Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak začít..?

Autor Téma: Jak začít..?  (Přečteno 17591 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Jak začít..?
« kdy: Březen 07, 2009, 16:05:37 »
Mám 2 letou ovčandu z mikroazylu, chtěla bych s ní začít trenovat.. Mimo pořízení nezbytných věcí jsem se chtěla zeptat, jak jsté třeba plánovali (plánujete) treninky..? Na kolika km tak začít..? A tak, mám problém s tím, že mi netahá, ale spíš se drží vedle nohy, je nějakej způsob, jak jí to naučit..? Nebo prostě "jen" chodit..

Díky..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
Re: Jak začít..?
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2009, 16:51:09 »
My tu kratší variantu s berňačkou prostě prubli  bez nějakého spešl tréninku, normální prochajdy a toulání po horách. Netahala pokud neviděla kočku, veverku, buď šla vedle nohy nebo přede mnou na prověšeném špagátu. Zato další pesan tahá jak cvok, tak nějak sám od sebe. Učení tahaní tu někde už proběhlo, zkus pohledat než někdo odpoví.
A+G+J

A

  • Host
Re: Jak začít..?
« Odpověď #2 kdy: Březen 07, 2009, 17:35:08 »
Jak to tady tak pročítám, běhá se, nebo chodí..? Spát se může kdykoliv a kdekoliv..? Teda, prostě půjdu a v 11 hodin to někam zakolíkuju a jdu si lehnout, nebo jsou společný bivaky..?
Trasu jde každý stejnou asi, že... A furt mě trápí ty mapy, nemáte nějakej odkaz, kde se dají jednotlivý mapy sehnat?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak začít..?
« Odpověď #3 kdy: Březen 07, 2009, 17:40:41 »
Někdo jde, někdo běží...někdo se plazí z posledních sil. Bivakovat se může na povolených místech (mimo CHKO apod). Pořadatel ti to upřesní na meetingu. Společný bivak mívá Stezka vlka.
Mapy opravdu kupujem v knihkupectví, vedou je i některé supermarkety (Tesco, Globus, Hypernova...)
Pokud bys chtěla nakupovat přes net, tak ti "strejda gůgl" vyplivne několik stovek e-shopů

Anetqua

  • Host
Re: Jak začít..?
« Odpověď #4 kdy: Březen 07, 2009, 17:46:41 »
Takže normální turistickou mapu..?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak začít..?
« Odpověď #5 kdy: Březen 07, 2009, 17:49:40 »
jo

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Jak začít..?
« Odpověď #6 kdy: Březen 07, 2009, 17:57:01 »
Děkuju..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Hanka a Majk

  • Host
Re: Jak začít..?
« Odpověď #7 kdy: Březen 08, 2009, 16:10:02 »
Ahoj, chtěla bych se zeptat: Mám 5 letého husky-malamuta:-) a chtěla bych začít s dogtrekkingem. Chodíme na procházky denně a s delšíma trasama nemáme problém, dost toho zvládnem i na kole. Myslím že by tohle byl pro nás ideální sport, ale mám akorát jeden problém a nevím jak moc je velkej... můj pes se k většině ostatních psů chová agresivně,chce si pořád něco dokazovat... tak by mě zajímalo jestli je vůbec možné absolvovat dogtrekk s agresivním psem? Děkuji za odpověď. Hanka a Majk

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jak začít..?
« Odpověď #8 kdy: Březen 08, 2009, 19:10:35 »
Na DT už zkrotnul nejeden psí nařvanej frajer, zaprvé se unaví a přejdou ho roupy a zadruhé vládne všeobecná pohoda, ono to nějak působí i na ty psiska ;)

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: Jak začít..?
« Odpověď #9 kdy: Březen 08, 2009, 19:49:00 »
majitelům takových psů bych to přímo doporučoval jednak se pes vybije tam kde má a časem se naučí i chovat k ostanímu okolí.- vlastní zkušenost,- pes divočák napadá psy i lidi po 30ti km sklidnil nakonec se z něho stal celkem zkušený matador s perfektním předbíháním, ovšem to platí jen na trati, mimo závod se toho moc nezměnilo.
Takže psa nijak zvlášt nepřipravuj ten to zvládne a spíš potrénuj ty, budeš to potřebovat až tě pes bude tahat a vzhůru na DT

Hanka a Majk

  • Host
Re: Jak začít..?
« Odpověď #10 kdy: Březen 08, 2009, 23:55:09 »
Děkuji za odpovědi, tak to jste mě moc potěšili. Já právě myslela že to nebude dobrý nápad. Vybít to on se rozhodně potřebuje, i když mi zatím příjde že to u něj snad není ani možný:-) Uvidíme co bude po 30km... Tak já potrénuji a brzy nashle na některém DT, budem se těšit:-)

;-p

  • Host
Re: Jak začít..?
« Odpověď #11 kdy: Únor 03, 2010, 17:56:13 »
měl bych dotaz,
to je většina tratí okružní nebo jak to řešíte s dopravou,
představa že na jednom místě vystoupím z auta a na konci cesty jsem od něj 40-100km se mi moc nezamlouvá,
nebo proste jedete hromadnou dopravou na místo startu a z cíle se pak uloví vláček domů ?
No když jsem u toho ani nevím jak moc bude fajn to takovém záhulu řídit, jak to řeší zkušenější ?

M.

  • Host
Re: Jak začít..?
« Odpověď #12 kdy: Únor 03, 2010, 18:01:10 »
Neboj, je to kolečko ;D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Jak začít..?
« Odpověď #13 kdy: Únor 03, 2010, 18:06:50 »
měl bych dotaz,
to je většina tratí okružní nebo jak to řešíte s dopravou,
představa že na jednom místě vystoupím z auta a na konci cesty jsem od něj 40-100km se mi moc nezamlouvá,
nebo proste jedete hromadnou dopravou na místo startu a z cíle se pak uloví vláček domů ?
No když jsem u toho ani nevím jak moc bude fajn to takovém záhulu řídit, jak to řeší zkušenější ?

Trasa je vždy okruh, vrátíš se do základního tábora ke svému zaparkovanému autu (letadlu, parníku, ponorce  :D)
Ad řízení po treku - hlavní je nenadejchat před odjezdem 4 promile  >:D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

;-p

  • Host
Re: Jak začít..?
« Odpověď #14 kdy: Únor 03, 2010, 18:16:02 »
tak po ujítí takové dálky ze mně musí vyprchat věskerej alkohol ne ?
 O:-) O:-)

leda by tam někdo narazil bečku jako oslavu že jsme to přežili  ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: