Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Spacák a karimatka

Autor Téma: Spacák a karimatka  (Přečteno 43051 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Katchi

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Spacák a karimatka
« kdy: Květen 31, 2009, 18:52:28 »
Ahoj vsem,
porizuju si kvalitnejsi vybavu nejen na dogtrekking, ale obecne na cundry. Co se dogtreku tyka, zatim jsem sla jeden MID. Ted pojedu na Sedivacka a v cervenci na Hanackou streku a pak uvidim. Nejsem zadny bezec, chodim volnym tempem a nikam nezenu. Nevim, jak vyresit dilema ohledne bivaku na LONGu. Zda si vzit teplejsi spacak vazici 1,6kg, s nepromokavou upravou a v klidu se vyspat nebo vzit nejaky hodne lehky letni v nic moc kvalite vazici kolem 500gr a k nemu zdarak taky kolem 500gr a doufat, ze nebude moc zima. V lete je to asi ok, ale co jaro a podzim? To uz je v noci docela chladno a ja jsem desnej zimomrivec. Ostatne asi jako vetsina zenskejch  ;)
A vystacite na bivaku s alumatkou nebo s sebou nosite neco silnejsiho? (neptam se rychliku, co skoro celou sestu bezej  >:D )
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

Offline Hannnz & Pedy Coober

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 333
  • Souhlasu: 7
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #1 kdy: Květen 31, 2009, 18:57:42 »
Nosím si 1,2kg spacák do +2°C a klasickou karimatku 1,2mm silnou stočenou do válce a uvázanou z boku na batohu :). Zatím jsem s tím neměl žádný problém... Ono, při 12ti Kg na zádech neřešíš, jestli má spacák 600g nebo 1200g :)
31.1. Wellkam Pedy Cooberová :)
KLOKANI team; Cookie, Brown Sugar, Gucci, Rony, Terri, Aranka, Čak. Ano, už je jich opravdu tolik a ještě nikde nemám jizvu po kousnutí... a abych nezapoměl, tak Oravu 2010 jsem měl Frama. Super pes! Košice 2010 = Fetch!

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #2 kdy: Květen 31, 2009, 19:01:40 »
Katchi: dokud jsem se snažila chodit na čas s tím, že budu spát buď chvíli nebo vůbec, tak jsem nosila minispacáček 600g do +5 a alumatku. Teď už dávám přednost pohodlí a nosím spacák 1,2kg do -16 a mívala jsem karimatku a teď jsem si pořídila nafukovačku, tuším 600g a pohodlíčko jako doma v posteli  O:-) Takže záleží, jestli chceš ten bivak nějak přežít nebo se pohodlně vyspat.  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Katchi

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #3 kdy: Květen 31, 2009, 19:10:01 »
Diky za bleskove odpovedi, je jasne, ze ja cas nikdy honit nebudu a radeji se lepe vyspim. Tudiz asi zvolim teplejsi spacak a dobrou karimatku. Spacak jsem vybrala Prima Trek XP. Rozhodovala jsem se mezi nim a perakem, ale k tomu peri mam trochu neduveru, protoze je nachylnejsi na vlhkost a treba tydenni pobyt na vode (kdy nam vetsinou prsi), by mu asi neprospel.

Gwen - jen se jeste zeptam na znacku spacaku - pro te vaze 1,2kg je ta teplota -16st hodne dobra. Je to teplota komfortu pro zeny nebo je to extrem teplota?
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #4 kdy: Květen 31, 2009, 19:15:26 »
Já nosím klasickou karimatku a střídám dva spacáky...na léto nějaký mrňavý ze supermarketu, váha cca 600g a když je chladno, tak balím zimní Primu, tuším 2kg...sice je to obrovský balík, ale ti co se posmívají mojí "velké kabelce" mi ji v noci když mrzne tiše závidí :P

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #5 kdy: Květen 31, 2009, 19:26:07 »
Diky za bleskove odpovedi, je jasne, ze ja cas nikdy honit nebudu a radeji se lepe vyspim. Tudiz asi zvolim teplejsi spacak a dobrou karimatku. Spacak jsem vybrala Prima Trek XP. Rozhodovala jsem se mezi nim a perakem, ale k tomu peri mam trochu neduveru, protoze je nachylnejsi na vlhkost a treba tydenni pobyt na vode (kdy nam vetsinou prsi), by mu asi neprospel.

Gwen - jen se jeste zeptam na znacku spacaku - pro te vaze 1,2kg je ta teplota -16st hodne dobra. Je to teplota komfortu pro zeny nebo je to extrem teplota?

Spacák mám od Primy - tenhle:http://www.spacaky-stany-batohy.cz/prima-tulak-3d-200-eco/ ta teplota je extrém, ale to já su taky, takže ho mám jako třísezónní a teplejší používám, jen když opravdu hodně mrzne. To mám pak tenhle:http://www.spacaky-stany-batohy.cz/prima-bivak-3d-200-eco/
A ještě mám tenhle:http://www.spacaky-stany-batohy.cz/prima-bike-3d-200-eco/ ale ten spíš někam, kde se spí na matračkách, protože je tenký a tudíž méně pohodlný. :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Katchi

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #6 kdy: Květen 31, 2009, 19:32:53 »
Koukam, ze ses primove vybavena  ;D no protoze ja extrem nejsem, tak asi vazne pujdu do toho Prima Treku, je o neco tezsi nez Tulak, ale zase teplejsi...a mozna koupim neco ultralehkeho a k tomu levnejsi zdarak a budu to kombinovat...moc dekuju za rady...a tesim se na osobni setkani  ;)
« Poslední změna: Květen 31, 2009, 19:39:52 od Katchi »
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #7 kdy: Květen 31, 2009, 19:44:42 »
Nj, Prima spacáky jsou prima. :) A za prima ceny  O:-) Trek je z té série jedinej, kterej nemám, protože jsem měla jako první ten úplně nejteplejší a tam zas neni až takovej rozdíl, tak jsem nechtěla mít dva podobný spacáky.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #8 kdy: Květen 31, 2009, 19:47:53 »
Katchi, teď jsem mrkla na tvoje rajče, kdyby Jetíček prokazatelně neseděl v boudě, tak si myslím, že jsi nám ho šlohla...


« Poslední změna: Květen 31, 2009, 19:49:49 od LenkaB »

Offline Katchi

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #9 kdy: Květen 31, 2009, 19:52:39 »
No az na ty bily ponozky jsou si fakt hodne podobny  ;D budete ted na Sumave nebo ne?
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

Offline Katchi

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #10 kdy: Květen 31, 2009, 19:53:03 »
Nj, Prima spacáky jsou prima. :) A za prima ceny  O:-) Trek je z té série jedinej, kterej nemám, protože jsem měla jako první ten úplně nejteplejší a tam zas neni až takovej rozdíl, tak jsem nechtěla mít dva podobný spacáky.

To chapu...
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #11 kdy: Květen 31, 2009, 19:55:42 »
Na Šumavě budu, ale s Vikinou. Jetíček je mojí dcery, ale určitě se s ním o prázdninách někde ukáže. Na Šumavu má smolíka, musí si žehlit známky z matiky. :-X

Offline Katchi

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #12 kdy: Květen 31, 2009, 19:59:08 »
Skoda, no tak se aspon uvidime my...a podle Alfonse me aspon spolehlive poznas  ;)
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #13 kdy: Květen 31, 2009, 20:49:48 »
Budu se hlásit ;)

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Spacák a karimatka
« Odpověď #14 kdy: Březen 05, 2011, 08:12:10 »
Ahoj, sháním novej spacák, na treku jsem ještě nebyla ale chystám se na Šlapanice.
Doporučíte něco? Značku, komfort, váhu atp..?
Díky.
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: