Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 teplé dny a dogtrekking

Anketa

Myslíte, že by konání akci v teplých dnech mělo být ošetřeno v pravidlech?  

ano, prodloužením časového limitu
0 (0%)
ano, zkrácení délky trati
3 (8.6%)
ano, omezení měření časů
3 (8.6%)
ano, povinné přestávky
0 (0%)
ne, není potřeba nic měnit
26 (74.3%)
ano, veterinární kontroly v cíli
3 (8.6%)

Celkem hlasů: 34

Autor Téma: teplé dny a dogtrekking  (Přečteno 20965 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #30 kdy: Červen 13, 2007, 22:26:22 »
nechápu co tady řešíte- případně mi to zkuste vysvětlit
 když někdo chce běžet ať běží ten kdo chce jít ať jde. Je to závod tak není se třeba divit tomu kdo chce závodit, stejně jako je dán limit, tak ať je to přizpůsobeno všem.
Dogtrek má své pravidla tak je respektujme.stejně tak i ostatní ať si najdou to co jim vyhovuje, -asi proto si našel  DT tolik příznivců
  takže blbečky zanechme a vyhrožování, vzájemné osočování o dopingu apod. taktéž
v podstatě se tu rozebírájí výkony R. ale on je jen vyšší třída co denodeně trénuje a trénuje,to je jeho život ale opravdová běžecká špička k tomu ještě nedošla, a buďme rádi,jen díky tomu že je to stále na amaterské úrovni

Petr a Amigo

  • Host
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #31 kdy: Červen 13, 2007, 22:42:10 »
Treky jsem začal chodit letos s tím,že jsem slyšel,že se na nich schází skvělá parta stejně postižených lidiček :).Na dosavadních akcích se mi ti měrou vrchovatou potvrdilo,ale tahle diskuze se ubírá od lásky ke psům spíše k nenávisti k lidem.Myslím,že by bylo škoda pokazit něco ,co tady několik let funguje a pokud jde o změny v pravidlech,stačí se podívat na výsledky ankety. :-X

Offline Marushka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 1
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #32 kdy: Červen 13, 2007, 22:47:53 »
Tedy, nedá mi to se nezapojit. Nevím, kde se furt bere to "původní myšlenka dogtrekkingu". Zakladatelem dogtrekkingu u nás byl Kvasnica. A když bylo jeho původním záměrem vandrování s pejsky, kochání se přírodou, čuchání ke kytičkám a pozorování ptáčků, tak proč kua uspořádal poprvé závody?! Taky by mě zajímalo kolik lidí by na ty akce "bez měření času" přijelo.
A nechápu, proč se tady pořád řeší nějakej Roman Baláž. Roman Baláž týrá psy, Roman Baláž dopuje... To už mi fakt přijde jak u blbejch, nezlobte se na mě. Roman prostě tenhle sport pojímá trochu jinak a hned je ten špatnej.
Co se vedra týče, tak je na každém z nás, jak se k tomu postaví. Nějak bych to neregulovala.. Každý určitě dobře zná svýho psa a ví, co si může dovolit. Pro mě vedro bohužel znamená to, že nepojedu ani na Podbořany, protože jeden z mých psů by to nezvládl (hroutí se přehřátím už na půlhodinový procházce).
Klouby... To je zajímavý téma. Můj huskoun má podle mého názoru klouby v pr.... Je mu 8 let, RTG jsem jí nenechala dělat. Nikdy neběhala tolik jako Romanovi psi a jeho psi, jak je znám, jsou aspoň napohled v pohodě. Co jsem tedy udělala blbě? Snad genetika... nevím. Co mám tedy dělat, aby můj mladej pes vydržel co nejdéle zdravej? Co mám dělat s mým starším huskounem, aby mohl prožívat plnohodnotnej psí život a neměl při tom bolesti? Díky za rady.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #33 kdy: Červen 13, 2007, 23:12:54 »
Marushka - pokud je to dědičné nebo se něco pokazí v mládí tak toho moc neuděláš. Chondroprotektiva jsou už jen takové berličky. Vysoké DKK hodně pomůžou svaly - pro ty je ideální plavání, špatný není ani tah. Hlavně žádné skákání.
Prevencí je:
1) výběr rodičů
2) přiměřená zátěž v mládí - žádné schody, skákání,...
3) kvalitní krmení


jo a k tomu dopingu - kolik "šneků" doleze jen díky růžovým a podobným pilulím? Jsou prý i tací co je zapíjí rumem pro větší účinnost... naopak docela věřím tomu že Roman fakt nic takového nepotřebuje, jeho tělo prostě maká úplně jinak než ty naše, pro něj je doping to běhání...

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #34 kdy: Červen 14, 2007, 08:47:03 »
S.G.: Asi jsi nepochopil, co jsem psal, přečti si moje příspěvky ještě jednou.
Tady nejde o běh, ale dogtrekking, o pochod pěknou přírodou se psem. Toto je zajímavější a o něčem jiném, než je běhání na oválu (nikdy jsem na oválu neběhal a ani nebudu). Toto mě na tom baví a kdyby to měl být třeba dogtrek ve městě nebo pouští, tak do toho nejdu. Jen jde o to, že to jsou ZÁVODY, tak se to prostě vyvinulo a tak to je. Proto se najde pár nadšenců, kteří v tom hledají i trochu toho soupeření, jak s ostatními, tak sami se sebou, a občas si i trochu popoběhnou. Nikdo nikoho nenutí, to je naše volba. Jen se snažím prosadit, ať jste tolerantní a zanecháte uštěpačných poznámek nebo názorů, že by se mělo běhání zakázat. S.G., názory a náměty se tu objevují z obou pohledů. Doufám ale, že neprojdou ani připomínky běžců ani připomínky chodců. Nechme to, jak to je - to myslím vyhovuje všem, je tu spousta volnosti a spousta času. Zkracování ne, to už by se zvrhlo v canicross. Rušení pořadí taky ne, to by se zase zvrhlo v trampskou tůru, a vymizel by ten zajímavý prvek soupeření. Jediný rozumný ústupek je snad ten dřívější start, a to kvůli tomu, že ti, co to chtějí jít non-stop, mají větší šanci jít většinu trati za světla a vychutnat si krásy přírody.
K případu Petr x Petr se nemá cenu vyjadřovat, to už Venca vysvětlil. Já se snažím nikoho neurážet  ;)
K dopingu - to snad nemyslíš vážně ? Ty si vážně myslíš, že by někomu ten pytel granulí stál za to, aby něco takovýho dělal ? Vykašli se na to, to sem snad vůbec nepatří.  :-X

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #35 kdy: Červen 14, 2007, 13:30:49 »
No to jsem přesně čekal,nikoho jsem z dopování neobvinil,Romanovi stačí na povzbuzení jen ta představa,že bude jen první,z jedné stránky si ho i vážím,jde za svým cílem na plno,a to se mi líbí.Za druhé s tím dopováním,jsem jen reagoval na čísi příspěvek okolo 15.5.2007 ze starého fóra,a bylo tam něco ve smyslu Hu "konzumujícím a dopujícím" diskvalifikace,už ani nevím kdo to psal,doufám že postřelená husa se zase ozve.Za třetí Petře ,ta to také nečteš asi pořádně,nebo stejně jako já nepíšeš přesně co chceš,Viz tvá slova:Tady nejde o běh, ale dogtrekking, o pochod pěknou přírodou se psem. Píšeš o pochodu a to se mi líbí!!!!!!!!A ten pochod je po dle mne v názvu DOG - pes  TREKKING-chůze.Takže děkuji,že jsi vlastně také šneček jako já,jen to pobíráš sportovněji.
To Petra:K růžovkám a rumu se beze všeho hlásím,ale kdo mne zná dobře,ví moc dobře proč to bylo,z jakého důvodu.Překonal jsem určité dost vážné zdravotní problémy.....Více se o tom nemusím bavit a zpovídat se,hlavně ne tobě,pamatuji si hodně věcí........
Jen jsem chtěl napsat co jsem měl na na srdci už delší dobu.Končím opět s tím že mi je jedno co si kdo myslí,já jsem splachovací,jen jsem nyní odpovídal abych to uvedl na patřičnou míru,a nebyli má slova chápána jako nějaké prudění,od toho jsou jiní,které ani neznám.....Papinky Láďa+Chosík,za 5-6 hodin v Podbořanech

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #36 kdy: Červen 15, 2007, 00:22:22 »
ať se daří v Podbořanech  ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #37 kdy: Červen 17, 2007, 21:10:53 »
Lá'do, taky jsem pár (=dva) treků došla na růžové (rum k tomu vážně nee, mám své vnitřnosti ráda). Nikomu ty pilule (ani ty tekuté) neupírám, bez nich bych ty dva vážně nedala, ale na druhou stranu ten doping nikomu nepodsouvej  :-X

Offline Sioux

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 25
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #38 kdy: Červen 17, 2007, 22:56:35 »
Jasně Petře souhlasím s tebou dogtrek je definován jako extrémní vytrvalostní kynologický sport,nevidím důvod proč něco měnit, já se proběhnu,pokochám přírodou,a v cíli si dám třeba 10HUrikánů a pak že to nejde vše skloubit dohromady!

Offline Pepa a Ďobek

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 0
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #39 kdy: Červen 19, 2007, 17:20:17 »
Já bych také nic neměnil,každý si musí poradit sám.Počasí není přece na překážku.Za překážku bych považoval spíš špatnou práci s mapou a špatné rozložení sil.Nemůžu přece po asfaltu v pravý poledne uhánět jako ve stínu v lese po měkkým.
A měli by jsme být vůbec rádi,že se najde někdo,kdo si dá tu práci a pro nás ostatní uspořádá závod.Stojí to spoustu času a sil a tak by jsme to měli ocenit.Místo toho vymýšlíte blbosti  a zhazujete jeden druhého.Zamyslete se sakra . :(

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #40 kdy: Červen 20, 2007, 02:17:19 »
Lidi neblbněte, běžet chodit, někomu dělá radost to, druhému ono, já si vyzkoušel obojí, většinou jdu na pohodu, ale občas se rád i proběhnu a když mně prdne v kouli a Geruša je v pohodě, tak to zkusím i na maximum, proč ne. Nevím jak, vy co kritizujete, to že Romanovy fenky jsou někdy po treku viditelně unavené, ale pokud to funguje jako u lidí, tak je zcela přirozené, že doběhnou do cíle v pohodičce, ale pak se rozleží, svaly začnou bolet a hned se špatně chodí a vypadá to jako týrání..
S.G. Píšeš, že se Ti nelíbí brzské ranní starty a vstávání, že se chceš vyspat. Tak nevstávej a můžeš vystartovat klidně o pár hodin opozději, když Ti o nějaký čas nejde, já například budu  rád vycházet v 5 ráno v pátek na startu tak i v sobotu po bivaku. A co takhle až do 6ti do rána HUčet, pak vystartovat a potom si dát po 10km pár hodinek šlofíka...
Na Podbořanech jsem došel-doběhl v 1.42ráno, můj druhý nej. čas, stihl jsem se k tomu 2x vykoupat, dát 7HU drinků a fakt si to užít.
Tak se vybodněte ne toto téma ať si to každý užije po svém, za 10hodin, nebo za 52:00:00, my na Vás vždy rádi počkáme, případně pogratulujeme ke zlatu....

Offline Olina+Aiken

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 44
  • Souhlasu: 3
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #41 kdy: Červen 22, 2007, 12:34:10 »
Spoleham na to, ze psovod je "plnolety beloch" ktery vi, kdy ma dost on a zejmena jeho pes. Ja mam tu vyhodu, ze muj haskac si proste rekne, kdy ma dost -  zalehne nebo se zacne zahrabat. Tak se mu holt prizpusobim. Obcas sice fintil, ale na treku neni kam spechat, takze jsme hodili odpocinek oba. Taky jsem ho nikdy "nepasala" nosicema - holt v nasem tandemu on je ten chovnej a ja ta tazna :-).
Kdyz si tak procitam diskuse, neustale si kazdy na neco a nekoho stezuje - osobne to nechapu. Jedu na trek, abychom si odpocinuli a byli v prirode a ne pozorovat, zda nekdo treba nezapiji tresne mlikem nebo ma oproti me maly batoh (i kdyz, oproti me meli vzdy vsichni ten batoh maly :-) neb si taham i "sprchac".)
Tak porad tk nebrblejte a zkuste si to maximalne uzit
Mejte se fajn
Olina

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #42 kdy: Červen 22, 2007, 13:10:22 »
Olino, brbláme jen na fórech, treky si užíváme  ;)

Peťo, pokud mi pes druhý den ráno kulhá, je někde chyba - Barda kulhal jen jednou, zato pořádně (loňský Cakov, moje chyba). Je to o tréninku, mě už teď druhý den taky nebolí svaly (jen kotníky a občas nějaká ta šlacha). Ale to je pořád o tom samém - my můžeme jít nadoraz, nebo i kousek dál, ale my si za to můžem sami a sami určujem co ještě vydržíme. Pes se rozhodnout nemůže, za něj musíme mít rozum my a nenutit ho jít až na ty hranice, zejména když nám dává jasně najevo že má dost.

Kdybych došla Podbořany na jeden zátah, tak jsem byla první. Stačily dvě hodinky chůze v dešti. Déšť (zejména bouřku s lijákem) nemám ráda ani já ani pes, tak jsme se prostě vyspali a počkali.. a došli čtvrtí. Spokojení, suší, vyspaní... Proč kvůli poháru otrávit psovi treky? Proč se kvůli pár bodíkům hnát v dešti promočená? Vy jste si ten déšť užívali, já bych si ho rozhodně neužívala, tak jsem nešla. Vyhrávám ráda, ale ne za každou cenu.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #43 kdy: Červen 25, 2007, 22:05:14 »
Petro, to Tě taky šlechtí, že jsi dala bivak, pokud nemá Barry rád dešť a bořku, my jsme si opravdu náramě užívali, já byl v naprosté euforii a Geruša šla naprosto bezvadně O:-)
 O tom, že pes dojde v pohodě a celý trek jde v pohodě a pak druhý den nikam nechce a bolí ho svaly by se dalo diskutovat do nekonečna, já byl třeba po Podbořanech i přes ten super čas naprosto v pohodě, ale třeba na Šlapanicích mě bolelo celé tělo celou sobotu,i přes to, že jsem došel relativně v pohodě a bezbolestně,tak proč by to tak nemohlo být i psů??  :)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: teplé dny a dogtrekking
« Odpověď #44 kdy: Červen 25, 2007, 22:46:17 »
no tak jinak - je rozdíl když psu druhý den stačí krátké vyvenčení a jinak se chce válet, ale je v pohodě, nebo když druhý den kňučí bolestí při každém kroku, venčí se dva metry od stanu a dál jde jen z donucení (případně řve bolestí při zvedání na bednu)
No, ale asi to neřešme, kdo má rozum a cit pro svého psa, ten přes něj nepůjde.. a kdo ne, tomu to stejně neporučíme...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: