Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Botičky

Autor Téma: Botičky  (Přečteno 22768 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Ivoxxl

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Botičky
« kdy: Červenec 12, 2011, 10:40:18 »
Rád bych, kdyby mi někdo doporučil botičky pro pejska. Nevím jestli je rozdíl mezi zimními a letními, nebo taky podle účelu použití. Potřebuji je pro Samojeda na dogtrekking. Díky
www.whitesmoke.webnode.cz

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Botičky
« Odpověď #1 kdy: Červenec 12, 2011, 14:23:08 »
Já používám ty od Hely Levíčkový a naprostá spokojenost, jako jediný haskám nepadaj - www.mushgo.cz
Jsou dva druhy. Používám slabounké látkové za "dvacku"  :D
ManMatí se mi osvědčily jen při zraněních, kdy bylo třeba ránu zakrýt, ale nedalo se v nich chodit, natož běhat, hned čumákům spadly.

Jestli chceš vyzkoušet, napiš , třeba do SZ, adresu, mohla bych ti jedny poslat na vyzkoušení. Samožroutí a haskouní nožka by se nemusela tolik lišit.  ;)

Offline Ivoxxl

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re:Botičky
« Odpověď #2 kdy: Červenec 12, 2011, 14:38:09 »
Díky za další adresu a hlavně doporučení. Botičky si objednám přímo na mushgo. Chápu dobře že se používají (v létě) při namožení tlapky, či nějaké oděrce? Skutečně na léto stačí jen ty látkové, neodejdou na prvním kilometru?

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:Botičky
« Odpověď #3 kdy: Červenec 12, 2011, 21:40:06 »
Ad trvanlivost - samozřejmě záleží, jak moc hafan zabírá a na jakém jdete povrchu. Moje feňule tahá jak blázen a odírá si pravidelně zadní packy, botiček jsem měla spotřebu 3 páry na jeden long (jen zadní packy a byl dost asfaltový) a to je považuji za dost dobré, feňuli nepadají - viz  http://www.eurohusky.com/obchod/potreby-pro-mushing/vystroj-pro-sanove-psy/psi-boticka-robust-i37/
Druhý hafan botičky zatím nepotřeboval.

Offline Ivoxxl

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 14
  • Souhlasu: 0
Re:Botičky
« Odpověď #4 kdy: Červenec 13, 2011, 09:36:02 »
Díky Martino. Zákony fungují dokonale a tak i ten že "Jakékoliv řešení přináší nové problémy"... Odpověděla jsi mi a zároveň dala brouka do hlavy. Jak poznáš, že pejsek botičky potřebuje? Možná se ptám hloupě, ale napadlo mě to když si psala že fenka spotřebovala troje a pes je nepotřeboval... Není to tím, že jako ženská se bez bot prostě neobejde?   :D

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Botičky
« Odpověď #5 kdy: Červenec 13, 2011, 13:20:25 »
Já jim je teda preventivně nenasazuju. Botičky vnímají jako velkou prudu, takže opravdu jen když jsou oděrky, puchýře nebo hooodně moc hnusnýho horkýho asfaltu. Ale co si pamatuju, tak jsem je opravdu použila jen jednou, když si pes při přelízaní čehosi poranil polštářek. Loni na Stezce jsem jich dávala pár jedněm vlčákům, co se odřeli na asfaltu. Většinou to pes za trek nepoužije, ale je to sichr - kdyby problém, tak na dojití je to dobrý. Ne, že je psu navlíkneš na startu a dojdeš s tím do cíle  ;D
Botičky pravidelně používám spíš na sněhu, bo mám feńuli, co si pravidelně o sníh odírá vršek tlapek.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:Botičky
« Odpověď #6 kdy: Červenec 13, 2011, 18:17:38 »
Na letošní Osoblaze jsem si vyčítala že jsem je na tom asfaltu nedala dřív, ale je fakt že to by v nich musel ťapat skoro celý trek. V okamžiku kdy už packy bolí je pozdě. Prostě kombinace vedro+hodně asfaltu = botičky HNED. Použiju je tak jednou do roka...

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:Botičky
« Odpověď #7 kdy: Červenec 13, 2011, 20:49:41 »
Poprvé jsem fence packy nehlídala a došla mi s odrbanýma packama do krve a s dvěma pěknýma puchýřema (doufala jsem, že kdyby ji něco bolelo, začne nadlehčovat, ale nic a pak jsem se nestačila divit - nekamenujte mne) - ona je útulková a absolutně nedává najevo, že jí něco bolí, pořád tahne jak na sprintu, zadníma packama vysloveně škrtá při každém záběru o cestu.
Teď si dávám pozor a packy jí kontroluju při každé zastávce, tj když míjíme vodu k napití, když se přezouvám - raději častěji. Po zkušenostech je už dávám na asfalt automaticky preventivně hned (krom pouhého proběhnutí vesnicí apod), ale opravdu druhého psa se stejným "záběrem" neznám - tahí tak, že jí i na asfaltu odletuje drobný písek od zadních pacek a s jejím naturelem nemůže jít 60km z longu u nohy (a já zas nezvládám 90km poklusem), tak to řeším botičkama. Ty ROBUST od Pfeifrů (viz odkaz výše) jsou super, ale vzhledem k naší spotřebě jsem jí pořídila Ruffwear - viz http://www.dogoutdoor.cz/13-boticky-bark-n-boots-grip-trex-4ks.html ). Je to ale asi extrém, pro druhého hafana mám prostě s sebou typ ROBUST a během asfaltu nebo na štěrkových cestách zběžně kontroluju, jestli má packy v pohodě, tj bez začínajících odřenin nebo otlaků, puchýřků.
Snad to pomohlo, já se holt učila tou bolavou cestou  :(

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Botičky
« Odpověď #8 kdy: Červenec 14, 2011, 09:47:45 »
jj, to je ono. Kdyby naši tahali na DT jako ve spřežení, asi by ty boty taky museli dostat. Nicméně - na DT (pokud je beru po jednom) chodí kulturně na napjatou šńůru a táhnou opravdu jen když řeknu, takže jsme nohy do krve od tahu nikdy neodřeli - kdyby táhli jak jsou zvyklí ze saní, tak bych jako první přišla o nohy já ... ;)

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:Botičky
« Odpověď #9 kdy: Červenec 14, 2011, 20:24:31 »
... kdyby táhli jak jsou zvyklí ze saní, tak bych jako první přišla o nohy já ... ;)
a jak myslíš, že vypadají moje nohy když beru i feňuli  :-X

Offline Mawenzi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 97
  • Souhlasu: 0
Re:Botičky
« Odpověď #10 kdy: Duben 23, 2012, 19:20:08 »
jak poznat správnou velikost botičky? na šířku si to dokážu představit, ale co délka? koupila jsem dneska jednu manmat ale zdá se mě, že to zapínání má tak akorát přes kloub, navíc se mi s tím docela blbě manipulovalo. Přemýšlím, že bych zkusila tyhle http://www.eurohusky.com/obchod/potreby-pro-mushing/vystroj-pro-sanove-psy/psi-boticka-robust-i37/ ty se mě líbí...

no a druhá věc - psisko naznalo, že okamitě po nasazení je sundá nejlépe za štítek z obchodu, kterej tam musí zůstat, aby mi je zítra vzali zpátky:D a to co předváděla potom vypadalo spíš jako tanec domorodého indiánského kmene. Jak to děláte, aby vám v tom chodili?

Offline Johule

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 55
  • Souhlasu: 1
Re:Botičky
« Odpověď #11 kdy: Duben 23, 2012, 19:27:11 »
S velikostí nevím, máme manmaťácký...jako nedrží zrovna ideálně, postupně mu padají...ale neměla jsem moc možností srovnávat.
Mýmu příšerákovi se botičky "na zkoušku" taky ani trochu nelíbily, chodil šíleně. Ale na treku, když už byly potřeba a on byl už celkem unavenej, tak neměl sílu řešit a prostě šel i s nimi- tím si na ně zvyknul a když jsem mu je pak musela dávat při zranění, už je docela snášel. Ale nesměla jsem ho nechat se jim začín věnovat, prostě se nasadili a rovnou se vyrazilo takovým lehce svižnějším tempem, aby musel jít a ne vymýšlet kraviny:)

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:Botičky
« Odpověď #12 kdy: Duben 23, 2012, 19:36:27 »
My mame s botickami problem, pes radsej trepne na zem nez by v nich chodil.
Ako nahradne riesenie u nas funguju detske ponozky :)

Offline Mawenzi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 97
  • Souhlasu: 0
Re:Botičky
« Odpověď #13 kdy: Duben 23, 2012, 19:38:52 »
a velikost jak? muze byt boticka trosku vetsi? nebo radsi presne na miru? ono objednavat z netu zajice v pytli v tomhle pripade... a jako nouzovka detske ponozticky:)

Offline jitro

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 1
Re:Botičky
« Odpověď #14 kdy: Duben 23, 2012, 21:08:04 »
Mám botičky z eurohusky, změřila jsem tlapku jak to tam mají napsané a sedí výborně, nepadá. Narozdíl od botiček trixie, které jsme zkoušeli v obchodě a stejně sklouzávají. Po prvním nasazení jsme šli nebo rovnou klusali, aby pes nestíhal řešit (zpočátku klusal s "postiženou" tlapou vysoko ve vzduchu). Zvykl si po pár dnech, kdy musel mít botičku na každou procházku. Botičky nesundává a kdyby chtěl, stačí dát vědět, že ho vidim.
Eliška a Ron

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: