Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 sedák či opasek značky ZERO

Autor Téma: sedák či opasek značky ZERO  (Přečteno 26673 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Rony

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
sedák či opasek značky ZERO
« kdy: Květen 12, 2008, 12:17:59 »
Lidičky, máte někdo zkušenost s touto značkou?
Líbí se mi moc jejich "multifunkční sedák", ale zdá se mi, jestli není na zádech příliš úzký, oproti klasice nebo i oproti pouhému pásu? Jestli se to nebude projevovat?

A v případě psa netahouna, který ale občas vystartuje za zvěří - projevuje se při tom škubnutí, jestli mám sedák, nebo jen pás? (ZERO nabízí taky jen pás, na zádech vypadá stejně široký jako sedák)

A myslíte, že to lanko fakt vydrží, i když pes vystartuje? Na pohled to nevypadá... ale zas snad je to šitý na seveřany...

Offline Rony

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #1 kdy: Květen 12, 2008, 12:19:26 »
Dám se odkaz, kdyby se chtěl někdo mrknout.

http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=188

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #2 kdy: Květen 12, 2008, 14:28:05 »
Jsou lidi, co na zerodc nedaj dopustit. Ja mam Dasi upraveny sedak-opasek (v podstate ten sedak s prisitymi kapsickami/karabinami).
Co se tyce toho lana - to vydrzi asi vsechno, rovnez ocenuji plusem napad 'kdyz se clovek potrebuje otocit, tak to v tom od Dasi/zerodc jde lip'.

Osobne mi tam nevyhovuje zpracovani spodniho tahu - opet se mi to zarezava do p*dele a behem par (cca 20km) sebou mimo psa vepredu tahnu jeste smecku nenazranejch vlku...
A vzhledem k tomu, se taky docela dost potim - material opasku je ponekud dost nasakavej :-(
A treti chybicka, co mi vadi - Dase to mozna vyhovuje, ale zapinani sedaku 'na gumicku, co se dava normalne do teplaku' fakt nestaci, staci dat par veci na karabiny, neco do tasticky a ve chvili, kdy pejsa prestane na chvilku tahnout, tak celej opasek spadne - chtelo by to tam dat klasicky silny popruh + poradny prezky.

Pokud chces vyzkouset, muzu privezt na Podborany.

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #3 kdy: Květen 12, 2008, 14:32:01 »
btw. pokud mas pejsu-netahouna, kterej jen obcas vystartuje za zveri, tak ho uvaz za bederak od batohu, staci bohate :-D
Co se tyce 'vystartovani' a vydrze opasku/sedaku - v tom sedaku jsem se nechal tahnout trema HODNE tahavejma pejsama a sedak v pohode vydrzel (zato ja jsem na tom byl ponekud spatne :-D )

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #4 kdy: Květen 12, 2008, 14:52:57 »
Pokud jde o startovani za zveri, trhani, atd.: Nikdy mi neprasknul provaz nebo popruh nebo sev. Vzdycky to byla karabina.

Offline Rony

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #5 kdy: Květen 12, 2008, 19:40:00 »
A co ta šířka pásu na zádech? není to u toho multifunkčního sedáku s kapsičkama příliš úzké?

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #6 kdy: Květen 12, 2008, 20:17:24 »
ja jsem tomu taky neveril - a mam tam to rozsireni... Ale myslim, ze to uzky neni - melo by to byt nastaveno tak, aby ten pes Te tahnul za zadek, ne za pas - ten pas by tam tedy mel byt jen jako 'uchyt', aby to ze zadku moc nesklouzavalo...

Offline Rony

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #7 kdy: Květen 13, 2008, 10:14:22 »
Aha... jenže proč se to pak jindy dělá tak široké....? beze smyslu vlastně?

A ještě jeden dotaz: pokud bych měla ne sedák, ale jen pás (já totiž zdaleka ne vždy mám bágl s bederákem - na jednodenní štreky), v okamžiku, kdy pes zabere, je to hodně rozdíl? Zkoušel jsi obojí? Nebo někdo tady?

A ta nasákavost materiálu - Manmat je lepší?

Ach já si pořád nemůžu vybrat :'(

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #8 kdy: Květen 13, 2008, 10:36:17 »
sirokej pas ma jeste vyhodu 'ze netahne na zada' a obecne lip sedi. Mozna se da vzit i jako vyhoda 'ze potom batoh netlaci tolik na zada - ale zada zase nemuzou tolik vetrat...

Mozna jsou i nejaky dalsi vyhody, ale na ty jsem neprisel  :)

Manmat tak nasakavej neni, je pevnejsi - ale jeho spodni tah ... Pokud je clovek nachylnej na chytani vlku (zvlast ty jednooky jsou pekny svine...  O:-) ), tak ho vetsinou s manmatem chytne.

Ja jsem si nakonec poridil sedak od Peska - Pesek ho na svych strankach nema, ale ma ho na svych strankach Wami - http://www.propsy.eu/sedaky.pdf - ten prvni - a absolutni spokojenost.


Jen - ted to asi vypada, ze vsechny mimo peska jsou na nic - ale tak to neni, je to jen o preferencich - a o tom, ze nikdo jinej sem nepise. Ja jsem vyzkousel postupne vsechny a nejvic mi nadchl Peskovo sedak...

Offline Rony

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #9 kdy: Květen 13, 2008, 11:53:03 »
Díky. Já právě čekám, že se sem ozve ještě někdo jiný, ale ticho po pěšině...:(
Manmat jsem právě že skroro zavrhla kvůli pověstem o vlkách - akorát u sebe stejně nevím, jestli bych ho neměla ze všeho kromě pouhého pásu bez spodního tahu - ale tam se bojím, co by na to moje záda....

Kouknu na odkaz od Wami.

Offline Rony

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #10 kdy: Květen 13, 2008, 12:25:32 »
Tak jsem se koukalana ten odkaz na sedák.... není to podobný systém jako Polar? akorát že bez širokého bederního pásu (tak si opět říkám: nač je nebo není dobrý, cos třeba ty ještě nezjistil)...
Systém se mi líbí, jenže kdekdo na Polar nadává, že je z něho odřený úplně všude...

Lidi, napište mi ještě někdo nějaké názory, plíííz:)
Možná jsem měla téma jinak pojmenovat... ;D

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #11 kdy: Květen 13, 2008, 12:39:44 »
Tak já mám klasiku od ManMatu a jsem spokojená. Je fakt, že náchylná k vlkům nejsem  >:D, ale ze začátku se mi taky zdálo, že mě spodní tah odře, ale bylo to v pohodě. Dřív než jsem si ho pořídila, tak jsem zkoušela jít se psem na bederáku od batohu, ale vzhledem k tomu, že je to pořádný tahoun a když nemám batoh pořádně zatížený, tak se mi většinou kasá nahoru, když jdeme do kopce, takže to jsem definitivně zatrhla. S ManMatem jsem spokojená, ale jak psal RadeKK, je to jen o preferencích.  ;D

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #12 kdy: Květen 13, 2008, 12:42:50 »
Rony: Pesek = POLAR, Soumar = ManMat, Nesnerova = ZeroDC - nekdo rika znacku, nekdo vyrobce :-)

Offline Lukas & PitbullLove

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #13 kdy: Květen 13, 2008, 12:58:52 »
Tak ja teda taky prispeju. Neznam sedak ani od Polaru ani od Zera, cca 4 roky pouzivam manmatacky. Nevim jestli trvas na spodnim tahu, ale napriklad u toho manmatackyho se to da nastavit tak, ze se to nikde nezarezava, nebo se to da odelat a tim padem mas jen pasek s okem na voditko. Ja teda vlkarim, at mam tah spodni nebo to pripnu na vrchni oko, je to burt. Ono to chce taky opravdu dobre poladit, aby to sedelo spravne pres zadek, tak aby se to nezarezavalo mezi pulky. Jedinou nevyhodu manmatackyho opasku pak vidim v absenci jakekoli kapsicky. Sice to mozna vypada jako blbost, ale pri behani, mensich vyletech apod. by se nejaky maly ulozny prostor treba na klice od auta hodil...

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #14 kdy: Květen 13, 2008, 13:05:57 »
S tím bych se přidala, chybí u manmaťáckýho nějaká kapsička (ty klíče se těžko někam dávají), jak píše Lukas.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: