Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Izotermická fólie

Autor Téma: Izotermická fólie  (Přečteno 37864 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Izotermická fólie
« kdy: Prosinec 11, 2007, 19:31:01 »
Nevíte někdo, kde sehnat? A za kolik? Tato novinka v povinné výbavě mi zatím doma chybí.... :-X
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 11, 2007, 19:47:41 »
Mají ji všude v Tescu a je i levná (do 50,-)pokud to není tedy aušus jak je u některých výrobků z Tesca zvykem.Většinou je to na jedno použití.Ještě jsem ji nezkoušel.Jinak asi pak ve speciálkách,ale tam bude asi trochu drahší.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 11, 2007, 19:55:04 »
Já ji mám už několik let a pořád drží. Kupovala jsem ji teda přímo v outdorovém obchodě a skutečně byla dražší, ale třeba už se dá sehnat levněji. Nosím ji na každý výlet a trek. To co mám, vypadá jako "alobalový" pytel, člověk do toho zaleze a alobal udržuje teplo. Jediná nevýhoda je, že pokud do toho vlezeš se spacákem, vysráží se vlhkost a spacák je ráno totálně mokrý. Ale pro případ nouze je k nezaplacení.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 11, 2007, 21:37:57 »
Když už se to tady nakouslo, tak trocha osvěty stažené z netu  >:D

Izotermická fólie

Izotermická fólie je jednostranně pokovená fólie s tepelně izolačními vlastnostmi. Slouží k ochraně lidského těla před prochladnutím nebo přehřátím podle toho, je li aktivní plochou obrácena ke zdroji tepla nebo k lidskému tělu.
Její využití je nejen ve zdravotnictví (používají ji složky integrovaného záchranného systému při poskytování první pomoci v terénu nebo při různých krizových situacích), ale i ve sportu, turistice, horolezectví. V těchto případech se používá k ochraně lidského těla zejména před omrznutím nebo před promoknutím, je vhodná pro spaní ve volné přírodě. Lze ji použít též jako nepromokavý obal výstroje, k zachytávání dešťové vody, v nouzi jako signalizační zrcátko nebo reflexní plochu.
Izotermická fólie se používá i k zakrytí předních skel aut v zimě proti námraze nebo naopak v létě proti přehřátí (v létě se použije buď na přední či zadní sklo auta nebo na přikrytí palubní desky automobilu).
Je vysoce účinná i na zakrytí skel oken bytu či domu při extrémně vysokých venkovních teplotách.
Další použití je v kadeřnických a kosmetických salonech.

V některých zemích je izotermická fólie povinnou výbavou autolékárniček, v armádách povinnou výbavou vojenských lékárniček a souprav pro přežití, ve zdravotnictví povinnou výbavou sanitních a hasičských zásahových vozidel.

Izotermická fólie vykazuje vysokou pevnost v tahu v podélném i příčném směru, tedy, i když se jedná o výrobek pro jednorázové použití, při pečlivém složení se dá použít opakovaně.

Izotermické fólie bývá buď v provedení zlato - stříbrná nebo stříbrná.

------------

dá se sehnat v lékárnách, v obchodech s turistickým vybavením a i na netu - cena kolm 60kč
tombru

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 11, 2007, 22:31:03 »
hmm tak nevím jestli jsem ji loni v Kruškách měla obráceně či čo, ale zima mi byla strašná (a to jsem měla dvoukilový spacák!)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 11, 2007, 22:53:52 »
hmm tak nevím jestli jsem ji loni v Kruškách měla obráceně či čo, ale zima mi byla strašná (a to jsem měla dvoukilový spacák!)

No ono to je myšleno spíš na záchranu, když už fakt půjde do tuhého. Na běžné bivakování to moc není. Zkrátka aby člověk přežil, než ho někdo zachrání. Mě celkem zaujala i ta funkce proti přehřátí. Na zahřátí by sice mohl stačit spacák, ale když promokne, tak je na nic a tohle bude fungovat i za mokra, dokud to bude držet pohromadě  :-[

tombru

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 12, 2007, 08:04:13 »
Přesně jak píše Tombru, je to spíš na nouzovou situaci případně se dá rozložit pod karimatku místo igelitu. Na treky s sebou nosím stříbrnou a v autě vozím zmíněnou stříbrno-zlatou. Je fakt, že se musí vždycky pečlivě složit, jinak se zmuchlá do obrovské koule.

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 13, 2007, 07:03:29 »
Poraďte mi, zda alumatka = izotermická folie (mám ji doma), nebo to je pytel? Ten bych si musel opatřit. Doufám že dalším doplňkem povinné výbavy nebude velký igelitový pytel v barvě černé :'(
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 13, 2007, 07:22:13 »
Vojto, folie je buď pytel nebo "velká plachta" aby ses do toho zabalil, to do alumatky těžko. Dá se to sehnat v lékárně, zdrav. potřebách, cena je okolo 40 Kč.
A pytel na mrtvoly někdo nosil na trek místo celty  ;D ;D...akorát mám sklerózu kdo ???

Jinak Martin Červenka slíbil sepsat nějaký povídání ohledně první pomoci, tak vydržte.
« Poslední změna: Prosinec 13, 2007, 07:27:40 od LenkaB »

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 15, 2007, 00:45:01 »
Ahoj,     (po několika dlouhých týdnech odmlky)
   nosím stříbrno-zlatou fólii (velkou plachtu) a už jsem v ní zabalenej taky spal. Bylo to určitě lepší, než holá zem, ale postel je postel. ;-) Kupoval jsem jí před 3 rokama v outdoor  speciálce asi za stovku. Jak už bylo psáno, ta "dvoubarevná" je z jedné strany pro zahřátí a z druhé pro ochlazení. Nepamatuju si, která je na co, ale mám u ní v pytlíčku tahák od výrobce. ;-)
Mějte se krásně,
Honza a Grini
PS: Neběháme, pracujeme, tloustneme. :-X
PS2: Než se prokoušu příspěvkama, tak už budou Krušky. :-D

Molískovic

  • Host
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #10 kdy: Leden 08, 2008, 16:29:45 »
Jo, já ju mám asi dva roky- za 40 z Tesca a pořád drží. Akurát jak se skládá a rozkládá, tak to stříbrný v ohybech už není a je to průhledný. A taky se zapařuje  >:D
LenkaB: ten s izotermickou fólií na mrtvoly se jmenuje tuším Marcel a má vytetovanýho bulíka, víc nevím  ::)

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #11 kdy: Leden 15, 2008, 10:19:51 »
S izoterinckou fólií mám své dobré zkušenosti v krizových situacích. Když jsem před třemi roky spadla z koně a zranila si páteř, tak jsem se nemohla nikam sama dopravit. Samozřejmě že po chvíli jsme začla být promrzlá jak sobí trus. A než přijela záchranka, tak mě policajti zabalili do folie (jen doufám, že to nebyl pytel na mrtvoly  >:D), a fakt to fungovalo. Pak mě stejně v nemocnici museli nejdřív rozmrazit, protože folie nezahřeje, jen zamezí dalším tepelným ztrátám.

Takže já jsem rozhodně pro zařazení folie do povinný výbavy, páč to tenkrát opravdu nebyla sranda a v tý zimě to bylo taktak na hraně.
CassidyTeam

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #12 kdy: Leden 15, 2008, 12:23:57 »
Aho Margito,
já si myslím, že pro dogtrekking je ta fólie zbytečná, protože každý má v báglu spacák, tak když bude hrozit zmrznutí, vleze si do spacáku. Zatím mě nenapadla situace, při které by folie byla lepší. Ale protože váží pár deka, tak ji budu nosit, ale myslím ži ji nepoužiju.
Vojta
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #13 kdy: Leden 15, 2008, 13:42:51 »
Vojto pro dogtrekking (pokud máš pořádný spacák) je možná zbytečná, ale už zbytečná není v případě úrazu...i s "banální" zlomeninou nohy pokud budeš v teple půjdeš do šoku daleko pomaleji...
Mrkni večer na zprávy na Nově...100% tam budou od nějaké havárky odvážet někoho zamotanýho do termofolie. Proč myslíš že to dělají, když by před něho mohli hodit třeba deku?

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Izotermická fólie
« Odpověď #14 kdy: Leden 15, 2008, 14:06:31 »
Aho Margito,
já si myslím, že pro dogtrekking je ta fólie zbytečná, protože každý má v báglu spacák, tak když bude hrozit zmrznutí, vleze si do spacáku. Zatím mě nenapadla situace, při které by folie byla lepší. Ale protože váží pár deka, tak ji budu nosit, ale myslím ži ji nepoužiju.
Vojta

No jak mě to bylo vysvětleno, tak ta správná izotermická fólie se dá použít jak proti podchlazení tak proti přehřátí a to i v případě psa. Také funguje kdy je "mokrá", což spacák asi těžko.

Hlavně je to věc u které odpadají debaty typu jestli a jaký spacák stačí a co kdo s ním, nebo bez něj vydrží...  >:D  >:D  >:D  O:-)  O:-)  O:-)
tombru

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: