Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Spacák a karimatka

Autor Téma: Spacák a karimatka  (Přečteno 42988 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Mawenzi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 97
  • Souhlasu: 0
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #45 kdy: Květen 16, 2012, 05:42:10 »
na tom Bike to mam vysity taky na obale, ale na tomhle to nejak nikde neni ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #46 kdy: Květen 16, 2012, 07:16:26 »
Tak snad ve spacáku občas spíš a buď je ti v něm dobře nebo zima...bez ohledu na vyšitou značku a teplotní parametry. A hlavně: jedeš v ČERVNU!! na Vysočinu a řešíš jak před výpravou k severní točně. :o

Offline Mawenzi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 97
  • Souhlasu: 0
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #47 kdy: Květen 16, 2012, 07:50:05 »
tak já určitě neplánuju spacák kupovat na červen:D ale občas by se mě hodil teplejší když někde jedu v říjnu nebo v listopadu, to mi je v tom mým zima, ale když nevím, jakej mám, tak se blbě kupuje "lepší"...

bych řekla, že ta debata hlavně vznikla ohledně dotazu na komfort spaní ve spacáku do kila... a tam podle mě ten komfort prostě je opravdu jen v létě.

P&A

  • Host
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #48 kdy: Květen 16, 2012, 15:50:05 »
Mám zimní spacák, který váží 1450g a ve kterém mi nikdy kromě mrazů není zima, komfort je -5,5°C. Takže budu tahat asi stále tento. Ptala jsem se jen jestli někdo nevíte o něčem lehčím a menším, protože tohle se mi zdá někdy zbytečné. Děkuji za připomínky a za rady a místo a váhu budu řešit na něčem jiném :-)

P&A

  • Host
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #49 kdy: Květen 17, 2012, 13:42:54 »
Tak se mi zdá tento spacák velmi dobrý za tu cenu, jen ta váha, je to samé co už mám, ale myslím, že v tomhle ropzhodně zima nebude :-)
http://www.sambarsport.cz/spaci-pytle--lady-/ferrino-nadir-lady-spaci-pytel

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #50 kdy: Květen 17, 2012, 14:45:26 »
No.. dolní komfort + 2 mi přijde celkem nic moc, já se budím zimou zhruba při teplotě dolní komfor plus 5 stupňů.

Pro upřesnění, jak se označují teploty: http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107501-to-zakladni-o-spacich-pytlich

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #51 kdy: Květen 17, 2012, 15:44:17 »
Tak se mi zdá tento spacák velmi dobrý za tu cenu, jen ta váha, je to samé co už mám, ale myslím, že v tomhle ropzhodně zima nebude :-)
http://www.sambarsport.cz/spaci-pytle--lady-/ferrino-nadir-lady-spaci-pytel

Ta váha je dost šílená, do toho bych nešla.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

P&A

  • Host
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #52 kdy: Květen 17, 2012, 15:49:28 »
Já mám spacák limit -29, komfort -5 pro ženu a když jsem v něm spala při minus 5, tak už jsem žádný komfort neměla, ale při nule jsem ok, samozřejmě závisí na vlhkosti a větru... Takže předpokládám, že když je komfort +2, tak při +8 by v něm mělo být dobře a to na dogtreku větší zima nebývá, ne?

Offline Mawenzi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 97
  • Souhlasu: 0
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #53 kdy: Květen 17, 2012, 15:59:49 »
ono to taky předpokládá, jestli se umí člověk správně oblíct, atd atd. navíc někdo je zimomřivější, takže v jednom stejným spacáku může být jednomu chladno a druhýmu teplo ve stejných podmínkách...

ten muj bike ma treba teploty 20/8/-2/-7 a rozhodně pod 15stupnu v noci uz se to nedá nazvat jako pohodový spaní, už se budím chladem a špatně se mi usíná a v 8stupnich bych v nem rozhodne spat teda nechtela ani omylem...

ale hrozne zalezi na jednotlivci, ja mam dost problemy se studenyma nohama treba i v ponozkach:( nekdo jinej muze v mym spacaku v 8mi stupnich proste vegetovat na pohodu

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #54 kdy: Květen 17, 2012, 16:16:13 »
Krušky duben 2006: sníh ve 2/3 trati, v noci vánice. Stejně tak předloni na Fryštáku. Teploty jen lehce nad nulou jsou zcela běžné na letních trecích v Jizerkách...
Každopádně spacák 1,6 kg  přitom použitelný jen do 8 st nad nulou mi jako ideální volba nepřijde ani za tu cenu... 

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #55 kdy: Květen 17, 2012, 20:42:02 »
Krušky duben 2006: sníh ve 2/3 trati, v noci vánice. Stejně tak předloni na Fryštáku. Teploty jen lehce nad nulou jsou zcela běžné na letních trecích v Jizerkách...
Každopádně spacák 1,6 kg  přitom použitelný jen do 8 st nad nulou mi jako ideální volba nepřijde ani za tu cenu...
Oprava, Jeseníkách   ::)

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #56 kdy: Květen 17, 2012, 21:28:31 »
Stupeň nahoru, stupeň dolu, komfort nekomfort...Hlavně nezapomeňte, že spacák se má skladovat rozložený, ne sbalený, jinak zmrznete i v červenci v pytli co má komfort -50  ;D

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #57 kdy: Květen 17, 2012, 22:28:01 »
Hele, nech toho jo?!  Letos uvazuju o Šerákovi a o vánici se v propozicích nikdo nezmiňuje.

P&A

  • Host
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #58 kdy: Květen 18, 2012, 08:34:34 »
Tak já mám: comfort žena -5,5; comfort muž: -12; extrem -29; váha: 1450 - péřák a i když s ním spím na sněhu při mínusech a trochu se do něj obléknu, tak mi zima není, ale dříve mi v žádném spacáku teplo nebylo, natož někde spát na sněhu. Pochopila jsem, že když mi je v něm fajn, tak si jiný spacák - lehčí shánět nebudu a budu se stále tahat s tímto..., kdyby se náhodou opakoval Fryšták na sněhu, který byl ale loni jen s trochou větru... :-) Jo taky jsem zapomněla říct, že komfort spacáku se mi zvýšil ve chvíli, kdy jsem si koupila samonafukovací karimatku :-) Takže teď už mám jen problém se ráno probudit a jít dál, jak mi je fajn :-)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re:Spacák a karimatka
« Odpověď #59 kdy: Květen 19, 2012, 21:19:50 »
Lidi a co Condor spacáky? Někdo psal, že od tý značky spacák má, ale už si nevzpomenu kdo, ani kde jsem to četla...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: