Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Izotermická fólie

Autor Téma: Izotermická fólie  (Přečteno 37587 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #45 kdy: Duben 15, 2008, 07:07:02 »
(135 mm x 205mm) tak tou bych chtěl aby mne někdo zabalil proti umrznutí,no to jen Roman se přikrývá čepicí a folií 13,5x20,5 cm.Výbava se musí odlehčovat....

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #46 kdy: Duben 15, 2008, 08:01:21 »
Ládíku víš prd  :-X co si do toho balí... :D ;)

Offline samíci

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #47 kdy: Duben 15, 2008, 08:27:25 »
Teda Venoušku co mi to děláš, naprskala jsem si rozjezdovou kávu do klávesnice. Jinak pánové měli by jste líp číst - Roman nenabízí izotermickou ale izometrickou, takže hlavní je rovnoměrnost 13,5x20,5  ??? :D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #48 kdy: Duben 15, 2008, 11:47:51 »
Izotetrické folie mohu zajistit a mám jich plno,ale Krušky nejdu takže na Pustevnách 3.5. nebo pak na dalším treku.Jsou za 64,- klasika zlato-stříbro.(135 cm x 205cm)
Kdo by je chtěl tak se mě ozvěte a ja je dovezu na nějakou další akci.

tak "mistr" již rozměry opravil, jen má zas novej druh : Izotetrické folie, ale ta v povinné výbavě néni  :'(   :D ;)
to Alenka : ta by zas měla bejt asi nějaká čtvercová a to mi zas rozměrově neštymuje  ;)

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #49 kdy: Duben 15, 2008, 19:37:57 »
naprskala jsem si rozjezdovou kávu do klávesnice.
a já zas čaj  :D
A+G+J

Offline Lucy+Benji

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
  • The Road goes ever on and on...
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #50 kdy: Duben 16, 2008, 15:34:55 »
ty jo,jsem tu nová,jsem se chtěla dozvědět, co si do těch Krušek mám teda vzít a vy tu prskáte a motáte sem slovník cizích slov. Cosi jako folii jsem tedy za cca 100 korun zakoupila v Rock Pointu, co do ní budu balit, ještě nevím,koneckonců jdu ztaím jen mid, na zkoušku, psiskovi je 14 měsíců, natrénováno moc nemáme, jen pár třicítek...
Lucy a kokr

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #51 kdy: Duben 16, 2008, 15:39:41 »

Offline Lucy+Benji

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
  • The Road goes ever on and on...
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #52 kdy: Duben 16, 2008, 16:12:49 »
to samozřejmě vím a vše,co tam je,dávno mám, jen jsem pátrala,co to je ta folie...pže v lékárně fakt neměli, tak jsem nakoukla sem:-)...a tímto se omlouvám za komickou vložku:-)
« Poslední změna: Duben 16, 2008, 16:15:01 od Lucy+Benji »
Lucy a kokr

Offline Lenik+Azorek

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #53 kdy: Duben 25, 2008, 19:11:10 »
Hoj, tak já se poptávala na folii v lékárně a tam na mě koukali jak na blba, cože to chci  ;D ;D Tak jsem jim to musela nejdřív vysvětlit a i pak koukali divně  O:-) ;D

Nevíte někdo náhodou, jestli např. na Jednookého vlka je na kategorii turistická vycházka nutná povinná výbava jako na LONG? Radši se ptám, abych tu folii fakt začla pořádně schánět ;D protože loni jsme museli mít na MID i spacák a všecko jako na LONG....

Offline Kukačka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 1
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #54 kdy: Duben 25, 2008, 19:39:45 »
Tak izotermická folie mi v batohu nezabere téměř nic a nic neváží, tak proč si ji nevzít i na MID (nikdy nevíš co se ti může stát). Koupila jsem ji v HUDY a mají je i v HUSKY cca 120 Kč (stříbrná/zlatá). V propozicích na Jednookého vlka je jen povinná výbava a neni psáno, zda je jen pro LONG. ???

PS: folie nic nezabírá, pokud ji nechcete po použití znovu složit do toho úhledného čtverečku (nemožné) 8) ;)

Tinalu

  • Host
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #55 kdy: Květen 12, 2010, 11:23:18 »
Ahoj všem, tak jsem objevila, že folie mají taky na internetových lékárnách - cena cca 25 Kč
http://www.lekarna.cz/izotermicka-folie-fixaplast-220x140-stribro-zlato/

Robert Pleskot

  • Host
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #56 kdy: Říjen 09, 2010, 07:17:52 »
Ahoj, izotermická fólie je mírně pokovený plast určený k snížení ztrát tepla vyzařováním a je li dobře zamotána, tak i  odpařováním.
Dobře funguje u lidí, kteří jsou alespoň nouzově izolováni od země. Jinak vedením se do země ztrácí tepla velmi mnoho a výsledný efekt je minimální. Zjednodušeně: v nouzi ujde jako spacák, ale nikdy nenahradí karimatku.

Při větru na otevřeném prostranství je těžké zajistit utěsnění. Klasickou chybou je zamotat člověka jako palačinku a nenechat si dole dost materiálu k založení přes nohy. Pokud čouhají nohy a hlava (ta z části čouhat musí, jinak se udusíte v igelitovém pytli) dojde ke "komínovému efektu" kolem zabaleného speciálně v poloze v sedě protahuje vzduch a je  mu kosa.

Je to dobrý doplněk do batohu, ale nahradí ji i obyčejný igelit. Tím že je extrémně tenká, zabírá před prvním rozložením velmi málo místa. Složit se znovu dá, ale strávíte vytlačováním vzduchu cca pět minut. Srovnatelně s igelitem ji můžete roztrhat a zabalit promoklé fusekle v botách. Vytvoří se obstojný "neopren".

Záchranáři z švédských vrtulníků ji v poslední době začli nahrazovat "bublinkovým igelitem" který má izolaci i proti vedení tepla a považují pokovení za nadbytečné. To je řešení pro někoho, kdo nemá spacák ani karimatku (ty se do vrtulníků neberou). Na trek považuji folii za vhodnou záchrannou alternativu.

ZDRAVÍM PSY I TREKAŘE (moje psisko chodilo na treky samo)

MUDr.Robert Pleskot www.zdrsem.cz Výuka první pomoci zážitkem

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: