Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 NORDIC WALKING

Autor Téma: NORDIC WALKING  (Přečteno 32196 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #60 kdy: Únor 12, 2008, 14:48:09 »
Citace
a jaká je nejlepší rukojeť?
Já mám z takové nějaké pěny, něco jako tvrdší karimatka a vyhovují mi, žádné mozoly atd. (ale je fakt, že nemám právě jemnou dámskou ručku)

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #61 kdy: Únor 12, 2008, 15:06:01 »
Já mám z takové nějaké pěny, něco jako tvrdší karimatka a vyhovují mi, žádné mozoly atd. (ale je fakt, že nemám právě jemnou dámskou ručku)

Jojo tak ta by mi mohla vyhovovat ;), mé ruce připomínají spíš lopaty než dámskou ručku :-[ :-X

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #62 kdy: Únor 12, 2008, 16:22:39 »
Gwen a jaké máš označení tvých holí Masters, ty se mi celkem líbí. Hele a ještě , nevíte co znamená hmotnost 65kg/mm2, a jaká je nejlepší rukojeť?

Masters Active
Na těch stránkách je to v kat. trekking - series hiking
Rukojeť mají z čehosi, co nejvíc připomíná umělý korek. Mozoly z nich nemám, pravda taky nejsem majitelka jemné dámské ručky.... O:-)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #63 kdy: Únor 12, 2008, 16:39:58 »
já teda jemné ručičky mám ^-^ ;) ale koupil sem si takový levnější hůlky (nehledě na to že už sou po smrti) tak měli rukojeti z obyčejnýho měkčenýho plastu a nebylo to teda nic moc -občas aj nějakej puchýř na ruce :'(

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #64 kdy: Únor 12, 2008, 17:40:27 »
Pozor na rukojeti. Jsou jiny pro nordic walking (tam jsou jako u hulek na bezky) a jsou jiny u hulek pro trekking (tam jsou rukojeti takovy ohnuty jak banan, aby se daly drzet i shora).
Hulky pro trekking jsou urceny k tomu, aby si clovek s tezkym batohem pomohl z kopce/do kopce.
Hulky pro nordic walking jsou urceny k tomu, aby clovek sel po rovine rychleji.
Osobne pokladam hulky pro trekking za uzitecne, pokud clovek nese naklad v tezkem terenu. Nordic walking i s hulkama povazuju za marketingovy lesteny prd.

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #65 kdy: Únor 12, 2008, 17:45:35 »
Mařenko tvé jemné ručičky ti závidím  ;D, všem ještě jednou díky za rady. ^-^

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #66 kdy: Únor 13, 2008, 07:29:09 »
Zkušenost s hůlkama mám spíš negativní. Dogtrek jsem s nimi ještě nešel, ale před měsícem jsem je vzal na vycházlu 20 km celkem po rovině. A kromě jedné výhody - že mám čím přetáhnout Bertu když zlobí  >:D - mě vadilo, že nemám čím fotit, že když se Berta začuchá a povolí šňůru, tak ji nemám čím přidržet abych na ni nešlápl. Takže z důvodu nedostatku horních končetin hůlky nepoužívám, budu o tom přemýšlet až když bych měl potíže s kolenama.
V+B
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #67 kdy: Únor 13, 2008, 08:21:14 »
já s nimi asi 2 nebo 3 treky šla. Rukojeť mám z korku a na rukách jsem měla ne přímo puchýře, ale skoro. Prvních asi 40 km mi hůlky spíš zavazej, takže je mám na batohu. Pak začnu "umírat" a v tu chvíli jsou dobré, zejména když povolí některá součástka (většinou kotník).  Když jsem ale porovnala to, že půlku nesu já je a půlku ony mne, čímž se to nuluje, často v rukách prostě překáží (jak psal Vojta) a navíc jsem se rozhodla že když jsem na bedně tak mě přece nemůže nic bolet  ;D, hůlky jsem prodala... Příští rok podá referát Jana & smečka  >:D

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #68 kdy: Únor 13, 2008, 11:15:36 »
No já jsem už na procházkách s holemi byla, na první se mi pletly a jen tak se pohupovaly na rukách, ale na druhé už jsem je i tochu použila a musím říct, že to bylo znát, hlavně kolena si kvitovala ;D.Takže bez holí se asi neobejdu ???

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #69 kdy: Únor 13, 2008, 21:02:28 »
Jedinej můj problém s hůlkama tkví v tom, že je občas někde zapomenu (holt už sklerotička :o) Naposledy mi pro ně S.G. obětavě běžel kilák zpátky na Stezce :)

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #70 kdy: Únor 13, 2008, 21:19:24 »
Jedinej můj problém s hůlkama tkví v tom, že je občas někde zapomenu (holt už sklerotička :o) Naposledy mi pro ně S.G. obětavě běžel kilák zpátky na Stezce :)

to na tom budeme stejně, jsem schopná zapomenout nebo ztratit většinu svých věcí a doplňků >:D :-X, slýchávám,že je to blbost  :(a hle ona je to skleróza  >:D , bůh žehnej S.G. a jemu podobným  ;) :-*

Offline Amaguk Bela

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 28
  • Souhlasu: 0
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #71 kdy: Únor 23, 2008, 22:59:19 »
Ahoj, tak by som sa aj ja rada pridala svoj hlas, k tym co maju dobru skusenost s turistickymi palicami/hulkami. :)
kazdy, kto robi vysokohorsku turistiku si ich len pochvaluje, kamoske ich dokonca odoporucila ortopedka na totlane vylagrovane koleno. Ja mam tiez pokazene lyziarske kolena a hlavne pri zostupe je to fakt rozdiel, ci idem s nimi alebo bez nich.
Nemyslim si, zeby ich pouzivanim hrozilo nejake rapidne oslabovanie kolennych vazov, ale ak ma niekto velmi silne obavy, existuje cviky na ich posilnovanie  ;)
a s tym chrbtom, co tu bolo davnejsie spomenute, mi to uz vobec nedava zmysel, skor by som povedala, ze prave tym, ze clovek pracuje aj rukami, tak sa posiluju chrbtove svaly, co je pri problemoch s chrbticou vacsinou dost prospesne.
no a este dalsie plus je to, co uvadza vo svojom navode wami: "v případě nutnosti se jimi dá zapíchnout nepohodlný konkurent!"  ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Transplantace hůlky
« Odpověď #72 kdy: Březen 10, 2010, 08:17:02 »
Loni na Otíkovi se mi začala protáčet jedna hůlka (vnitřek se nechtěl "kousnout" aby šla dotáhnout a držela na určiré délce). Na místě jsem to pořešila omotáním náplastěma a trek to v pohodě (na jeden převaz) přežilo.
Máte někdo zkušenosti s opravou? Jde to vůbec nějak rozebrat? Na nový hůlky nějak není peníz a bez nich se mi už chodí blbě...holt už starší kolo :'(

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #73 kdy: Březen 10, 2010, 08:31:29 »
mě hůlku opravil prodavač...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: NORDIC WALKING
« Odpověď #74 kdy: Březen 10, 2010, 08:34:17 »
Tyhle jsou z nějakýho Hervisu či tak něčeho...tam většinou je prodavač rád, že ví jak hůlka vypadá...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: