Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Harání na dogtrecích

Autor Téma: Harání na dogtrecích  (Přečteno 14697 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

  • Host
Harání na dogtrecích
« kdy: Červenec 03, 2007, 12:04:48 »
Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, jak je to s dogtrekingem a háravou fenou? Chtěla bych letos vyzkoušet mid na Fryštáku a vychází nám to akorát na hárání. Můžou chodit háravky nebo ne? Případně pokud můžou co mám dělat, abych majitele psů rozčilovala co nejmíň? ::) Nerada bych někoho naštvala hned na první akci. Díky za odpověď.
Stejně ji asi nechám vykastrovat, chovná nebude (DKK), tak budeme mít klid obě ;)

Karel

  • Host
Harání na dogtrecích
« Odpověď #1 kdy: Červenec 13, 2007, 06:25:11 »
Háravé feny na dogtreku nevadí, jen ji drž stranou od psů.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Harání na dogtrecích
« Odpověď #2 kdy: Červenec 13, 2007, 07:19:06 »
Jani, na trati by háravka neměla vadit nikomu, domluv se s pořadatelem, ať startuješ poslední, pokud nejsi extra rychlík, tak některé psy ani nepotkáš. Horší to bývá někdy v základním táboře, kde mívá spousta lidí psa navolno, bohužel někdy ne zcela poslušného. Takže hlídat, ať nejedete domů s nějakým překvapením ;)

Offline přemnožená

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #3 kdy: Červenec 13, 2007, 08:15:40 »
Jani, chodím treky i s háravýma fenama a ještě jsem se nesetkala s negativní reakcí od majitele psů
Monča

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #4 kdy: Červenec 13, 2007, 10:22:33 »
premnozena: to bude mozna proto, ze si se se mnou nepotkala na trati ;D, nadavam jak dlazdic a slibuju, ze toho psa dam minimalne vykastrovat nebo spis prodam!
ted vazne, samozrejme chapu majitele haravek, ze jdou a nastesti mam i tak maleho psa, ze ho dokazu  v pohode zvladnout, sice mi chvilema tecou nervy, ale jinak zadny stres, na tom voditku ho vzdycky nejak odervu, i kdyz jak dochazeji sily, je to stale tezsi a tezsi, uprimne lituju majitele velkych psu.
jednou me ale majitel haravky vytocil totalne do nepricetnosti. mam takovy pocit, ze driv byval v pravidlech start haravek zakazan, ale ruku do ohne za to nedam. kazdopadne na trech studnich v roce 2003 se k nam nabalil asi 15 kilaku pred cilem nejaky borec, jedna z jeho fen byla pravdepodobne v tom nejlepsim, a on byl celou dobu bud tesne pred nama nebo za nama, proste usoudil ze ve vice lidech se mu pujde lip. muj unaveny milacek v tu chvili ozil a rozhodne to nebyla zadna radost, sli jsme skoro za tmy takovym uzasnym korytkem potoka, ci co to bylo, takze k chromemu kolenu pribyly jeste zbytecne par kilaku pred cilem ukopane palce, narazene kotniky apod, protoze trapic byl totalne v tranzu a skubal se mnou tam a sem. ale tenhle mladik byl vazne extrem, jinak si myslim, ze start haravky na treku neni problem nebo rozhodne mensi nez haravka na zavodech agility ;).

Pavla od Bada

  • Host
Harání na dogtrecích
« Odpověď #5 kdy: Červenec 13, 2007, 12:51:14 »
TO přemnožená:
nechtěla bych vidět někoho, kdo by se na fousky jenom křivě podíval, ne tak aby měl ještě nějaké poznámky… no vlastně chtěla – zajímalo by mě , jestli by visel za k***e v průvanu, nebo byste měli doma novu rohožku  ;D

Jinak jako doprovod drobného čtyřicetikilového voříška, velkého milovníka (30 km v kuse nakrýval Lenčino štěně /vonělo háravou/ – pro chovatele bez úspěchu  :(),  se přikláním k tomu, aby háravice šly až někde na konci, páč:

1.   člověk s háravkou  (ať je to kdokoliv) jde vždycky skoro stejně tak rychle jako člověk s nadrženým psem (čím je pes větší, tím je rychlost obou shodnější),
2.   biologické potřeby obou psích průvodců (hlad, čurání, odpočinek, spaní…) se synchronizují (u psů už dávno synchronizované jsou),
3.   háravka jde vždycky (100 případů ze 100) za tebou pokud jdeš do hnusného kopce (a táhneš za sebou zvíře, které se samozřejmě snaží dostat dolů) a když ho díky autoritě… no, nebudem si nic nalhávat …. díky váhové převaze dotáhneš nahoru tak
4.   háravka jde víc než vždycky před tebou pokud jdeš  ( a potom jedeš) z hnusného kopce dolů (obzvlášť  pokud je mokro, bahno, spadlé stromy, sníh, šutry,….) tato jistota se ještě násobí v případě, že je k tomu všemu tma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Harání na dogtrecích
« Odpověď #6 kdy: Červenec 13, 2007, 13:09:48 »
Pavlo, Bad se vymyká všem přírodním zákonům, takovýho erotomana jsem ještě neviděla :-X
PS: Bodísek je v poslední době nějakej divnej...nemůže být přece jenom těhotnej? ;D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Harání na dogtrecích
« Odpověď #7 kdy: Červenec 13, 2007, 13:31:28 »
Loni jsem šel Šlapky s háravkou (Olinkou) :P a je dobrý a ohleduplný jít poslední a nikoho moc nepředbíhat viz zážitky " erotomanů " popsané výše, ale v podstatě se to týká jen nevybouřenejch, zkušenej krycí pes má o ní zájem jen ty 2-3 dny kdy je  NEJ... na závodech (saňovejch) jsme jim vždy přestříkli frndičky normálním ženským " pičifukem"  :-X a psi se jich pak nevšímali, páč si mysleli ,že je to nějakej ruskej zájezd.. :D.tak to udělej taky tak...funguje to tak 3-4 hod a pak znova :D ;)

Pavla od Bada

  • Host
Harání na dogtrecích
« Odpověď #8 kdy: Červenec 13, 2007, 13:52:25 »
Leni, slovo „erotoman“ se mi vůbec nelíbí, Bad je jenom zdravý, dobře vyvinutý pejsek, který by se moc rád stal zkušeným krycím psem  :P.

Pokud si nejseš jistá Bodískovým těhotenstvím, tak se u nás zastavte – vyšokujem ho nějakou pískací hračkou nebo granulema, které vydrží v misce víc než 3 vteřiny  a Baďa se překoná a zkusí to znovu  ;) :) :)

Offline přemnožená

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #9 kdy: Červenec 13, 2007, 14:27:06 »
Pavlo, já jsem jemná až etérická bytost, ale stačil by jeden ošklivý phled a děly by se věci:-) :-) :-), a asi moje holčičky jen tyk někomu nevoní já opravdu nemám problémy ani v táboře
Monča

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #10 kdy: Červenec 13, 2007, 14:35:57 »
premnozena: je videt, ze posledni dva roky s biglama nejezdime, jinak se obavam, ze bys to tak jiste netvrdila. je pravda,  ze kluci si vybiraji, cim vice lovecka holcicka, tim lip ;), na druhou stranu na poslednich agi zavodech uz mi zdrhali i za bisonkovou, holt testosteron svetem vladne ;D.

Offline přemnožená

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #11 kdy: Červenec 13, 2007, 14:41:55 »
Moje holčičky taky nedají jen tak někomu ani čuchnout natož něco jiného.
Monča

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #12 kdy: Červenec 13, 2007, 14:47:25 »
zkouset to sice, doufam, nebudeme. ale verila bych tomu, ze nasi krasni honici by je stejne jednou uhnali. jsou neskutecne vytrvali:-D.

Offline přemnožená

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #13 kdy: Červenec 13, 2007, 14:49:19 »
Moje Cílinka je zase moc vybíravá a Akinu si náležitě ochrání, to už mám vyzkoušený
« Poslední změna: Červenec 13, 2007, 14:52:18 od přemnožená »
Monča

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Harání na dogtrecích
« Odpověď #14 kdy: Červenec 13, 2007, 14:52:38 »
chlapecci jdou zase pres mrtvoly, kdyz lovim, tak lovim a je jedno, jesli zajice, kance nebo fenku. bohuzel >:(.
nebude ona cilinka po tobe? :D O:-) :P

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: