Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 teplé dny a dogtrekking

Anketa

Myslíte, že by konání akci v teplých dnech mělo být ošetřeno v pravidlech?  

ano, prodloužením časového limitu
0 (0%)
ano, zkrácení délky trati
3 (8.6%)
ano, omezení měření časů
3 (8.6%)
ano, povinné přestávky
0 (0%)
ne, není potřeba nic měnit
26 (74.3%)
ano, veterinární kontroly v cíli
3 (8.6%)

Celkem hlasů: 34

Autor Téma: teplé dny a dogtrekking  (Přečteno 20963 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #15 kdy: Červen 13, 2007, 10:13:40 »
Jako totální nováčci jsme si dali LONG v Jihlavě a chci moc poděkovat Petrovi za super akci. Proboha nic neměňte, je to na každým, jak to zvládnout. Nemám rád teplo, chlupatý psíček totéž, ale pojali jsme to tak, kde voda, tak do ní - když to šlo tak oba a když tam bylo pěkně, tak třeba na hodinu. Pes se ve vodě prošel nebo zalehnul a pokud jsme to dokázali co 6 km, tak vyžadoval běžet. Po 90 km a chvíli odpočinku se 3 hodiny honil s fenama. Přes noc jsme nešli, akorát si ráno přivstali. Pro mne hlavní poučení - hlídat vodu na trati v jakékoli podobě na ochlazení - pití nic moc neřeší. A tohle holt musí naplánovat podle itineráře a mapy člověk.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #16 kdy: Červen 13, 2007, 10:30:38 »
to Petr: já nic rušit nechci, jen jsem hledal cestu, jak zamezit tomu, aby se chodilo "přes psa" v těhle vedrech, takže asi jediné řešení je přítomnost veterináře alespoň v Pá večer(a to by stačilo, jen když je přes den tropický vedro,páč v teplotách do 20 stupňů, to všichni psi zmáknou v poho) aby zkontroloval psy těm, co to ulítnou za 10 -15 hod, u ostatních je jasné, že je v rychlosti 4-6km/hod " neusmaží ", ale zase nevím,  kdo toho veta bude platit... :P
PS. Jinak pro ty co si chtějí zaběhat proti času je dost caniscrossových závodů - jak sprint, tak mid od října do prosince..

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #17 kdy: Červen 13, 2007, 11:06:46 »
Venca: S tím bych souhlasil, ať se provede kontrola psa po závodě. I když si myslím, že to potřeba není - mám za to, že diskuze je o ničem, protože nikdo přes psa nejde, teda aspoň jsem nic takového nikde nepostřehl.

Na canicross nechci ani já, ani další rychlíci. Toto je zajímavější a o něčem jiném. Nikdo celý závod něběží, až na Romana. A když do toho dáme občas nějaký popoběhnutí, aby jsme to zvládli rychleji, nic to neztrácí na "kouzlu" extrémního pochodu. Proto nechť je každému dána volnost a ať si v tom každý hledá to své, a už zanechte toho popichování mezi poloběžci a chodci.  :P

Šárka

  • Host
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #18 kdy: Červen 13, 2007, 11:39:11 »
to Petr: máš pravdu, špatně jsem se vyjádřila a zní protichůdně.

Všem: přece jen mě zaráží, že kromě horka nikdo ještě nepřišel s problémem kloubů. To je můj strašák, kvůli kterýmu se teď, když mám zase běhavý psy, pouštím do dogtreku opatrně a začínám midem. Jednomu psovi jsem totiž už částečně díky nevědomosti, částečně díky své sobeckosti klouby zničila. Pravda, teď už máme opravdu kvalitní chondroprotektiva, ale ani ta všechno nezachrání. Romanovi fandím, ale problém nevidím ani tak v tom, že běžel se stejným psem mid i long v horku, ale v těch kloubech, který na asfaltu trpí opravdu hodně. Veterinární kontrola v cíli by určitě dost pomohla, na klouby se ale nepodívá a následky poškození se projeví až ve stáří. Řešíte to nějak? Máte nějakou prevenci a třeba užitečný rady a postřehy pro nováčky v dogtreku?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #19 kdy: Červen 13, 2007, 12:34:46 »
Zničení psa nehrozí jen u běžců - stačí si vzpomenout na loňský Cakov, myslím že právě psi běžců na tom byli o něco lépe, protože se nemuseli péct dvakrát...
Co se týká kloubů - zase je to o tom, že když mi pes začne kulhat nebo dává jinak jasně najevo že jít nechce tak dál nejdu! Jestli myslíš celkové opotřebení tak dávám přednost (a věřím že můj pes také) tomu aby pes odešel o rok dřív, ale prožil život plný běhání, závodů a dalších akcí než aby vydržel o něco déle, ale za cenu toho že celý život proleží na gauči... Kvalitní krmení beru jako samozřejmost... hodně taky záleží na tom jestli pes táhne nebo ne... a na spoustě dalších faktorů...
Trochu off-topic: Nemáte strach o své klouby?  ;D

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #20 kdy: Červen 13, 2007, 12:47:38 »
RE:Šárka. Taky se bojím o klouby, protože mám NO a ti jsou k tomu dost náchylní, hlavně DKK (ale tomu jsem se snažila předejít už výběrem štěněte a hlavně štěně nepřetěžovat a kvalitně krmit). Pokud se dodržují všeobecné zásady a pes stejně problémy má, pak je to nejspíš dědičné a zabránit se tomu nedalo. Pak už se nedá dělat nic jiného než psa trochu šetřit a rvát do něho chondroprotektiva.... Myslím, že pokud k tomu nemá pes předpoklady a je zdravý, pak se mu nic nestane, když povede aktivní život. Když to psa baví a nemá žádné problémy, tak bych to moc neřešila (ale pozor, nic se nemá přehánět!).
PS: Asi za měsíc jedeme na RTG, pak se uvidí...

Offline Denisa+Ajda

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #21 kdy: Červen 13, 2007, 13:00:36 »
Snáď si teda každý svojho psa pozná a vie čo si sním môže dovoliť a čo nie. Na pravidlách by som nič nemenila a to horko sa tiež dá zvládnuť. Som rada, že sa tieto akcie konajú a týmto by som chcela všetkým organizátorom poslať velké dík, že to pre nás robia. :)

Iba taká malá technická pripomienka. Nedalo by sa, ak už sú všetci v cieli trošku urýchliť vyhlasovanie výsledkov? Nie všetci sme totiž autom a podaktorí majú docela problematické až "humorné" spoje domov. :-\
D+A

Šárka

  • Host
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #22 kdy: Červen 13, 2007, 13:39:35 »
Problém je, že co se kloubů týká, na úsudek psa se spoléhat nedá. Před 12 - 15 lety DKK ještě nebyl tak známý pojem, takže když se tři veterináři vyjádřili, že moje čévéčko ji nemá, že by reagovalo bolestivě na testy, rtg jsem se nedomáhala. Samozřejmě ji mělo, ale než byl stav akutní a dalo najevo bolest, uplynuly 4 roky opravdu tvrdýho běhání. Po přeléčení až do sedmi let běhalo víc než dost s DKK 4/1 a nikdy si nestěžovalo, nikdy nechtělo zastavit. To už byla moje chyba, měli jsme jen chodit. Ale já si říkala - když on chce běhat. Další tři roky jsme chodili, a ty konce byly hrozný. Můj současnej pejsek odmítá běhat po asfaltu. Ale na midu se v něm probudila soutěživost a chtěl běžet celou cestu, asfalt neasfalt. Naštěstí už umím přibrzdit. Všichni naši psi žerou chondroprotektiva v granulích i zvlášť a rybí tuk, taky kosti s chrupavkama, a až doroste štěně, pojedu i s obyčejnýma ořechama z útulku na rtg. Snažím se neběhat po asfaltu a nepřetrénovat psa, zatím běháme 5 - 20 km denně maximálně 6x týdně, a k tomu něco chození krokem a cvičení, vychází mi to asi na 120 - 150 km týdně převážně po měkkým, to snad ani není moc, a radím se s veterinářkou. Ale stejně si pořád nejsem jistá, kde je ta hranice mezi krásným a zdravým pohybem a nezdravým přetížením. 

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #23 kdy: Červen 13, 2007, 13:55:36 »
neda mi to nereagovat. veterinarni kontrola v cili je sice fajn napad, ale nekdo uz tu naznacil, ze netusi, kdo by to platil. jinak zcela souhlasim s diskvalifikaci tymu, ktery sel pres sve (psi) moznosti.
existuje podobny sport jako dogtrekking, je to endurance - distancni jizdy na koni. jsou tam presne stanovena pravidla a nekolik zdravotnich prohlidek na trati. doporucuju si to precist www.endurance.cz. je mi jasne, ze toto neni realizovatelne, ale mohlo by to v budoucnu slouzit jako voditko pro pripadne vet. kontroly v cili nebo jeste na trati.
pokud jde o klouby, tak dkk je dedicna max z 30%, zbytek je dan vyzivou a zatezi behem vyvoje. u mensich plemen by se nemel projevit zadny pohybovy problem, i kdyz ma dany jedinec tezky stupen dkk, u vetsich plemen je to o neco horsi. doporucuju davat chondroprotektiva a samozrejme ve veku po 1,5 roce udelat kontrolni rtg dkk, dlk, kolen a patere. velice se mi osvedcil behem treku chladivy kostivalovy gel na otoky a pripadne kulhani (to petra a barry: patlam to na nohy jak psovi, tak sobe :)), jinak pri vetsi zatezi davat krome klasickych chondroprotektiv taky alavis single, ktery predchazi pripadnemu rozvoji zanetu. tot me zkusennosti. jinak i muj vet rikal, ze si pes musi ten zivot hlavne na plno uzit a mit z neho radost. kdyz uz nebude moc, tak si sam rekne (ve vetsine pripadu).

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #24 kdy: Červen 13, 2007, 14:28:14 »
Pes si skutečně umí říct, kdy má dost, jde jen o správnou interpretaci z pozice majitele. Každý musí na svém psovi poznat jeho náladu, zda ho to baví nebo jen jde, že musí! A pokud to někdo na svém psovi nepozná, tak mu pes nepatří do rukou! :( Pamatujme na to, že jsme navždy zodpovědní za to, co jsme k sobě připoutali! ::)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #25 kdy: Červen 13, 2007, 14:54:24 »
co se těch kloubů týká - určitě bych se nebála psa s dysplazkou zatěžovat, je to mnohem lepší, než kdyby se jen válel doma. sport (ale s rozumem) psa nasvalí a nebude mít takové problémy. ještě je dobré plavání. jinak klasicky kvalitní krmivo, přípravky na klouby...

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #26 kdy: Červen 13, 2007, 19:00:32 »
klouby-dkk se určitě neobjevovalo v takové míře jako teď ale vše se odvíjí od temperamentu.
Jestli máte čilého pejska tak na něm nic nepoznate (mimo rtg) a můžete spolu vesele běhat. Moje fenka NO která už není mezi námi byla postižena dkk i když nevím jakým stupněm ,rtg se nedělalo ale i tak začli jsme běhat dogtrek téměř v desíti letech, a určitě jí to bavilo.Poslední rok a půl jsme však přestali trénovat a pak to šlo velmi rychle.zánět dělohy,klouby a další věci z následků úrazů z mládí,zemřela v necelých 14ti letech.A proto si myslím že kdybych nepřestal s ní běhat mohla tu jěště být. jestli psa něco baví není důvod mu to odpírat a pzději poznáte sami jestli se snaží šetřit nebo se i vyhýbá některým věcem.Můžete však říct že měl pestrý život a neprožil jej u boudy nebo v zavřený v bytě

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #27 kdy: Červen 13, 2007, 19:15:29 »
o víkendu jsem byl na delší vycházce se psi. Měl jsem je na volno a i v tom vedru se honily a šmejdily po louce, za celé dvě hodiny se téměř nezastavili.tak si myslím že při vhodně zvoleném tempu si pes poradí i s vedrem, horší však je jak se zpětně zmiňuje Venca asfalt nebo kamenité cesty. Každý doufám však pozná jak na tom jeho pes je a co si může dovolit a proto není potřeba nic měnit.

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #28 kdy: Červen 13, 2007, 21:28:13 »
To Petr:Jinak já si také myslím že by to mělo být jen došel-nedošel,to byl původní smysl dogtreku a měl by být zachován.A když už jsme u toho,oslovování se do "Blbečků" se moc nehodí.Pravda je že si myslím určité věci (a slovník mám dost bohatý),ale neurážím normální lidičky.Však si všici běhejte,pokud se vám to líbí,ale nesmíte se divit,že potom na ostatní čekáte do neděle,a já to tak míním pojímat vždy,pokud to půjde,užít si víkendu stráveného se psem v přírodě.Další věc,psal jsi,ať jezdíme tedy na vandry na delší procházky ,to může klidně být (stejně to děláme),ale my třeba jezdíme za kamarády na které se těšíme že pokecáme.....a nebýt i startovného pomalých,jsou ceny pro vás RYCHLÉ pravděpodobně menší.Copak se vám nelíbí poháry,medaile????Asi líbí,protože jinak by jste to brali jinak.Ale ve stejném duchu mně tedy napadá,pronajměte si krytou atletickou dráhu,s měkkým podkladem a můžete přeci běhat do kolečka a ukrajovat kilometry jak se zlíbí.Můj názor je že nějaký ranní start pro zhruba 5-7 aktérů z každě kategorie,kterým to vyloženě pomůže je zase na úkor zbytku lidiček,kteří si rádi "přispí".Když budu chtít jít za rozbřesku mám na to sobotu,neděli a nemusím jančit už v pátek......Myslím si že by mezi oběmi protipóly měla fungovat relativní  tolerance.A ještě si vzpomínám z diskuze na Mém psovi něco o tom nepít při "závodu" alkohol či dopovat.To už je malinko uhozené,jak chcete v tom případě zkoumat dopink jinými látkami???Protože aby někdo za 5 týdnů absolvoval Šeráka,Šlapanice long+mid,Jihlavu long+mid a nyní zajisté i Podbořany ve stejném stylu na 100% mi nejde do hlavy,v tom (podle mého názoru) může být i něco jiného.A poslední shrnutí na závěr:běhejte pokud se vám to líbí,vaše věc,pokud pejsek může je to jen dobře ,ale že nám se líbí lážo plážo je zase naše VĚC,kterou alespoň mě nikdo nemůže zakázat,a pokud se sníží limit tak tam nepojedu,to je jednoduché,stejně jako pokud budou pařáky tak bych nejel tam a neprosazoval nějaké vyjímky či úpravy pravidel pár "namakaných  kamzíků"(nemíním to urážlivě)  oproti zbytku pole,a teď mne můžete drbat třeba jako Vencu,napsal jsem svůj názor za kterým si vždy budu stát,a ostatní mi je totálně šuma fuk.Láďa+Chosík ;) ;)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #29 kdy: Červen 13, 2007, 22:05:16 »
toS.G. : nerozčiluj se, není Petr jako Petr,ten od borderky je trochu ostrej , ale nemá hloupý názory a v podstatě se shodnem, ten pseudo Petr se jen za něj schovává a je v podstatě "bez koulí" a proto se schovává za někoho jinýho :))
to pseudo Petr: myslíš, že seš až zas tak anonymní?a že nejde zjistit odkud si své "poselství" psal?trochu schopnej středoškolák(přes PC) mě to sdělil za 10 min , tak bacha na ....aby jsi neplatil startovný zbytečně...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: