Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak trenovat na dogtreking

Autor Téma: Jak trenovat na dogtreking  (Přečteno 23373 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 09, 2010, 22:52:23 »
Ahoj mám 4letou fenku labradora, která je dost aktivní a já s ní chci začít porovozovat dogtreking. Chtěla jsem se zeptat, jak s ní mám trénovat,aby mi třeba nezkolabovala. Ujde 20-30km denně, ovšem bojím se, abych ji nepřetěžovala :) Děkuji za radu ;)
Postupně prodlužovat délku, a pokud ji dobře znáš, poznáš, kdy je už unavená, kdy ji ještě přemluvíš a kdy je zbytečné ji přemlouvat, kdy začne polehávat, jestli ji nedostaneš z vody, ze stínu apod...případně mít s sebou míček, aport pro rozptýlení. Retrívři mají měkčí drápky, jsou těžší - počítat s tím, nejlepší atletická postava, bez nadváhy :) 
Po treku našim obvykle spíš chybí spánek než že by byli unavení.
   *   www.probarf.cz

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 09, 2010, 22:57:36 »
Kurec palec, kde berete tolik času???  :o ...20-30 km denně t.j. 4-6 hodin rychlé chůze?

Jezdi to na kole a ušetříš čas  ;D
   *   www.probarf.cz

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 10, 2010, 10:34:52 »
Ahoj mám 4letou fenku labradora, která je dost aktivní a já s ní chci začít porovozovat dogtreking. Chtěla jsem se zeptat, jak s ní mám trénovat,aby mi třeba nezkolabovala. Ujde 20-30km denně, ovšem bojím se, abych ji nepřetěžovala :) Děkuji za radu ;)
mám 6 letého zlatého retrívra, chodili jsme teď čtvrtou sezonu, podle mne stačí běžné psí hodinové proběhnutí denně a 20-30 km výlet jednou za týden - daleko důležitější je podle mne hlídat teplo a dostatek vody - pití nestačí - pokud je teplo potřebuje co 3 km celej namočit, platí od cca 18 stupňů ve stínu výš. Stalo se mi 2x při teplých trecích že jsem ho přetáhl (beru jako samozřejmé, že pokud měl snahu si lehat, že jsem ho nikam nehnal), nejhorší je že ten pes to dojde ale pak se dlouho vzpamatovává pokud se vůbec do konce sezony vzpamatuje - rertívři jsou v letních měsících náchylní na kožní infekce. Pomohlo nám také, že jsme pravidelné roční očkování přesunuli z konce srpna na začátek března.
Snažím se aby na treku netahal nebo jen minimálně - kvůli máchání nechodíme na postroji (zkusili jsme, ale protože byl za trek třeba 15x ve vodě, měl pod popruhy zapařenou kůži), tahání ne kvůli únavě. Vybíráme chladnější treky nebo tam kde je dost vody, za vedra si beru nebo sháním jiného psa na půjčení, kterému teplo nevadí jako retrívrovi. Po letošních zkušenostech mi připadá že pes je daleko míň unavený když se trek dá vcelku bez bivaku, vysloveně miluje chození v noci. Čím hnusnější počasí, tím pro něj líp - retrívří počasí je okolo 5 stupňů, bláto, mlha  ;) Letošek jsme trošku poučeni z předchozích chyb zvládli ve velmi dobrém pejskově zdravotním stavu, dokonce mu zarostly a zmizely otlaky na kloubech. Dali jsme spolu letos 7 longů.  :)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 10, 2010, 11:50:23 »
Pokud dáváte 20-30km denně, tak nebudete mít nejmenší problém, naopak, tipoval bych vás na přední místa.Takovéto treninky má hodně málo dogtrekařů, já teda určitě ne.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 10, 2010, 14:30:38 »
... Po letošních zkušenostech mi připadá že pes je daleko míň unavený když se trek dá vcelku bez bivaku, vysloveně miluje chození v noci...
Mohu jen potvrdit :) Dospěla jsem k závěru, že u psa nejde ani tak o to, jak dlouhý je trek, ale jak dlouho bude na trati (viz ten chybějící spánek). Taky raději chodíme v noci, je chladněji pro pejska a paničce se lépe dýchá  8)
   *   www.probarf.cz

P&A

  • Host
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 22, 2010, 00:29:09 »
No to nám se taky chodí lépe v noci, ale únava většinou převládne a jde se spát :-)

Rencici

  • Host
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #21 kdy: Leden 31, 2011, 04:30:16 »
Dobry den,mam nyni 9mesicniho tervika a chteli bychom zkusit srpnovy trek Stezkou vlka. Myslite,ze nebude mit v lete problem,kdyz je to dlouhostrste plemeno,bude mlady a bude to nas 1.trek?Denne nyni nachodime tak 5km,o vikendech i 10km,ale vic si zatim netroufam,kvuli kloubum. Ikdyz je mi jasne,ze vetsi problemy budu mit asi ja:-)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #22 kdy: Leden 31, 2011, 07:41:06 »
Já myslím, že devítiměsíční štěně psa normální velikosti a tělesných parametrů (což tervík je) zvládne daleko víc než 5-10 km (pochopitelně na volno a řídit se tempem psa, netahat). Aby byly klouby v pořádku pes potřebuje SVALY a ty jinak než pohybem nezíská.
Na konci prázdnin v Jeseníkách většinou potkáváme první sněhové vločky, takže nějaké extrémní vedro nehrozí. (pokud jo, dáš přes poledne pauzu a doženete to pochodem v noci)

Offline peroub

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #23 kdy: Leden 31, 2011, 12:58:09 »
no my se byly minulý víkend projít s naším beaglem, se kterým bych chtěla zkusit DT ve Frenštátě a okolí (dali j sme jen něco kolem 20km, ale bylo celkem vlezlé počasí, mlha a taky jsme vyrazili pozdě)..my přišli totál promrzlí, uťapuškaní a Aima jako by obešla panelák...nejprve zkusíme asi kratší tratě, bo nemám strach o ni jako spíše o sebe,, jelikož můj orientační smysl je POD bodem nula..:-)
P+A

Offline Tereza

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 1
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #24 kdy: Leden 31, 2011, 13:41:08 »
No já na svůj první trek vůbec netrénovala, byli jsme dvakrát nebo třikrát na delším výletě a to bylo vše. Mám ohaře a lítá mi věčně na volno, ale teď už tahat umí. Tehdy mu byly dva roky a tahat se teprve učil. Můžu říct, že jsem nedošla, chybělo mi 10 km, ale teď mě kratší tratě odrovnají daleko víc než ty dlouhé. Ty nohy si asi zvyknou  ;D Podle mě je to hlavně o odhodlání. Samozřejmě pokud jste oba zdraví. :)

Offline peroub

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #25 kdy: Leden 31, 2011, 13:46:55 »
no zdraví jako tak snad jooo  :D nevím, no na jednu stranu z toho mám i respekt, ale myslím ze by to me i aimakovi prospelo  :) tak budu muset sehnat odvahu a az bude nejaka akce pobliz olomouce, nebo uh hradiste a tady na ty strane tak to odzkousime..
P+A

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #26 kdy: Leden 31, 2011, 19:27:24 »
Bíglíci jsou nezničitelní!  >:D Aspoň ti, co znám...

Offline peroub

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #27 kdy: Únor 02, 2011, 15:26:12 »
jj naprosto souhlasim...neunavni.... ;)
P+A

Andrea

  • Host
Re:Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #28 kdy: Září 08, 2012, 18:36:40 »
Dobrý den.
Chtela bych se zeptat jestli Border kolie ujde 50km??Je strasnej blazen sli jsme 12km pak plavala asi 1hodinu v rybníku a pak jeste porad chtela hazet aport!! Je blazen!! :) Myslíte ze to ujde?? (ubehne)??
Děkuji mockrat za radu :)))

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re:Jak trenovat na dogtreking
« Odpověď #29 kdy: Září 08, 2012, 18:44:47 »
Bordera ti v pohodě ujde i tu stovku v kuse a ještě pořád bude chtít házet aporty.  ^-^ Několik borderek už se na bedně v DT mihlo.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: