Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu

Autor Téma: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu  (Přečteno 23977 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Nordová

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #30 kdy: Duben 14, 2010, 22:23:34 »
Myslela jsem to vzhledem k pravidlům kempu. Pokud je tam napsáno, že pes má být na vodítku, tak má být na vodítku prostě KAŽDÝ pes, ať ovladatelný či neovladatelný.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #31 kdy: Duben 14, 2010, 23:56:21 »
Jelikož chodím treky krátce, tolik toho na nich nezažila, nebudu (spíš nejsem tolik kompetentní) nějak prosazovat svůj názor. Spíše tedy pár poznatků :) 1) myslím, že když člověk jede na podobnou akci, musí tak trochu počítat s tím, že se nevyspí úplně do růžova. Je pravda, že pokud by se akce konala v blízkosti lidských obydlí, byl by to problém, ale na trecích které jsem absolvovala byl kemp vždy tak nějak stranou. Můj pes též štěká (ostatně jako většina psů), ale "jen" když někdo projde kolem. Proto  je-li to možné, stan si stavím stranou, většinou to žel nejde. Hluboká omluva tedy, jestli někoho můj pes probudil. 2) S volně pobíhajícím psem, který by byl nějak problémový jsem se zatím nesetkala a myslím, že by si rozmyslel, zda bude riskovat k těm mým chodit. Tudíš mně osobně nevadí, ale jsou jistě důkazem IQ jejich majitelů, kteří i přes v propozicích uvedený zákaz je v kempu pouští. 3) tady naprosto souhlasím, i když jsem neviděla psa tančícího po ubruse, myslím, že docela stačí cedule na dveřích. Pokud má člověk pocit, že je jeho pes výjimka (např. je mu zima), je opravdu slušnost dovolit se obsluhy. 4) nezažila jsem 5) Třeba to majitele nenapadlo, tak co ho požádat, aby si psa uvázal jinam? 6) Souhlas. V chatě jsem spala jen na Fryštáku a měla přes postel svoji deku (ještě že tak:D Celkově si myslím, že na trecích se člověk setká s lepší, přátelštější i ohleduplnější partou lidí, než na jiných kynologických akcích. Opět pouze má zkušennost - třeba závody agility. Tam psi běhaj na volno běžně a největší chuťovka jsou háravky přímo u parkuru... Či poznámky typu co tu jako dělá ten vořech, beztak má blechy... Tady se setkávám s lidmi "strašně dokonalými", či dokonce zlomyslnými. Připadá mi, že se odtud pomalu vytrácí etika a důvod, proč s tímto sportem lidi začínali... Světlé lidské výjimky a radost psů z agility mne u tohoto sportu zatím stále drží. Proto velké dík vám, většině dogtrekařů, že jste stále "normální" lidé. Myslím, že těm, kteří se chovají nesprávně by stačilo říct, že se takto chovají, třeba je to jen nenapadne a příště by se polepšili :)

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #32 kdy: Duben 15, 2010, 10:00:42 »
Ad napádanie psov  na vodítkach: "páčila" sa mi reakcia majiteľa feny, ktorá proste štartovala po každom psovi (samcovi) že: "já tohle neřeším". Čo dodať?

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #33 kdy: Duben 15, 2010, 11:04:55 »
nahlásit pořadatelům a vyhodit ze závodů...až se něco semele, tak dotyčný taky řekne "tohle neřeším"? bych mu asi hodně ublížila..

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #34 kdy: Duben 15, 2010, 16:47:20 »
silná slova na internetu žádná slova v táboře ;)  :P

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #35 kdy: Duben 15, 2010, 17:04:24 »
mařenko - možná právě proto, že zatím se nic vážnýho nestalo :) ale za svým psem bych stála nejen na treku, to zas jo...

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #36 kdy: Duben 15, 2010, 18:14:00 »
... Proto velké dík vám, většině dogtrekařů, že jste stále "normální" lidé. Myslím, že těm, kteří se chovají nesprávně by stačilo říct, že se takto chovají, třeba je to jen nenapadne a příště by se polepšili :)

tak schválne a bez konkrétneho vyzývania, len všeobecne, kto sa tu našiel...? - to bola len básnická otázka. a teraz vážne, skúste sa zamyslieť nad sebou, nad pravidlami dogtrekkingu, nad nepísaným etickým kódexom, nad propozíciami organizátora o tom, že pes (bez akejkoľvek bližšej špecifikácie) má byť na vodítku, nad nápisom či obrázkom na dverách reštaurácie o zákaze psov a nad pouprataním exkrementov po svojom psovi v objekte base-campu. no, a teraz už nik nemôže povedať, že z tejto diskusie niečo nepochopil. tak schválne, kto bude mať na najbližšom treku v campe psa navoľno? kto si ho dovedie do reštaurácie, ak tam bude tabuľka o zákaze? atď, atď... ;) :)
peppo

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #37 kdy: Duben 15, 2010, 23:31:38 »
Pokud má někdo na mysli naši smečku, tak se omlouvám za sebe, Petera, Zlatku, Hannnze i Lucku, je fakt, že jsme je tam ve čt. večer měli asi 20 minut všechny na volno a lítalo to tam jako neřízené střely a pak mi to tam v so. večer a ne. ráno uteklo z auta a chvíli jsem to tam lovil.

Jinak souhlas se vším, akorát si nedokážu představit, jak někdo kdo jede vlakem sebou táhne nějaký box, kam by psa zavřel, aby neštěkal, ne všichni mají auto a přeci jim kvůli tomu nebudeme znepříjmňovat treky. To že někteří psi v noci štěkají jsme si snad už zvykli. A pokud  to někoho ruší ze spaní, tak víc chlastejte a rušit nebude >:D >:D >:D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #38 kdy: Duben 16, 2010, 06:17:21 »
Když někomu v noci občas ze stanu blafne pes je to v poho (zvlášť když stan obkličují tvoje neřízené střely...když se řítily kolem nás, tak i Vikina měla proslov něco ve smyslu:pusťte mě na ně!" ;D)
To že někomu ječí celou noc pes uvázaný venku na deští mi v poho nepřijde.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #39 kdy: Duben 16, 2010, 12:40:01 »
Otevření tématu pravidel a ohleduplnosti mi přijde fajn. Sama jsem si uvědomila, že si po dvou sezonách taky občas proti pravidlů, "zalajdám".   Co mi ale trochu dřelo bylo témátko" napadání na trati". Jednak si myslím, že každý má trochu jinou představu,co je " napadnutí" a co je "běžná komunikace mezi psy", druhak dost věcí jde vyřídit rovnou na místě. Tj. pokud mi něco vadí, tak se ozvu rovnou. Někdy je cesta fakt úzká, lidi a psi unavení....  Moje osobní zkušenost  je, že se to vždy vyřešilo.Tahat do toho pořadatele nebo někoho veřejně  pranýřovat mi přijde až jako krajní varianta pro někoho, kdo na to opravdu a ostentativně s...e i po několikerém upozornění přímo u činu. 

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #40 kdy: Duben 16, 2010, 21:46:16 »
Hyeno, naprosto souhlasím. Já teda nemám moc co mluvit, můj pes je prostě magor a holt ostatní napadá... Podařilo se mu již pár účastníků pěkně vylekat, což mě mrzí. Přemýšlet o něco rychleji než pes se většinou dá, ale žel se nedá vždy v pravou chvíli vytušit kdy těsně kolem nás kdo projde. Procházející zas netuší, že je pes blbec. Vždy to však skončilo "jen" u toho psího řevu na ostatní a jsem si jistá, že to dál nezajde. Agresivní pes je vždy problém, o to víc, má-li problémového majitele. Vím, že jsem kolikrát mohla mnoha věcem předejít a nemusel můj pes ostatní děsit, chybama se člověk učí, ale nesmí to být chyby fatální, mající následky.

lucia

  • Host
Re: Vzájemná ohleduplnost všeobecně
« Odpověď #41 kdy: Duben 17, 2010, 00:13:28 »
já tedy na dogtreky  skupinové nechodím, protože právě já mám psa mag.ora - přišel ke mě zkažený a někdy se dá napravovat lépe, jindy hůře, což ovlivňují jiní. psi mám jen 2 a jít jen s jedním - bylo by mi líto vraha, co čučí doma. 1/ svého psa musím mít vždy zajištěného, aby někoho neobtěžoval, natož útočil a napadal. 2/ toho psa si vždy beru sebou do restaurace /chodím si takové soukromé trečíky/ a to protože ho nemohu nechat bez dozoru, byť zajištěného vodítkem před hospodou - přijít k němu nějaký volně ložený pes, zabije ho velmi rychle a i pak to budu muset řešit. 2. psa - čistokrevná a moc roztomilá čuba BC se mi 2x snažili před mýma očima ukrást, když byl pes na volno, ale pod dohledem a s mushingovou výstrojí, celkem toulavě nevypadal - být na vodítku před hospodou, mohlo by se to povést. když mi na psy řeknou ne, jdu jinam a v batohu mám tatranku. pes mi v hospodě nemůže nad stůl ani vykouknout a jsou hodní. v chatkách vozíme své deky a uklízím všechny bobky nejen z vlastní zahrady. na DT bych si s uvázaným psem někde bez dohledu netroufla jít /s tím mým/ bo někdo k němu přijít, nedopadlo by to dobře - nemohla bych ani na wc ve stresu, co se stane.. psa na metrovém úvaze ale k jeho bezpečnosti celkem odmítám navíc zajišťovat náhubkem. to leda za chůze a ještě nikoli při práci v zápřahu - musím přerušit akci, psa držet, poté pokračovat. proč nemohou být všichni zodpovědní? já jsem se psem ve sprše setkala, s očuraným stanem a i podělaným! od cizích psů taky. nechutné. průšvih jsou ti, co běhají bez pána a zaháním je nešetrným způsobem, nebo ti, jejichž páni mají legraci z toho, že ve snaze jejich psům zachránit život, bo oni si prostě chtějí čuchnout i když 4x větší pes ježí srst, vyvádí a já varuji včas, je nakopávám, aby utekli..to by se to pak hned soudilo a mé včas přivolatelné a při střetu zajištěné agresivní zvíře by stříleli a nechali zavřené v kotci.. jednou mi i bylo řečeno, že s hárající fenou nemám co chodit do lesa, že má být zavřená doma!! majitel psa byl varován o hárání také včas - nereagoval 4x, tak jsme mu ujeli na kole a dost se proběhl a psa zpátky nesl.. ten mě hnal.. toto chování mě maximálně vytáčí, protože se s ním setkávám denně a o to větší práci mám se svým psem. nemluvím o tom, že každý den uklízím hov.n. a z vlastního chodníku po cizích psech.

Offline Molískovic

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 56
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #42 kdy: Duben 17, 2010, 13:55:20 »
Tož s Lenkou musím stopro souhlasit (kromě bodu jedna, štěkot mi v noci neva). Naše Ena je taky magor, pokud po něčím psu vyjela a on se lekl, tímto se omlouvám, bohužel se stane, že můj drahý není stopro ve střehu, ovšem zvykli jsme si vycházet z toho, že ju už všichni znají a všichni z ní mají jenom srandu :D pač je to fakt "obr" pes a neumí se rvát, jen řvát.
Mně třeba dostal jeden konrétní longař, který u konce treku došel k unavené (absolutně nekonfliktní Nele), která spala u stromu, se svou fenou. Když jí Nelča dala najevo, že nemá zájem, pač je kaput a spí, prohlásil něco jako že jí to ta jeho fena vrátí... a stál tam dál. Sem ho musela poslat do háje, pač vypadal, že snad čeká, jestli to udělá eště jednou. Tohle nepochopím. Opravdu ne.
Jinak psi na volno mi taky vadí, na jednom Oderáčku jsme tak přišli o stan - nějaký pes se prokousal dovnitř a sežral, co našel. Doteď mně to mrzí.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #43 kdy: Duben 17, 2010, 15:43:28 »
Mně třeba dostal jeden konrétní longař, který u konce treku došel k unavené (absolutně nekonfliktní Nele), která spala u stromu, se svou fenou. Když jí Nelča dala najevo, že nemá zájem, pač je kaput a spí, prohlásil něco jako že jí to ta jeho fena vrátí... a stál tam dál. Sem ho musela poslat do háje, pač vypadal, že snad čeká, jestli to udělá eště jednou. Tohle nepochopím. Opravdu ne.
Jinak psi na volno mi taky vadí, na jednom Oderáčku jsme tak přišli o stan - nějaký pes se prokousal dovnitř a sežral, co našel. Doteď mně to mrzí.

Člověče, to by mě fakt zajímalo, kdo to byl.... asi se mu únavou vypnul mozek... :-X

O prokousaných stanech neslyším prvně a to nejen na Oderáku...  >:(
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #44 kdy: Duben 17, 2010, 16:00:30 »
Prokousané stany? :o to je fakt síla, když si vezmeme, kolik tyhle věci stojí...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: