Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kolik vody na psa?

Autor Téma: Kolik vody na psa?  (Přečteno 34826 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #15 kdy: Březen 26, 2009, 11:01:07 »
Petra: Napiiiiiis :)
Btw. vliv tam bude i takovej, ze Barda je lovecak s kratkou srsti a sotva 10kg, tak te vody nebude potrebovat tolik :) Malamuti jsou trosku vetsi, teplota nad 10 stupnu je skoro parak... :D - a sama jsi videla, co je schopnej vychlastat ten muj debil Cakoun (debil proto, ze dneska rano si malem vyrazil predni zuby behem honeni se zbytek... Nastesti zuby zustali, jen te krve... :D ).
Pokud vezmu minuleho jednookyho, tak muj pes mel spotrebu 3litry vody, co jsem nesl na zadech ja + potoky, kaluze...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #16 kdy: Březen 26, 2009, 11:18:20 »
15 kg
a máš SZ
« Poslední změna: Březen 26, 2009, 11:20:09 od Petra + Barry »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #17 kdy: Březen 26, 2009, 12:03:06 »
Mam dva sikovne kanystríky po 2,5 litrech, akorat do do jednech brasen.

Počkej, chápu dobře,že chceš na jednu z tvých 15 kg koček naložit 5 l vody?

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #18 kdy: Březen 26, 2009, 12:11:53 »
Ano, 25 kg haskounka to snad unese, navic se muzou stridat, podle toho, kdo bude mit zrovna roupy. I tady jsem četla, ze se doporucuje tak 1pětina. Nikde jsem neuvadela že moji haskouni vazi 15 kg ^-^. pred dvema lety jsem se ujala vyzable hasky ze špatnych pomeru, 10 mesicu kost a kuze a mela 12 kg. Kdyz mela 18 kg v roce, prisla min stale hubena.

to o tech 15 kg psala Petra plus Barry.

standard uvadi min 16 kg fenu hasky >:D >:(

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #19 kdy: Březen 26, 2009, 12:16:04 »
I na 25 kg kočku se mi zdá 5 kilo na hřbet dost ;) Zvlášť když jde koček víc, tak bych jim rozdělila každé litr vody a žrádlo do brašniček. A té s těma roupama bych přihodila do batůžku cihlu.  ;D
Ale ze 6 psů z brašničkama bych zešedivěla :o
« Poslední změna: Březen 26, 2009, 12:20:47 od LenkaB »

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #20 kdy: Březen 26, 2009, 12:36:11 »
Pořad mín, než doted, když nosili stakeout a kladivo >:DSice jsme nesli tolik km , ale stravili jsme venku vzdy dost hodin. Jo jo já jsem takova svine, co přetežuje jak ubohy pejsky, tak mala batolatka. O:-) No a pokud budou na ceste potucky a tak, tak to nemusi byt plny. Treba to naplnim jen pred bivakem v posledni hospode, druhy den rano pujde skoro prazdny.. Neni to ze ponese 5 kg porad, neboj.

Ale i kdyby, myslim že ti psi na to maji- a v pripade nouze muzu vzdy ty kanystry nalozit na sebe.
Stara trojka nosila dost tezky kapsy, kolik to uz nevim, jaksi jsme na vandru nemeli vahu, ale meli 2L pet lahve s vodou v kapsach obložené placatyma konzervama a sackama ryze.

Proč jinak by byli ti moji psi tak klidni? Poradna prace ,casty zapřah, neseni nakladu, a oni je ty roupy prejdou


 a proč myslis že si barvim hlavu? :P  Premyslela jsem o tom a  ty brasny nebudu bavat uplne plny, jen jedna bude ta premiova s vodou, jinak jim dam granule,a nejakou tu konzervu
« Poslední změna: Březen 26, 2009, 12:42:16 od Šárka »

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #21 kdy: Březen 26, 2009, 14:44:50 »
Taham 1/2 litr pro Laru a 2l camelbag pro sebe - a doplnuju.
Lara miluje vodu, takze ji do kazdy louze, potucku ... poustim koupat(pokud to neni nejaky svinstvo), napaji se prubezne. A tak ji vodu zpravidla vypiju sam, jen vyjimecne tu vodu vyuzije.
Spec lonsky Frystak za Vsetinem - nak moc se tahnul po kopcich v horku bez vody, to vychlastala vsechno + sem pridaval z camelu.
Piti je treba porad hlidat (obzvlast v lonskem horkem serialu) - stejne jako u lidi
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #22 kdy: Březen 26, 2009, 15:41:13 »
Delam to podobne jako Charles. S tim, ze pes pije cokoliv jineho radsi, nez vodu, co mu nesu.
Docela by me ale zajimalo, jak je to s tim prehrivanim a vodou. Pes se zdaleka tolik nepoti, jako clovek, takze predpokladam, ze neztraci tolik vody. Na druhou stranu, protoze se nepoti, tak hur chladi.

Skoro bych rekl, ze cloveku hrozi spis dehydratace nez prehrati (chladi se pocenim, cimz ztraci vodu), zatimco psovi hrozi spis prehrati, nez dehydratace. Prehrati a dehydratace neni totez. Je tady nejaky veterinar (Hrobnice?), ktery by to dovedl vysvetlit?



Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #23 kdy: Březen 26, 2009, 16:46:24 »
Jo jo, 2 l ionťáku v camelbagu, zelený želé, modrý tyčinky a jiný energetický sračky a pes holt z louže ???

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #24 kdy: Březen 26, 2009, 16:46:45 »
Citace
Je tady nejaky veterinar (Hrobnice?)
mně tak napadlo šel by ste někdo k veterinářce které se říká hrobnice??? :D ;) :P

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #25 kdy: Březen 26, 2009, 19:59:12 »
Je lépe nějkou tu vodu raději mít, jelikož jsem byl svědkem zkolabování psa i na krátké 25km trati a nebyl to žádný běžec.
Bože! Ten muj pes nepije skoro vůbec:( na každym výletě slaňuju stráň  směrem k potůčku a bystřince a většinou zbytečně:(
A s tou balenou, to mi připomíná, že zásadně odmítá jemně perlivou:)))

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #26 kdy: Březen 26, 2009, 20:29:23 »
já tahám pravidelně 3 litříky a bývá to o fous, na bivak samotný musím mít alespoň 2,5 litru, takže před bivakem doplním někde v hospůdce nebo potoku. v průběhu noci většinou ještě dolívám. Teď budu tahat asi ještě o litr víc, minimálně v horkých dnech.

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #27 kdy: Březen 26, 2009, 21:15:16 »
Já mám stejný problém, Šera taky z misky jen lízne a zbytek nakonec musím vylít. Když nechce, nebudu ji nutit. Taky nosím půl litru rezervu, kdyby nic po cestě nebylo. Z kaluží se občas napije, ale spíš se tam jde jen zchladit. Další půllitr beru těsně před bivakem, klidně i z potoka. Večer po jídle a během noci i ráno pije naopak hodně. Každý holt musí znát potřeby svého psa... Já piju na trati většinou taky obyč vodu, takže bych psovi dala i poslední hlt ze svého. ;)

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #28 kdy: Březen 26, 2009, 21:19:03 »
Lenko tohle je asi fakt individuální - Dandy mi taky cestou pije z každé louže, ale z misky se nenapije. Takže se snažím pro psa držet zásobu tak 3/4 litru "co kdyby" a na max doplňuji jen před bivakem. Možná je v tomhle "nestandard" spíš vysoká spotřeba tvých mamutů ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kolik vody na psa?
« Odpověď #29 kdy: Březen 26, 2009, 21:24:28 »
Tak vidím, že mám asi jediný psy co pijou...zbytek pravděpodobně pouze vstřebává vzdušnou vlhkost :o

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: