Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?

Autor Téma: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?  (Přečteno 74733 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« kdy: Březen 24, 2009, 23:00:25 »
Ahoj,
moc bych chtěla letos zkusit/začít s dogtrekkingem, nicméně prvního pokusu se trochu bojím. Měla jsem spoustu kuráže, že to s čoklištěm ujdeme, ale teď se začínám bát a koketuju s myšlenkou přihlásit se napoprvé na kratší variantu. Nejsme totiž teď zvyklé moc chodit, jezdívaly jsme na čundry, ale mám teď za sebou docela dlouhou pauzu kvůliva děcku.. nemám moc příležítostí ani trénovat, muž je pořád v práci a pokuď je funivé studené počasí, nemůžu vzít to svý batole na celý odpoledne na záda.
Co vy, měli jste před prvním závodem natrénováno a veděli jste, že nemáte problém ujít tolik km, nebo jste to prostě prubli? (a jak to dopadlo? :-) )

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2009, 23:18:20 »
Dá rovnou do rakve  ;), Já osobně si myslím že bez tréninku se to nedá ujít, potřebuješ si hlavně otlačit nohy ???

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #2 kdy: Březen 25, 2009, 00:27:57 »
Dá rovnou do rakve  ;)

cha, tak to mě moc nepotěšilo :) i když si myslím, že je to hodně o vůli. Když vzpomenu na svoje trekový botky, úplně mě svrbí nohy a v duchu balim bágl ;) až bude počasí začnem v rámci možností chodit na dlouhý procházky, bágl s prckem je o hodně těžší, než jaký jsem kdy na vandr nesla, tak menší počet km vyvážim zátěží :D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #3 kdy: Březen 25, 2009, 06:51:09 »
Pokud jsi lehce masochista a máš "silnej vůl" tak dá. Ale připrav se na to, že to bude bolet...ještě aspoň týden! Takže přifrč!

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #4 kdy: Březen 25, 2009, 08:10:20 »
Já šla nejdřív padesátku s KČT. Bolelo to i tak... Pak jsem šla stovku a to taky bolelo... No a už mi to zůstalo  ;D
Pokud máš ochozené dobré boty, tak to dáš. Nejhorší bývají puchýře než vychytáš co a jak aby se nedělaly a než rozšlápneš boty.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #5 kdy: Březen 25, 2009, 08:15:44 »
Entito, úplně ti rozumim, taky řeším tento problém, a rozhodla jsem to vyzkoušet, jinak to nezjistím. Všechno je jednou poprvé. Jinak jsem ti napsala do soukrome zpravy, přečti si to ::) ::)

Ale začínám trénovat, protože nechci udělat ostudu mým haskouním holkám, páč když to neujdu, každej řekne- to je jasny že to s tolika psama nešlo a přitom bude zavada v mem prijimači..
« Poslední změna: Březen 25, 2009, 08:55:09 od Šárka »

Offline Molískovic

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 56
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #6 kdy: Březen 25, 2009, 10:51:10 »
Jsem živým důkazem toho, že dá... navíc pozoruju, že čím více treků mám za sebou, tím víc mně bolí nohy - po prvním to nebylo až tak hrozný mi přijde. Někteří se divili, že nekulhám :-)

Offline Amaguk Bela

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 28
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #7 kdy: Březen 25, 2009, 20:29:48 »
a musis ist hned a rovno na tu 100vku? ;)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #8 kdy: Březen 25, 2009, 20:46:17 »
proč zrovna stovku??? vždyť u většiny treků jsou i krátké tratě :) je to pořád jeden a ten samý dotaz...jak u midu, tak u longu...prostě se přihlašte, přijeďte, vyražte na trať a uvidíte :)
« Poslední změna: Březen 25, 2009, 20:48:12 od Jana & smečka »

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #9 kdy: Březen 25, 2009, 21:14:20 »
Ahoj,
já nejdřív zkusil 50 km u Lucky v září a potom 100 u Zuzky v dubnu. U Lucky se mi rozpadly boty, tak jsem posledních 8 km dost trpěl. U Zuzky jsem nenechal nic náhodě (měl jsem dvoje boty) a od 60. kilometru jsem taky trpěl. Bylo to na mě moc dlouhý! :( Ale kdo to jednou okusí, ten musí jít příště znovu! Za měsíc jsem šel další stovku! :)
Jestli si nejsi úplně jistá a nemáš to nachozený, tak bych ti radil, abys nejdřív zkusila nějaký kratší trek. Tam zjistíš, jestli to vydrží tělo i vybavení. Jestli se ti rozpadnou boty nebo tě bude dřít batoh nebo prádlo ... Zkrátka si to osaháš a příště dáš v pohodě dlouhou trať. Letos je tolik závodů, že se nemusíš bát, že by ti něco uteklo.
Je to pohoda!
Honza a Grini

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #10 kdy: Březen 25, 2009, 23:58:19 »
Díky za reakce,
nemusím jít rovnou 100vku, ale chci :D jsem lehce šílenec ;) nee, asi naporvné půjdem kratší trať ať se rozchodíme na longy :)

a protože vůl mám, boty prošláplý, bágl zanošený, a jsem smířená s tim, že to bude bolet, tak tohle

Takže přifrč!


beru jako rozkaz ;)

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #11 kdy: Březen 26, 2009, 01:25:47 »
To vis, ze se to da. A pokud aspon trochu vis, jak takova dalka vlastne vypada, i kdyz nemas natrenovano zrovna ted, je to urcite snazsi. Ja sel loni Otu zrovna takhle - naposledy predtim jsem stovky chodil zhruba tak pred petadvaceti lety. Jestli me potom bolely nohy? Jasne ze bolely, ale to bolely kdekoho, stacilo se rozhlidnout kolem sebe. :-) Myslim, ze je lepsi to zkusit rovnou, nez dat jenom mid a pred pristim trekem znova premejselt, jestli uz jsi natrenovala dost. Slevit muzes v nejhorsim vzdycky...
Zbyněk + Ārya

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #12 kdy: Březen 26, 2009, 07:25:13 »
entita :
Mě se to sice trochu hůře hodnotí z pohledu chůze,protože treky celé běhám,ale opravdu je třeba si to vyzkoušet na vlastní kůži vše.Určitě by bylo lepší si pro začátek vybrat nějaký lehčí kratší trek např. 30-50 km ,ale když už jedeš na LONG akci tak je škoda si to nevyzkoušet jako hlavní trať.Dát si nějaké základní nižší cíle jako např. dojít závod (nebo na určitý km) a na čas moc nehledět a dost odpočívat-přestávky a jíst pít a pozorovat jak na mě ty km působí.Také je dobré se k někomu přidat pokud ti bude vyhovovat jeho tempo.Také je dobré si třeba zatrhnout a nastudovat v mapě možnosti odvozu pořadatelem z tratě a mít to jako jisticí rezervu hlavně v případě kdybys i přes např. silnou vůli nemohla pokračovat dále (např.velké bolestivé puchýře) tak víš na který kilometr se máš dostat.Z těchto prvních zkušeností a určitě mnoha chyb z neznalosti ,kterým se nevyhneš se pak dá vycházet pro příště a vše si postupně vymakat a vylepšovat si.
Takže s chutí na trek a je to. O:-)
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Čada

  • Host
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #13 kdy: Březen 27, 2009, 20:15:58 »
Ahoj, myslím že úvahy o délce trati by se měly přizpůsobit hlavně tomu, jak natrénováno má tvůj pes. Podle toho bych se řídila já.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Dá se těch cca 100km ujít i bez tréninku?
« Odpověď #14 kdy: Březen 27, 2009, 20:39:08 »
Ahoj, myslím že úvahy o délce trati by se měly přizpůsobit hlavně tomu, jak natrénováno má tvůj pes. Podle toho bych se řídila já.

Průměrný zdravý pes, který má pravidelný pohyb nebude mít s absolvováním dogtrekkingu žádný problém, maximálně mu bude chybět pár hodin spánku.  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: