Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tahání

Autor Téma: Tahání  (Přečteno 39456 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Tahání
« Odpověď #15 kdy: Duben 06, 2009, 19:07:40 »
Šera taky nechce, vídí postroj, zdrhá, dělá, že mě nevidí a neslyší. Nakonec ji naženu do kouta a postroj jí nasadím. Chvíli chodí uši sklopené, ocas mezi nohama a pak po pár minutách si zvykne a o postroji ani neví a táhne jako bejk :o

Offline Kniga

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #16 kdy: Duben 06, 2009, 20:02:51 »
MNo ja ji ho treba davala loni v lete na dovoleny, tri dny, jsme chodily, tedy jen kolem 20 km, ale chodily, mno co asi kilak ci dva, sebou sekla a plazila se po brichu, jako ze ji to asi skrabalo, pritom to byl postroj od Hofera, podsitej, na miru.... ale tak zkusim jinou firmu a trebas to pujde...

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Tahání
« Odpověď #17 kdy: Duben 06, 2009, 20:12:33 »
Šerině nevadí zas tak postroj typu guard jako postroj sled. Ale guard má na hrudi kovový kroužek a po těch 100 km jí ten kroužek vydře místo na krku až do krve. Nechápu jakým stylem tahá, ale tento postroj nemůžu používat.

Offline Hannnz & Pedy Coober

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 333
  • Souhlasu: 7
Re: Tahání
« Odpověď #18 kdy: Duben 06, 2009, 20:30:36 »
To já musím říct, že mám prvotřídního tahouna. Možná na to nevypadá, ale tahá do kopce (to je super, člověk je nahoře nato-tata), tahá také na rovině (to se člověku jde taky lépe), ale tahá taky z kopce (to je člověk rád, že jde a že se nekutálí za ním) :)
31.1. Wellkam Pedy Cooberová :)
KLOKANI team; Cookie, Brown Sugar, Gucci, Rony, Terri, Aranka, Čak. Ano, už je jich opravdu tolik a ještě nikde nemám jizvu po kousnutí... a abych nezapoměl, tak Oravu 2010 jsem měl Frama. Super pes! Košice 2010 = Fetch!

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Tahání
« Odpověď #19 kdy: Duben 06, 2009, 20:35:01 »
Několikrát jsem byla vytažena do kopce svým "osobním eskalátorem", je to super ;). Ale tahání na rovině mi nevyhovuje, musela jsem občas i běžet, protože klást odpor a brzdit psa by mě stálo více sil :o Z kopce je to katastrofa, to by mi za chvíli odrovnala kolena.

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Tahání
« Odpověď #20 kdy: Duben 30, 2009, 12:25:33 »
máte nějaký tip jak naučit tahat?můj pesan občas zatáhne, ale nic souvislýho. Lepší to je ve dvojici s kámoškou a jejím psem, ale i tak...nic moc. Je strašně čuchavej, všechno ho zajímá, zatímco kámošky NO si stihne čuchnout i za jeho velmi tahací chůze, ten muj se zasekne, a čuchal by třeba snad i půl hodiny...takže ho kolikrát táhnu já, je to hrůza, děsně to otravuje, musim fakt použít sílu, abych ho od nějakého patníku dostala :( zatím to řeším tak, že když je v postroji, a přestane jít s alespoň trochu napnutou amo-šňůrou, tak mu se zamračeným obličejem, a zvukem ŠŠŠŠŠ přišlápnu paty, ne moc, ale je vidět, že mu to vadí. Hned přestane čuchat a jde dopředu, za což je chválenej a JDEME JDEME JDEME!!!bohužel, jak ho začnu takhle chválit, nejde rovně ale jaksi se motá...už si stim moc nevím rady...přitom povel ZA PATY pochopil celkem rychle, ale povel JDEME mu nic moc neříká...:( asi z něho moc tahač nebude :/ nedokáže moc rozeznat obojek od postroje, respektive-kdy táhnout a kdy jít u nohy...je mu rok a čtyři měsíce...
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Tahání
« Odpověď #21 kdy: Duben 30, 2009, 12:45:15 »
předpokládám že při té pochvale má snahu koukat po tobě a proto se motá.
Jak na tahání se tu někde psalo - zapřáhneš psu za postroj něco (přiměřeně těžkého, u takhle mladého psa bych to nepřeháněla) a kdykoliv má postroj, má i závaží. Začichání řeším ostrým "jdeme" (ale na treku nech psa občas i vyčůrat). Až si pes zvykne, začneš postupně chodit za ním v úrovni toho závaží. Mezitím samozřejmě normálně chodíte na obojku, kdy pilujete netahání, on to rozlišovat začne. Až jsi ve fázi kdy bez problémů jdeš za psem táhnoucím závaží, začneš mu místo závaží připínat sebe. Nauč klidnou pochvalu, která bude znamenat něco jako "děláš to dobře, dělej to dál" - to ho naučíš v té fázi kdy bude tahat závaží a ty budeš vedle něj.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Tahání
« Odpověď #22 kdy: Duben 30, 2009, 12:46:13 »
zapomněla jsem dodat - ale pak nenadávej že máš tahacího psa a zničené nohy

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Tahání
« Odpověď #23 kdy: Duben 30, 2009, 13:39:59 »
Citace
Až si pes zvykne, začneš postupně chodit za ním v úrovni toho závaží. Mezitím samozřejmě normálně chodíte na obojku, kdy pilujete netahání, on to rozlišovat začne.
Chci verit tomu, ze existujou psi, kteri to umi rozlisit, ale jeste jsem nevidel psa, ktery by netahnul na voditku a dobre tahnul v postroji.
Spis se priprav na to, ze pes bude umet jen jednu z tech veci, usetri ti to zklamani.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Tahání
« Odpověď #24 kdy: Duben 30, 2009, 14:00:19 »
Nevim co si přestavujes pod pojmem DOBRE tahnouci pes. Pro me to znamena pes kterej se neulejva, ale pritom jede tak na pul plynu, aby me nezabil O:-), nevyda se na prvnich 50 km, naopak unava se u nej projevi tim že prida, aby už to mel za sebou. ty máš jiné plemeno, ale moje holky haskouní takovy jsou.
Když jdu zaprahat do postroju, tak vsichni jakoby zvážní, něco jako-,,jejda už zase?,,  a když vemu voditka tak se spusti mela,psi skacou, behaj, postuchujou se..

rozlisujou to moc dobre. Nejvic si chuzi na voditku užíva moje vudcí fena, ta pritom taha-podle me-dobre

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Tahání
« Odpověď #25 kdy: Duben 30, 2009, 14:20:23 »
A proč by psi vlastně měli tahat.Myslím že LONG závody se daji běhat a nebo chodit na stejné úrovni jak pro psa tak pro člověka.Měl by to být volný běh se svým psem nebo tedy chůze aniž by pes musel něco tahat.Oba jak člověk tak pes ať to mají stejné.Vlastě tímto směrem v poslední době se snažíme trénovat.Když si chtěji psi tahat ať táhnout ,ale když né tak stačí když jdou volně podle sebe před člověkem.I tak jsme běhali časy kolem 9-11 hod.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Tahání
« Odpověď #26 kdy: Duben 30, 2009, 14:23:56 »
ono je to taky o tom jestli chceš psa primárně jako zvíře se kterým žiješ, které běžně funguje a občas s ním vyjedeš na nějaké závody, nebo jestli chceš magora co neumí nic jiného než rvát za postroj do posledního dechu.

Erája1

  • Host
Re: Tahání
« Odpověď #27 kdy: Duben 30, 2009, 15:51:04 »
Mě pomohlo víc věcí: zrychlit tempo - běh, ale to nejni pro mě na moc dlouho (víc jak deset kroků  8) ), vzít si psa před kolo, zapřáhnout ho do dvojice se psem který tahá. to pomohlo nejvíc, začalo ho to bavit bo co a táhnul pak i sám. Teď už to ale bude rok, co jsem ho neměla zapřaženýho s Rikkynou a zase to neuvěřitelně fláká (když teda neběžíme). Jo a na netahání z kopce máme taky povel "ízy". Má jít předemnou na konci šňůry a přitom netáhnout.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Tahání
« Odpověď #28 kdy: Duben 30, 2009, 18:15:57 »
Nevim co si přestavujes pod pojmem DOBRE tahnouci pes. Pro me to znamena pes kterej se neulejva, ale pritom jede tak na pul plynu, aby me nezabil O:-), nevyda se na prvnich 50 km, naopak unava se u nej projevi tim že prida, aby už to mel za sebou. ty máš jiné plemeno, ale moje holky haskouní takovy jsou.
Když jdu zaprahat do postroju, tak vsichni jakoby zvážní, něco jako-,,jejda už zase?,,  a když vemu voditka tak se spusti mela,psi skacou, behaj, postuchujou se..

rozlisujou to moc dobre. Nejvic si chuzi na voditku užíva moje vudcí fena, ta pritom taha-podle me-dobre

Tak já to mám naopak...beru vodítka, jako dobrý, nadšení, bude nějaká sranda. Jenom se dotknu postrojů, káry nebo saní a vezme je kolektivní amok, řev, bouraj ploty, abych náhodou někoho nezapomněla doma.
Jinak s taháním neporadím, seveřani to maj naopak, táhnou automaticky a člověk je to musí odnaučovat aby ho z kopce nepřerazili.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Tahání
« Odpověď #29 kdy: Duben 30, 2009, 19:10:36 »
Citace
Až si pes zvykne, začneš postupně chodit za ním v úrovni toho závaží. Mezitím samozřejmě normálně chodíte na obojku, kdy pilujete netahání, on to rozlišovat začne.
Chci verit tomu, ze existujou psi, kteri to umi rozlisit, ale jeste jsem nevidel psa, ktery by netahnul na voditku a dobre tahnul v postroji.
Spis se priprav na to, ze pes bude umet jen jednu z tech veci, usetri ti to zklamani.
Tak to ti můžu předvést. Hyena na postroji táhne vcelku hodně obstojně (nelze samozřejmě srovnávat se seveřany), ale na vodítku ne. Chce je trochu důslednosti a spostu psotrojů :) aby nic v tahu (např. stopy a obranu) nedělala na obojku. J

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: