Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pláštěnka

Autor Téma: Pláštěnka  (Přečteno 16935 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kuba a Ozzy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Pláštěnka
« Odpověď #15 kdy: Duben 01, 2010, 21:53:36 »
Tak nakonec beru pončo by AČR. Zkoušel jsem ho když jsme byli na tréninkové procházce a docela to šlo. Akorát že když jsem si ho oblékl tak po pár minutách přestalo pršet a když jsem ho teda po půl hodině svlékl tak zase začlo kapat. Tak nevím kde byla chyba. Také jsem přemýšlel že bych vzal na spaní tu autoplachtu co tu všichni doporučujete, ale po noční bouřce minulý víkend jsem to přehodnotil a vezmu rozhodně stan.
« Poslední změna: Duben 01, 2010, 21:56:11 od Kuba a Ozzy »
Co se má stát, stane se.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #16 kdy: Duben 01, 2010, 22:30:16 »
to jako do kempu nebo na trek? Jestli na trek - kolik ten stan váží?

Offline Kuba a Ozzy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Pláštěnka
« Odpověď #17 kdy: Duben 02, 2010, 12:28:43 »
Jasně že na trek. V kempu budu spát v autě. Kolik váží stan nevím, ale mužů ho zvážit.  :) Je sice pravda, že to bude můj první long a nevím co to se mnou udělá, ale jinak mám vyzkoušené celodenní túry s "plnou polní" a jde to.
Co se má stát, stane se.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #18 kdy: Duben 02, 2010, 13:07:40 »
kolik toho na té tůře ujdeš?
Pokud váží víc jak kilo, tak se to nevyplatí. Nebo budiž - pokud by mělo být počasí jako na loňských Kruškách (2 dny nepřetržitý déšť), ale na Chřiby má být pěkně.

Offline Kuba a Ozzy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Pláštěnka
« Odpověď #19 kdy: Duben 02, 2010, 14:49:29 »
ale na Chřiby má být pěkně.
A z jakého zdroje bereš info o počasí na více jak týden dopředu? Na vlastní kůži jsem si vyzkoušel, že se kolikrát nedá spoléhat ani na předpověď na druhý den, natož pak týden.
Jak jsem tu již psal tak jsem stan také tahat nechtěl, ale když jsem minulý víkend, kdy bylo přez den poměrně slušně, pozoroval noční bouřku doprovázenou dost silým větrem, tak jsem si nedovedl představit, že bych v něčem takovém měl nocovat pod autoplachtou. Nebo jsem fakt jediný, kdo chce sebou táhnout stan?
Každopádně si rád nechám poradit, v DT jsem totální lama, a vše co o DT vím jsem se dozvěděl zde.
Co se má stát, stane se.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #20 kdy: Duben 02, 2010, 14:55:04 »
mno, myslím že jsi fakt jediný
Předpovědí máš plný net a vcelku se shodují. Na tento víkend se tedy rozhodně strefily.

Základní otázkou je váha stanu a pokud jsi zvyklý jej nosit, tak na jak dlouhých tůrách. Poponést 20kg 15 km není zas tak velký problém. Na 100 km je to sebevražda.

Offline Kuba a Ozzy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Pláštěnka
« Odpověď #21 kdy: Duben 02, 2010, 15:10:04 »
Celodenní tůrou nemyslím 15 km, ale chodíme tak 30 až 40 km. Jak jsem se tak díval na tvé časy z předešlých treků tak asi honíš čas a snažíš se o co nejrychlejší přesun, pak tomu rozumím. Já mám představu jít více na pohodu, užít si to a otestovat co já a Ozzy vydržíme. Ale děkuju ti za tvůj názor, rozhodně mám nad čím přemýšlet. ;)
Co se má stát, stane se.

Šárka Mik

  • Host
Re: Pláštěnka
« Odpověď #22 kdy: Duben 02, 2010, 15:12:36 »
Ahoj já jsem taky zacatecnik, mam za sebou jednu sezonu po 3 trecich, ale zalezi na tom jak to pojmes. Petra je rychlik, co si lehne sotva na tři hodky, to by bylo opravdu nesmysl, tahat stan. Me sice skoro cely stan nesou psi, ale moje predstava bivaku je takova- se tmou zalehout spat az do rana do 6.00 takze minimalne 8 hod spanku, a asi i na dva bivaky, takze za me- stan ano, odpocivat se musi.

ale souhlas s Petrou, batoh tak do 9 kg, jinak KO..

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #23 kdy: Duben 02, 2010, 15:27:37 »
Celodenní tůrou nemyslím 15 km, ale chodíme tak 30 až 40 km. Jak jsem se tak díval na tvé časy z předešlých treků tak asi honíš čas a snažíš se o co nejrychlejší přesun, pak tomu rozumím. Já mám představu jít více na pohodu, užít si to a otestovat co já a Ozzy vydržíme. Ale děkuju ti za tvůj názor, rozhodně mám nad čím přemýšlet. ;)
Mam za sebou zatím taky jenom 3 treky, a stan táhnout s sebou na trasu je blbost pokud chci dojít a nechci se zničit - a to nehoním čas, nespím jen 3 hodiny. Pokud máš pláštěnku pončo, tak jako přístřešek satčí i ta + nějaký špagátek (místo autoplachty, tu už s sebou taky netahám je děsně těžká), když nezabivakuješ někde v seníku, hospodě, autobus. zastávce...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Pláštěnka
« Odpověď #24 kdy: Duben 02, 2010, 15:38:04 »
Asi dost záleží na každém, zda se mu chce stan táhnout nebo ne... Pokud se ti chce se stanem táhnout - vezmi si ho, možná budeš bez problémů, možná to bude tvůj poslední trek :) Osobně si myslím, že špatné počasí se dá na treku vždy nějak přežít i bez stanu...Ta jedna-dvě noci za tu srandu stojí :) A SAMOZŘEJMĚ že na Chřibech bude krásný počasí!!! Běda vám o tom jen pochybovat!!! :D :D :D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pláštěnka
« Odpověď #25 kdy: Duben 02, 2010, 16:02:22 »
Naprostý souhlas s Erájou a Janou. Na co v létě stan :o
Leda by mi ho nosil a navečer postavil a ráno složil nějaký švarný udatník. >:D Jinak by mě mohlo os..t se s ním vláčet a hlavně se večer zabývat stavebními pracemi. Potřebuju během 5 minut zalehnout a spát a ráno být zapakovaná za stejnou dobu i s vypitým kafe.
A to teda rozhodně čas nehoním ;D

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #26 kdy: Duben 02, 2010, 17:26:06 »
jo, teď čas vcelku honím, baví mě to... začínala jsem jako šneček, doplaz v sobotu pozdě večer... a věř tomu že tím víc cítíš každé kilo, takže o stanu jsem fakt nikdy neuvažovala.
Ostatně HODNĚ dlouhý bivak je na Stezce - dorazím na pivak odpoledne a musím tam přežít do rána... a vláčet sebou stan mě fakt nikdy nenapadlo. Jo, tím že tam jsou vyhrazené prostory, tak táhnu igelit a pár provázků...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #27 kdy: Duben 02, 2010, 17:40:05 »
Fotka z mého prvního treku - povšimněte si velikosti batůžku... (spacák jsem měla (h)různě připevněný pod a nad), čas tuším 36 hodin, čas na bivaku asi 8 hodin - Krušky 2005

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Pláštěnka
« Odpověď #28 kdy: Duben 05, 2010, 21:12:03 »
Kubo, pro případ jo deště jsou taky krmelce, autobusové zastávky, verandy opuštěných chat, stodoly, seníky..... ;-)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Pláštěnka
« Odpověď #29 kdy: Duben 05, 2010, 21:43:21 »
a samozřejmě i na dogtrekkingu platí zákon schválnosti - ten nej seník, krmelec, zastávku...najdeš ráno 20 metrů od místa, kde jsi v dešti moknul :D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: