Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Dogtrekking a DKK

Autor Téma: Dogtrekking a DKK  (Přečteno 12355 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Dogtrekking a DKK
« kdy: Březen 08, 2009, 11:06:26 »
Mám goldenku - tři roky..
Chtěla jsem jí uchovnit, ale po výsledcích rtg mi bylo jasný, že to nemá smysl.
Veterinář, co mi dělal ofiko rtg mi řekl, že 0 to opravdu nebudou a druhý mi řekl, že horší DKK snad ještě neviděl a že mi čuba přestane do roka chodit..

Nicméně čubina žádnej problém zatím nemá, lítá, nekulhá, prostě pohoda..
Myslíte, že brát jí na dogtrekky je dobrej, nebo špatnej nápad..?
Zastávám názor, že dokud je ok, proč by nemohla.. Jako malá (rok a půl) se mnou ušla na koni celkem dost a byla v pohodě.. Co myslíte..?
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #1 kdy: Březen 08, 2009, 11:50:09 »
Mám goldenku - tři roky..
Chtěla jsem jí uchovnit, ale po výsledcích rtg mi bylo jasný, že to nemá smysl.
Veterinář, co mi dělal ofiko rtg mi řekl, že 0 to opravdu nebudou a druhý mi řekl, že horší DKK snad ještě neviděl a že mi čuba přestane do roka chodit..

Nicméně čubina žádnej problém zatím nemá, lítá, nekulhá, prostě pohoda..
Myslíte, že brát jí na dogtrekky je dobrej, nebo špatnej nápad..?
Zastávám názor, že dokud je ok, proč by nemohla.. Jako malá (rok a půl) se mnou ušla na koni celkem dost a byla v pohodě.. Co myslíte..?

Přidávala bych chondroprotektiva. A hlavně plavat, plavat plavat! Pak teprve chodit, chodit, chodit  >:D Jsou psi, na kteří negativní výsledky DKK nejsou vidět, nepociťují je, pak proč nechodit.
   *   www.probarf.cz

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2009, 16:25:36 »
Mám goldenku - tři roky..
Chtěla jsem jí uchovnit, ale po výsledcích rtg mi bylo jasný, že to nemá smysl.
Veterinář, co mi dělal ofiko rtg mi řekl, že 0 to opravdu nebudou a druhý mi řekl, že horší DKK snad ještě neviděl a že mi čuba přestane do roka chodit..

Nicméně čubina žádnej problém zatím nemá, lítá, nekulhá, prostě pohoda..
Myslíte, že brát jí na dogtrekky je dobrej, nebo špatnej nápad..?
Zastávám názor, že dokud je ok, proč by nemohla.. Jako malá (rok a půl) se mnou ušla na koni celkem dost a byla v pohodě.. Co myslíte..?

Přidávala bych chondroprotektiva. A hlavně plavat, plavat plavat! Pak teprve chodit, chodit, chodit  >:D Jsou psi, na kteří negativní výsledky DKK nejsou vidět, nepociťují je, pak proč nechodit.

Plavat budem, ale chondro ne-e. Nevěřím chemii a rvát jí do psa nehodlám..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2009, 19:06:44 »
Tak vepřový nožičky a vařit a vařit a vařit. Sulc je zcela přírodní a navíc chutná (nejenom psům) :)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2009, 19:54:29 »
Taky hlasuju za nožičky.  O:-) Prej jsou dobrý (na mě nikdy nezbyde  >:D, ale čubina se oblizuje) Já k tomu kombinuju i tu chemii, ale zato máme odchozeno 5 sezón dogtrekkingu, chystáme se na 6., mezitím tahání na běžkách a koloběžce a zcela bez problémů.  :) Jo a DKK v roce 3/1
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #5 kdy: Březen 09, 2009, 00:12:16 »
Taky hlasuju za nožičky.  O:-) Prej jsou dobrý (na mě nikdy nezbyde  >:D, ale čubina se oblizuje) Já k tomu kombinuju i tu chemii, ale zato máme odchozeno 5 sezón dogtrekkingu, chystáme se na 6., mezitím tahání na běžkách a koloběžce a zcela bez problémů.  :) Jo a DKK v roce 3/1

Tak to si mě potěšila. Nohy dávám, sulcík taky.. :) Krmím celkově syrovou stravou..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Katka

  • Host
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #6 kdy: Březen 28, 2009, 17:56:12 »
Mám podobnej problém...dogtrekking mě zaujal, ale mám fenku hovawarta, 3 roky s DKK 3/2. Tak nevím, zda by pro ni i kratší trať (30-50 km) nebyla velká zátěž. Jinak ale fenka nemá žádný problémy, běhá v pohodě, je v kondici. Co myslíte?

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #7 kdy: Březen 28, 2009, 18:26:47 »
Mám podobnej problém...dogtrekking mě zaujal, ale mám fenku hovawarta, 3 roky s DKK 3/2. Tak nevím, zda by pro ni i kratší trať (30-50 km) nebyla velká zátěž. Jinak ale fenka nemá žádný problémy, běhá v pohodě, je v kondici. Co myslíte?

nejdřív s ní vyzkoušej ujít třeba 15km, pokud bude v pohodě, tak můžeš zkusit postupně chodit víc. pokud bude bez problémů, tak midovou trasu zvládne. píšeš, že je v dobré kondici, takže jestliže je osvalená, neměla by ji dysplazka vůbec nějak omezovat :)

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #8 kdy: Březen 28, 2009, 19:12:29 »
já si osobně myslím že DKK je většinou spíš psychický problém majitele.
jestli psiska běhají skáčou prostě jsou dostatečně temperamentní tak je hlavně nebrzděte  a hurá na dogtrek budou s nim mít menší potíž než majitel :D

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #9 kdy: Březen 28, 2009, 20:08:20 »
tak tak, mnohem větší zlo, než dogtrekking by bylo, kdyby čuba ležela doma na gauči a nedělala vůbec nic...

Offline veverka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #10 kdy: Květen 19, 2009, 16:36:17 »
Ahoj, mam 11ti mesicni fenku MOK a jelikoz je hodne ziva jako vsichni madari a potrebuje nabrat trochu svalu a hrudnik, premyslim o dogtreku. Myslite, ze to co se tyce osvaleni a objemu hrudniku pomuze? Dale nevim, jestli se dogtrek hodi pro takhle mlade zvire, kde se klouby jeste vyviji? Rentgeny jeste nemame. Je zapotrebi nejaka priprava, nebo ihned jit dogtrek, kde min. trasa je 40 km? Posledni otazka...kdyz je naucena netahat na voditku a na dogtreku tahat muze, nebude pak tahat i pri normalni prochazce?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #11 kdy: Květen 19, 2009, 20:34:17 »
od konce - tahání rozlišuješ postrojem - na postroji se tahá, na obojku ne. příprava - záleží jak chodíte teď- pokud venčíte 3x denně okolo paneláku, pak by 40km fence dalo zabrat. Pokud je zvyklá lítat se psama, několikahodinové procházky,..., tak  MID dá. Na LONG je minimální věk psa 12 měsíců, u velkého plemene bych to nehrotila a začala až příští sezónu, letos raději jen ty MIDy. Co se týká osvalení, pak by dogtrek měl pomoct, hrudník by snad taky mohl. Samozřejmě čím víc bude fenka makat, típ líp bude nasvalená.

Offline veverka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #12 kdy: Květen 21, 2009, 11:04:19 »
Petro diky za odpoved. Vencime dlouhymi prochazkami a je tedy zvykla a myslim si, ze pro ni to problem nebude;-). 40 km behem vikendu urcite nabeha uz ted. Nejspis se tedy prihlasime na ten Podboransky dogtrek. Chtela jsem jeste poprosit o radu co se tyce postroje. Videla jsem ruzne, ale nejvice se mi libi od Manmatu, ktery ma pro tyhle ohare spec. s podlozenim. Co se tyce boticek, tak to bude orisek.

Offline Olina+Aiken

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 44
  • Souhlasu: 3
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #13 kdy: Květen 21, 2009, 12:14:07 »
zdravim vsechny,
ad 1, ) dkk rozhodne neni o psychice majitele ale o tom, jak je schopen dany doktor vysvetlit co vlastne DKK je a jak to vlastne s kloubama vypada v realu. Pak se da vsemu prizpusobit uplne normalni zivot a pohyb psa
ad 2) mam 11 mesicni fenu ESP, klouby vypadaji dobre, ale ani tak ji nijak nepretezuju a dbam na to, abych kdyz taha, mela dobry postroj a tim i spravne zatizene svalove partie (bohuzel je takova atypicka a postroje si budu muset nechat sit namiru
ad 3) strava - jak pisi holky - nozicky a sulc jsou naprosto super (taky me obcas mrzi, ze na me nezbude) + davam tvaroh s necim ochuceny
ad 4) plavani - vrele doprucuji (muj byvaly pejsek si tak udrzel v poho klouby az skoro do 15 let)
Jinak preji mnoho zdaru pri vychazkach, trecich a vsem, co si usmyslite podniknout :-)
Olina

Jazzinka z práce

  • Host
Re: Dogtrekking a DKK
« Odpověď #14 kdy: Květen 22, 2009, 16:08:32 »
quote author=veverka link=topic=538.msg13444#msg13444 date=1242896659]
 Vencime dlouhymi prochazkami a je tedy zvykla a myslim si, ze pro ni to problem nebude;-). 40 km behem vikendu urcite nabeha uz ted. Nejspis se tedy prihlasime na ten Podboransky dogtrek. [/quote]

Veverko, asi bych ještě chvíli počkala -  na MIDu se těch 40 km jde za 1 den, ne za víkend. A hlavně pes je nonstop připoutaný - ono se to nezdá, ale psa to unaví obvykle mnohem víc, než když jde na volno,  protože se musí přizpůsobit tvému tempu. Asi bych i  na MId šla opravdu až po tom roce, tj. vybrala bych si některý podzimní termín. Myslím, že za to riziko to nestojí.  

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: