Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Ronyho poslední dogtrekking...

Autor Téma: Ronyho poslední dogtrekking...  (Přečteno 11759 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Bloudnik

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Ronyho poslední dogtrekking...
« kdy: Srpen 31, 2009, 09:56:00 »
Chtěla bych napsat alespoň pár slov, o jednom psovi... Večer, při vyhlašování se zmiňovali různé příběhy, různé zdrav. problémy... atd..
Myslím, že by ani Rony neměl být opomenut....
Chci Vám napsat pár slov o psovi, který miloval DOGTREKKIG natolik, že se mu stal nakonec osudným...
Dlouhosrstý ovčák Rony... Nestandartní ovčák. Jedinečný ovčák. Výjimečný ovčák.
Jako můj první pes, se mnou prošel těžké začátky. Patřičně si vychutával pozdější úspěchy. Složil úspěšně pět zkoušek z výkonu, účastnili jsme se mnoha závodů. Miloval obrany. Celý svůj život se věnoval sportovní kynologii. Před dvěma roky jsme objevili kouzlo dogtrekkingu. Shodou okolností to byla právě STEZKA VLKA. Rony se stal absolutním bláznem do tahání a chození po přírodě. Ze všech psů na startu dělal vždy největší povyk a nebylo možné ho jakkoliv ovládat,protože byl skoro šílený radostí,  když jen viděl trekařský postroj...  ;D Společně jsme absolvovali nespočet dlouhých treků. Miloval přírodu, zimu a vichr, vodu.. Nikdy nezapomenu na Ronyho rozběhy z mola a pak ten dlouhý let, než dopadl na hladinu rybníka. Miloval skoky do vody, užíval si tu famózní chvilku letu, než ho pohltila voda... Nezapomenu na ty chvilky, kdy jsem ho mohla chytnout kolem krku a on mě s radostí táhnul přes celý rybník až na břeh...  O:-)
V zápřahu byl s naší vlkošedou Warou a byli sehraným týmem. Když jeden nemohl, zabral ten druhý...
Rony byl PAN pes. Někdy jen stačilo si pomyslet a on už věděl, co se po něm chce. Absolutně poslušný, ale přitom divoký a svérázný. Osobnost.
Na treku na Šumavě jsme se dokonce umístili na 5. místě, zvládli jsme klusat i přes noc. Možná až s příliš velkými ambicemi jsme se přihlašovali na letošní STEZKU VLKA.  Trek kousek od našeho domu, jednoduchý terén, který známe... Všude dost vody  a lesů...
Bohužel, že osud tomu chtěl, aby se vše stalo zcela jinak...
Asi na patnáctém (?) kilometru začala Ronyho pobolívat zadní noha, mysleli jsme, že má něco s tlapkou.. Dále tedy šel u nohy, aby netahal. Asi po dalším kilometru začal padat na zadek, ale šel stále dál. Byli jsme uprostřed lesů. Takže jsme se rozhodli že u první silnice se necháme odvézt.  Po dalších několika stech metrech si  Rony lehl.  Nechtěl se ani postavit, takže jsme ho naložili na záda a nesli někam k civilizaci. Měli jsme celkem štěstí, protože pod kopcem už byl statek a občerstvení (i chladivá voda pro pejsky),ale především tam zrovna přijel s vlekem Laďa Páral. Po domluvě nás hned naložil a vezl ke kontrole, kde jsme měli smluvenou schůzku s veterinářem. Od této chvíle končí dobré náhody a začínají jen ty špatné...
Po  příjezdu jsem vyložila již téměř bezvládné tělo... Srdce mu tlouklo jako šílené...Těžko popisovat to co se dělo dál...  Během několika desítek minut dorazil veterinář, dal Ronymu infuzi a další léky. Bylo ale jasné, že je nutný okamžitý transport na veterinu.  Naložili jsme Ronyho a uháněli na kliniku.  Během prvních kilometrů, začalo Ronymu vynechávat srdce.. Bylo to šílené.  Následovala zástava dechu a já věděla, že je zle.. To co se dělo potom, si lze těžko jen představit... Veterinář jel co to šlo a já se marně pokoušela oživit mýho psa...  Oba jsme lítali na zadním sedadle auta, masírovala jsem jako šílená, srdce ale stále nic. Zoufalství, bezmoc.. Celou cestu jsme resuscitovali a pak už jen v mžitkách vidím, jak rozrážím dveře na veterinu, kde byly dvě naprosto klidné doktorky, které si vzali fonendoskop a začali poslouchat... Složila jsem se vyčerpáním hned vedle  stolu... a říkám ať něco dělají, že má zástavu, ať dají adrenalin nebo něco... Jedna doktorka se mě zeptala, jak je to dlouho, co resuscitujeme, říkám, že asi dvacet minut.. " no tak to je zbytečný" říká... "Cože,  jak zbytečný ? "odpovídám... Proboha, kdybych nědělala na JIPce, tak jim tohle možná sežeru, ale já vím, že to je možný, že se může ještě oživit, ale proboha ne když se bude jen stát! Bylo to jako zlý sen... Strašné... :'(
Padla jsem Ronymu do jeho krásných dlouhých chlupů a tiskla k sobě... Tak tohle je konec..
Ronyho jsme pohřbili doma na zahradě, vedle jeho psí kamarádky, která nás opustila v lednu. Pohřbili jsme ho i s postrojem, protože zemřel na cestě, zemřel při něčem, co miloval celým srdcem, zemřel na treku..
Chtěla bych moc poděkovat lidem, kteří se nám snažili pomoci, ať už ostatním trekařům, Laďovi Páralovi za odvoz,  doktorovi za snahu a ochotu a také mému manželovi, který je semnou..
« Poslední změna: Srpen 31, 2009, 09:58:12 od Bloudnik »

Offline Alena a pinčí smečka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 0
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #1 kdy: Srpen 31, 2009, 10:07:46 »
Viděla jsem jak jste Ronyho odnášeli. Dlouho na ten pohled nezapomenu. Je mi to strašně moc líto. Nedokážu si představit že jednou taky o nějakého psa přijdu......... Rony už teď čeká na druhém břehu až spolu zase někam vyrazíte.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #2 kdy: Srpen 31, 2009, 10:08:40 »
Šťastnou cestu za duhový most... odešel při něčem, co miloval. Ne každý má to štěstí :-(

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #3 kdy: Srpen 31, 2009, 10:08:59 »
To je mi líto. Byl to krásný pes, ve čtvrtek večer jsem ho obdivovala, kdykoliv jsme procházely okolo.

Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #4 kdy: Srpen 31, 2009, 10:54:21 »
Zemřel jako můj táta před deseti lety....také v létě na výletě, i on měl pěší putování rád.
Díky, že jsi to sem napsala. Při vyhlašování by to zapadlo. Takto je to mnohem lepší.
Koho milujeme, toho provázíme...a ty jsi byla s Ronym, když odcházel do psího nebe.

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #5 kdy: Srpen 31, 2009, 11:35:51 »
uprimnou soustrast. Zemrit klidne v miste, ktere milujeme, je mozna nejlepsi odchod z naseho sveta. Bude stale s vami ... uz na vzdy.
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline Hannnz & Pedy Coober

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 333
  • Souhlasu: 7
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #6 kdy: Srpen 31, 2009, 16:28:31 »
Přijmi upřímnou soustrast. Ať mu je lehká nebeská trekkařská zem.
31.1. Wellkam Pedy Cooberová :)
KLOKANI team; Cookie, Brown Sugar, Gucci, Rony, Terri, Aranka, Čak. Ano, už je jich opravdu tolik a ještě nikde nemám jizvu po kousnutí... a abych nezapoměl, tak Oravu 2010 jsem měl Frama. Super pes! Košice 2010 = Fetch!

Offline radek

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 47
  • Souhlasu: 0
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #7 kdy: Srpen 31, 2009, 18:01:10 »
Před rokem a pul mi také umíral můj skvělej psí kámoš v náručí... i teď po přečtení zamačkávám slzy i za Ronyho. Upřímnou soustrast.

Offline Olina+Aiken

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 44
  • Souhlasu: 3
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #8 kdy: Srpen 31, 2009, 18:14:59 »
ahoj bloudnice,
pred rokem a pul jsem prisla o nejlepsiho kamarada meho zivota(haskoun aikinek) - neni dne, kdy bych si na nej nevzpomnela. Ale ver mi, ze nasi kamaradi vedi, kdy je jejich cas odejit do psiho nebe. A taky nas vidi, jak se tady trapime bez nich - a proto nam vetsinou poslou sveho "nahradnika". Ja mam esp aikinku, ktera byt vzezrenim je uplne jina, mne dnes a denne pripomina haskouna Aikena - tim jak si lehne, jak se podiva "jeho ocima".  Aikina mam ted uz navzdycky  v srdci a vytetovaneho na rameni jako krasnou vzpominku.¨
Drz se a ver, ze cas vse vyleci.
Olina a Ája

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #9 kdy: Srpen 31, 2009, 19:57:44 »
To, co se Ronymu stalo, je hrozné . . . Ale myslím si, že jako páníčci jste udělali to nejlepší, co jste mohli: do poslední chvíle jste mu umožnili dělat to, co miloval . . .
I já jsem viděla, jak ho nesete, a myslela jsem si, že je jen přehřátý, později, když jsem slyšela, že nechodí, tak jsem to přisuzovala něčemu úplně jinému. Když jsem se dozvěděla, že umřel, bylo to naprosto šokující a nečekané.
A jak tady napsalo už mnoho lidí přede mnou, je teď Rony za duhovým mostem, kde už ho nic netrápí.
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline Láďa Páral

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #10 kdy: Září 01, 2009, 09:08:45 »
I já byl bezmocným aktérem tohoto smutného příběhu...
Dobře vím, jaké to je, když člověka opouští čtyřnohý kamarád. Za poslední necelý rok jsme pohřbili tři :'( Teď už se na nás shůry, ze psího nebe,dívá polovina naší smečky.
Co dodat k tomu, co zde už bylo napsáno?
Bylo mi ctí setkat se s Ronym a jeho skvělými páníčky na Stezce vlka!!

Offline Honza & Wendýsek & Pan Eki

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 123
  • Souhlasu: 1
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #11 kdy: Září 01, 2009, 21:17:23 »
Upřímnou soustrast, Rony už běhá v psím ráji.
Krmivo pro psy a kočky
http://svetickasmecka.cz

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #12 kdy: Září 01, 2009, 22:01:31 »
Také jsme byli u toho, když jste Roníka odváželi  :( Vůbec by mne nenapadlo, že to takhle skončí  :'(
Je mi to moc líto, ale jak píší ostatní, za "Duhovým mostem" se zase jednou sejdete... Na mne už tam také čekají dva moji psí kamarádi.

Klára a Lukáš

  • Host
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #13 kdy: Září 02, 2009, 18:36:51 »
Rony byl úžasný pes, vím jak ti je Markét, vím jak obě milujeme psy,řekla bych až nezdravě.
Ale on ted běhá s Rituškou, neboj není tam sám a Rituška už taky ne.

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Ronyho poslední dogtrekking...
« Odpověď #14 kdy: Září 02, 2009, 19:04:22 »
Tak tohle byla rána, do teď jsem nevěděla že to mělo takto smutný konec. je mi to moc líto, též jsem viděla jak Ronyho nesete k auto ... ani v nejhorším snu mě tento scénář nenapadnul.
Je mi to moc líto, Rony, bylo mi ctí tě poznat.
Držte se, upřímonou soustrast

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: