Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)

Autor Téma: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)  (Přečteno 13087 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Fenris a Magic

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #15 kdy: Říjen 22, 2010, 20:43:46 »
Hmm, s tou dečkou mu to sluší, to musim ukázat Meg, ona má červenou ráda. I když ona se teď na chlapy dívá trochu přezíravě, nedávno prvně hárala a ještě si nesrovnala, proč jsme každou procházku potkávali fůru jí sledujících nadrženejch hochů. Takže každýho sleduje, jestli se zase chovaj normálně. :-)

Offline Johule

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 55
  • Souhlasu: 1
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #16 kdy: Říjen 22, 2010, 21:38:39 »
Gwen...to je určo fotomontáž ;D ...holt někdo má štěstí že Arouška uvidí ve vší kráse...byla jsi jedna z mála vyvolených ;D

Špinavý, šílený, vysmátý a inteligentní aktivky.
Teda...i když mám Arouška nade vše ráda, zrovna s tou inteligencí bych to až tak nepřeháněla O:-)...místo ní bych tam hodila spíš něco jako dobrosrdečný nebo tak ;D

Jinak jsme poněkud OT, celej topic jsme zamožili bíloušema...ještě že je tvůj ;)

Offline Fenris a Magic

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #17 kdy: Říjen 22, 2010, 22:54:21 »
Tak to snad nevadí, byl to o důvod víc, proč mu dát všeobecnej název. Já vždycky počítám s tím, že se mi to psaní zvrhne.
Jinak Magic, alias Megy, alias moje špinavá Kóč inteligentní myslim je, vyčůraná určitě, teda jen když chce. Taky je hypochondr (nebo že by to byla ta vyčůranost), to co jí bolet má, to odignoruje (jako když si o větev roztrhla bradičku a kdyby z ní netekla krev, tak si ani nevšimnu), ale jednu dobu měla ohromnou radost z toho jak jí prohlížim a prohmatávám tlapky a tělo (říkáme tomu celopsí masáž) a tři dny vydržela hrát bolavou tlapku, jen při chůzi (běhala normálně) a pokaždý jinou (všechny 4) a každou chvíli mi jí cpala abych jí prohmátla. :-D
A taky je pravá ženská, nosí se a všem ukazuje a kroutí se když je čerstvě učesaná, nebo někdo poví, že je krásná. A zásadně se snaží dělat víc věcí najednou, jen jí to moc nevychází, jíst a pít najednou, jíst bonbon když má v hubě balon a běží padesátkou, podrbat se zadní nohou na zádech když přeskakuje Kikinu, mno a dneska skočit přes potok, ze kterýho pila, za myší, když má na vodítku paničku (ale boty už mám suchý). :-D

Jinak, doma si ze mě dělaj srandu, že prostě tolik kilometrů nemám šanci ujít (Megy prej bez problémů). I když mamuna se holedbá, že mít psa, co by to nepovažoval za týrání, tak to zmákne levou zadní. Tak mi vymysleli "tréninkovej plán", když dokážu dojít do Blatný a zpět přitáhnout plnej batoh nákupu, koupí mi čelovku a dá mi na nový boty, když do Mirotic tak mám nárok na novej bágl a spacák a když do Písku, mám jít rovnou celou stovku a ne jen 40. :-D Už si promejšlim dobrou trasu na tu první metu, abych se co nejvíc vyhla silnicím. Hold jsem teď chudej nezaměstnanej (neni to moc velkej rozdíl oproti tomu být chudým studentem) a každá z těch věciček se hodí (pro Meg už víceméně všechno mám).
« Poslední změna: Říjen 22, 2010, 23:06:58 od Fenris a Magic »

Offline Fenris a Magic

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #18 kdy: Leden 13, 2011, 21:30:08 »
Ahojky lidicky,
tak jsme zase zpet, zatim celkem trenujem, i kdyz nam to zima kazi, teda me, Megy se v ni vyziva, vypada jak medved, paru ma jak buldozer a kde je kopa snehu, sup a jde se valet. Zatim to vypada, ze kondicku ziskava jen ona, obcas mam pocit, ze sebou seknout, tak me klidne par desitek kilaku odtahne. :-D
K vanocum jsme si poridily novej postroj, predtim jsme chodily s obranarskym guardem, ale mel celkem hubeny popruhy, tak jsme si daly shorta od zera, v krasny cerveny barve se jmenem, vypada skvele, mnohem lip se ovlada a nikde ji to netlaci. A hlavne se to super jednoduse nandava, coz ocenim ja. A v pripade potreby se za to da megy na chvilku zvednout (normalne ji totiz jentaktak unesu, takhle to zvladnu jednoruc, treba na velkou zavej), aniz by ji to nekde tlacilo, jsme spokojeny. Taky jsme si poridili prepinaci amortizacni voditko, coz oceni moje ruka a Meg se s nim zda mnohem hodnejsi, asi ji vadi, jak ji to taha zpet. Vlastne jezisek nakupoval jen samy vyletnicky veci. :-D
Ted mam v planu ty boticky, uz jsme na ne presli metu, nehlede na to, ze sem taky nejakej cas pracovala, i kdyz to nevyslo, tak na ne mam. Tak se chci zeptat, jestli vite, kde by mohli mit pekny kotnickovy botky, max za 2k ? Boty si chci kupovat v kamenym krame, jen nevim, kam vlezt, aby to byla moje cenova kategorie.
Uz nam chybi jen celovka, plastenka a botky pro Megy. Zbytek zakladnich potreb dohromady dam. Jen, dalsi dotaz, jsou nejaky vysokoenergeticky pamlsky, jako pro lidi hroznovej cukr, kdyz Megy nema rada sladky? Posledni dobou si zvykla misto pamlsku jist doplnkovy zatezovy krmivo s prichuti mrkve a nic jinyho ji nejede, kdyz nepocitam normalni stravu a ruzny suseny maso.
Chuzi zdar, jdu se juknout, kde se s vama setkame poprve.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #19 kdy: Leden 13, 2011, 22:27:08 »
Boty - sháněj se po slevách - loňské kolekce, výprodeje,... Čelovku jsem měla od vietnamců za 150,-, ale radši chodím s baterkou (v podobné cenové relaci). Pokud máš nepromokavou bundu i batoh, bez pláštěnky přežiješ. Psí botky ušiješ i sama.
Sladké psovi rozhodně nedávej, pes cukr nevyužije. Piškoty jsou odměna, ale ne "doping". Na trek nosíme buď špek nebo sýr.
Nešetřila bych na psím postroji (Short je super), na psím žrádle (ne nejdražší granule, ale nekrmit Pedigree) a na lidských botách. Jo a taky batoh je lepší kvalitní, "vietnamský" bolí. Hodně. Všechno ostatní se dá nějak přežít a časem dokoupit skutečně potřebné. Navíc už budeš mít zkušenosti a vědět co vlastně chceš.

Offline Fenris a Magic

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #20 kdy: Leden 13, 2011, 23:29:47 »
Tak čelovku, nebo nejaky svetlo taky moc neresim, neco koupim, az to potkam ve sleve. Batoh mam teda vetsi, ve kterym jsem se kazdej tejden tahala na kolej, tak vim, ze se v nem veci dobre nosi, a byla sem s nim 30km na nakupu, abych si zkusila chuzi se zatezi. Takze ten funguje dobre.
Tak to je dobre, ze je lepsi neco vyzivnyho masovyho, Meg by nesnedla ani ten piskot, ona proste sladky neji, to se ji vic zavdecim rejcetem, ty miluje. :-D Asi zvolim nejakou smes doplnujiciho jidelnicku, vybere si, co ji chutna, a to si vemem.
Jinak granule krmime Dr.Johna v silvru, nebo goldu, podle potreby. Ted v zime doplnujem necim varenym, aby mely holky i neco teplyho, v ty kose.
Takze mi chybi prakticky jen ty botky pro me, zbytek vyresim necim levnym. Ted mam teda hackovany botky pro psa, ze zacatku zimy ji vadil led, pomohlo to, ale neni to nic moc pro jiny ucely. Uhackovala jsem je pekne, jen v tom Meg chodi jak lipican a snazi se je sklepat, nelibi se. :-D

fidalka

  • Host
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #21 kdy: Leden 18, 2011, 21:14:15 »
Ahoj, jsem taky úplný nováček :-) a jak jinak, mám dotaz...můžu mít s sebou doprovod, který mi samozřejmě nebude pomáhat? Resp. může jít se mnou přítel, který nemá psa, ale výletuje rád...líbí se nám možnost mého umístění, lepší motivace k šlapání a potkání dalších "magorů" šlapajících se psem cestou necestou :-) jinak můžeme si ťapat sami, ale ve více lidech je určitě větší zábava...a třeba by se mi někdy do budoucnosti podařilo přítelovi psa,alespoň zapůjčit...zatím to vidím na nějaký MID...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #22 kdy: Leden 18, 2011, 21:41:41 »
jasně, že můžeš jít s doprovodem :)

fidalka

  • Host
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #23 kdy: Leden 18, 2011, 21:47:25 »
Tak super, v pravidlech je, že se účastník musí spolehnout sám na sebe, někde se tady řešil doprovod v autě, že to neni fair play...tak se raději zeptám, aby pak přítel nemusel zůstat na startu...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #24 kdy: Leden 18, 2011, 22:20:00 »
Přítel ti nesmí nést povinnou výbavu, prostě každý ťapete sám za sebe, jenom přítul nebude klasifikován, protože nemá psa a není oficiální startující.

fidalka

  • Host
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #25 kdy: Leden 18, 2011, 22:37:54 »
Že si povinnou výbavu ponesu sama, tak s tim počítám :-) přece mi přítel nebude tahat věci pro mého psa..nehledě na to,že by s tim ani nesouhlasil :-) tak moc díky na info a já jdu začít trénovat...

Offline alka07

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #26 kdy: Leden 23, 2011, 22:07:46 »
Ahoj mám naprosto hloupý (pro zkušené pejskaře) dotaz, na který jsem zatím nikde nenašla odpověď. Mám rok a půl starého středně velkého křížence (12kg), je to můj první pes, dostala jsem ho, když měl 7 měsíců. Moje lidská sportovní disciplina jsou běhy na dlouhou trať a od 8 měsíců se mnou Bart trénuje dlouhé pomalejší běhy, delší až po 1 roce jeho věku - nejdelší na 40km. Je to, aspoň podle vetrináře i podle mne , zdravý pes s dobrou kondicí, i po tom 40 km běhu ještě "lítal" po zahradě a chtěl si hrát. Protože jsem sama na 100km pochodu párkrát byla, ráda bych letos poprvé zkusila nějaký dogtrekking, protože si myslím, že na to oba máme kondici i motivaci. Co se chci zeptat - sama na stovce- dálkovém pochodu- většinou část trasy běhám ( samozřejmě se zátěží - s batohem s vodou a s další výbavou) a nemám ve zvyku dělat nějak moc dlouhé přestávky, ale nevím, nemám zkušenost, jestli to takhle bez následků může vydržet i pes.. Vzhledem k tomu, že je to takový mladý nadšenec, tak se bojím, že by se k tomu snadno nechal strhnout a že bych nedokázala odhadnout jeho přirozené potřeby, což bych moc nerada, abych mu nějak neublížila. Těch 40 jsme zkoušeli jak běžet, tak jít, připadalo mi, že "normální" chůzí byl unavenější než při běhu (tj. u psa takový ten normální pohyb bez "hopkání", ale ne pomalá chůze, u člověka klus) . Čili otázka je, po jak dlouhé době potřebuje pes při takové zátěži spát, na jak dlouho, aby nestrádal a nezanechalo to na něm následky... Možná se obávám zbytečně a poznám to, nevím....
 

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #27 kdy: Leden 23, 2011, 22:52:28 »
Dogtrek pes bez problémů uběhne v kuse, druhý den pak skoro celý prospí (třetí den se tě zeptá kam poběžíte teď). Nezapomínej na napájení (sebe i psa) - na teplých trecích psovi umožni namočení všude kde to jde, neuvař ho. Pokud běžíš, dáš trek za 15 hodin, já skoro celý jdu a mám časy okolo 20ti hodin. Čím míň času trávíš na trati, tím dřív bude pes chrnět v pelíšku. Já občas dávám jen jednu přestávku - protože ji potřebuji já  ;)
« Poslední změna: Leden 23, 2011, 22:54:00 od Petra + Barry »

Offline alka07

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: Pár otázek (lepší všezahrnující název mě nenapadl)
« Odpověď #28 kdy: Leden 24, 2011, 18:04:59 »
Diky moc za odpověď :-).. Pití samozřejmě beru vždy s sebou i žrádlo "na potom do vlaku" i u těch kratších tras..

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: