Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Asfalt na trati

Autor Téma: Asfalt na trati  (Přečteno 12293 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Asfalt na trati
« kdy: Duben 21, 2008, 22:02:55 »
Lidičky, tak mě napadlo, jak to vidíte s asfaltem a jiným tvrdým povrchem na dogtrekkingu? Kolik procent z celkové délky trasy je podle vás ještě únosných, abyste byli v pohodě vy i pes?

Já: max. 50% tvrdého povrchu (asfalt, štěrk, makadam...) za předpokladu častého střídání s měkčím povrchem. "Tvrdý" úsek delší než cca 5 km se již stává nepříjemným...
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Juliána

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Souhlasu: 3
  • Bero & Shadow
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #1 kdy: Duben 21, 2008, 22:30:51 »
Moje řeč, Jani... Asfalt na druhém okruhu Krušnohoráku pro mě byl jedním z důvodů, proč to ukončit po návratu z prvního kola... Mého psa, který jinak se zájmem táhne, asfalt těžce nebaví a oba se ploužíme jak smrt a doufáme, že už bude změna...

Ale slyšela jsem v Kyselce mluvit i lidi, kterým asfalt nevadí vůbec a přežijou cokoli  ;)


Pifka

  • Host
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #2 kdy: Duben 21, 2008, 22:48:06 »
Asfalt nebrat. :'(
Ještě že jsem tam nebyl. :P
Čím delší trať tím by mělo být asfaltu méně.Na kratších tratích to jde určitě zvládnout s nohama lépe sem tam když bude asfalt.
Pokud jste tam měli na 100km moc asfaltu bylo nejrozumější trasu zkrátit k 80 km.Stejně se improvizovala trasa na poslední chvíli k vůli zákazu vstupu do některých lesů původní tratě.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #3 kdy: Duben 22, 2008, 08:59:16 »
i těch 50% je v létě příliš, teď na jaře, bych těch 50% brala jako opravdu maximum, Krušky byly "první silniční dogtrekking" - my jsme to tipli tak na 70%

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #4 kdy: Duben 22, 2008, 09:42:51 »


Já: max. 50% tvrdého povrchu (asfalt, štěrk, makadam...) za předpokladu častého střídání s měkčím povrchem. "Tvrdý" úsek delší než cca 5 km se již stává nepříjemným...
já bych s tím i souhlasila, moje páteř ne  ??? ta říká max 25%, ale pokud zvážím ten předpoklad, snad by se dala ukecat na 50%  :D
A+G+J

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #5 kdy: Duben 22, 2008, 10:51:00 »
Také se musím přidat. Tohle bylo opravdu moc, já se konečně těšila, že to dojdem, ale na sedřených chodidlech se chodí fakt blbě. Když jsme v sobotu ráno vyšli, Andry na mě hodil pohled typu "to nemyslíš vážně", zasek se na místě a odmítal jít dál. Jen jsme se dostali do kempu, dělal kraviny se psema....

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #6 kdy: Duben 22, 2008, 10:56:39 »
Nevíte něco o výsledcích z Krušek kdy budou na webu nebo na stránkách?
A kolik jste tedy šli bylo to 100km?
Díky.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #7 kdy: Duben 22, 2008, 11:11:11 »
Také se musím přidat. Tohle bylo opravdu moc, já se konečně těšila, že to dojdem, ale na sedřených chodidlech se chodí fakt blbě. Když jsme v sobotu ráno vyšli, Andry na mě hodil pohled typu "to nemyslíš vážně", zasek se na místě a odmítal jít dál. Jen jsme se dostali do kempu, dělal kraviny se psema....
mne se zase psouni nekde u Lisciho kamene absolutne zcvokli a od te doby se chovali jak absolutni kreteni, ktery jsem nikdy neucil zatacet/chodit u nohy/za mnou... jedinym jejich cilem bylo neco jako pulling a vbihani do prostred silnice kdyz prijizdelo auto. V kempu jsem radsi ukoncil... (nohy s puchejrema mam taky, ale ibalgin vitezil :D )

Offline Jitka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 64
  • Souhlasu: 0
Re: Výsledky
« Odpověď #8 kdy: Duben 22, 2008, 11:14:02 »
Romane, výsledky budou. Dejte nám čas.

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #9 kdy: Duben 22, 2008, 11:36:38 »
Jitko: JJ jenom jsem zvědavý  :-[.Cukalo mě to nohama a nikdy jsem v Kruškách nechyběl a tak tady vše se snažím o Kruškách sledovat.
Sice jsem běžel v Pardubicích ve stejném termínu 1/2 maraton,ale stále jsem si vzpomínal kde bych asi byl tou dobou v Kruškách na trati a tak kde jsou asi ostatní a v noci jsem si říkal že plno lidí někde bivakuje a tak.
Ale aspoň budu letos na nějakou tu stovku pořádně nažhavenej a nadrženej.Přece to má své kouzlo když to člověk zvládne cítí se jako nezničitelné stvoření.

K tomu asfaltu co jste měli bych asi řekl tolik že asi Zuzka musela narychlo měnit trať pro nějaký zákaz v oblasti po vichřici Emě a neměla asi dost času a prostoru se novou tratí vyhnout cestám.Ja to tam ale moc neznám ,ale jak bylo někde tady řečeno Karlovarsko je nejvíce prý asfaltováno co se týče turistických stezek.

Pak jsou tu ty různé zákazy mimo turist. značení kde by se určitě našel lepší terén a tak.Je to složité.
Můj názor je že na MIDECH okolo 40 km je skoro jedno kolik toho asfaltu je -lepší je samo co nejmíň a na 100 km každý metr v závěru někde na asfaltu je několika násobný problém pro otlučené nohy.
Nedokážu si tedy představit kdyby Krušky byly v letním termínu tak by to bylo drsné.
Ale zase když se člověk připraví tak by to neměl být problém jít třeba celé po asfaltu,ale psům to bude dělat problémy a vadit.


Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #10 kdy: Duben 24, 2008, 10:19:19 »
Chápu, že vám asfalt vadí, mě ostatně vadí taky, ale zajímalo by mne, co by navrhované pravidlo mělo přinést?
Myslím, že by to mohlo mít za následek:

1. Méně závodů, protože pořadatelé by prostě nebyli schopni najít trať bez asfaltu. Zuzce asi dalo dost práce najít jinou trasu, když tu původní úřady zakazaly. To měla závod zrušit?

2. Závody pořád na stejné trati. V dané lokalitě tolik možných tratí nebude, a bez asfaltu bude možností ještě o hodně míň.

3. Trasy po neznačených cestách. Kromě toho, že to je jistě pořadatelsky náročnější, dovedu si představit, že by se lidem nelíbilo, že se mohou ztratit. Těch, kdo zabloudí bude mnohem víc a třeba budou chtít vzdát a nechat se odvézt. Jak tohle zajistit? Nebude si pak někdo stěžovat, že "nebylo to značený a já jsem se v noci ztratil(a) a byl(a) jsem na dně a nikdo pro mně nepřijel, protože jsem nevěděl(a), kde jsem a nebyla tam silnice"?

Věřím tomu, že pořadatelé vědí, že asfalt nemáme rádi, ale někdy to prostě jinak nejde.
Připadá mi to skoro jako pravidlo, že na dogtrekkingu nesmí pršet víc než 4 hodiny denně.

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #11 kdy: Duben 24, 2008, 10:25:06 »
Tak nic, teď koukám, že to nebyl návrh na pravidlo, ale otázka. Zmátlo mě, že jsme v sekci "Pravidla dogtrekkingu".

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #12 kdy: Duben 24, 2008, 10:55:37 »
Počasí neovlivníš, trasu ano. Při vzpomínce na loňské neznačené, neasfaltové, skvělé Krušky jsem letos fakt nadávala hodně.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #13 kdy: Duben 24, 2008, 12:51:43 »
Asfalt mě taky štve a nebaví, ale po bahýnku z Andělské hory jsem se na něj docela těšil ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Asfalt na trati
« Odpověď #14 kdy: Duben 24, 2008, 13:29:32 »
Myslím si, že nejde ani tak o to, udělat nějaká pravidla na asfalt nebo pranýřovat pořadatele, ale spíš o to ujasnit si, co je ještě co do procent (nebo km) asfaltu a hlavních silnic snesitelné a co už ne.
Ale zase na druhou stranu Kruštrek ukázal, že psí botičky nejsou ve výbavě zbytečné, viděla jsem obotičkovaných spoustu psů, kteří do té doby určitě netušili, že takový komfort existuje ;)
« Poslední změna: Duben 24, 2008, 13:32:38 od LenkaB »

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: