Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 psi v táboře na volno

Autor Téma: psi v táboře na volno  (Přečteno 9088 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
psi v táboře na volno
« kdy: Červenec 18, 2007, 18:48:58 »
Letos na Oderáku budu muset trvat, aby psi v kempu byli na vodítku. Loni se "viník" nepřiznal, ale bylo několik roztrhaných stanů, evidentně se jimi prokousal pes a vyžral zásoby co byly uvnitř (granule a lidský jídlo), většina stanů byla taky občůraná. Roztrhanej stan není nic příjemnýho ani levnýho, takže všichni psi budou na špagátě!!! :o
« Poslední změna: Červenec 19, 2007, 06:17:07 od LenkaB »

Offline přemnožená

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #1 kdy: Červenec 18, 2007, 18:57:15 »
Tak zopakuji svůj zážitek z jednoho závodu letošního MČR. Po táboře běhal na volno pes a napadl uvázaného psa, ten se samozřejmě začal bránit. Majitel volně pobíhajícího psa ztrestal toho přivázaného, protože to si přece k jeho psovi dovolovat nebude. Nebyla jsem sama, kdo toto viděl a kdyby někdo ať je to kdokoliv takto sáhnul na moje holčičky urazila bych mu tu pazouru
Monča

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #2 kdy: Červenec 18, 2007, 19:00:19 »
Já jsem docela zírala na Hanácké štrece, kolik lidí si přes upozornění pořadatele nebylo schopno psa uvázat.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #3 kdy: Červenec 18, 2007, 19:03:27 »
jo a seřvána jsem byla já, přitom ti moji blbečci dřepěli uvázaní u plotu :'(

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #4 kdy: Červenec 18, 2007, 19:05:55 »
jo a seřvána jsem byla já, přitom ti moji blbečci dřepěli uvázaní u plotu :'(

vidíš, na to jsem málem zapomněla a to jsem seřvána byla taky....:-D ale tenkrát mě představa Dinule a Vikiny poflakujících se na volno kempem, poměrně rozveselila.... O:-)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #5 kdy: Červenec 18, 2007, 21:01:51 »
ty jo, koukam, ze muzeme byt radi, ze jsme vloni nebyli na oderaku... to totiz vypada, ze zakladni tabor utrpel rany od nasich flekatcu, niceni stanu kvuli jidlu, to je nas styl :-X :(.
myslim, ze je zcela normalni, ze ma byt pes v zakladnim tabore na spagate, ackoliv trapic chodi vetsinou na volno, tak zadny problem, proste ho pustim az venku, pravidla jsou pravidla. takhle aspon budou vsichni vedet,ze bude-li tam litat nejake strakate komando, tak tam litaji omylem a nejspis nam zdrhli, predem vsem dekuji za vcasny odlov!!!
Citace
Po táboře běhal na volno pes a napadl uvázaného psa, ten se samozřejmě začal bránit. Majitel volně pobíhajícího psa ztrestal toho přivázaného, protože to si přece k jeho psovi dovolovat nebude.
holky, cetla jsem uz v sekci harani, co se stalo na jednom z treku... to byla nejaka zacatecnice???!!! jestli to, co tu pisete, je pravda, tak mi nejde do hlavy, ze by mezi trekari byla takova .... koza :-X ???
« Poslední změna: Červenec 18, 2007, 21:12:06 od janik a fleky »

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #6 kdy: Červenec 18, 2007, 21:36:12 »
Já u toho byl a i jsem to viděl,  :-X nevím proč dámy nemohou- nebo nechtějí být konkrétní a jmenovat...
Bylo to tu podáno lehce zkresleně, na volno (v Podbořanech)  prudili dva psi - Barry z Kunčiček + podivný kokr (ten nevím čí byl) ten pesan nebyl v momentě kdy napadl toho volně pobíhajícího uvázenej, ale urval se a šel po něm - jak se říká - jak slepice po flusu....halt už byl napruženej, jak se mu tam ti dva stále promenádujou....   (pokračování příště...)tak se dámy ukažte zda máte "koule" či budete jen plkat v obecné rovině ....a nebo se na to vybodněte... ;) :P :-X

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #7 kdy: Červenec 18, 2007, 21:42:32 »
Jo a zapoměl jsem dodat, :-X  loni na Oderáčku běhal i mě  půjčený mýval na volno, ale že by očurávala stany a drala se za potravou   -  nevím. spíš mě jen hledala, takže pokud někomu vznikla škoda mývalovitá - přihlaste se a já to cálnu... :P ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #8 kdy: Červenec 18, 2007, 21:50:16 »
Venco, mýval předpokládám neznačkuje metr vysoko a hlavně ho nikdo neviděl víc jak půl metru od tebe...leda byste ty stany občůrávali a plenili spolu ;D
Ale vážně:
Opravdu to nebylo nic příjemnýho ty stany řešit, takže prostě podnikám preventivní opatření.
Už mi několik lidí psalo a volalo, jestli to myslím vážně s těma psama na vodítku, tak odpověď pro všechny: MYSLÍM!

Offline Faboš

  • SPD
  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 50
  • Souhlasu: 7
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #9 kdy: Červenec 18, 2007, 22:15:01 »
Nazdárek. To co zde píše LenkaB se na Oderáku opravdu stalo a bylo docela nepříjemné vysvětlovat majitelům kempu co a jak. Proto jsme se domluvili na těchto pravidlech v kempu ( zákaz psů na volno ) !!!! Neberte to jako šikanu pořadatelů (víme, že zrovna ten váš pes je ten nejposlušnější  ;) ) , ale toto pravidlo je třeba přísně dodržovat!!!!!!! A pokud to někdo nebude chtít respektovat, ať se ubytuje někde v jiném blízkém ubytovacím zařízení. Pes na volno nebude v našem kempu tolerovám. Doufám že budete mít všichni pochopení vůči nám pořadatelům i majitelům kempu. Díky.

Faboš

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #10 kdy: Červenec 19, 2007, 00:57:32 »
Pravidlá DT, odsek 4 Povinnosti účastníka, bod 7. Odpovědnost účastníka - účastník je plně zodpovědný za chování své a svého psa - ve dne i v noci.
Preto tak trochu nechápem tie telefonáty Lenke a ani majiteľov psov, ktorí ich majú navoľno. Voči nikomu nič osobné nemám, ale sú isté pravidlá, písané aj nepísané, a ak to raz organizátor povie, že psy majú byť v kempe na vodítku alebo uviazané, tak by to malo platiť. No a pokiaľ sa nemýlim, tak väčšina organizátorov (ak nie všetci) to vždy na meetingu povie.
Vo všeobecnosti základom ako vylepšiť vzťahy a predísť takýmto problémom je začať vždy od samého seba. Toto však nie je problém jediný. Začíname riešiť problémy, ku ktorým by ani nikdy nemalo dôjsť nebyť apatie zo strany pár ľudí voči pravidlám. Napr. problémom sa stáva aj skutočnosť, že majitelia nedokážu po svojom psovi spratať exkrementy. Stačí sa len prejsť po kempe. Ja tomu fakt nerozumiem. Tak prejsť celý trek, 85-120 km je v pohode, no zohnúť sa a popratať po svojom psovi je problém?
Ide naozaj o pár ľudí, ktorí týmto problémom nevenujú patričnú pozornosť. Určite nie som sám, koho štve, ak v médiách vytiahnu nejaký problém súvisiaci so psom týkajúci sa konkrétneho plemena (a je jedno aké plemeno to je). Napr. venčenie na detských ihriskách, pes napadne človeka, atď... Okamžite na to, sú tieto plemená, resp. celá kynologická verejnosť, vinnými, ohrozujúcimi celú spoločnosť a hodnú chvíľu trvá, kým sa táto zloba a opovrhnutie z ľudí vytratí. Následne na to príde opäť problém a je to tu zas dookola. Tým chcem povedať, a možno sa budem z minulosti opakovať, sú isté pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať. Zdá sa mi úbohé a hlúpe poukazovať na iného, že ten to urobil tiež a bolo to v poriadku.
Takže ako vravím, začnime vždy od seba a neklesnime na úroveň tých druhých, tých, ktorí majú základné pravidlá slušnosti jemne povedané "na háku"...
peppo

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #11 kdy: Červenec 19, 2007, 06:33:43 »
Peppo: dík  :)
K tomu úklidu po psech:
První Oderák byl naprosto v pohodě, loni jsme nasbírali v kempu po vašem odjezdu půl pytle ho....   (exkrementů) :-\
Na loňském Fryštáku v táboře relativně všechno OK, ale na trávníčku před branou a na trávníčku přes silnici opět posbíraný pytel... (netvrdím, že tam to bylo všechno od nás...jedno dvě hovínka mohly být i od místních psů :D)
Tomuhle se taky dá částečně předejít, když mám psa na vodítku, tak vidím, kde z něho co vypadne...
Nebudou taky problémy které nakousla "přemnožená" (a statečně uvedl na pravou míru majitel "koulí"  ??? ).
Shrnuto: pár lidí se neumí chovat a odnesou to psi... :-\

Offline Wami

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 0
  • skorovlci a psočert
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #12 kdy: Červenec 19, 2007, 08:29:59 »
Co se mě týká, tak v podstatě ani moc nechápu, co se řeší... Jezdím na různé typy akcí (dogtreky, výcvikáče, coursingy,...) - beru jako naprostou samozřejmost, že všude v kempech mají být psi na úvaze. Je to tak vždy u všech typů akcí, nejde jen o "konfliktnost" psů, ale taky o ohleduplnost k ostatním... A jestliže nezvládnu ohlídat miláčka navolno ani při průchodu kempem (kvůli následnému vyvenčení mimo kemp), tím spíš zadám důvody k tomu, aby se to holt stalo příkazem.

Takže není co řešit... O:-)

Offline Denisa+Ajda

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Souhlasu: 0
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #13 kdy: Červenec 19, 2007, 15:03:20 »
Pridávam sa k tomu aby boli psi v kempu uviazaní. Nechápem ako s tým môže mať niekto problém. Ak niekto nechce nechať psa pri stane a chce ho mať pri sebe, nech sa páči, ale nech je na vodítku. A ak chce aby sa pes prebehol a vyvenčil sa, tak nech sa s ním ide prejsť mimo kempu a tam ho pustí na volno. Myslím, že je to úplne normálne :).
Ja to takto praktizujem a zatiaľ som nemala žiadny problém. Ale zato som bola naozaj nepríjemne ročarovaná, keď som na Odrách prišla neskoro večer do ciela a v stane diera a krmivo pre psa nikde. Len pred stanom dva sáčiky roztrhané a prázdne :-\. Ešteže som mala v batohu rezervu, inak by som nemala dať psovi čo jesť :(. Samozrejme pes za to nemôže, ale človek, ktorý bol takto nezodpovedný :-\. Stala sa škoda ľudom, ale aj pes, ktorý takto "šantil" ::) si mohol ublížiť.
A pritom aj ten dotyčný maškrtník :) si mohol urobiť zle, ktovie koľko toho pojedol ::).
Takže určite sa nad tým treba zamyslieť a vychádzať si v ústrety. ;) ;)
D+A

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: psi v táboře na volno
« Odpověď #14 kdy: Červenec 19, 2007, 15:09:44 »
Denisa: mám pocit, že v počte smajlíkov v príspevku si už trhla aj doteraz neprekonateľného vencu  ;D ;D ;D
peppo

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: