Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů

Autor Téma: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů  (Přečteno 22226 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Clairin

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Souhlasu: 0
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #45 kdy: Duben 09, 2009, 09:25:01 »
debil pes nebo chlap? :-))))) proč o sloup...auuu

pro založení rodiny?...tak daleko už to došlo....šmarjá....to je asi letitým soužitím v jedné domácnosti...to člověka vycvičí k samostatnosti atd....no, jednou to přijít asi musí.....
ale že je to i radost žejo ???? jooo.....

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #46 kdy: Duben 14, 2009, 11:21:23 »
Debil za volantem. at chlap nebo ženská. To je jedno. Nazývat moje psy těmito vý ;Drazy si vyprošuju!! ^-^

Už jsem mezi ev. zájemce rozeslala plan postupu. Tak kdyby to zajímalo ještě někoho, můžu mu to taky poslat.

viš co je to mateřská radost? To je to co cítí žena, když všechny děti spi >:D


ještě přidám fotky, opovážím se to nazvat trasováním, jelikož jsem zjistila, ktera hospoda bude mít zavříno
http://mikolaska.rajce.idnes.cz/Sokolci_duben_2009/

« Poslední změna: Duben 15, 2009, 14:34:50 od Šárka »

Offline Eva Prof.

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Souhlasu: 0
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #47 kdy: Duben 24, 2009, 18:39:36 »
Ahoj Šárko, krásné fotky, přestože jezdím do Novohradských hor už čtvrt století, mám stále co objevovat.
Ať se vám všem na treku daří, my budeme zrovna na Pustevnách zdolávat Beskydské hrbky.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #48 kdy: Duben 27, 2009, 08:32:37 »
Evo, děkuju, já jsem zatím podrobila křížovému výslechu pár lidi co už mají dogtrek za sebou a všichni se svorně shodli že se to s 6 nedá zvládnout a já mám z toho takové mrazení v zádech a jsem děsně zvědavá, jak to proběhne.  Trasu jsem schvalne zvolila co nejskalnatejsi, nejlepsi na tom bude, že nebudu mit možnost odvozu autem, protože manža si pro jistotu bere ke tchyni i prives, co v nem jinak jezdi psi,


pro Vojtu--- vyjdem v 8.30 od nas, ale pujdem dolu do mesta. okolo školy, tenisovych kurtu ,směrem ke Skautskemu lesiku na Bušku hamr.

zatim jsme ve slozeni 3 dámy a 9 psů, Vojta se mozna prida na půl dne










Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #49 kdy: Duben 27, 2009, 09:43:39 »
 ;) já myslím, že se to zvládnout dá, jen nesmíš na zádech táhnout zbytečný kraviny (např stan... )a co nejvíc rozložit psům, aby si nesli věci pro sebe (žrádlo, pití a "šnůrkovej stake- out")a psy s brašnama prostřídat (jestli bude vedro) a nezapomeň, že TRÉNOVANEJ pes na nošení břemen unese 1/3 svý váhy, ale na takovouhle štreku je to JEN tak 1/5 - 1/6  >:( tady z toho většina slečen dělá záležitost extrému a " přežití "  :-X.... , ale je to jen malinko delší špacír se psy, dobrý boty a dobrá nálada, dobrá pláštěnka a trochu peněz do osvěžoven (nic víc v podstatě nepotřebuješ   :D )  a nemáš se čeho bát... :D ;)
« Poslední změna: Duben 27, 2009, 09:52:26 od vencan+3 »

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #50 kdy: Duben 27, 2009, 11:15:46 »
Venco, nevím kde jsi pobral, že stan ponesu já. Na mě zbydou akorát dlouhy tyčky. Pokud se mi podaří primět RK >:D aby mi poslal brašnu na psa, vymyslela jsem nasledující zasedací pořádek-

1 brašna- stan a kolíky
2--------voda
3--------boty-kotníkovy a sandaly. do bot nastrkam ponožky a jiné drbnosti
4------jidlo, esus, maly varic
5------krmení-latkovy misky
6------bunda a mikina



ja ponesu--- gemmu 2,3 kg prázdná, asi 75 l ,spacak v lodním vaku--myslim tim ty novodobe, jsou lehke a opravdu vydrží, karimatku, tycky do stanu, nepromokave kathoty plastenku a pokud nenacpu povinnou vybavu- boticky a lekarnicku psum, tak taky nesu ja.

velky bagl jsem zvolila proto, že v připade totalně neschudneho terenu, sundam psum kapsy a vemu je do baglu ja. Tohle jsme už s uspechem dělali když jsme jezdlili se psama vlakem


Šnůrkovej stakeout nepotřebuju, vyrobila jsem si voditka s zašitým kovovým lankem, asi-ted nevim-mesic je testujeme a zdají se byt vyhovujici, kotvím psy po dvou, vzdy ke stromu
« Poslední změna: Duben 27, 2009, 11:19:26 od Šárka »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #51 kdy: Duben 27, 2009, 11:28:44 »
týýjo, mít na treku stan, troje boty, vařič + ešák... není ti to blbý?  :o ;D
a teda bágl co sám váží 2 kila bych fakt nechtěla... chudáci záda (i ty psí)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #52 kdy: Duben 27, 2009, 11:45:10 »
No ja jsem taky na pochybach, jestli s tou gemmou delam dobre, mam moznost si pujcit lehci, tam by ty brasny sly v krizove situaci taky privazat.., proto jsem to sem napsala

A proc chudaci psi? Mela bys videt, jaka vlna vzruseni se zvedne, když začnu davat brasny treba do auta, pak zaprahnem prives, to uz je uplny silenstvi, ale samotny nandavaní psi moc rádi nemaj, to ne.
 
stara trojka chodila s brasnama i tyden v českem svycarsku, byt je to vic jak deset let, jeste rada vzpominam jak po dvou dnech začali psi chodit dobrovolně bez voditka u nohy, pri bivaku nemuseli byt uvazani, v hospode popadali nekam mezi stolky--

jedna fena se dozila jen 12, dalsi 18 a tu nejlmladši 15 letou jeste mame. tahali a behali dost, brasny nosili taky.

LebaHU

  • Host
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #53 kdy: Duben 27, 2009, 13:50:58 »
Citace
1 brašna- stan a kolíky
2--------voda
3--------boty-kotníkovy a sandaly. do bot nastrkam ponožky a jiné drbnosti
4------jidlo, esus, maly varic
5------krmení-latkovy misky
6------bunda a mikina

To aby sis ty brašny i očíslovala a sepsala si "návod k použití", jinak strávíš půl časového limitu hledáním kde co je  ;D (druhou půlku ti zabere stavba a bourání stanu + nandavání a sundavání psích brašen >:D)...nezapomeň že bude červen a zřejmě vedro a psi polezou do každýho potoka a rybníka...takže je budeš "odbrašňovat" cca co 5 km aby se mohli schladit a vykoupat...jak se bude pařit mokrej pes pod brašnama radši nedomýšlím... :o

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #54 kdy: Duben 27, 2009, 14:08:58 »
BaHu to je jeden z důvodů proč jsem se na brašny vykašlala - buď psa nesmíš pouštět do vody nebo pořád sundáváš (ale mokrý pes pod brašnama problém neměl, jen ty brašny od psa navlhly). Když jsme šli v rose, bylo to stejné jako kdyby s nima vlítnul do rybníka (Jednooký 2006?). Na skalách a úzkých chodnících s tím byl Barda dost nejistej. A pak taky - kolik váží haskoun a kolik budou vážit plné brašny? Já se přiznám že víc jak desetinu váhy psa jsem neriskla a když jsem pak sečetla plusy a mínusy, zjistila jsem že to nestojí za to. Je fakt že 6tka psů je něco jiného, ale i tak bych se vykašlala na troje boty a stan. + v červnu bych nepřeháněla oblečení a já osobně ani vařič (vím že ho někteří z vás táhnou na zádech... ale mě by k tomu asi nikdo jen tak nedonutil. Nejsme za polárním kruhem.) I z toho důvodu kdyby se něco stalo a muselas ty brašny nést nakonec ty.

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #55 kdy: Duben 27, 2009, 14:25:20 »
Sarka: Pripominat, bombardovat mailama! Ted absolutne nestiham a co mi neni denodenne pripominano, tak okamzite zapominam!

brasny: a dalsi duvody jsou, ze pes je najednou na sirku dvojnasobnej, s chuti brasnama podrazi nohy, pri slejzani skal mu to obcas 'ujede', protoze je tezsi - a navic se stejne NIKDY ty brasny nepodari vyvazit presne, takze za par km zacina 'kulhat' ... :( -> brasny jsou dobry na letni 'utahani' tahavejch psu, co pres leto tahat moc nemuzou- takze narvat brasny vodou (to se vyvazit podari) a jit se projit po lese :)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #56 kdy: Duben 27, 2009, 14:29:28 »
Jenze ty mas bigla a ten ma celkem nizkej podvozek, ne? Pristi pondeli uz budu vedet vic, dam vedet, jak to probihalo. ted jsme me meli kvuliva detem a porizovanim a vychovou mladych pauzu nekolik let ale urcity navyky jsem už kdysi mela- co kam do brasen dat,

a co teda nechapu vubec je to tak jsem videla, ze plno lidi vodi psa za to ocko vzadu na brasne. me to prijde neprakticky, defakto je pes v postroji, není zadna moznost komunikace.

Me vzdycky prepadnou pochybnosti treba doma, ale když jsme se psama venku a jdem, tak si rikam jaky je to super, jak to jsou holky hodny a jak bych s nima sla az na kraj sveta, zvlast tuhle jsem se utrhla na 10 km chuze bez deti, mela jsem sice jenom 4brasny, a kdyz je treba nejaky padly strom nebo tak jsou moc sikovny, tuhle se sice jedna zahakla pod vetev, tak jsem ji vyhakla a bylo.

Radku, dovoluji si nesouhlasit, vemes do ruky par kaminku a tu jednu kapsu doplnis o sutrik. Radku, prece nechces, abych musela nest mikinu a bundu v batohu???  zitra je posledni termin poslani, znas ceskou postu ne?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #57 kdy: Duben 27, 2009, 14:33:58 »
Zas tak nízkej ten podvozek nemá, 38 v kohoutku, 16 kg.
Jasně že za očko, právě proto že to má jako postroj = je to pohodlnější než za obojek. I bez brašen je v postroji a ne na obojku, i když netahá. Komunikuji převážně hlasem.

Hele vyzkoušej a uvidíš, nic jiného ti nezbývá  >:D

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #58 kdy: Duben 27, 2009, 14:38:04 »
jen tak jedna do vetru - mohl by nekdo zkusit, zda do strednich brasen od VK-brasnarstvi lze nacpat 4ks dvoulitrovych PET lahvi? Nebo to se narve jen do tech velkych? Jedny brasny doma mam, ale nevim, zda to jsou ty velky nebo ty stredni :D

Sarka: ok, pokusim se... ach jo... Mno, pokusim se :D

btw. cim vic brasen a cim vetsi, tim vic nepotrebnyho bordelu :) (tj. ... nejak se mi porad nedari pochopit, jak to, ze jsem sel chriby s narvanou 90+15, tj. 105litrovym baglem... a vubec netusim, co jsem tam nes!!!)

LebaHU

  • Host
Re: cvičný čundr po Novohradsku 1.5-3.5 2009, z Trhových Svinů
« Odpověď #59 kdy: Duben 27, 2009, 14:43:12 »
Citace
Me vzdycky prepadnou pochybnosti treba doma, ale když jsme se psama venku a jdem, tak si rikam jaky je to super, jak to jsou holky hodny a jak bych s nima sla az na kraj sveta, zvlast tuhle jsem se utrhla na 10 km chuze bez deti, mela jsem sice jenom 4brasny, a kdyz je treba nejaky padly strom nebo tak jsou moc sikovny, tuhle se sice jedna zahakla pod vetev, tak jsem ji vyhakla a bylo.

Zapomínáš na dva důležité faktory co se na treku vyskytnou: 1. faktor vlasního batohu na hřbetě (s ledvinkou kolem pasu se pes vymotává daleko snadněji) a 2. faktor únavy (to co se ti na 10 km zdá jako sranda a trpělivě vymotáváš, za to bys psa na 70 km vraždila)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: