Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak trenovat na dogtreking

Autor Téma: Jak trenovat na dogtreking  (Přečteno 23315 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kristyna a spol.

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Jak trenovat na dogtreking
« kdy: Červen 18, 2010, 12:01:07 »
Chtela bych se zeptat, kolik musi mit pes nachozene pred prvnim dogtrekingem. Mam jen maleho jezevcika a v srpnu mu bude rok. rada bych se na podzim zucastnila kratsi trasy dogtrekungu, ale zda se mi, ze pro toho mrnouse to bude prilis.... jsme sice kazdy den v lese, ale to urcite nenabeha vic jak 6, mozna 8 km. Mela bych zacit chodit jeste na delsi prochazky a vylety? :D

Dik za radu

Offline viktor

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #1 kdy: Červen 18, 2010, 13:47:13 »
Ahoj, já mám australské ovčáky, takže nemůžu mluvit za jezevčíky. DT chodí psi všech ras a většinou mají problémy (pokud nějaké přijdou) psovodi, než naši čtyřnozí kamarádi.... Takže pokud chodíš každý den + třeba o víkendu nějakou delší vycházku (cca 10-20km)... není podle mého nutný nějaký "speciální" trénink a vůbec bych se toho nebál.... :-) a zvlášť pokud chceš napřed vyzkoušet kratší trať - pak už sama uvidíš... :-))

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #2 kdy: Červen 18, 2010, 14:41:43 »
MID musí ujít každý pes, který je normálně venčený a nemá zdravotní potíže (tzn. ne že 3x denně obejde panelák, ale je denně veknu minimálně 2 hodiny + víkendy). Popravdě, většině psů tohle stačí i na longy.

Offline Máca s holkama

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 80
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #3 kdy: Červen 18, 2010, 21:42:41 »
Zatím chodíme jen MIDy a moje čubiny (čínský chocholatý pes a border kolie) to ušly vždycky. Jen já mám pocit, že posledních 10 km není o fyzičce, ale o psychice :-D

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #4 kdy: Červen 18, 2010, 22:04:59 »
Bože já chci mít psy, co neujdou 40km :-) ty moji kreténi je uběhnou a jediná skvrna v týmu jsem já :-) Já umírám už po 20 :-)

Offline Máca s holkama

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 80
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #5 kdy: Červen 18, 2010, 22:08:12 »
Má 14 měsíční border kolie má v hlavě nastaveno, že v postrojí chodíme pouze běhat, takže jí na Krušnohoru docela trvalo než jí došlo, že opravdu těch 45 km nepoběžím. Tak se šlo alespoň svižným tempem. Taky trošku magor :-)

Offline Kristyna a spol.

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #6 kdy: Červen 21, 2010, 08:40:56 »
Dik za info! Budeme ted pres leto chodit na trochu delsi prochazky a uvidim, kolik toho ujde.... Ma teprve 10 mesicu a v lese ani nikam moc neodbiha, spis se me drzi u nohy a kdyz chci jit rochu delsi trasu, tak na me zira, jak tele a vubec nechape, proc uz nejdeme k autu a nejedeme domu  ;D Bud na to jeste prijde nebo je mozna az prilis klidna (tim nemyslim, ze by prochazky vubec nepotrebovala - nekdy si je i uziva, ale neni tak prastene natesena jako jini psi). Proto se mi tech 50 km zda prilis a mam strach abych ji nestrhla.... Muzu ji tim nejak ublizit, treba pater nebo klouby???

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #7 kdy: Červen 22, 2010, 01:27:14 »
já jsem teda dogtrekař začátečník,takže nevím, jestli ti dám správnou odpověď, ale já bych se asi u deseti měsíčního psa a ještě ke všemu prcka na takhle dlouhé trasy vykašlala. Obzvlášť jestli nemá potřebu hnát se ku předu, chodila bych tolik, kolik jí bude bavit, ať jí chození neznechutíš. Co se týče páteře a kloubů, poraď se s vetem. Já bych se bála jestli takhle malému prckovy budou stačit energetické zásoby. Našeho skřítka, máme krysaříka, neberu na delší procházky než 20km, a to stejně často končí v klokance. To teda oddělává páteř mně :-), na druhou stranu jezevčík a krysařík, je přeci jen rozdíl.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #8 kdy: Červen 22, 2010, 08:23:16 »
Dik za info! Budeme ted pres leto chodit na trochu delsi prochazky a uvidim, kolik toho ujde.... Ma teprve 10 mesicu a v lese ani nikam moc neodbiha, spis se me drzi u nohy a kdyz chci jit rochu delsi trasu, tak na me zira, jak tele a vubec nechape, proc uz nejdeme k autu a nejedeme domu  ;D Bud na to jeste prijde nebo je mozna az prilis klidna (tim nemyslim, ze by prochazky vubec nepotrebovala - nekdy si je i uziva, ale neni tak prastene natesena jako jini psi). Proto se mi tech 50 km zda prilis a mam strach abych ji nestrhla.... Muzu ji tim nejak ublizit, treba pater nebo klouby???
No já nevím, krom veder 40 ve stínu si nedovedu představit, že by mi pes nechtěl na procházku nebo z ní chtěl domů, zvlášť když se jedná o v podstatě neunavitelný desetiměsíční torpédo (teda krom situace, že dcera doma začne chystat krmení, to ti zmeťouři slyší i 10 km od baráku ;D)
A nemluvím teď jenom o mamutech a spol., týká se to i trpasličí pudlice mojí máti.
Možná bych napřed zauvažovala PROČ nechce chodit, může ji něco po delší procházce bolet.
Jinak zdravému 10 měsíčnímu psovi nemůže procházka na volno po lese ublížit ať je dlouhá jak chce.

Erája1

  • Host
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #9 kdy: Červen 22, 2010, 12:51:58 »
Napadá mě štítka - hypothyreoza.

Offline Kristyna a spol.

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #10 kdy: Červen 22, 2010, 15:21:02 »
Vcera jsem s vetem mluvila a ten mi rekl, ze ted uz by nemel byt problem 10 km a po castech zvysovat prochazky az se dostaneme treba behem leta na 30 km. Taky se muze stat, ze se dostanem na 20 a vic uz to nepujde... vyzkousim a uvidim.
Nemyslim, ze by ji po prochazce neco bolelo, energie ma dost a doma radi jak silena. Premyslela jsem, jestli nezmenit trasu, ze ji to treba nudi, ale vzhledem k tomu, ze je dost bazliva, tak mozna jen nema rada nove veci a kdyz prochazku natahuju a zkousim neco noveho, tak dostane strach z neznameho a vlece se za mnou.
Protoze kdyz se blizime k autu, tak uz zase vali jak splasena a u auta na me vesele vrti ocasem...
Kazdopadne na to musim postupne, abych ji to neznechutila a pres leto se ukaze, kolik je schopna toho nachodit :-)

Maggie

  • Host
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 09, 2010, 08:36:37 »
Ahoj mám 4letou fenku labradora, která je dost aktivní a já s ní chci začít porovozovat dogtreking. Chtěla jsem se zeptat, jak s ní mám trénovat,aby mi třeba nezkolabovala. Ujde 20-30km denně, ovšem bojím se, abych ji nepřetěžovala :) Děkuji za radu ;)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 09, 2010, 12:00:20 »
Neboj, nezkolabuje, prostě přijeď a uvidíš, to spíš zkolabuješ ty  ;) V nejhorším případě to někde zabalíš, na dogtreky se netrénuje na dogtreky se jezdí  :)

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 09, 2010, 15:35:01 »
Musím se přidat, jestli chodí 20km denně, rozhodně na treku nebude problém na jejím konci vodítka  ;)

Offline TomM

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Souhlasu: 4
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 09, 2010, 21:05:59 »
Kurec palec, kde berete tolik času???  :o ...20-30 km denně t.j. 4-6 hodin rychlé chůze?

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: