Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Izotermická fólie

Autor Téma: Izotermická fólie  (Přečteno 37700 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #15 kdy: Leden 15, 2008, 22:23:02 »
Ahoj všichni,
spacák bych zařadil do kategorie "bivakovací potřeby", fólii mezi "pomůcky první pomoci". Je pravdou, že se dá obvaz nahradit roztrhanou košilí, ale raději bych dal přednost obvazu. Ta fólie neváží ani jako krajíc chleba.
Opravdu je nutné diskutovat o tom, jestli dám do batohu něco, co může pomoci zachránit život?
HaG
PS: I Ty Berto? :-X

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #16 kdy: Leden 16, 2008, 09:07:42 »
Opravdu je nutné diskutovat o tom, jestli dám do batohu něco, co může pomoci zachránit život?
To je teda demagogie jak vysita... Zachranit zivot muze helma, horolezecke lano, GPSka a mnoho dalsich veci. Znamena to, ze to vsechno budeme s sebou tahat?

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #17 kdy: Leden 16, 2008, 10:57:46 »
Omlouvám se za své neuvážené a hloupé výroky a příště se budu věnovat opravdu jen zachraňování princezen a tak podobně, co je mi souzeno.
Hloupý Honza

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #18 kdy: Leden 16, 2008, 11:23:26 »
zachraňování princezen ti jde na jedničku!

LebaHU

  • Host
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #19 kdy: Leden 16, 2008, 13:02:41 »
Demagogie? No prima...
Měla jsem rozepsaný sáhodlouhý příspěvek o tom, že jak vybrané jedince najdu stydnout se zlomenou haxnou v křoví, že je překročím a plivnu na jejich mrtvolu ;D...ale víte co? Smázla jsem to a kašlu na to ;) >:D
Já stará šmatlavá osoba tu lékárničku unesu, vždycky jsem měla s sebou a nosit ji budu ;)
Přeju všem hrdinům a nesmrtelným, aby se jim nikdy nic vážného nestalo a pomoc jste vy ani vaši blízcí nepotřebovali.

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #20 kdy: Leden 16, 2008, 14:00:15 »
Demagogie? No prima...
Měla jsem rozepsaný sáhodlouhý příspěvek ... ale víte co? Smázla jsem to a kašlu na to ;) >:D
Myslím, že mě ta lékárna dva roky také nijak neobtěžovala a ošetřoval jsem POUZE "soupeře" a jejich psy.
Připojuji se k pokašlávání ... a nepřeju nikomu vůbec nic. Jen ať si to užijí podle sebe bez mojí asistence.
otrávenej H.

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #21 kdy: Leden 16, 2008, 14:21:04 »
Napisu nazor a to je najednou nenavisti... Trvam na tom, ze rozsirovat povinnou vybavu o polozky, ktere muzou zachranit zivot, je spatne. Protoze veci, ktere muzou zachranit zivot, je desne moc. Ted je to nejaka folie, co to bude priste? Serum proti zmijimu ustknuti? (to myslim vazne, ze zmiji mam strach) Obvykle s sebou nosim spacak, zdarak, lekarnicku (ale ta nestoji za rec, jsou v ni naplasti na puchejre a ibuprofen, ta mi zivot nezachrani), mobil, boticky pro psa. Proc mam shanet a tahat jeste nejakou folii? Mimochodem, vozis v aute hasici pristroj?

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #22 kdy: Leden 16, 2008, 14:43:01 »
Napisu nazor a to je najednou nenavisti... Trvam na tom, ze rozsirovat povinnou vybavu o polozky, ktere muzou zachranit zivot, je spatne. Protoze veci, ktere muzou zachranit zivot, je desne moc. Ted je to nejaka folie, co to bude priste? Serum proti zmijimu ustknuti? (to myslim vazne, ze zmiji mam strach) Obvykle s sebou nosim spacak, zdarak, lekarnicku (ale ta nestoji za rec, jsou v ni naplasti na puchejre a ibuprofen, ta mi zivot nezachrani), mobil, boticky pro psa. Proc mam shanet a tahat jeste nejakou folii? Mimochodem, vozis v aute hasici pristroj?

Jaká nenávist, odpovědi na tvé náměty jsou ve stejné dikci jak ty tvé náměty...

Jo fakt, kdo bude mít u sebe mobil+gps, nebude muset sebou tahat žádnou další výbavu. Proč taky, až se mu něco stane, promptně si zavolá rychlé hochy záchranáře, však mají být na místě snad za 15minut tak ať se snaží. Určitě to ocení ten, kdo bude někde také urgentní pomoc potřebovat, ale bude muset počkat, jelikož záchranáři budou ošetřovat toho co má jen mobil+gps.

Krom toho tu fólii do výbavy navrhnul profesionální záchranář, takže naše laické debaty nad její užitečností jsou naprosto mimo mísu.

A zase tu je bouře ve sklenici vody, jednou za 8 let se něco přidá, a už jsou tu výkřiky paniky co bude proboha další rok! Kdyby se přidala ta cihla, nebo povinná zatěž 7kg čehokoliv ale kvůli pár gramům zdravotnické fólie za 50kč...

Ale tady jde zřejmě o princip... že...
tombru

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #23 kdy: Leden 16, 2008, 15:07:28 »
1. Oznacil jsem cizi nazor za demagogii, nacez jsem se dockal toho, ze by si snad nekdo s chuti plivnul na maji stydnouci mrtvolu. Srovnatelne?
2. Pisu, ze obvykle nosim spacek atd. (viz vyse). Kde je neco o mobilu+gps?
3. Vozis v aute ten hasicak?

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #24 kdy: Leden 16, 2008, 15:26:56 »
1. Oznacil jsem cizi nazor za demagogii, nacez jsem se dockal toho, ze by si snad nekdo s chuti plivnul na maji stydnouci mrtvolu. Srovnatelne?
2. Pisu, ze obvykle nosim spacek atd. (viz vyse). Kde je neco o mobilu+gps?
3. Vozis v aute ten hasicak?

1. no označit někoho za demagoga může být docela urážející, krom toho jsem si nějak nevšimnul že by na tebe, nebo tvoji mrtvolu někdo plival...

2. právě to obvykle je problém, to je to spoléhání na odhad situace a podmínek, které už spoustu lidí přivedlo do velkých problémů.

3. asi jsem divnej, tak vozím, pravda nevím jestli není prošlej...
tombru

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #25 kdy: Leden 16, 2008, 15:48:48 »
Možno práve kvôli takémuto prístupu, podcenenie prírody a poveternostných podmienok, možno práve kvôli výbave, uhynulo na Mont Blancu minulý rok zopár Nemcov a Rakúšanov. Ale odhliadnuc od Álp, možno práve kvôli tomuto prístupu zahynie v Tatrách každý rok zopár Čechov, Poliakov či Slovákov, proste ľudí. V Tatrách som veľmi často a stačí chodiť s otvorenými očami a je nielen hlúpe, ale až drzé ísť s takou výbavou, s akou tam ľudia chodia. Mnohí by ste boli prekvapení, aké prípady sa stávajú a s čím, resp. s akými "turistami", sa záchranári stretávajú v teréne. Aspoň podľa toho, čo mi spomínal riaditeľ ATE (Air Transport Europe). No a ak už tu boli dávané za príklad Tatry, tak ešte k nim poznámka. Neviem ako je to v Čechách, no u nás sa pekne platí za vrtuľník. Ide to až do stotisícov korún, ktoré potom THS, resp. ATE vymáha od „klientov“, či ich pozostalých. Práve preto je dobré poistiť sa hoc aj na jeden deň ak sa ide na nejakú túru. Vychádza to asi na 20 – 30 korún na deň, podľa poisťovne. Ak tu bolo spomínané, že horská služba je informovaná o preteku, tak možno organizátor berie do úvahy aj možné zranenia a ak to nie je povinné, tak možno dáva poistiť zo štartovného všetkých závodníkov cez jednu poistku. To je jeden pohľad.
Pozrime na pohľad druhý. Pracujem v štátnej správe. Nie je to našťastie môj prípad, no kopec úradníkov veľmi rado vystupuje z moci úradnej už len preto, aby sa zbavili zodpovednosti a zbytočných vecí. Zhodou okolností mám kamaráta na samospráve, ktorý má na starosti, okrem iného, povoľovanie práve takých akcií ako sú treky. Keď som sa s ním bavil o trekoch a o všetkom s tým súvisiacim, jeho stanovisko bolo úplne jednoznačné. Povolil by akciu, ale zodpovednosť je vždy na organizátorovi a nejaký podpis na papieri je absolútne bezpredmetný. Akonáhle niekto niečo organizuje, prechádza na neho aj zodpovednosť. Túto tému uzavrel veľmi jednoducho, byť čo i len jeden prúser, nerešpektovanie poriadku, záchranná akcia či nejaký väčší úraz, už nikdy si žiaden organizátor ani neškrtne s podobnou akciou v území, v ktorom on ako kompetentný, vydáva povolenie na organizovanie akcie. Žiaľ, zákon kolektívnej viny.
Pohľad ďalší. Komukoľvek sa môže stať na trati všeličo, hoci aj na desiatom kilometri v teréne, kde nie je napr. signál, či zlá dostupnosť sanitky a záchranárov. V tomto prípade je jedno, či hovorím o 80-tich alebo 40-tich km. Tak ako sa môže stať niečo mne, tak sa môže stať niečo každému z nás. Je úbohé myslieť si, že je niekto z nás superman a nikdy sa mu nič nestane. Neverím, že by ktokoľvek z trekárov len tak prešiel okolo, ak by mal niekto vyvrtnutý kotník, otvorenú zlomeninu alebo ak by sa pošmykol a zostal by ležať v bezvedomí. Tam by asi fakt lekárnička typu náplasť a ibuprofen nepomohla, no funkčná s nejakým obväzom a fóliou... 5T si dobre pamätáme - poniektorí. A ešte raz na margo, hasiaci prístroj v aute vozím od kedy mám auto a dávam si ho pravidelne kontrolovať a vymieňať náplň. Raz za dva-tri roky ma 100 korún nezabije, no možno tým niekomu raz pomôžem, ak nie na živote, tak na majetku.
Takže nie je to len o tom, aby som lekárničku mal, pretože to odo mňa vyžadujú. Možno, a snáď, to nepoužijem, ale možno sa mi to zíde ani neviem kedy, príp. tým možno pomôžem niekomu inému.
peppo

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #26 kdy: Leden 16, 2008, 16:12:28 »
Ad 1. Mozna jsem vztahovacnej, ale tohle je z prispevku bezprostredne ze tim mym.
Demagogie? No prima... ... vybrané jedince najdu stydnout se zlomenou haxnou v křoví, že je překročím a plivnu na jejich mrtvolu
Krom toho jsem oznacil prispevek za demagogii, ne cloveka za demagoga. Snazim se reagovat na nazory, ne na lidi.

Ad 2. Uznavam, je 'obvykle' je problem. Nicmene je rozdil mezi Podboranama v cervnu a Krusnyma horama v dubnu. Ted si taky uvedomuju, ze jsem to asi spatne formuloval: Povinnou vybavu jsem mel vzdy, ne jen 'obvykle'. Nemyslel jsem jen dogtrekkingy, ale chozeni obecne.

Ad 3. Tak to te obdivuju. Bez ironie. Ja ho nemam, ac uz me kolikrat napadlo, ze bych mel.

OT: Muj nazor je ten, ze by povinna vybava mela obsahovat jen veci pro psa. Ostatni bych nechal na uvaze kazdeho, jsme dospeli svepravni lide. Je ovsem otazka, jestli je to v nasi byrokracii mozne (viz prispevek, ktery me predbehnul)..hmm, asi ne. Pozor, nevyplyva z toho, ze bych sam chodil nalehko.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #27 kdy: Leden 16, 2008, 17:52:45 »
Buráčku...na tvoji mrtvolu 2x :P
Vidíš toho smajla za tou "původní mrtvolou"?
Jó komu není rady...

A hasičák mám...když se ti dýmí z palubky a pod prdelí máš 10 l benzínu a 20 l LPG není to příjemnej pocit :o
« Poslední změna: Leden 16, 2008, 18:12:25 od LenkaB »

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #28 kdy: Leden 16, 2008, 18:08:35 »
Já jsem asi taky divná, hasičák v autě vozím a ani není prošlej, folii s sebou na treky taky nosím už pár let (a nejen na treky, mám ji i v autě ::) ) a ještě s sebou nosím takové to bezva chemické světýlko svítící 8 nebo 12 hodin, které je viditelné na vzdálenost 1,6 km, právě pro případ, že sebou někde seknu a budu čekat, až mě někdo najde...  :-X

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #29 kdy: Leden 16, 2008, 21:38:45 »
Jsem rád, že nejsem sám 8)  Díky.

... hasičák v autě mám,
... lékárnu a fólii v batohu VŽDY i na 10 km se psama v lese za domem
... a od té doby, co jsem na kole cestou z práce (jel jsem tudy mnohokrát!) "havaroval", potrhanou ruku omýval vodou z láhve (nic jiného jsem s sebou neměl) a po další půlhodině jízdy domů sháněl peroxid a kartáč, kterým jsem drápal kamení ze zaschlých cárů z předloktí, přendavám lékárnu i na kolo

Myslím, že nám s lékárnou nejde o to, jak a komu se co stane, ale o to být schopen pomoci. Už třeba jenom tím, že lékárnu dáme do ruky někomu šikovnějšímu.

Díky!

Honza a Grini

PS: Vyhýbal jsem se kličkující cyklistce s walkmanem. Ona mě neviděla a ani neslyšela. Vyhnul jsem se jí dost blbě! :(

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: