Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nábídka pomoci a map pro pořadatele

Autor Téma: Nábídka pomoci a map pro pořadatele  (Přečteno 12706 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Nábídka pomoci a map pro pořadatele
« Odpověď #15 kdy: Leden 18, 2008, 08:57:08 »
Honzo sem s tím...ženský prej neumí číst v mapách, ale budu se o to aspoň pokoušet ;D
a ještě jednou dík za ty mapy cos mi poslal, to je prostě bomba ;D
« Poslední změna: Leden 18, 2008, 08:59:37 od LenkaB »

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Nábídka pomoci a map pro pořadatele
« Odpověď #16 kdy: Leden 18, 2008, 10:42:55 »
Odkaz na orienťácký mapy (skutečně bez www) http://csob.tmapserver.cz - je tam více než 4000 naskenovaných map, které lze vytisknout v použitelné podobě - vždy si najít prostor, vybrat mapu (v pravém panelu) a u ní máte ikonku náhledu - tenhle sken si uložit. Počítejte s tím, že mapy jsou tzv. slepé s minimem textových údajů (ale ta lokalizace Vám umožní si to vecpat do prostoru běžné turistické 50), ale na toulačku nemají konkurenci - ti mapaři se s tím v lese dost ser... protože by jim lidi jinak vynadali ;D. Základní rozdíl v klíči - bílé je průchodný les, čím je to zelenější, tím je to hůř průchodnější (houštiny), šrafy značí podrost. Světle žlutá v lese jsou paseky, tmavší žlutá louky, pole tedy otevřený prostor.

Lenka a Ginni

  • Host
Re: Nábídka pomoci a map pro pořadatele
« Odpověď #17 kdy: Leden 18, 2008, 11:12:31 »
No prosím, tohle mi orienťákem posedlý zbytek rodiny zatajil!!! Já když potřebuju, abych prohrabávala stohy krabic s mapama.Díky!

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Nábídka pomoci a map pro pořadatele
« Odpověď #18 kdy: Leden 18, 2008, 11:33:14 »
Nekřivdi jim  :D , je to novinka a zprovoznění dalo několik let práce. Ale teď je to dost dobrý. Poznámka: stejný prostor má někdy víc verzí, protože se předělával. Někdy ale ta novější mapa nezabírá celý prostor zmapovaný dřív.

Lenka a Ginni

  • Host
Re: Nábídka pomoci a map pro pořadatele
« Odpověď #19 kdy: Leden 18, 2008, 12:10:20 »
Už jsem na to koukala - bezva. A nikomu nekřivdím!!! Ten nejstarší totiž "sedí u zdroje". >:D

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Nábídka pomoci a map pro pořadatele
« Odpověď #20 kdy: Leden 21, 2008, 13:52:13 »
Jo jo, orienťácký mapy jsou fajn, vysoce použitelné při bloudění složitým terénem :) Jenom je škoda, že ty obrázky nejsou v lepší kvalitě, pro tisk to není zrovna ideální ... Když už jsou dány takto k dispozici, tak bych čekal trochu lepší kvalitu, aby se s nimi dalo rozumně pracovat  ::)
BTE nedávno jsem zkoušel jednu použít v PDA pro GPS navigaci, ale po zkalibrování (podle mapy.cz) mi to místy nesedělo o desítky metrů. Tak dál přemýšlím, kde je chyba, a jestli bude možné je nějak použít ...

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Nábídka pomoci a map pro pořadatele
« Odpověď #21 kdy: Leden 31, 2008, 19:25:13 »
Co se týká té kvality stažitelných OB map, je to taky jiné kus od kusu - samozřejmě tam není dána kvalita pro ofsetový tisk, ale co jsem potřeboval, tak jsem si stáhnul v použitelné kvalitě. Občas jde taky o stáří map i tiskovou kvalitu skenovaného originálu - oni některé tisky byly samy o sobě hrozné, teď se to flikuje na laserovkách kvůli tratím a je to někdy pěknej humus.
GPS je kapitola sama pro sebe, třeba někdy někde popovídáme. Je to legrace, když se chceš vejít s přesností do 5m, taháš ještě barometrický výškoměr a přijdeš po dvou hodinách na stejné místo a on se změnil tlak a poloha satelitů (to vadí hlavně, když je pro GPS viditelná jen část oblohy).  :'(

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: