Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pláštěnka

Autor Téma: Pláštěnka  (Přečteno 16933 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kuba a Ozzy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Pláštěnka
« kdy: Březen 18, 2010, 12:38:20 »
Ahoj, chystáme se s pesanem na náš první long trek a tak dávám do kupy výbavu. Protože nechci nechat nic náhodě a počítám vždy s tím nejhorším tak samozřejmě nemohu zapomenout na pláštěnku. Nevím si ale rady s výběrem a proto vás prosím o radu a případné zkušenosti. Děkuji a těším se až vás poznám osobně ve Chřibech.
Co se má stát, stane se.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #1 kdy: Březen 18, 2010, 12:53:31 »

Offline Kuba a Ozzy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Pláštěnka
« Odpověď #2 kdy: Březen 18, 2010, 13:06:03 »
Jo jo to jsem četl, ale měl jsem na mysli pláštěnku pro mě. Odolnou, pohodlnou a aby se pod ní vešel i větší batoh.
Co se má stát, stane se.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #3 kdy: Březen 18, 2010, 13:15:46 »
 ;D aha, promiň
velká část lidí to řeší nepromokavou bundou, v naprosté většině normálních pláštěnek se zpotíš tak, že je jedno jestli ji máš nebo ne. Někde se tady řešily i ponča... Na většině treků pláštěnku ani nevyužiješ, takže já jsem často prostě věřila že pršet nebude a nenesla nic, nebo pro jistotu takovou tu úplně obyčejnou průhlednou igelitovou... teď mám nepromokavé "bundo-pončo" (výhra z Podbořan) a spokojenost - ale loňské Krušky bych v něm jít nechtěla...
Koukej na to kolik ta věc váží (platí u všeho nejen u pláštěnek), taky záleží na tom jestli chceš schovat i batoh (je to lepší, ale zase táhneš o dost větší pláštěnku,...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pláštěnka
« Odpověď #4 kdy: Březen 18, 2010, 14:55:52 »
Na longy a vícedenní vandry nosím pončo od Jurka, má hrb na bágl a dá se z něho zrobit i přístřešek na spaní (nemám k tomu ti zběsilou konstrukci, stačí kus špagátu, 4 stanový kolíky a při nedostatku stromů trek. hůlky)
Na kratší vycházky s menším batůžkem mám pro případ opravdového slejváku takovou tu plášťu za 30 Kč ze Tesca (přiznám se, že jsem ji zatím nikdy nerozbalila).
Menší přeháňky mi v obou případech stačí bunda a pláštěnka přes batoh.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Pláštěnka
« Odpověď #5 kdy: Březen 18, 2010, 17:12:09 »
Protože nechci nechat nic náhodě a počítám vždy s tím nejhorším tak samozřejmě nemohu zapomenout na pláštěnku.

To já když nechtěla nechat nic náhodě a počítala s nejhorším, tak jsem nakonec vyrazila s autopachtou O:-)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pláštěnka
« Odpověď #6 kdy: Březen 18, 2010, 17:57:22 »
Než jsem dostala to pončo, tak jsem autoplachtu nosila taky. Neuvěřitelné kolik se pod ni v noci v dešti vtěsná lidí, psů a bagáže...to má najednou člověk kamarádů ;D
S pončem mají všichni smolíka...to je jednolůžkáč :P

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Pláštěnka
« Odpověď #7 kdy: Březen 18, 2010, 18:44:44 »
No jo, nejlepší pláštěnkla je autoplachta, to každý ví a pak je pod ní taky ten nával ;D

Offline Kuba a Ozzy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Pláštěnka
« Odpověď #8 kdy: Březen 19, 2010, 07:19:36 »
Autoplachta není špatná (i když stan je stan), ale při chůzi je nepoužitelná. Díval jsem se na to pončo od Jurka a nevypadá špatně.
Co se má stát, stane se.

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Pláštěnka
« Odpověď #9 kdy: Březen 19, 2010, 11:23:00 »
Podivej se jeste na ponco od Condora, ja osobne hlasuju pro nej, je lehci a skladnejsi a pod timhle eLkem, ktery nosim, se vcelku pohodlne vyspi dva lidi.
Zbyněk + Ārya

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pláštěnka
« Odpověď #10 kdy: Březen 19, 2010, 11:25:33 »
Zbyňku, kolik to váží? Jak moc se v tom při chůzi zpotíš?

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Pláštěnka
« Odpověď #11 kdy: Březen 19, 2010, 11:34:53 »
 :D nej je tatanka  ;)

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Pláštěnka
« Odpověď #12 kdy: Březen 19, 2010, 11:39:21 »
Kolik to vazi nevim, nevazil jsem ho. Ale kdyz jsem ho kupoval, mel jsem v ruce obe - Condora i Jurka, tak vim, ze je Condor lehci. Zpotis se asi podle toho, kudy a jak rychle jdes a jak se potis. :) Je to samozrejme (oboji) zaterovka, nic prodysnyho.
Zbyněk + Ārya

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pláštěnka
« Odpověď #13 kdy: Březen 19, 2010, 18:25:02 »
Mě se právě zdá, že v ponču se potím ještě tak nejmíň, větrá to spodem... nejhorší jsou klasický pláštěnky s rukávama.
Nejlepší je ovšem, když svítí žblunce a žádný pršiplášť není potřeba ;D

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Pláštěnka
« Odpověď #14 kdy: Březen 21, 2010, 12:51:29 »
Za sebe preferuji kvalitní nepromokavou bundu a nepromokavý obal na batoh. Pod pláštěnou se potím a vadí mi, když mi z ní tečou proudy na kalhoty a do bot. Na spaní  občas vozím plachtu-OBI plachta s oky, kromě deště se dá  přehodit přes člověka i psa a zvýší tak tepelný komfort.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: