Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 V jakém věku psa začít?

Autor Téma: V jakém věku psa začít?  (Přečteno 53964 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #15 kdy: Duben 18, 2008, 11:26:30 »
ještě mám dotaz ohledně krmení. Nyní krmíme pro planem sensitive salmon and rice(pejsek má citlivou kůži, častěji se drbe, má lupy,jinak je zdravý) pro střední plemena, ale znám pána, který svého australana krmí granulemi pro plemena velká,a radil mi totéž.U AUO je to s tou vahou poněkud na hraně mezi středním-velkým plemenem, takže jsem měla dilema, jaký druh je pro něho lepší. Nakonec jsem se rozhodla krmit druhem pro plemena středního vzrůstu, vzhledem k tomu, že dostává alavis,tak by to mohlo stačit. myslíte, že je to správné rozhodnutí,dík

tomms

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #16 kdy: Duben 18, 2008, 11:58:26 »
tak já myslim, že nic nezkazíš, dyš budeš krmit granulema pro velký psi.http://

Offline katule a arga

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #17 kdy: Duben 19, 2008, 10:23:14 »
Když tak se koukni do tabulky na pytli na složení, a porovnej jak moc se liší složení pro střední pl. od velkých plemen.
A taky co mu víc chutná, a jaká velikost granulek mu víc vyhovuje, ikdyž štěněčí jsou asi stejnak všechny malé.. ???

Koblih

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #18 kdy: Duben 24, 2008, 18:53:37 »
Ahoj, o dogtrekkingu jsem se dozvěděl teprve nedávno a moc mě to zajímá, jen nevím, jestli je tento sport vhodný pro mého kamaráda - tříletého Bernského salašáka? Má něco přes 50kg, tak jestli to na něj není moc.. je zvyklý hodně běhat a jako amatérský maratonec ho s sebou občas beru na kratší tréninky - běhy tak na 8-10 km a přijde mi, že je sice trohu utahaný, ale zvládá to v kuse uběhnout.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #19 kdy: Duben 24, 2008, 19:03:00 »
to Koblih: pro berňáka by dogtrekking neměl být žádný problém, nejeden už trekk šel, teď na Kruškách byl i novofundlanďan...Ale u takového plemene je důležité se mu přizpůsobit, pak nic nebrání závod úspěšně zdolat...Určitě ale s takovým psem nemůžeš třeba v letních měsících na závodech běhat - přehřátí psa za to nestojí...Ale pokud budeš u psa dodržovat pitný režim, zastávky v horku a podobně, tak uvidíš, že i pejsan bude nadšený.

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #20 kdy: Duben 24, 2008, 19:45:01 »
naše berňačka má 6 let, loni jsme byli pár kratších nejvíc jsme šli 50 km v kuse, ale to byl strop.  35 km dávala vpoho, pak už byla trochu unavená. 100 jsme ještě nešli a s ní už bohužel ani nepůjdu, ale rozhodně jí to hodně bavilo. 
A+G+J

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #21 kdy: Duben 24, 2008, 19:51:42 »
No my jsme měli berňáka a ušel min. 10 treků. Jen neměl rád horko takže letní treky jsme vypouštěli a i v květnu jsme ho polévali vodou aby se nepřehřál. Žádný problémy s kloubama nikdy neměl a když viděl batoh tak začal kolem běhat jak šílenej a měl strašnej strach, že zůstane doma :D

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #22 kdy: Duben 24, 2008, 19:56:53 »
když viděl batoh tak začal kolem běhat jak šílenej a měl strašnej strach, že zůstane doma :D
to máme doma taky  :D jen měla pauzu jak hodně marodila, ale už zas lítá jak prdlá , kolem batohu a skáče do kufru auta, že prostě jede taky  ;)
A+G+J

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #23 kdy: Duben 24, 2008, 20:12:13 »
[ jen měla pauzu jak hodně marodila

No náš už bohužel před rokem domarodil. Neměl ještě ani 6 let :'(

andy h

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #24 kdy: Duben 24, 2008, 20:38:20 »

No náš už bohužel před rokem domarodil. Neměl ještě ani 6 let :'(
[/quote]
to je smutné  :'( bohužel hodně berňáků se nedožije ani 6 let, o to mám radost z každé vyjímky, u jiných plemen zcela běžné jako 11 i 13 let

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #25 kdy: Duben 25, 2008, 08:42:19 »
Ahoj, já chodím se zmíněným fundlákem. Od mala byl dost hyper, takže si míru zátěže určoval sám, samozřejmě jsem ho hned nenechala chodit dlouhé procházky, ale v 10ti měsících už v pohodě zvládal 20-25km a ještě se pak tvářil znuděně, proč už se jde domů. V roce a půl šel první MID-loňské Krušky a zvládl ho naprosto bez problémů. Samozřejmě jsme několikrát absolvovali rentgen kloubů, abych měla 100% jistotu, že má klouby v pohodě.
Na letošních Kruškách si odřel polštářek na nožce, tak potom děsně umíral a chodil stylem, proč jsme mu tu nohu uřízli  ;D Teď je mu 2,5 roku a váží 65kilo, musíš prostě neustále sledovat jak to snáší a při sebemenší pochybnosti zastavit a dát pauzu.

Dastinka

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #26 kdy: Květen 19, 2008, 18:23:16 »
Ahoj, připojím se se svým dotazem - mám rok a čtvrt starého výmarského ohaře, chodíme denně okolo 6 km ostrým tempem (on to ani jinak neumí), teď v sobotu jsme zkusili pochod na 29 km. Pejsek byl úplně v pohodě, moc ho to bavilo a až do konce z ostré chůze nepolevil. Myslíte, že máme zkoušet nějaké MIDy? Klubní výživu (Alavis) samozřejmě papáme, žádné zdravotní problémy nejsou patrné, ale přeci jen je to velké plemeno (ten můj pakůň navíc přerostl), tak abych mu neublížila... Z pohybu má ale šílenou radost, tak bych se do toho ráda vrhla.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #27 kdy: Květen 19, 2008, 18:26:59 »
Rok a čtvrt starý pes, pokud má běžně přiměřenou zátěž (tzn. nehnípe na gauči  ;) ) může směle zkusit i long.  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Bára B

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #28 kdy: Květen 19, 2008, 18:42:42 »
Gwen má pravdu , náš roční utulkáč Max dal svůj první long na kruškách taky na pohodu :) Výmarák by to měl zvládnout. A když zjistíš na trati , že je něco špatně a ohařik už nemůže , můžeš to na nejbližším svozovém bodu vzdát .

Kropt

  • Host
Re: V jakém věku psa začít?
« Odpověď #29 kdy: Květen 27, 2008, 15:21:29 »
No jak tak čtu vaši diskuzi začínám si pomalu rvát vlasy hrůzou co sem  to našemu drahoušovi udělal...

Náš drahouš se jmenuje Hugo - drsnosrstej jezevčík, už ve třech měsících byl na sněžce po vlastní ose. Měli sme na něj sice ušitej specialní vak (přítulkyně na něm dřela dvě noci před odjezdem - sem do te doby netušil že umí šít  ;D ), ale Hugoušek se odmítal nosit, přestože kamenny stupně z obřího dolu mu dělali značnej problem aby na ně vůbec vylezl, slezl i dolu a pak nam cestou domu v autě totalně odpadl.... Po cca 3 hodinách spánku se vzbudil a dozadoval se hry s míčem....

Ale jak sem tak pochopil z vašich příspěvků, asi sem mu totálně zlikvidoval klouby, šlachy a kdovi co ještě.... Teď má přesně rok, už s námi ušel několik dalších dlouhejch treků (minulej vikend Smrk a Lysa hora) a nepozoruju, že by byl nějak pohybově postižen.....

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: