Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?

Autor Téma: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?  (Přečteno 74703 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #15 kdy: Březen 27, 2009, 20:56:17 »
Pokud mohu hovořit sám za sebe, tak já jsem před prvním trekem netrénoval niky nic a šel maximálně 20km a to ještě jednou za uherskej rok. Když půjdeš jen MID tak se ti může stát, že v cíli  budeš zničená a řekneš si že 80-100 bys nikdy nedala. Když budeš zničená po 45 km na longu, zabivakuješ a ráno se přinutíš jít dál a rozhýbeš všechny bolístky, tak se do cíle nějak "doplazíš" a bude z tebe kovaná nadšená trekařka longařka ;D A hlavně HRDÁ  :) :)

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #16 kdy: Březen 28, 2009, 14:24:16 »
Taky jsem nikdy předtím nešla víc jak cca 35 km, pak jsem se přihlásila a šla 50ku a byla jsem zničená teda hooodně. Bohužel mě to neodradilo ;D a troufla jsem si i na 100ku, kterou jsem taky nikdy předtím nešla. Kupodivu jsem nebyla tak zničená jak z té 50ky.

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #17 kdy: Březen 28, 2009, 19:04:36 »
první DT jsem šel (snažil se běžet) aniž bych věděl co to je 90km a zvládnul to bez větších následků.
nejvíc jsem tehdy šel, vlastně běžel asi dvakrát nebo třikrát do roka 20km, samozřejmě bez treninku.
Ale pamatuji si že jsem si v cíli řekl že už to NIKDY nepůjdu jak mě bolely nohy - a ještě jich několik bylo a doufám že ještě bude

Offline Kniga

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #18 kdy: Březen 28, 2009, 22:00:42 »
Mě se teda zdraví moje ani psa riskovat nechce.  Jo urco to par lidi zvladne bez treninku, otazkou je jak se jim to projevi na zdravi, ne treba hned, ale za par let.... Kdo vi.  Ja si radsi potrenuju, pojedu se pokochat krajinou na midech  a postupne zvysovat zatez.Sice tim padem ubehne jeste hodne vody nez ujdu ten pravy dogtrek, ale zasejc budu mit vetsi jistotu, ze to nevzdam!
Co se tyce psa, tak je mi jasny ze bigl toho snese hodne a Spoty sice zatim sla nejvic 25 km, ale vim ze ani tech 35 km ji nebude delat problem, ovšem nac ji hnat na vic, radsi pijanko, at si pekne trenuje svaly, sak nam ty magicke 100 nikam neutecou. Snad.
« Poslední změna: Březen 28, 2009, 22:07:02 od Kniga »

Offline Molískovic

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 56
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #19 kdy: Březen 28, 2009, 22:09:01 »
Mě se teda zdraví moje ani psa riskovat nechce.  Jo urco to par lidi zvladne bez treninku, otazkou je jak se jim to projevi na zdravi, ne treba hned, ale za par let.... Kdo vi.  Ja si radsi potrenuju, pojedu se pokochat krajinou na midech  a postupne zvysovat zatez.
Ahoj :-)
Jde natrénovat tak, aby se to na zdraví za pár let neprojevilo? Podle mně je to jak psů, když máš odolné geny, budeš ok, když máš geny na houby, nemine tě to, co tě čeká, i kdybys trénovala jak najatá. Samo že když ležíš na gauči a jednou v roce zvedneš zadek na long, budeš mít problémy, ale takhle to tady asi nikdo nedělá.
A pokud nebudeš cíleně chodit kvanta kiláků, tak na long nebudeš mít natrénováno nikdy. Spíš jde o to mít aspoň nějakou kondičku a hlavně vůli,  nebo nevím, jak trénovat stokilometrové pochody v dnešní době. A pokud je Spotice zdravá, tak o ni se bát nemusíš, spíš o sebe :-)
Je to jen můj názor z řad pomalíků, třeba je to jinak...

Offline Kniga

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #20 kdy: Březen 28, 2009, 22:42:38 »
Sak ja budu cilene chodit kvanta kilaku. Teda spis planuju... do zimy jsem davala jenom do 20 km, pac Spoty byla jeste skoro stene (je rozena v srpnu 2007), v zime kvuli pocasi jen +- 15 km- MNo ted od unora jsme sla 2 * 26 km, mela jsme v planu pred Chribama  jit  tech 35, jenze tu sobotu jak jsem to mela naplanovane, tak ve stredu pred tim jsme nechala Spoty preockovavat vzteklinou, tak mi to bylo rozmluveno, ze po ockovani ma byt v klidu a tuhle sobotu jsme nemohla SPoty ochudit o ucast na coursingu, ale zase uz jsem tu 35 km usla a to po zime kdy jsem se nehybala ani z desetiny tak jak se hybu ted kdyz mam Spoty, takze mam jistotu ze to ujdu. No a pak dalsi trek ten ma mit trasu midu do 40 km, dalsi akci je pochod  Praha-Prcice tam mam naplanovano  zasejc o kousek vic (44 km) po te by mel byt SLapanicky dogtrek a tam je trasa 46 km... Takze to pekne pzvolna narusta, mezitm jsou vikendy na trenik, samozrejme ze i pres tyden  delka poroste, konecne je dele svetlo...

Co se tyce genu tak urcite, ale proste svaly se posiluji, se zatezi se zlepsuji atd.  Podle me by se clovek nemel zbytecne pretahovat, ano vule te prave donuti treba se pretahnout, ja  se znam, nerada se vzdavam a tak bych treba prave sla na vuli i kdyz by telo rvalo dost. A to pretazeni se podle me na organismu pozna, byt je treba  zdravejsi, tak kdyz budes casteji prepinat sve sily, zvlast kdyz pak nemas moznost si poradne odpocinout dat se do kupy toz se ti to urcite negativne projevi.
Treninkem chci zabranit tomu abych se nepretahla, coz proste povazuju za dulezite.


No apak je tu ejste otazka financi :D
Aneb na mid mi staci to co mam, na long bych potrebovala minimalne kvalitni spacak... coz jsou tak minimalne 2000-3000 kc, plsu dalsi vybava... takze nez na to nasetrim :D
« Poslední změna: Březen 28, 2009, 22:44:13 od Kniga »

Offline Molískovic

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 56
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #21 kdy: Březen 28, 2009, 22:51:34 »
No jo, tak někdo na to má čas a někdo ne, závist, taky bych jen chodila po lesích :D
No apak je tu ejste otazka financi :D
Aneb na mid mi staci to co mam, na long bych potrebovala minimalne kvalitni spacak... coz jsou tak minimalne 2000-3000 kc, plsu dalsi vybava... takze nez na to nasetrim :D
No já mám spacák za tři kila z makra :D a už jsem v něm toho přežila... Každý to má jinak no :-)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #22 kdy: Březen 28, 2009, 23:03:59 »
Molískovic, tak to tě trumfnu, já mám za stovku z kauflandu... ale je fakt že jsem pak spávala ve dvou spacácích v sobě, obalená dekou a to mám ve spacáku psa zahříváčka. Teď jsem teda Lubošovi zabavila jeden co o něm tvrdil že v tom mi zima být nemůže... stejně je... chyba nebude ve spacáku...
Ale stejně v kempu spíš, když jsi na tom finančně špatně tak předpokládám že ve stanu, tedy i ve spacáku (a raději kvalitním, viz ranních -5°C Krušky a Jednooký 2008), výbavu pro psa mít musíš i na mid, co se týká další výbavy, tak svůj první - Krušky 2005 jsem šla v normálním oblečení, no-name botách a s batohem od vietnamců (nechtěj vědět jak z něj bolely ramena, ale ušla jsem)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #23 kdy: Březen 29, 2009, 15:13:31 »
Citace
Aneb na mid mi staci to co mam, na long bych potrebovala minimalne kvalitni spacak... coz jsou tak minimalne 2000-3000 kc, plsu dalsi vybava... takze nez na to nasetrim


Ale prd, DT je úžasný v tom, že na něho žádné zvláštní vybavení nepotřebuješ.

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #24 kdy: Březen 29, 2009, 17:42:13 »
Už se taky tak těšíte na tu pohodu v lese s pejskem?  ;)
Už jen týden!

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #25 kdy: Březen 29, 2009, 19:38:50 »
Stráááášně se těším, hlavně ty moje puchýře, které jsem si udělala při mých dvou trénincích. Moc jsem si upravila chodidla a kuže byla ještě slabá.Potřebovala bych Chřiby ještě tak o 14 dní posunout.První trénink katastrofa, druhý už nebyl nejhorší, ale puchýře z prvního tréninku se zhoršily no tak by to chtělo ještě třetí trénink..........a to budou Chřiby. Jaké že to má být počasí?tipněte si, protože podle předpovědi se na to nedá spolehnout . V sobotu mělo pršet a bylo krásně jako na jaře .

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #26 kdy: Březen 29, 2009, 19:41:14 »
Tak podle předpovědi si musím zajít koupit opalovací krém :D, to nám bude ale teplíčko. Jak velké jsou na Chřibech kopce? >:D

Offline Kniga

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #27 kdy: Březen 29, 2009, 21:22:38 »
Specialni vybaveni? JAk se to veme :) nerikam, ze je potreba nejaka extra spesl nutna, jiste vystacim si s tim co mam, co normalne bezne na turistiku pouzivam, ale nektery veci momentalne nemam, takze je nutno je dokoupit - tedy hlavne ten spacak, celta taky zmizela kdovi kam, batoh jiste poslouzi 13 let stara gemma, ale botky pro psa, varic, buzola atd. Zkratka kdyz po temer trech letech davam do kupy svoji vystroj tak zjistju ze mi toho moc nezbylo.  Neni to otom, ze chci neco extra, zanckovyho nebo ze bych tvrdila ze je to pro DT nezbytne, spis slo o moji momentalni situaci. vzdyt jsme psala minimalne spacak, to ostatni  je proste jen navic co vim, ze nemusim mit, ale  vlastne musim! Lekarnicku uz taky davno nemam :D

Spacak - ano Moliskovic ted jsi to rekla dobre   - prezila  -. Jo prezit se da v ledascem to vim, jenze od jednoho taboreni na snehu, byt to bylo v typku, mam citlivejsi ledviny ci mocovy mechyr a proste pokud je mi zima vola me casteji matka priroda... A jaksi nestojim o to trpet a klepat celou zimu kosu. Muj kvalitni spacak, jez mi byl darovan pred vice nez deseti lety, mi bohuzel odesel do vecnych lovist a  ten druhy z Albertu za 199,- tak v tom jsem klepala kosu minule kveten a to jsem spala v chatce. V lete je fajn, ale ted jare a na podzim bych bez poradneho spacaku bivakovat nesla.  Fakt zastavam nazor, ze zdravi je jen jedno... Nemluve otom, ze si to chci uzit a ano testovani svych limitu je taky fajne a je to velka zabava, ale radsi se v pohodli a tple vyspim a  budu si pak druhej den uzivat pohody...

Boty - boty pro psa jsem dosud nepotrebovala... bohuzel ty co jsme koupila jsou ji moc velke, ale to dam do prislusne rubriky... Jejda kdyz si vzpomenu jak jsem sla tenkrat na jare, nerozchozena po zime, sla  v botach o cislo a pul vetsich, navic to byly takove ty tvrde kozene farmarky... jojo, pak jsme se tyden nemohla postavit bo puchejre byli na tech patach asi tak 8 cm v prumeru :D 

Proste mozna se vam to zda rozmlsany, ale proste nehodlam pripravu  podcenit. at uz fyzickou ci vecnou...


Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #28 kdy: Březen 29, 2009, 21:47:43 »
Jestli můžu raditi, tak pořádnou výbavu (dražší věci) začni dokupovat až po absolvování několika DT. Ujasníš si, co a v jaké kvalitě potřebuješ a co je zbytečnost.

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #29 kdy: Březen 29, 2009, 22:12:51 »
Já na treky pravidelně sháním značkové sádlo se škvarkama!  :-X Zatím nejlepší jsem měl od Evči. ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: