Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kolobka

Autor Téma: Kolobka  (Přečteno 21070 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolobka
« Odpověď #30 kdy: Květen 19, 2009, 22:36:09 »
Jinak doporučuji "instruktážní videa" na http://metuje.mushing.cz/mc/galerie/video-archiv.html
Bono a Hradec.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: Kolobka
« Odpověď #31 kdy: Květen 19, 2009, 22:40:07 »
tak to bude tím :-) já mám poděděné kolo (bože taky bych mohla jednou podědit něco normálního) a nedosáhnu nohama na zem. takže padám když seskakuju poměrně pravidelně. Představa jak mě na tomhle vozítku někam vleče boxeří vyšinutec mi nahání hrůzu.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolobka
« Odpověď #32 kdy: Květen 19, 2009, 22:41:10 »
No...zas "profíci" jezdí se psem i v klipsnách >:D
Ale to už je na mě kategorie "mladý nadějný sebevrah" :-X

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Kolobka
« Odpověď #33 kdy: Květen 20, 2009, 06:39:23 »
Taky jezdim se psem na kole, většinou ho mam připlého k sedáku. Mam štangli  8) a sedačku tak vysoko, že stěží došlápnu na šlapky. Jednou jsme jeli v plé rychlosti po lesní cestičce a za zatáčkou byl přes cestu strom který tam denpředem nebyl. Psa jsem zastavila povelem když už se chystal skočit a já brzdila jak o život (funguje mi jenom přední brzda  O:-)) A v poho. Jenom jsme povely měli naučený ze země a to striktně:vlevo, pravo, a nejdůležitější "stuj"! No a při samotný jízdě jsem mu párkrát ošmirglovala ocásek kolem, to když chtěl zastavit a začuchat se, nebo se otočit. Jo a bacha na nenadálé venčení se psa - rozhejbou se mu střeva, to jsme se málem vysekali.  :-[

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Kolobka
« Odpověď #34 kdy: Květen 20, 2009, 08:45:09 »
Jinak doporučuji "instruktážní videa" na http://metuje.mushing.cz/mc/galerie/video-archiv.html
Bono a Hradec.
Tak jsem si to chtěla pustit a a a ... pustila se mi jenom písnička, video mi nejde :'(

K tomu servávání. Já taky jezdila s boxerem na kole, taky mě sem tam vláčel, ale hubu jsem si nabila jenom párkrát a jenom mou vlastní vinou (když jsem to napálila do pařezu a tak :-X) a nebo když na psa vyběhnul bezprizorní vořech (ve snaze nás oba zakousnout), to se mi stává často, ale i paničkovraždě, včetně vořechovraždy, se dá zabránit ;D

A jak to tak čtu, ta koloběžka mě začíná lákat ::) Kolik vlastně stojí ta kolobrnda?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolobka
« Odpověď #35 kdy: Květen 20, 2009, 08:49:40 »
[A jak to tak čtu, ta koloběžka mě začíná lákat ::) Kolik vlastně stojí ta kolobrnda?

Použitelná nová od cca 6-7 tis. vejš. (levný nebrat, nevydrží jízdu v terénu!), ale občas se dá narazit na levnější ojetinu.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Kolobka
« Odpověď #36 kdy: Květen 20, 2009, 08:53:42 »
Aha, díky!

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: Kolobka
« Odpověď #37 kdy: Květen 20, 2009, 10:13:59 »
Tak já jsem ta videa viděla. A pak že prej je skákání s padákem adrenalinovej sport :-) a ještě jednou se zeptám, mám toho mulisáka učit tahat tak, že mu přivážu něco za postroj? Někde jsem to tu četla, ale nevím jestli netažnýho psa a ještě ke všemu už ne úplně nejmladšího, to mám učit zrovna takhle. Nebo  ho mám prostě přivázat ke kolobrndě a děj se vůle páně?

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Kolobka
« Odpověď #38 kdy: Květen 20, 2009, 10:49:07 »
Určitě bych základní povely naučila zezemě a aby se naučil chodit před tebou, to taky ze země.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolobka
« Odpověď #39 kdy: Květen 20, 2009, 17:28:39 »
Tak já jsem ta videa viděla. A pak že prej je skákání s padákem adrenalinovej sport :-) a ještě jednou se zeptám, mám toho mulisáka učit tahat tak, že mu přivážu něco za postroj? Někde jsem to tu četla, ale nevím jestli netažnýho psa a ještě ke všemu už ne úplně nejmladšího, to mám učit zrovna takhle. Nebo  ho mám prostě přivázat ke kolobrndě a děj se vůle páně?

Tak to ti moc neporadím, moje zvěř tahá tak nějak sama od sebe, takže jdou rovnou ke kolu. Ale asi bude platit, že při vycházce vždy na pár set metrů navlečeš postroj, něco připřáhneš a budeš ho učit, že za ním něco jede a musí se opřít do postroje aby to jelo, že nemá nikde čuchat, čůrat a dělat kraviny, páč je to smrtelně vážná práce. Pokud toto pochopí máš vyhráno a můžeš směle na kolobku. Psa bude práce v postroji i víc bavit, pokud se bude moct rozběhnout rychleji s kolem nebo brndou a bude mít i tendence dělat míň ptákovin, protože je nestihne vymyslet. Zatáčet a zastavovat ho naučíš tak nějak za pochodu...prostě ho donaviguješ do správného směru a k tomu povel, totéž pro zastavení...stooop a brzdíš. Boxík je chytrej pes, pochopí to rychle.
Pokud je pes ne až tak zcela psychicky OK, asi bych párkrát vzala kolobku s sebou na procházku jenom tak, aby si to prohlídnul, a zjistil že to není nic nebezpečnýho. Takhle jsem vodila 14 dní kolo na procházku jak jojo s jednou malamutkou...přišla k nám už skoro dospělá a od předchozích majitelů znala jenom řetěz a dvorek, tak se kola bála, bylo potřeba ji ujistit, že s tou divnou věcí je strašná legrace a když beru kolo, bude se konat vycházka. Pak byl ovšem problém vyplížit se s kolem do práce, páč Akka si vzala do hlavy, že tahat kolo je její svaté právo a povinnost a bourala ploty abych ji nezapomněla doma.
« Poslední změna: Květen 20, 2009, 17:34:39 od LenkaB »

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Kolobka
« Odpověď #40 kdy: Květen 20, 2009, 18:33:17 »
Jinak doporučuji "instruktážní videa" na Bono a Hradec.
- to sou strasny kocary ve kterejch se ti sebevrazi vozej :o
nektery vypadaj, ze jim ty kolecka MUSI v nejblizsi chvili upadnout ;)
a trojkolka? no snad jeste horsi...

na puceny kolobezce + 2 se mel moznost se svez - no pro mne jako musherskyho panice - dost odvaz:
psi vyrazili jako blazni, adrenalin vystrik do krve, stazeny pulky ze by prestip drat...
jaxe to rojelo bylo to fajn
po 1/2km sem se vratil zadejchanej, jako bych to sam bezel ;D
DOPORUCUJU!!!

na kole +1 mi to prijde bezpecnejsi
jen nak vlastne nevim proc? ze by proto, ze uz to mame nacviceny?
no az Kuze dospeje, tak mozna bude +2 - ale pssssst
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: Kolobka
« Odpověď #41 kdy: Květen 21, 2009, 10:38:53 »
Ahoj, narazil jsem na levnou kolobku (3190,-) která by myslím pro jízdu se psem vyhovovala. Jestli ji někdo máte, dejte reference zde.
http://www.worker.cz/1399/kolobezka-worker-torro
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Kolobka
« Odpověď #42 kdy: Květen 21, 2009, 11:38:22 »
citace: Koloběžka je vhodná na rovný povrch tak i do mírného terénu.
  :'( Jinak ty obyčejný ráfkový brzdy máš za dvě jízdy (s makáčem)
pryč... ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolobka
« Odpověď #43 kdy: Květen 21, 2009, 16:09:59 »
A taky ráfky, výplet, náboje... asi kvalita nic moc, aby se dostal na tu cenu.
Brzdy i vydrží...měníme špalky tak 2x ročně...momentálně jezdí Andula s dvojkou (Vikina + Yetti) a brzdí tedy velmi, páč se bojí.

Levná kolobka po tréningu s 1 malamutem může dopadnout i takhle

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Kolobka
« Odpověď #44 kdy: Květen 21, 2009, 16:48:57 »
Lenko, to je ale hrůza, myslim ze takova obrazky by se mely uverejnovat az po 22.hod vecerni :o

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: