2010, 20:29:42 »
s tím se nedá než souhlasit (jen k bodu 3 - pokud vlezu do hospy kde je už 5 psů, tak ceduli na dveřích nějak neřeším, slušné chování samozřejmě jo)

Dan

  • Host
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #2 kdy: Duben 13, 2010, 20:57:17 »
Tož natoto sa už mosí reagovat.
Co napsala "prudič největší" Bahulice má svoji logiku.Jde přece hlavně o to abychom byli všichni spokojení a neobtěžovali okolí.Je pravda že v případě jakéhokoliv problému muže majitel zařízení /kempu/v dalších ročnících prostě nepokračovat.A to je ta nejhorší varianta.
A ted z mojeho pohledu.Málokdy přispívám a hlavně NETREKUJI.
Byl jsem však na Chřibech a byl jsem svědkem některých zde nakousnutých témat.Pořadatel bohužel nemá možnost při samém pruběhu akce kontrolovat uplně všechno.Tak proč bezohlední trekaři nechají svoje hafany a fifinky pobíhat po kempu,berou je do zakázaných prostor,nechávají je v prostoru sprch nebo u cedulí.Pokud bych byl pořadatel takové akce asi bych si to do budoucna hodně rozmyslel jestli dál pokračovat.Příště už tam nebude běhat jeden pes,ale deset a další rok...kdo ví.
Myslím že BaHUlka se trefila do živého a sám jsem zvědav jestli to povede alespon k zamyšlení provinilcu a nebo se to jen tak mine...jako že šak se tak moc nestalo.jedno je pravda.Na takové akci nejsem sám,jsou zde i jiní lidé a závodníci,přihlížející,kolemjdoucí nebo jen tak zbloudilý kempaři.Jenom závodníku tam bylo hrubo přes stovku...
trošku ohleduplnosti by asi opravdu neškodilo... :-X

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #3 kdy: Duben 13, 2010, 22:42:44 »
Souhlas,  až na tu jedničku, to je někdy chápu problém.  Auto a pohodlí s ním spojené jsem měla poprvé. Jinak mam psy ve stanu,  naštěstí tolik v noci neřvou, ale nevím jak bych umlcovala.
Jinak ad 2 na mém treku nekompromisní disk i zpětně po treku. Protože přesně jak se psalo, chci mít možnost tam jet i příště a dostala jsem nějaké podmínky. 
To stejné ad 3.

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #4 kdy: Duben 13, 2010, 23:02:38 »
Souhlas naprosto se vším!!!!! ;)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #5 kdy: Duben 13, 2010, 23:03:20 »
Myslim, že tohle je opravdu aktuální téma v pejskařině vůbec...fifinka se nepere, tak jí vypustim ať si dělá , co chce...to je neuvěřitelná bezohlednost, která mě neuvěřitelně vytáčí...bohužel, tyhle lidi potkávám i na cvičáku (neoploceném pozemku, kde si cvičíte poslušnost a najednou vám tam napochoduje typka s vořechem - vyvenčit ho samozřejmě...)...
...Na Chřibech jsem nebyla, ale znám to (od cizích psů ve vlastní chatce po veselé, hravé a slaďoučké pejsky, co se přiřítí a nedbaje psí etikety rvou mému psovi čumák pod ocas, ač o to nikdo nestojí... a vy pak zvířeti vysvětlujte, že vrčet na cizí psy je fuj... )
...jojo, jen toho psa ve sprše jsem ještě nepotkala :o

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #6 kdy: Duben 14, 2010, 09:00:26 »
Taky naprostý souhlas. Když mám psy přivázaný na chvilku před chatkou tak fakt nestojím o to, aby mi na ně z pár metrové vzdálenosti vrčel prudič. Nehledě na to, že kdyby tohle Fifinka zkusila třá na SUPa tak by taky mohla jet na chíru ........
Do postele mi bohužel lezou, ale vozím vlastní deky na zakrytí postele, takže fifinky zamažou maximálně svoje. Zelí se mi záhadným způsobem dostalo z chatky a pobíhalo na startu longu, za to se velmi omlouvám. Dostalo přes držku a už to nikdy neudělá. Za všechny naše prohřešky si sypu popel na hlavu, ale přesto se všemi body souhlasím. My se pokusíme polepšit.

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #7 kdy: Duben 14, 2010, 10:30:38 »
No, Elí, zrovna ty máš psy vždy navoľno :-) ale jasné, je rozdiel, keď idem so psom navoľno a ten pobieha tak 3 metre okolo, a keď ho proste vypustím, nech si lieta. Ale všimla som si, že toto pravidlo často porušujú ľudia, ktorým na to človek ani nič nepovie, lebo sú to ľudia, ktorí trekujú veľa a toto pravidlo porušujú tak pravidelne, až má človek pocit, že oni môžu.
No a pes v reštike - väčšinou tam boli midoví psi. A potom sa midári čudujú, že čo proti nim majú longári. Ako chápem, keď už je dnu dvadsať psov, tak ten môj už na veci nič nemení. Ale čo nepochopím už vôbec, zostať v reštike so psom aj keď tam buráca roková kapela...
A áno, z hĺbky duše obdivujem organizátorov, ktorí za všetky prehrešky účastníkov nesú zodpovednosť a sú to oni, ktorí stoja zoči-voči prevádzkovateľovi kempu pri odovzdávaní zablatených chatiek... :-( a poznám tiež hlášky typu - veď si za to platím, tak čo keď môj pes všetko zašpiní....

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #8 kdy: Duben 14, 2010, 11:09:30 »
Liano, cituji:
2. Nemůžu psa po kempu nechat lítat bez dozoru...
tedy pokud je pes navolno, ale pod dohledem a pod vlivem majitele, proč ne? V této situaci rozhodně raději vidím ovladatelného psa navolno, než nezvladatelného na 8m flexině.
A samozřejmě se bavíme o úmyslném puštění psa, ne o situaci kdy se pes odkouše, probourá stan nebo vozík,...

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #9 kdy: Duben 14, 2010, 11:17:45 »
tedy pokud je pes navolno, ale pod dohledem a pod vlivem majitele, proč ne?
asi hlavně kvůli tomu, že v propozicích je uvedené:
Citace
Důležité!!! V kempu se mohou psi pohybovat jen na vodítku.
což je nejspíš kvůli podmínkám od provozovatelů kempu...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #10 kdy: Duben 14, 2010, 11:21:37 »
Kryštofe, já jsem v tom tentokrát nevinně, v kempu jsem se mihla pár minut před startem, pár minut po dojití a pak už jen na vyhlášení - a ty chvilky byl Barouch na vodítku...
Ale tohle je můj obecný názor na potkávání psů kdykoliv a kdekoliv - raději ovladatelný navolno, než nezvládnutý na vodítku

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #11 kdy: Duben 14, 2010, 11:29:37 »
Petro, však já to nemyslel na tebe, jen jsem podal vysvětlení.... jinak na to mám stejný názor.

Offline Nordová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #12 kdy: Duben 14, 2010, 13:04:35 »
Pes na vodítku rovná se pes na vodítku. Není o čem diskutovat. 

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #13 kdy: Duben 14, 2010, 13:08:56 »
Mno ono je to právě o tom že záleží jaký pes a na jakém vodítku, ale to jsme off topic, tohle téma je o něčem jiném a s Lenčiným příspěvkem naprosto souhlasím

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #14 kdy: Duben 14, 2010, 13:46:27 »
Mno ono je to právě o tom že záleží jaký pes a na jakém vodítku, ale to jsme off topic, tohle téma je o něčem jiném a s Lenčiným příspěvkem naprosto souhlasím

Tak jasně, slečna se 4 a více "sexyvodítky" stojící uprostřed placu, kdy se fifinky s úděsným řevem paprskovitě rozbíhají na všechny strany je taky chuťovka ;D

Takže než nějaké příkazy a zákazy by stačilo aby si lidi uvědomili, že nejsou v kempu sami, že ne každej musí být z jejich čokla na větvi (i když je tak klášnej a loštomilouškej) a chovali se ohleduplně.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: