Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Dnešní den aneb co jste dělali..?

Autor Téma: Dnešní den aneb co jste dělali..?  (Přečteno 66678 krát)

0 uživatelů a 40 Hostů prohlíží toto téma.

Šárka M

  • Host
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #135 kdy: Prosinec 03, 2010, 23:51:06 »
Mi pak už nezbyde nic jinýho než si zpívat.. ,,Já si ty běžky vážně neměl bráát,,...No Lenko tak to si ty sjezdovky brat nebudum zvlast když nevidim dozadu, kde kdo ma tlapicku.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #136 kdy: Prosinec 04, 2010, 17:26:33 »
No já bych určitě nebrala nic  s kovovými hranami.Je to fakt vo  nohy a nejen psí.... Co takhle radši přidělit nějaké čubís  děckám :-) A nebo ideální varianta- ty na saních a děcka makají bez psů na běžkách- večer mají rodiče klid zaručený :-)

Šárka Mik

  • Host
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #137 kdy: Prosinec 06, 2010, 11:09:37 »
Tak klukovi 4.5 roku psa určitě nee.. A jinak, no dovol :P, mám psy v zápřahu hoodně pomalý, ale přece jen jsou trochu rychlejší než takové dítko na běžkách. Navíc musím občas fungovat jako zvedací služba. Holce kdybych dala psa, tak nám zmizi v dáli. žádny takový, robátka se budou pohybovat o své vlastní síle.

Běžky mám nějaky prepotopní. vazani na dvě dírky, rozlišuje se prava a levá. Děcka maj nový, Fischery.

Jo a ovčí zonu mame 12 km od baráku. Tam snad nedojedem

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #138 kdy: Prosinec 06, 2010, 11:29:57 »
tak děcka na běžkách za saně viz. Ledovka  ;)

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #139 kdy: Prosinec 06, 2010, 11:37:19 »
Ad psi před děcka- předpokládala jsem, že už máš děti starší a na běžkách zběhlejší, když přemýšlíš o smečce  s sebou. Přiznám se, že  uvažovat o připnutí  psů na sebe  s 4,5 děckem na běžkách, který občas potřebuje ode mě pomoc mi přijde trochu jako si na sebe šít bič se spoustou komplikací. Při sebeovladatelnějších psech-  brodit se k děcku skrz 6 psů, abych mu pomohl a vstát...  ::)

Offline marduch

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #140 kdy: Prosinec 06, 2010, 14:27:15 »
Hyena - ocelové hrany jsou samozřejmě nebezpečné. Je potřeba na to dávat velký pozor. Já byl tento víkend poprvé se psem na běžkách. Dali jsme si jen pro nácvik cca 6 km. Ze začátku jsem měl co dělat, protože pesan viděl běžky prvně a snažil se mi zakousnout do špiček. Nechal jsem ho chvilku vyblbnout, potom mu připnul šňůru na postroj a všechno šlo jak na drátkách. Řekl bych, že u použití sjezdovek nebo běžek s hranami je prostě potřeba zvýšené opatrnosti a vybírat si místa, kde je možno eliminovat riziko. Na hůlkách u běžek más taky hroty a nenapichuješ na ně korkové špunty aby se na ně někdo nenapíchl :)...

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #141 kdy: Prosinec 06, 2010, 19:27:34 »
Hele z mého pohledu mají sjezdovky za psa několik nevýhod- 1. zvýšené riziko úrazu psa, 2. zvýšené riziko úrazu tebe- už jsem zažila dobrý držkopády a byla jsem sakra ráda, že mám běžky chycené jen za špici, ( na sjezdovkám jsem se za ty roky ježdění nikdy takhle nevysekala- ťuky ťuk na dřevo)3. na sjezdovkách si odkázán pouze na sílu psa- pokud ti někde začne stávkovat nebo blbě odhadneš síly nebo cokoliv obdobného, budeš se svízlit pěšom se sjezdovkami na hřbetě- na běžkách si doběhneš kamkoliv. 4.- vzhledem k tomu, že si na nich povezeš zadek, s minimální možností pohybu, tak tam vidím i  nepohodu v podobě zimy. Na běžkách se v pohodě zahřeješ. Než sjezdovky, tak to už mi přijde lepší se vézt na saních-jakýchkoliv :-)

Offline marduch

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #142 kdy: Prosinec 06, 2010, 20:08:52 »
Naprosto s tebou souhlasím. Verzi se sjezdovkama jsem nebral na nějakou dlouhou tůru, ale spíš na vyblbnutí na nějaké louce nebo poli... Já poslední dobou (cca 4 roky) taky více preferuju běžky. Po tom jak vypadají sjezdovky u nás a jací se na nich pohybují střelci tam nevlezu jinak než s helmou...
 

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #143 kdy: Prosinec 06, 2010, 22:13:16 »
Verzi se sjezdovkama jsem nebral na nějakou dlouhou tůru, ale spíš na vyblbnutí na nějaké louce nebo poli...
A tak to jo, ale na tohle já mám hajtřičky, to je přeci jenom jinší zrychlení :-) Zlváště když madam zavzpomíná, jak bejvalo v Chuchli.:)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #144 kdy: Leden 10, 2011, 17:32:58 »
Letošní hitparádu "Debil roku" zatím s přehledem vede Buck...urputně se včera snažil nakrýt Vikininu boudu... ::)

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #145 kdy: Leden 11, 2011, 10:42:38 »
:D
Buck není debil, on jen projevuje svoji přízeň
nebo dominanci
nebo ja trochu nadrženej ;D
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #146 kdy: Leden 11, 2011, 11:29:10 »
od soboty sleduju (jako celý musherský národ)
http://www.grandeodyssee.com/
 ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #147 kdy: Leden 11, 2011, 13:32:58 »
Jo, celý musherský národ jezdí se psama (nebo aspoň sleduje)... a já hlídám boudu aby z těch projevů přízně a dominance neotěhotněla :o

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #148 kdy: Leden 11, 2011, 16:35:27 »
No jestli se jedné boudě narodí průměrně tak 5 - 6 bouďátek, tak až trošku povyrostou, můžeš je dost slušně prodat. Boudy jsou dneska drahé, zvlášť, pokud jsou s PP. Ale možná by sis mohla jednu nechat, aby byla pokračovatelka CHS.

PS: Jsou i bouďáci? Nebo bouda potřebuje k oplodnění jen mamuta? Protože jestli jsou i bouďáci, tak ty tvoje nebudou s PP, ale tak když jim napíšeš dobrý text na bazoš, tak je prodáš možná i líp, než kdyby byli s PP (však víš: pokud si je nekoupíte, budeme je muset, ač s těžkým srdcem, obřadně spálit, aby nám bylo teplo)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dnešní den aneb co jste dělali..?
« Odpověď #149 kdy: Leden 11, 2011, 17:06:28 »
Pokud po spáření se s boudou bude KONEČNĚ držet hubu, tak ať si to kluk užije ;D


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: